Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Poszukuję wzmacniacza do B&W CM 6s2. Do tej pory słucham na Ampli tunerze KD Yamacha AV RX 1600, ale chcę się przestawić wyłącznie na stereo. Wiem, że trzeba uważać na dobór wzmacniacza do tych kolumn ze względu na wysokie tony. Właśnie chciał bym uniknąć ,,sssybilizanty,, ,które zdążają się podczas słuchania muzyki z moją Yamachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

Mam sprawę., Kumpel zakupił B&W dm 602,5 s3. i szuka jakiegoś niedrogiego pieca aby je napędzić. Kwota 600-800 zł.

Chodzi o to aby przygasić trochę górę i rozruszać te paczki. Muzyka to raczej współczesny dance. Źródłem będzie póki co TV i komputer. Pokoik ma 17 m2 ale to chyba zbędna informacja.

Podajcie proszę z 2 -3 propozycje sprzętu z rynku wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zestawione B&W CDM1SE z SONY TAF A3 ES grało to ładnie i spokojnie - jednak trochę zbyt spokojnie. Taki trochę kocyk rzucony na kolumny. Po latach okazało się, że wzmacniacz całkiem nieźle łagodził nieco hałaśliwy (w niektórych momentach) dźwięk CDM1. Do TV czy komputera myślę, że będzie jak znalazł. Do słuchania z dobrego źródła, już gorzej. Podobno SONY TAF A 30ES jest trochę lepszy. Nie porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zestawione B&W CDM1SE z SONY TAF A3 ES grało to ładnie i spokojnie - jednak trochę zbyt spokojnie. Taki trochę kocyk rzucony na kolumny. Po latach okazało się, że wzmacniacz całkiem nieźle łagodził nieco hałaśliwy (w niektórych momentach) dźwięk CDM1.

ES 30 jest dobrym w tym zestawieniu , potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel to raczej spokojnie nie zagra z B&W. Polecany byl, bo tak dystrybutor konfigurował - Top HiFi. To zestawienie po prostu robiło spore wrażenie na kupujacym. W pierwszej chwili było wielkie wow! Potem jednak emocje opadaly i sporo osób wymieniało Rotela na cos innego. No, ale może się spodobać, jednak nie bedzie to dźwięk który złagodzi ogólnie przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Poszukuję wzmacniacza do B&W CM 6s2. Do tej pory słucham na Ampli tunerze KD Yamacha AV RX 1600, ale chcę się przestawić wyłącznie na stereo. Wiem, że trzeba uważać na dobór wzmacniacza do tych kolumn ze względu na wysokie tony. Właśnie chciał bym uniknąć ,,sssybilizanty,, ,które zdążają się podczas słuchania muzyki z moją Yamachą.

 

Nie wiemy do jakiej kwoty.

Z czym dobrze grają B&W? Na pewno Atoll, na pewno Moon (nawet 220i).

Odradzał bym Naima ze względu na sybilizanty wspomniane wyżej.

Szukał bym czegoś o delikatnie ocieplonym brzmieniu. Może MF?

Moon na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy do jakiej kwoty.

Z czym dobrze grają B&W? Na pewno Atoll, na pewno Moon (nawet 220i).

Odradzał bym Naima ze względu na sybilizanty wspomniane wyżej.

Szukał bym czegoś o delikatnie ocieplonym brzmieniu. Może MF?

Moon na 100%.

 

.Mój budżet ,aktualnie to 5tyś. , ale widzę że będzie trzeba chyba raczej dozbierać.

MF przy zakupie kolumn mi odradzano , - słucham głównie Rock a.

Nie wiem jak Rotel serii 15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.Mój budżet ,aktualnie to 5tyś. , ale widzę że będzie trzeba chyba raczej dozbierać.

MF przy zakupie kolumn mi odradzano , - słucham głównie Rock a.

Nie wiem jak Rotel serii 15 .

 

Dla mnie MF za bardzo mułowaty jest.

Jeżeli słuchasz rocka to tak jak pisałem, Atoll IN100, Moon jak najbardziej (dobra wydajność prądowa). Nie sugeruj się za bardzo papierkowymi parametrami "watami", ma się to nijak do rzeczywistego odsłuchu. Czasami można się zdziwić.

W tych pieniądzach się zmieścisz.

jeszcze może być lampa np. Mingda MC368 BSE. Już nie produkowany bo zastąpił go nowy model 2x droższy. Ale jakbyś chciał to mam namiary do sklepu w Hong Kongu gdzie jeszcze można go kupić (z przesyłką nie ma problemu).

Z tych wymienionych wzmacniaczy Mingda bije na głowę wszystkie. To był taki "best buy" swojego czasu.

 

Aaa zapomniałem dodać.

Rotela miałem wcześniej przy starym systemie. Ale był to model RA05 i grał z CM1. Bardzo fajny wzmacniacz niskobudżetowy. Ale to już mam za sobą.

Co do wzm. to radzę ci kupić coś porządnego od razu (np. Tak jak pisałem wyżej)

Inaczej będziesz budował swój system bez końca.

Wzmacniacz to serce twojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MF za bardzo mułowaty jest.

Jeżeli słuchasz rocka to tak jak pisałem, Atoll IN100, Moon jak najbardziej (dobra wydajność prądowa). Nie sugeruj się za bardzo papierkowymi parametrami "watami", ma się to nijak do rzeczywistego odsłuchu. Czasami można się zdziwić.

W tych pieniądzach się zmieścisz.

jeszcze może być lampa np. Mingda MC368 BSE. Już nie produkowany bo zastąpił go nowy model 2x droższy. Ale jakbyś chciał to mam namiary do sklepu w Hong Kongu gdzie jeszcze można go kupić (z przesyłką nie ma problemu).

Z tych wymienionych wzmacniaczy Mingda bije na głowę wszystkie. To był taki "best buy" swojego czasu.

 

Aaa zapomniałem dodać.

Rotela miałem wcześniej przy starym systemie. Ale był to model RA05 i grał z CM1. Bardzo fajny wzmacniacz niskobudżetowy. Ale to już mam za sobą.

Co do wzm. to radzę ci kupić coś porządnego od razu (np. Tak jak pisałem wyżej)

Inaczej będziesz budował swój system bez końca.

Wzmacniacz to serce twojego systemu.

dzięki za podpowiedzi . Na lampę na razie się nie skusze , muszę ruszyć na odsłuchy , Moona wezmę pod uwagę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

Mam sprawę., Kumpel zakupił B&W dm 602,5 s3. i szuka jakiegoś niedrogiego pieca aby je napędzić. Kwota 600-800 zł.

Chodzi o to aby przygasić trochę górę i rozruszać te paczki. Muzyka to raczej współczesny dance. Źródłem będzie póki co TV i komputer. Pokoik ma 17 m2 ale to chyba zbędna informacja.

Podajcie proszę z 2 -3 propozycje sprzętu z rynku wtórnego.

 

Z tym przygaszeniem góry to może być problem. W tym przedziale cenowym. Tym bardziej, że źródłem będzie PC.

Ja bym bardziej się skupił na szukaniu wzmacniacza o dobrej wydajności prądowej.

Pomyślał bym również nad ulepszeniem PC (karta dźwiękowa) + korekcja dźwięku.

Nie jestem zwolennikiem japońskiego sprzętu audio ale warto poszukać Onkyo lub Teac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym przygaszeniem góry to może być problem. W tym przedziale cenowym. Tym bardziej, że źródłem będzie PC.

Ja bym bardziej się skupił na szukaniu wzmacniacza o dobrej wydajności prądowej.

Pomyślał bym również nad ulepszeniem PC (karta dźwiękowa) + korekcja dźwięku.

Nie jestem zwolennikiem japońskiego sprzętu audio ale warto poszukać Onkyo lub Teac.

 

Do zestawu będzie dokupiony cd i to prędko. Podpinałem te paczki do mojego Naim-a lecz efekt był fatalny. Poszukam coś z onkyo., Teac l Matantz. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów!

Panowie mam mozliwosc kupna kolumn Bowers Wilkins 683 S2 za ok 4500zl uzywanych. Podlaczone bylyby do wzmacniacza Leema Acoustics Pulse 2x80W. Poki co w pokoju ok 12m2 ale docelowo beda grały w wiekszym, ok 24m2.

Chcialem zapytac czy ten wzmacniacz napedzi te kolumny i ogolnie to chodzi mi o ich charakterystyke brzmienia. Nie mam teraz mozliwosci odsluchu.

W tej chwili posiadam kolumny Acoustic Energy Aegis Neo 3 i dzwiek wydaje mi sie taki stłumiony, jakbym stal pod dyskoteką zamiast w srodku :) Brakuje mi sporo basu i wokal jakis taki jak za mgłą.

Moglby jakis posiadacz opisac te kolumny? Oczekuje, ze roznica bedzie diametralna, adewatna do roznicy w cenie miedzy tymi kolumnami.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów!

Panowie mam mozliwosc kupna kolumn Bowers Wilkins 683 S2 za ok 4500zl uzywanych. Podlaczone bylyby do wzmacniacza Leema Acoustics Pulse 2x80W. Poki co w pokoju ok 12m2 ale docelowo beda grały w wiekszym, ok 24m2.

Chcialem zapytac czy ten wzmacniacz napedzi te kolumny i ogolnie to chodzi mi o ich charakterystyke brzmienia. Nie mam teraz mozliwosci odsluchu.

W tej chwili posiadam kolumny Acoustic Energy Aegis Neo 3 i dzwiek wydaje mi sie taki stłumiony, jakbym stal pod dyskoteką zamiast w srodku :) Brakuje mi sporo basu i wokal jakis taki jak za mgłą.

Moglby jakis posiadacz opisac te kolumny? Oczekuje, ze roznica bedzie diametralna, adewatna do roznicy w cenie miedzy tymi kolumnami.

Pozdrawiam!

 

Czy masz mozliwosc odsluchu tego zestawienia?

Zadna opinia pozytywna nie zagwarantuje, ze bedziesz zadowolony z tego polaczenia.

 

89 dB sugeruje, ze do wysterowania tych kolumn moze byc nawet slaba lampka 20W.

Trzeba sprawdzic czy jest syngeria miedzy Leema a B&W. Czasami jest tak, ze wzmacniacz z kolumnami sie "gryzie".

 

Pomieszczenie jak najbardziej odgrywa duza role w odsluchu. Jeszcze jest kwestia jak daleko bedziesz siedzial podczas odsluchu od swojego systemu.

 

Takze odsluch koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz mozliwosc odsluchu tego zestawienia?

Zadna opinia pozytywna nie zagwarantuje, ze bedziesz zadowolony z tego polaczenia.

 

89 dB sugeruje, ze do wysterowania tych kolumn moze byc nawet slaba lampka 20W.

Trzeba sprawdzic czy jest syngeria miedzy Leema a B&W. Czasami jest tak, ze wzmacniacz z kolumnami sie "gryzie".

 

Pomieszczenie jak najbardziej odgrywa duza role w odsluchu. Jeszcze jest kwestia jak daleko bedziesz siedzial podczas odsluchu od swojego systemu.

 

Takze odsluch koniecznie.

 

No niestety nie mam mozliwosci. Sprzedający jest oddalony o 400km. Bedę musial polowac na cos blizej. Chyba, ze znajde jakis sklep, ktory takie kolumny sprzedaje i pojade ze swoim wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No niestety nie mam mozliwosci. Sprzedający jest oddalony o 400km. Bedę musial polowac na cos blizej. Chyba, ze znajde jakis sklep, ktory takie kolumny sprzedaje i pojade ze swoim wzmakiem.

 

Tylko odsłuch. W ciemno bym nie ryzykował. Chyba, że masz możliwość zwrotu. W najgorszym wypadku tylko za przesyłkę będziesz w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie. Przepraszam że tak wcinam w temat, ale mam problem. Kupiłem klumnę na allegro B&W CC6 S2 przyszła z wciśniętym głośnikiem wysotonowym który nie działa. Po rozkręceniu obudowy widzę że druciki od cewki czy jak to uzwojenie się tam nazywa są urwane a po przodzie widzę że nakładka przeciwpyłowa którą wcisnął i ta gąbka do której jest przyklejona nie są już w osi jak były wcześniej. Nie mam pojęcia skąd teraz wytrzasnąć taki głośnik...Numer głośnika to ZZ11592 Pomocy:( i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie. Przepraszam że tak wcinam w temat, ale mam problem. Kupiłem klumnę na allegro B&W CC6 S2 przyszła z wciśniętym głośnikiem wysotonowym który nie działa. Po rozkręceniu obudowy widzę że druciki od cewki czy jak to uzwojenie się tam nazywa są urwane a po przodzie widzę że nakładka przeciwpyłowa którą wcisnął i ta gąbka do której jest przyklejona nie są już w osi jak były wcześniej. Nie mam pojęcia skąd teraz wytrzasnąć taki głośnik...Numer głośnika to ZZ11592 Pomocy:( i pozdrawiam

pisalem o firmie z NL, ktora ma czesci tansze niz nasz polski dystrybutor. poszukaj, a znajdziesz.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Poszukuje 802 diamond.

Czy warto zaryzykować z tego ogłoszenia?

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=3517114692&

no cena chyba dosc kuszaca. ja zaczalbym od korespondencji, skad dokladnie sa itd. poprosil o aktualne zdjecia, pozniej zaproponowal odbior osobisty. tu czesto walki wychodza i kontakt sie urywa. jesli nie, to paypal i jechane

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cena chyba dosc kuszaca. ja zaczalbym od korespondencji, skad dokladnie sa itd. poprosil o aktualne zdjecia, pozniej zaproponowal odbior osobisty. tu czesto walki wychodza i kontakt sie urywa. jesli nie, to paypal i jechane

 

Gdyby to były północne Włochy pewnie bym się wybrał ale to sycylia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były północne Włochy pewnie bym się wybrał ale to sycylia...

no wlasnie chcialem o tym napisac, ze to niestety wlochy. ale mi nie chodzilo o rzeczywisty odbior osobisty, tylko taki blef, ze niby bedziesz w okolicy itd. wielu kanciarzy po takich stwierdzeniach sie po prostu wylacza.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje 802 diamond.

Czy warto zaryzykować z tego ogłoszenia?

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=3517114692&

 

A moze tutaj, poza aukcja możesz wytargować na pewno 9% bo tyle jest prowizji eBay + jest możliwość negocjacji, zaproponowałbym 15% od tej ceny to jest 5,500€, odbiór osobisty

 

http://www.ebay.de/itm/B-W-802-D-High-End-Lautsprecher-Paar-Bowers-Wilkins-NP-12-600-/301905492262?hash=item464af83926:g:0owAAOSwAuNW8PTd

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawił do licytacji i pisze ze odbiór osobisty a płatność przy odbiorze, zdjęcie prawdopodobnie od niego tylko wycinkę zrobił,

 

pojawiły sie anestezyna 6800€ odbiór osobisty, handluj z nimi 5500€ może się uda

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chcialem o tym napisac, ze to niestety wlochy. ale mi nie chodzilo o rzeczywisty odbior osobisty, tylko taki blef, ze niby bedziesz w okolicy itd. wielu kanciarzy po takich stwierdzeniach sie po prostu wylacza.

 

.....no niestety we Włoszech oszustów nie brakuje w każdej dziedzinie.

Ja bym odpuścił.

Jeśli zakup z Włoch to tylko sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto otrzymane fotki i tekst maila /mało treściwy/.

 

Thanks for your mail..

 

I will be shipping from Spain. Below are some pictures for you to view. The B&W 802 diamond is in good working condition and work perfectly well, look like new from a smoking free home. Comes with the original manual. in the original factory double box for delivery with Power cable. If still interested let me know how much you are willing to offer including shipping to your and i will need your delivery address to know the shipping distance. Thanks and await your reply

 

vr861_B_and_W-802-diamond-1.jpg

 

cc188_B_and_W-802-diamond-2.jpg

 

ei896_B_and_W-802-diamond-3.jpg

 

xp673_B_and_W-802-diamond-4.jpg

 

jb826_B_and_W-802-diamond-8.jpg

 

pt203_B_and_W-802-diamond.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.