Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem. Poszukuję wzmacniacza do B&W PM1.

Na początku chciałem Musicala Fidelity M6i ale po odsłuchu się zniechęciłem troche do tej marki. Dźwięk był bardzo mdły, bas rozlewający się po ścianach, problem przy ustawieniu głośności wieczorem. Musiałem rozkręcić potencjometr na godz.12 żeby coś zaczeło grać a to już było zdecydowanie za głośno.

Podobno nowy model 'si' jest mocno poprawiony.

Rozmyślam również nad Naim XS2. Odsłuchiwałem wiele razy w sklepie ale nie miałem możliwości jak się sprawdza przy niskich poziomach odsłuchów. W sklepie było zawsze za głośno aby to sprawdzić. Opinie są podzielone. Jedni mówią mi, że Naim to dobry kierunek, inni sprzedawcy odradzali mi XS2 z PM1 ( dźwięk będzie za ostry, będzie się słuchało muzyki nie przyjemnie itd.)

Szczerze mówiąc jestem już zmęczony poszukiwaniami wzmacniacza do B&W.

 

Moon np. 220 lub 250, moze Hegel h100...Atoll 100, D

wg mnie grało dobrze nawet na 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czesc,

 

Szukam wlasnie ciekawych kolumn dla siebie, bylem zdecydowany na nowe 684 s2 za 3700.

 

Jednak teraz mam okazje dostac kolumny CM8 uzywane za 4k z kawalkiem :)

 

Czy mozecie mi doradzic czy te CM8 sa tak duzo lepsze, bo sluchalem 684 s2 i mi sie podobaja, jednak CM8 nie slyszalem. No i do tego one sa uzywane.

 

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Jak duzy pokoj? Jaka elektronika? Porownwalem bezposrednio CM8S2 z CM6S2, zgadnij ktore zostaly? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moon np. 220 lub 250, moze Hegel h100...Atoll 100, D

wg mnie grało dobrze nawet na 9.

 

Właśnie poważnie rozmyślam nad Atollem IN200. Moon 250i odsłuchiwałem, fajny wzmacniacz, mimo nie wielkiej mocy dobrze wydajny prądowo ale cena według mnie nie adekwatna (za te pieniądze można lepiej), Hegel H100 jest ok, miałem problem przy odsłuchach wieczornych. Przy nie wielkim poziomie głośności było tak sobie (wzmacniacz grał pełnym pasmem po rozkręceniu dosyć głośno potencjometru).

Na dzień dzisiejszy na mojej liście jest znacznie droższy H160 no i oczywiście Atoll IN200, który kusi ceną.

Trochę mam obawy co do Atolla, za dużo nie słyszałem o tej marce wcześniej dlatego sięgam pomocy kolegów z forum.

Czy twoim zdaniem IN200 to dobra droga do PM1?

Czy jest sens dopłacać do dużo droższego H160?

Pozdrawiam

 

Pokoj 22m, elektronika to vincent sv-237 :)

 

Jak sie domyslam CM to seria wyzsza od 600, wiec chyba warto nawet uzywki?

 

Dobry trop zaproponował Witek. Tannoy fajne głośniki, w UK promocje są dosyć często.

Czy tego Vincenta masz po upgradzie (wymieniałeś lampki)?

Jeśli nie to pomyśl nad tym. Zmieni sie troche charakter brzmienia. Na fabrycznie montowanych to nie to samo.

Wtedy lepiej ci będzie dobrać kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Pomysl o Tannoyach, w UK sa fajne oferty. Mysle, ze CM8 do 22 m moga byc za cienkie...

 

Dzieki, ale ja obtaje przy b&w :) no i pytam sie tylko czy miedzy seria 600 a CM jest az taka roznica, bo jak mowie tu uzywki CM8 za troche ponad 4k, a nowki 684 s2 za 3k, bo moge je wziac na fakture :)

 

Sam niestety nie mam jak ich prownac, dlatego pytam sie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki, ale ja obtaje przy b&w :) no i pytam sie tylko czy miedzy seria 600 a CM jest az taka roznica, bo jak mowie tu uzywki CM8 za troche ponad 4k, a nowki 684 s2 za 3k, bo moge je wziac na fakture :)

 

Sam niestety nie mam jak ich prownac, dlatego pytam sie tutaj.

 

Będzie różnica między tymi modelami. Zwróć uwagę na konstrukcję tych kolumn. CM8 mają 3 głośniki niskotonowe, jest inna efektywność 87dB, średnica membran. Wszystko fajnie jest opisane na str. B&W.

Czy będzie duża różnica w odsłuchu? Ciężko powiedzieć. Czasami drożej nie znaczy lepiej. Wszystko zależy od twoich preferencji, akustyki pomieszczenia, która odgrywa tak ważną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak obstajesz, to ja na Twoim miejscu wziąłbym CM8, ale to ja. To zupelnie inna klasa kolumn, piekne wykonanie i lepsze komponenty. Dzwiek, to jak wiadomo bardzo indywidualna sprawa, najczesciej bez odsluchu we wlasnych czterech ścianach trudno coś ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem Musicala Fidelity M6i ale po odsłuchu się zniechęciłem troche do tej marki. Dźwięk był bardzo mdły, bas rozlewający się po ścianach, problem przy ustawieniu głośności wieczorem. Musiałem rozkręcić potencjometr na godz.12 żeby coś zaczeło grać a to już było zdecydowanie za głośno.

Właśnie poważnie rozmyślam nad Atollem IN200. Moon 250i odsłuchiwałem, fajny wzmacniacz, mimo nie wielkiej mocy dobrze wydajny prądowo ale cena według mnie nie adekwatna (za te pieniądze można lepiej), Hegel H100 jest ok, miałem problem przy odsłuchach wieczornych. Przy nie wielkim poziomie głośności było tak sobie (wzmacniacz grał pełnym pasmem po rozkręceniu dosyć głośno potencjometru).

Magico, słucham często muzyki wieczorem (pisząc teraz także słucham), a pokrętło głośności jest nie uwierzysz.......na godz 6.30.! I jest wszystko, tzn. detale, klarowność, średnica, bas na wysokim poziomie, mimo niewysokiego poziomu głośności. A pokój w którym słucham nie jest taki mały, bo ma 18 m2. Być może jest tak dobrze, bo mój wzmacniacz ma niesamowitą, nie często spotykaną jak na integrę wydajność prądową. Producent naprawdę się postarał - przy mocy wzmacniacza 250 W na kanał przy 8 Ohm, na pokładzie został zaimplementowany transformator toroidalny o mocy 2 tyś. W. A wzmacniacz to Krell KAV 500i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magico, słucham często muzyki wieczorem (pisząc teraz także słucham), a pokrętło głośności jest nie uwierzysz.......na godz 6.30.! I jest wszystko, tzn. detale, klarowność, średnica, bas na wysokim poziomie, mimo niewysokiego poziomu głośności. A pokój w którym słucham nie jest taki mały, bo ma 18 m2. Być może jest tak dobrze, bo mój wzmacniacz ma niesamowitą, nie często spotykaną jak na integrę wydajność prądową. Producent naprawdę się postarał - przy mocy wzmacniacza 250 W na kanał przy 8 Ohm, na pokładzie został zaimplementowany transformator toroidalny o mocy 2 tyś. W. A wzmacniacz to Krell KAV 500i.

 

Dzięki za opis. Nie znam zupełnie Krella, nigdy nie odsłuchiwałem.

wezmę pod uwagę ten piecyk. Zawsze to jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H100 jest ok, miałem problem przy odsłuchach wieczornych. Przy nie wielkim poziomie głośności było tak sobie (wzmacniacz grał pełnym pasmem po rozkręceniu dosyć głośno potencjometru).

 

Nie do konca rozumiem to stwierdzenie,a ktore pojawilo sie juz parokrotnie na tym Forum: 'wzmacniacz gral pelnym pasmem' ???

Mam H100 w systemie do KD i gra na frontach B&W seria 600 s3. Czesto slucham na 30-35 i w moim pomieszczeniu z izolacja akustyczna, a wiec praktycznie z zerowym szumem tla i zrobiona akustyka gra tym tzw. 'pelnym pasmem' :) Slysze pulsujacy bas, dzwieki, slowem to co powinno byc w znanych mi realizacjach. Na 40-50 juz jest b. dobrze i szczerze nigdy nie wyjezdzalem ponad 50.... Na pewno duzo rowniez zalezy od realizacji.

Mysle,ze bardziej szum tla i pomieszczenie w jakim gra Hegel daje wrazenie chudosci dzwieku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mysle,ze bardziej szum tla i pomieszczenie w jakim gra Hegel daje wrazenie chudosci dzwieku.....

 

Być może, nie wątpie, że tak jest.

Przy odsłuchu w salonie było OK. U mnie w pomieszczeniu tak sobie, dźwięk był jakiś taki suchy (nie umiem dokładnie określić tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam, ma ktos moze pomysl, czy, a jesli tak, to czym mozna zastapic oryginalny stand FS-HTM dla glosnika centralnego ????

 

z jednej strony troche to drogie, jak za kawalek metalu, z drugiej nawet nie ma w sklepach i trzeba by i tak czekac 1-2 miesiace na zakup.

 

macie pomysly, co z tym fantem zrobic?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ma ktos moze pomysl, czy, a jesli tak, to czym mozna zastapic oryginalny stand FS-HTM dla glosnika centralnego ????

 

z jednej strony troche to drogie, jak za kawalek metalu, z drugiej nawet nie ma w sklepach i trzeba by i tak czekac 1-2 miesiace na zakup.

 

macie pomysly, co z tym fantem zrobic?

 

np. Rogoz Audio na zamowienie wg zyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak, żeby humoru dodać, to wklejam fotkę z jakiegoś forum. Rzecz dzieje w NYC - wiadomo tam każdy metr kw. jest bezcenny :)

Wy tu pytacie o wielkość pomieszczenia, a tam gość pojechał, kupił, wstawił.

Gra i buczy :)

 

Dosłownie...i szelkami do fotela przypięty... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fs-htm ile? 2200 pln/sztuka? u niego standy mozna zrobic za polowe tej ceny. No chyba ze szukasz jakiegoś kosmicznego kształtu.....

no od tego pewnie jeszcze jakis rabat by byl, ale nadal uwazam, ze to duzo. kosmicznych ksztaltow nie szukam, moglby byc taki jak fs-htm

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

 

Być może, nie wątpie, że tak jest.

Przy odsłuchu w salonie było OK. U mnie w pomieszczeniu tak sobie, dźwięk był jakiś taki suchy (nie umiem dokładnie określić tego).

 

U mnie pm1 gra teraz jeszcze z copland csa8 ale przymierzam się do electrocompaniet eci 5 mk2 mam cd naim cd5 si .Muza która słucham to głownie rock .Uwaga kable dla mnie tez są ważne !

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie pm1 gra teraz jeszcze z copland csa8 ale przymierzam się do electrocompaniet eci 5 mk2 mam cd naim cd5 si .Muza która słucham to głownie rock .Uwaga kable dla mnie tez są ważne !

 

Ja teraz w swoim systemie mam dwa wzmacniacze.

Atoll IN200SE i Moon 250i.

Zupełnie inna konstrukcja i inne brzmienie.

szacunek dla Moon-a, bardzo dobrze wydajny prądowo po mimo nie wielkiej mocy 2x50W katalogowo ( naprawde jest 2x60W).

Na moich oczach napędził nie jedne kolumny o niskiej skuteczności.

 

Copland-a CTA 405A słuchałem z PM1. Bardzo szeroka scena dźwiękowa, dobrze kontrolowane niskie tony. Ale cena prawie 2x większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.