Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, ktoś słuchał już nowej serii 800? Może natknęliście się na jakieś testy w sieci?

 

Zastanawiam się co będzie lepsze - stare Diamondy 802 czy nowe 803D3?

Nowe 802D3 niestety poza budżetem póki co...

 

Kolumny podłączone miały by być pod zestaw McInstosha: C48 + MC452 w ok 40m2 pomieszczeniu...

 

Lorin posłuchaj sobie Zeta Zero na spokojnie to odechce Ci sie 802 Diamond. Gwarantuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za radę. Być może, ale poza wartościami sonicznymi ja podchodzę do tematu audio też ekonomicznie.

Serce ale tez i rozum, a raczej cienki portfel ! :)

 

W przypadku Zeta Zero i innych domorosłych producentów - "odsprzedawalność" bez dużej straty, praktycznie żadna.

Z tego też powodu rozpatruję tylko i wyłącznie "chodliwe" i uznane na świecie marki, zostawiając wybór tych niszowych, bardziej odważnym i majętszym kolegom...:)

Oczywiście nie rozpatruję tylko B&W, ale ta firma ma u mnie pierwszeństwo... przez sentyment, jakość, wygląd, rozpoznawalność...

Edytowane przez LorinSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za radę. Być może, ale poza wartościami sonicznymi ja podchodzę do tematu audio też ekonomicznie.

Serce ale tez i rozum, a raczej cienki portfel ! :)

 

W przypadku Zeta Zero i innych domorosłych producentów - "odsprzedawalność" bez dużej straty, praktycznie żadna.

Z tego też powodu rozpatruję tylko i wyłącznie "chodliwe" i uznane na świecie marki, zostawiając wybór tych niszowych, bardziej odważnym i majętszym kolegom...:)

Oczywiście nie rozpatruję tylko B&W, ale ta firma ma u mnie pierwszeństwo... przez sentyment, jakość, wygląd, rozpoznawalność...

no dokladnie serce sercem, ale rozum tez musi miec jakis wplyw na hobby. ja tez wybierajac bw serii 800 czy proponowane davone grande wybralem te pierwsze z uwagi wlasnie na popularnosc i ewentualne odsprzedanie

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorin posłuchaj sobie Zeta Zero na spokojnie to odechce Ci sie 802 Diamond. Gwarantuje

 

Możesz też zajrzeć do klubu Proaca,Dynaudio...etc.,żeby wszystkim zbrzydło kupowanie jakichkolwiek kolumn...za wyjątkiem Zeta Zero-oczywiście.

 

A tak na marginesie,może faktycznie nie są złe ale jak dla mnie mają trzy dosyć istotne mankamenty::cenę,kontrowersyjną aparycję i praktycznie niesprzedawalność na rynku wtórnym.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kolorem, ale dziś przyszedł nowy tweeter i już jest zamontowany. Jakby ktoś ze sprzedających B&W tu zajrzał, to nieuszkodzona kopulka powinna wyglądać tak...wr441__20151023_221314.JPG

 

To znaczy tak...hp75__20151023_221456.JPG

kv596__20151023_221641.JPG

skad zamiawiales, holandia?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Klan w przewodniku Audio Video Show podaje:

"Audiofilów zapraszamy na premierę kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins z nowej serii 800 Diamond, która odbędzie się w holu przed lożami 104 i 105."

 

Natomiast Top Hi-Fi :

"Bezkompromisowe podejście do naturalności brzmienia zaprezentuje także specjalnie skonfigurowany na wystawę Audio Video Show zestaw, zbudowany w oparciu o cztery systemy muzyczne Devialet 200 i kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z nowej serii 800 Diamond. Ten zestaw będzie można poznać w loży 103."

 

Jednak może coś uda się posłuchać z nowej serii 800. Straszne zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kolorem, ale dziś przyszedł nowy tweeter i już jest zamontowany. Jakby ktoś ze sprzedających B&W tu zajrzał, to nieuszkodzona kopulka powinna wyglądać tak...wr441__20151023_221314.JPG

 

To znaczy tak...hp75__20151023_221456.JPG

kv596__20151023_221641.JPG

Mozna to samemu wymienic? Nie ma z tym problemow. Mam CM8 i w jednej jest lekka nierówność (nawet nie wgniecenie) i zastanaiam sie czy nie wymienic a przynjamnije kupic jedną na przyszlosc. Raczej na razie nie bede zmieniac kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to samemu wymienic? Nie ma z tym problemow. Mam CM8 i w jednej jest lekka nierówność (nawet nie wgniecenie) i zastanaiam sie czy nie wymienic a przynjamnije kupic jedną na przyszlosc. Raczej na razie nie bede zmieniac kolumn.

mozna bez problemu. musisz tylko dobrac odpowiednia - pasujaca czesc do twoich kolumn.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad zamiawiales, holandia?

Nie. Nasz polski i godny polecenia AUDIOKLAN

 

Mozna to samemu wymienic? Nie ma z tym problemow. Mam CM8 i w jednej jest lekka nierówność (nawet nie wgniecenie) i zastanawiam sie czy nie wymienić a przynajmniej kupic jedną na przyszlosc. Raczej na razie nie bede zmieniac kolumn.

Większych problemów nie ma. W CM1 najpierw warto /i raczej trzeba/ wyjąć głośnik średnio/niskotonowy. To pomaga zdemontować tweeter, który jak wiadomo posiada długą plastikową tubkę wytłumiającą i łatwiej nią manipulować mając dostęp przez duży otwór woofera. Wgniecenie kopułki aluminiowej jest nagminne. Poza maskownicą, której ochronne walory są raczej dyskusyjne, tak na prawdę nie jest niczym chroniona. A ponieważ błyszczy się na kilometr, więc dziecięce paluszki aż się palą, aby je dotknąć. Samej oryginalnej kopułki nigdzie nie znalazłem, a zamienniki ( Allegro) nie do końca pasują ( to dłuższy temat). W każdym razie jako część zamienna w oryginale występuje kopułka /oczywiście z nawiniętą cewką/, plastikowy przedni pierścień z którym jest na trwale połączona oraz magnes neodymowy. To oczywiście podraża sprawę, bo B&W nie sprzedaje bez magnesu, a on raczej nie ma się jak popsuć. Taki zestaw jest dedykowany do CM1 i CM7. Natomiast do głosników serii CM5/9/C2 zestaw zawiera również tubkę plastikową, bo tutaj jest ona wkręcona, czy może przyklejona na trwałe. Poza tym tubka ta jest grubsza i nie można tych głośników stosować zamiennie, bez przeróbek. Tak więc musisz zobaczyć jaki typ pasuje do Twojego zestawu, a najlepiej napisz do AUDIOKLANU. U nich kupiłem. Świetny kontakt, błyskawiczna przesyłka. Uprzedzam pytanie - koszt 200zł. Edytowane przez decibel66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegow jestem zainteresowany kolumnami b w 683 s 2 czy ktos posiada i moze dac jakqs opinie na ich temat moje pomieszczenie to ok 40 m wzmacniacz atoll 200 in rodzaj sluchanej muzyki elektroniczna klubowa house trance pozdrawiam

 

Dobrze celujesz. Atoll i B&W dobrze zagra. Sam posiadam IN 200 tyle, że z PM1 połączenie.

Odsłuchiwałem dużo modeli B&W i ze wszystkimi dobrze sie zgrywa.

Nawet w połączeniu z CM1 było super.

Jeśli lubisz B&W to strzał w 10.

Piszę "jeśli lubisz" bo znam ludzi, którzy podchodzą z pewnym dystansem do tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prezentacji najnowszych Diamondów na Audioshow? Osobiście byłem lekko zdegustowany doborem wzmacniaczy towarzyszących. Fajny ten Devialet ale barwę ma tak suchą, że właściwie należałoby powiedzieć,że barwy nie ma wcale. Niby dobrze, niby muzykalnie, niby bez agresji ale strasznie monotonnie przez tę suchość Devialetów, żadnego zróżnicowania w tym względzie bez względu na materiał muzyczny, chyba, ze się mylę i to nowe Bowersy są z natury takie bezbarwne choć nie wydaje mi się. Obsługa z Audioklanu twierdzi, że Devialet jest mega przezroczysty, co dostaje na wejściu to wypluwa wzmocnione na wyjściu, nie znam tych wzmacniaczy osobiście ale wszędzie stykam się z opinią, że są "bez duszy". Moim skromnym zdaniem trochę "zatopiono" Bowersy tym zestawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prezentacji najnowszych Diamondów na Audioshow? Osobiście byłem lekko zdegustowany doborem wzmacniaczy towarzyszących. Fajny ten Devialet ale barwę ma tak suchą, że właściwie należałoby powiedzieć,że barwy nie ma wcale. Niby dobrze, niby muzykalnie, niby bez agresji ale strasznie monotonnie przez tę suchość Devialetów, żadnego zróżnicowania w tym względzie bez względu na materiał muzyczny, chyba, ze się mylę i to nowe Bowersy są z natury takie bezbarwne choć nie wydaje mi się. Obsługa z Audioklanu twierdzi, że Devialet jest mega przezroczysty, co dostaje na wejściu to wypluwa wzmocnione na wyjściu, nie znam tych wzmacniaczy osobiście ale wszędzie stykam się z opinią, że są "bez duszy". Moim skromnym zdaniem trochę "zatopiono" Bowersy tym zestawieniem.

 

eee tam, przeciez od zawsze wszyscy pisza, ze na targach / wystawach to sie raczej oglada niz slucha. te kolumny na pewno maja potencjal, choc wizualnie starsze wersje podobaja mi sie bardziej.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

805D3 tylko niewiele droższe od poprzednika,jest szansa,że będzie w najbliższych latach trochę diamenciaków z poprzedniej serii na rynku wtórnym...w dobrych cenach.

No i nie wierzę ale wygląda na to,że bowers pożegnał się z kevlarem,nie będzie już żółtego?

Witajcie...mam możliwość zakupu przewodów głośnikowych B&W CDC 6.Posiadam od niedawna kolumny CDM 1SE.Piszę w tym celu aby zapytać Pasjonatów tej zacnej marki o ewentualne opinie na temat owego przewodu.Dotychczas użytkuję Inakustik Black&White Ls 1200.Podobno ma być lepiej....najpierw oczywiście posłucham ale kilka Waszych sugestii na pewno nie zaszkodzi.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Padł mi głośnik nisko/średniotonowy w B&W Nautlius HTM2. Czy ktoś z szanownych kolegów wie,gdzie kupie taki głośnik ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Padł mi głośnik nisko/średniotonowy w B&W Nautlius HTM2. Czy ktoś z szanownych kolegów wie,gdzie kupie taki głośnik ?

z tego co pamietam, to w holandii mieli jakis magazyn oryginalnych czesci do bw, gdzie dosc szybko mozna bylo je zalatwic, a ceny tez nie byly jakos porazajace.

 

Informacje o sprzedającym

Good Hifi

+31 0725744821

[email protected]

tu masz dokladne dane

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam, to w holandii mieli jakis magazyn oryginalnych czesci do bw, gdzie dosc szybko mozna bylo je zalatwic, a ceny tez nie byly jakos porazajace.

 

Informacje o sprzedającym

Good Hifi

+31 0725744821

[email protected]

tu masz dokladne dane

 

Napisałem do nich zapytanie.Potrzebuje głośnik ZZ 11460

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.