Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czy w klubie jest użytkownik cm1? można prosić o kilka słów na temat ich brzmienia,

też ich słuchałem kiedyś w salonie podobało mi się ale też szukam obiektywnej oceny usera po dłuższym obcowaniu z cm1 w domowych warunkach :) czy duży przyrost jakości brzmienia uzyskam przechodząc z 686? grają mi obecnie z arcamem solo mini

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 13 Mar 2010, 12:56

 

Mógłbym trochę napisać ale nie wiem czy chciałbyś to czytać.Miałem w domu jednocześnie 805 matrix i CM1.To delikatnie mówiąc inna galaktyka jeśli chodzi o poziom prezentacji.CM1 bronią się eleganckim designem.

Muszę przyznać jednak,że istnieją warunki akustyczne w których CM-ki zaprezentowały się bardzo dobrze:to było mocno wytłumione pomieszczenie odsłuchowe,elektronika MF A1.Mniej ciekawie w takim układzie zagrały wtedy Proaci Studio 100 i B&W 805 (!).

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariob135, 14 Mar 2010, 00:55

>co masz n mysli

>"istnieja warunki akustyczne"?>>>

 

No...napisałem przecież:mocno wytłumione pomieszczenie,czyli dużo "pochłaniaczy" na ścianach,podłodze,suficie.CM1 zagrały co najmniej przyzwoicie,był kontur na basie,całość przekazu dążyła w stronę dobrego balansu tonalnego,rozdzielczość także niezła.Myślę,że te kolumienki preferują takie warunki akustyczne,czują się w nich wyśmienicie.

Po tamtym odsłuchu kupiłem je...aby sprawdzić ten fenomen w domu,przez kilka tyg. grały na zmianę z 805.Niestety,czar prysł.

Takie właśnie przetłumione pomieszczenia akcentują dosyć wyraźnie górę,wycinając jednocześnie niższe częstotliwości.Dla CM1 to idealne (mimo,że zniekształcone akustycznie)środowisko,w którym nie radziły sobie Proaci Studio 100 i bowersy 805.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym był dobrze zrozumiany:jeśli stworzymy idealne warunki akustyczne dla CM1 i także najlepsze dla 805-ek,to oczywistym jest,że uwidoczni się różnica klas obydwu zestawów.

Często przerzuca się kolumny aby dopasować je do istniejących warunków akustycznych zamiast nieco zmodyfikować...warunki akustyczne.Z tym jednak często bywa problem:nieprzychylne oko reszty domowników na takie adaptacje,warunki lokalowe...itp.,więc najczęściej jednak decydujemy się na poszukiwanie kolumn,które w końcu zagrają w takiej a nie innej akustyce.Jeżeli jednak istnieją możliwości aby pobawić się odpowiednią adaptacją pokoju to należy to zrobić,będzie na pewno taniej a efekty mogą być zaskakujące.Tak jak w opisywanym przeze mnie przypadku:z założenia kolumny ze znacznie niższej półki mogą zagrać na 100% swoich możliwości,gdzie te znacznie lepsze nie potrafią rozwinąć skrzydeł.Taki paradoks akustyczny;-)

Nie wiemy co drzemie w naszych kolumnach dopóki nie zapewnimy im właściwych warunków do odtwarzania muzyki.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opis

obecnie mam arcama solo mini z b&w 686, są one zbliżone gabarytowo do cm1, mają podobne strojenie filtry 1rzędu pasmo, skuteczność itd oczywiście podobne nie oznacza takie samo ale pomiarowe charakterystyki są zbliżone i teraz nie miałem okazji porównywać ich bezpośrednio na mojej małej elektronice czy cm1 zagra wyraźnie lepiej od 686, wiem że na zachodzie łączą solo mini z cm1,

i teraz czy cm1 dadzą mi większą rozdzielczość dźwięku i lepszy jakościowo bas i średnicę niż 686? bo powiem szczerze że 686 kupiłem używki i jak na "satelity do kina" grają całkiem zadowalająco :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem zwrotki z fotek testów w necie i dla ciekawości też rozkręciłem 686 (fotka 686 z netu), obudowa mdf 14mm (mierzyłem na swojej 686) (cm1 chyba 19mm co przy tych samych gabarytach daje masę 7kg a nie 5kg jak w 686), 686 ma cewkę powietrzną drut 1mm (dość uczciwie) natomiast jest słaby kond jak widać fotka z netu,

w cm1 są kondy polipropylenowe i cewki z drutem ponoć 1.4-1.6

czy ktoś może potwierdzić i czy faktycznie wymiana konda na lepszy może przynieść poprawę wysokich w 686?

post-21279-100009618 1268670105_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu zwroka z cm5 ale w cm1 klasa elementów jest ta sama opis z recki "Mundorf Supreme - taki kondensator spodoba się audiofilom. Cewka dla nisko-średniotonowego jest powietrzna i nawinięta bardzo grubym drutem - co najmniej 1,4-mm, a może nawet 1,6-mm. Nie widać żadnego rezystora - czyżby głośnik wysokotonowy udało się zgrać bez tłumika? To też byłby atut z punktu widzenia koncepcji minimalistycznej."

post-21279-100009609 1268671404_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie zapisac? U mnie graja 685, co prawda juz w nieco innej konfiguracji niz ta na zdjeciach. Kiedys stereo, pozniej KD, teraz znow powrot do korzeni. Obecnie napedza je Audiolab 8000A, CD Marantza zastapi lampizowany Cambridge Audio, a do kompletu dojdzie Pro-ject Genie (kable glosnikowe Atlas, IC VdH First Ult). Szklany stolik bedzie wymieniony na cos innego a TV (niestety nie moge sie pozbyc-rodzina) pojdzie chyba na sciane, pracuje obecnie nad ustrojami ktore poprawia akustyke. Nic specjalnego ale zestaw gra swietnie.

post-23314-100008942 1269335204_thumb.jpg

post-23314-100008943 1269335204_thumb.jpg

post-23314-100008944 1269335204_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze.

mam pytanie-jakie polecacie używane podstawki B&W do wzmacniacza DUAL CV 1460( stary wzmak chyba 86r ale mam ograniczony budżet)

monitorki używki do jakichś 600 zł maX!(pewno nie będą młode ale z tym się liczę)

jeśli ktoś ma coś takiego i nie używa to mogę odkupić lub możecie coś zaproponować co jest warte uwagi na allegro np.( pokój 18m2 -muzyka preferowana to głównie rock, progresiw i winyle)

dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No no - diamenciki to już solidny kawał kolumny - i grosiwa za nie :-D

A co do wzmaka - sugeruję posłuchać dzielonego Marantza 11S2 - mam właśnie na testach i bardzo mnie pozytywnie zaskoczył.

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.