Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witku napisz cos wiecej o tych cm6 jestem zainteresowany

 

Najpierw kupilem CM1, jeszcze w pierwszej wersji. Pokoj nie nalezy do najwiekszych ok. 20m² myslalem, ze bedzie OK. I nawet bylo, ale brakowalo mi przede wszystkim sceny. CM1 nie rozwijaly skrzydel... nie zeby byly zle, bo to jak na cene i rozmiar swietne kolumny, ale ... no wlasnie, to ale... Podreptalem do sklepu, daleko nie mam, jakies 500m ;) Odsluchalem KEF700R, KEF300R, CM10S2, CM8S2 i B&W805D. Najchetniej wzialbym CM10S2, ale uznalem, ze do mojego pokoju moga byc za potezne, potem B&W805D, gdyby nie ich cena. Do domu wrocilem z CM6S2, poniewaz roznica do 805D byla naprawde marginalna (pewnie mnie za to zabija, ale takie bylo moje odczucie). Postawilem je na stojakach i graja naprawde piknie, codziennie mam banana na twarzy jak ich slucham i na nie patrze :) Bas jak na takie male kolumny swietny, srodek typowo dla B&W melodyjny, z wysokimi trzeba uwazac, przy nieodpowiedniej akustyce/wzmacniaczu/nagraniu moga stac sie lekko upierdliwe (sa po prostu krystalicznie czyste). Jak dla mnie z serii CM albo 6-ki albo od razu 10-ki, na reszte szkoda czasu (powtarzam, to moje zdanie, jesli ktos ma inne, szanuje. W koncu w muzyce, licza sie wlasne uszy i upodobania). Dodatkowa zaleta 6-tek jest ich niewybrednosc jesli chodzi o usytuowanie, znosza praktycznie kazda oleglosc od sciany. Oczywiscie polecam posluchanie we wlasnych katach. W razie konkretnych pytan, sluze w miare mozliwosci pomoca. I na koniec fotka :)

 

PS. Muzyka, ktorej slucham, to glownie Jazz, soul, klasyka np. Pat Metheny, Fourplay, Marcus Miller, Ayo, Angie Stone, Pink Floyd, Lenny Kravitz itp...

 

15650937025_7224f9c3ba_c.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kable to nic specjalnego, nie slysze kabli ;) Jakies 2x4 qmm OFC-miedz, oplecione ladnie nylonem o przekroju lacznym 13mm z pozlacanymi bananami Nakamichi. Na razie napedzam starym Denonem AVR1611, pliki z NAS Qnap w postaci Flac streamuje do Yamahy CD-N500. Juz nawet to gra calkiem fajnie, ale tylko do pewnej glosnosci, potem brakuje mocy :( Szukam jakiegos rozsadnego rozwiazania, ale ze wzgledu na akustyke pokoju (nie chce w nim duzo zmieniac) skonczy sie chyba na Marantzu SR7009 z Audyssey MultEQ XT32.

 

PS. Moze ktos ma jakis inny pomysl?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam Przymierzam sie do zmiany kolumn z 601s1 na 704 lub cm9 bedzie to połaczone z sony. Chcę troche lepszej kontroli na basie no i oczywiście góra zeby była lepsza dokładniejsza ale nie jazgotliwa na chwilę obecną jestem zadowolony ale trochę gotówki wpadło więc zastanawiam sie nad zmianą ewentualnie sony precz i w to miejsce atoll in 100 lub wyżej lub audiolaba. Dzisiaj rozpakowałem nowy nabytek płytowy z gatunku jazz

 

 

 

i byłem w niebo wzięty jak to co posiadam może zagrać nigdy takiej muzyki nie słuchałem więc banan był od ucha do ucha ale wieże ze można lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad zmianą ewentualnie sony precz i w to miejsce atoll in 100 lub wyżej lub audiolaba.

 

Z audiolabem uważaj,dzielony z bowersami gra dobrze,dostaniesz świetną przestrzeń ale będziesz miał niezłą gimnastykę aby uspokoić przełom góry i średnicy.Poszedłbym w coś mocnego i raczej po cieplejszej stronie.

Jak lubisz takie dobrze zrealizowane,spokojne plumkanie to rozejrzyj się za Colour To The Moon A.Taylora:

 

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Napiszę kilka prostych słów , po kilku próbach i odsłuchach (za co jestem wdzięczny chłopakom z Top HI-FI za Katowic ) systemu stereo który planowałem kupic aby wymiec swóje wysłużone B&W 685 wraz z Rotelem RB 1050.

Miom sercem systemu jest Musical Fidelity M1Clic. I do niego próbowałem podpiąc cos co zagra tak ze nie bede żałował wydanych pieniedzy.

Na pewno chciałem zostac przy Bowersach ale jakich? Na pweno mialy byc to podłogówki.Budżet nie pozwalał mi się porwac na CM10 wiec postanowiłem na Cm9.

Głosniki miałem wiec pora abym dobrał wzmacniacz :

PEACHTREE AUDIO NOVA 220SE

COPLAND CTA 405-A (cena za wysoka ale chciałem posłuchac lampy)

MOON 250i

NAD 375 BEE

GATO AUDIO DIA 250(tak dla własnego zaspokojenia ciekawosci)

Kable głosnikowe najpierw były DIY z molibdenu ,potem AUDIOQUEST ROCKET 88.

Zwszystkich wymienionych modeli najbardziej przyadł mi do słuchu Moon.Razem z Rocketami zagrało to niesamowicie muzykalnie ,wokal wysunął sie baaardzo do przodu.Bas kontrolowany,dynamiczny taki jak lubie. Gdzie powinien byc tam jest gdzie nie Monn go nie podkresla .No igóra która sie bardzo otworzyła.Własnie utwór Allana Taylora zagrał tak ze wiedziałem ze to jest to.Naprawdę w koncu mam w domu, to co przy porannej kawce powoduje szeroki usmiech.

ps: gdybym miał wiecej pln to kupiłbym PROAC responce D30R.Jezu jak te głosniki grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak kupiłem tego Moona. Co mogę napisac.brzmienie Moona i B&M CM9 bardzo mi odpowiada.jestem bardzo zadowolony.

Nie wiem czy warty grzechu ale mnie ten zestaw urzekł.

 

Octavarium nie porównywałem ProAców z CM9.

Jak byłem w TOP HI-FI to pewien Pan własnie słuchał COPLANDa CTA 405-A z B&W 804D a pózniej poprosil o inne głosniki no i chłopaki zaproponaowali własnie te ProAci.Patrze co to za brzydale ale jak to zagrało to szczęka na podłodze.

Długo bym sie zastanawiam między B&w A ProAc. Grały nieprawdopodobnie muzykalnie.Naprawdę byłem pod wielkim wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybor: Moon do B&W :)

Kiedys słuchałem cm8 i proac 148 mk II wlasnie na Moonie 250i. Na początku Proac grały lepiej jednak z czasem Bowersy rozgrzały sie i zaczalem miec watpliwości.

Jak dla mnie proac sa b. muzykalne i łatwe w odbiorze jednak Bowers ma to cos co po dłuższym czasie ujmuje- przynajmniej mnie:)

Gro ludzi odrzuca Bowersy ale czesto nie daja im czasu i dobrego pradu, którego potrzebują.

A Moon im to daje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@will66-z tym czasem i prądem -święte słowa.W serii matrix z lat '90 w manualu,np 802-ek była podana rekomendowana moc wzmacniacza do 600W(!).Nie każdy brał to na poważnie i dlatego niewiele osób przekonało się jakie możliwości mają ich kolumny.

nie tylko matrixy tak mialy, nautilusy rowniez maja rekomendowane moce do 500-600w i rzeczywiscie dopiero po podaniu odpowiedniej dawki pradu ruszaja sie ze hej

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najpierw kupilem CM1, jeszcze w pierwszej wersji. Pokoj nie nalezy do najwiekszych ok. 20m² myslalem, ze bedzie OK. I nawet bylo, ale brakowalo mi przede wszystkim sceny. CM1 nie rozwijaly skrzydel... nie zeby byly zle, bo to jak na cene i rozmiar swietne kolumny, ale ... no wlasnie, to ale... Podreptalem do sklepu, daleko nie mam, jakies 500m ;) Odsluchalem KEF700R, KEF300R, CM10S2, CM8S2 i B&W805D. Najchetniej wzialbym CM10S2, ale uznalem, ze do mojego pokoju moga byc za potezne, potem B&W805D, gdyby nie ich cena. Do domu wrocilem z CM6S2, poniewaz roznica do 805D byla naprawde marginalna (pewnie mnie za to zabija, ale takie bylo moje odczucie). Postawilem je na stojakach i graja naprawde piknie, codziennie mam banana na twarzy jak ich slucham i na nie patrze :) Bas jak na takie male kolumny swietny, srodek typowo dla B&W melodyjny, z wysokimi trzeba uwazac, przy nieodpowiedniej akustyce/wzmacniaczu/nagraniu moga stac sie lekko upierdliwe (sa po prostu krystalicznie czyste). Jak dla mnie z serii CM albo 6-ki albo od razu 10-ki, na reszte szkoda czasu (powtarzam, to moje zdanie, jesli ktos ma inne, szanuje. W koncu w muzyce, licza sie wlasne uszy i upodobania). Dodatkowa zaleta 6-tek jest ich niewybrednosc jesli chodzi o usytuowanie, znosza praktycznie kazda oleglosc od sciany. Oczywiscie polecam posluchanie we wlasnych katach. W razie konkretnych pytan, sluze w miare mozliwosci pomoca. I na koniec fotka :)

 

PS. Muzyka, ktorej slucham, to glownie Jazz, soul, klasyka np. Pat Metheny, Fourplay, Marcus Miller, Ayo, Angie Stone, Pink Floyd, Lenny Kravitz itp...

 

15650937025_7224f9c3ba_c.jpg

 

Super szafka, bardzo mi się podoba - kupiłeś gotową czy robiłeś na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Chciałbym wstąpić do szacownego grona ze swoimi leciwymi 603 S3.

Planuję zakup nowego wzmacniacza i proszę o wskazanie kierunku poszukiwań.

Mam oczywiście swoje typy ale chciałbym poznać wasze opinie.

 

Witam. Ja swoje Cm10 mam podpięte do Vincenta SV 237 i gra to wszystko bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam. Tak to wygląda u mnie ( kawaler za granicą)

 

.

 

W tym klubie ostatnio coś cicho ale spróbuję poszukuję wzmacniacza który złagodzi wysokie tony tz. żeby grał tak delikatniej miekko a zarazem ze szczegółami no i żeby brzmienie było takie bardziej dynamicznie. Ogólnie lubię charakterystykę kolumn B&W CDM1NT za piękny punktowy bas dobry środek i szczegółowe a zarazem suche wysokie brakuje mi troche zmiekczenia dodam że nie kręcę gałeczkami a grają one w 28mk2 i basu mam dość tz zależy jak płyta zrealizowana

post-25069-0-80958500-1431021484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Sprobuj czegos od Marantza.

 

Właśnie dzisiaj bylem w sklepie hifistudio.de w Munster i mają na wyprzedaży 8003 za jakieś 400euro i się zastanawiałem czy bać czy nie , ale stwierdziłem że najpierw spytam się w klubie.może jest taka osoba która przerabiała trochę wzmaków z B&W i mogłaby podpowiedzieć w którą stronę sie kierować. Dodam ze może to być używka do 1000Euro ale nówką też nie pogardzę choć wiadomo że nówka będzie niższej klasy niż ten używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj bylem w sklepie hifistudio.de w Munster i mają na wyprzedaży 8003 za jakieś 400euro i się zastanawiałem czy bać czy nie , ale stwierdziłem że najpierw spytam się w klubie.może jest taka osoba która przerabiała trochę wzmaków z B&W i mogłaby podpowiedzieć w którą stronę sie kierować. Dodam ze może to być używka do 1000Euro ale nówką też nie pogardzę choć wiadomo że nówka będzie niższej klasy niż ten używany

 

popróbuj troche z akustyka pomieszczenia obrazy ,dywaniki ,okaże sie ze nie musisz zmieniac wzmaczniacza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popróbuj troche z akustyka pomieszczenia obrazy ,dywaniki ,okaże sie ze nie musisz zmieniac wzmaczniacza :-)

 

Akustyka to ważna rzecz,jednak na tym polu można poprawić tylko...akustykę,a to nie ma żadnego wpływu na dopasowanie wzmacniacza do kolumn.W kiepsko adaptowanym pomieszczeniu zły zestaw zagra źle,dobry zagra lepiej ale też nie na miarę swoich możliwości,w dobrym akustycznie środowisku słaby system zagra lepiej,dobry-już wyraźnie lepiej.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stivi89 ja mam spore doświadczenie z roznymi wzmakami i seria 600 (685 i najwieksze) i zdecydowanie odradzam Onkyo a jeszcze bardziej rotela tak samo Halcro mc od 20 do 70.

 

Jesli chodzi o złagodzenie metalicznej gory w B&W świetnie mi sie sprawdził starszy wzmacniacz Kenwooda nie pamietam modelu - 5 kanalowy amplituner. Problem jaki wprowadzil to troche za duzo basu nawt w duzym pomieszczeniu ok 30-35m2. Ale to mozna łatwo korektorem wyprostowac.

 

Świetnie tez z seria 600 zagraly mi starsze wzmacniacze od Parasound projektowane przez Jonha Curla. Np HCA-1200, HCA-1200II I HCA-1206. Efekt podobny jak przy kenwoodzie tyle zs basu jest nie wiecej jest bardziej szczegolowy. Utwory staja sie gęste pelne - zdecydowanie nie ma sue ochoty skręcać tego basu.

 

Takim szybkim lekarstwem moga byc przewody glosnikowe. Kup jakies nie z miedzi beztlenowej z grubymi wloknami niezbyt mocno splecionymi (np tanie kable Belden do naglosnien PA) to powinno utemperowac gore niskim kosztem.

 

Ahh i jeszcze jedno moje B&W zdecydowanie uspokoily sie po pierwszym roku użytkowania. Nie wiem jak twoje ale seria 600 dlugo sie docierala u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Poszukuję wzmacniacza do B&W PM1.

Na początku chciałem Musicala Fidelity M6i ale po odsłuchu się zniechęciłem troche do tej marki. Dźwięk był bardzo mdły, bas rozlewający się po ścianach, problem przy ustawieniu głośności wieczorem. Musiałem rozkręcić potencjometr na godz.12 żeby coś zaczeło grać a to już było zdecydowanie za głośno.

Podobno nowy model 'si' jest mocno poprawiony.

Rozmyślam również nad Naim XS2. Odsłuchiwałem wiele razy w sklepie ale nie miałem możliwości jak się sprawdza przy niskich poziomach odsłuchów. W sklepie było zawsze za głośno aby to sprawdzić. Opinie są podzielone. Jedni mówią mi, że Naim to dobry kierunek, inni sprzedawcy odradzali mi XS2 z PM1 ( dźwięk będzie za ostry, będzie się słuchało muzyki nie przyjemnie itd.)

Szczerze mówiąc jestem już zmęczony poszukiwaniami wzmacniacza do B&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Czesc,

 

Szukam wlasnie ciekawych kolumn dla siebie, bylem zdecydowany na nowe 684 s2 za 3700.

 

Jednak teraz mam okazje dostac kolumny CM8 uzywane za 4k z kawalkiem :)

 

Czy mozecie mi doradzic czy te CM8 sa tak duzo lepsze, bo sluchalem 684 s2 i mi sie podobaja, jednak CM8 nie slyszalem. No i do tego one sa uzywane.

 

Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.