Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Cześć. Jestem posiadaczem kolumn B&W 685 S2 ze zwrotnicą wymienioną w Sonus Oliva. Wymieniona zwrotnica poprawiła jakość i głośność basu, "oczyściła" wysokie tony i sprawiła że oba przetworniki grają jak jeden głośnik (w oryginale coś mi tam nie pasowało - słyszałem przerwę w paśmie pomiędzy niskośredniotonowym i wysokotonowym, a zamiast wymieniać kolumnę zdecydowałem się zmienić zwrotnicę). Źródłem jest komputer z muzyką FLAC z oryginalnych płyt, dalej Essence One MKII Muses - > Atoll IN100SE przez by-pass grał - obecnie jestem na etapie poszukiwania końcówki mocy o podobnym do Atolla brzmieniu, ale bez problemów z wywalaniem korków, itp. (o którym można poczytać w wątku Atolla).

 

Z kolumn jestem zadowolony, mam 11-metrowy pokój z dość sporym biurkiem, komodą, regalikiem i łóżkiem, ale całość i tak spisuje się bardzo dobrze. Kolumny stoją na standach Rogoz Audio po dwóch stronach biurka (standy są 3 cm wyższe od niego.)

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Zapraszam wszystkich do nowo otwartego "Klub Zwolenników Przewodów Firmy Harmonix / Hijiri". Oczywiście na łamach tego Klubu będziemy podejmować szeroko rozumianą tematykę związaną z produktami Firmy Harmonix / Hijiri.

Widzę, że w wielu wątkach wrzuciłeś ten sam post (dla mnie spam - zupełnie nie związany z B&W) - nie wiem jak inni, ale ja przez takie coś będę omijał wszystko co związane z Harmonix szerokim łukiem.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w wielu wątkach wrzuciłeś ten sam post (dla mnie spam - zupełnie nie związany z B&W) - nie wiem jak inni, ale ja przez takie coś będę omijał wszystko co związane z tą firmą szerokim łukiem.

 

Oczywiście. Masz prawo mieć swoje zdanie i ja je szanuję.

Dodatkowo dodam, być może nie wiesz. Przewody Harmonixa można łączyć głośnikami B&W, w niektórych przypadkach nawet jest to wskazane :) Zatem, kto wie, może i Ty kiedyś, w dalekiej przyszłości skorzystasz z wiedzy i doświadczeń innych. Bo wiedza, doświadczenie rozwija, pozwala nam poszerzać horyzonty w każdym temacie.

Ale jak pisałeś, dziś " ... omijasz wszystko co związane z ta firmą szerokim łukiem ... " Powodem jest zaproszenie do nowo powstałego klubu, cóż, pozwolisz, ze komentarz zostawię dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w wielu wątkach wrzuciłeś ten sam post (dla mnie spam - zupełnie nie związany z B&W) - nie wiem jak inni, ale ja przez takie coś będę omijał wszystko co związane z Harmonix szerokim łukiem.

 

Oczywiście Kolego masz swoje prawo robić tak jak chcesz... tylko pretensje można by było mieć jakby to był ktoś z branży a nie osoba fizyczna, która lubi audio i lubi o tym rozmawiać.. a do tego jest pasjonatem... możesz omijać łukiem te kable tylko pomyśl czy nie warto ich sprawdzić mając B&W.. bo można żałować.. że ktoś chciał pomóc..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Nie jestem z osób "słyszących kable", więc nie zamierzam tracić czasu na testowanie miedzianych drutów w chorych cenach (już wystarczająco dużo dałem im czasu na przekonanie mnie) :), a osoby, które tyle piszą i zachwalają KABLE nie są dla mnie wiarygodne.

 

Z mojej strony tyle w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z osób "słyszących kable", więc nie zamierzam tracić czasu na testowanie miedzianych drutów w chorych cenach (już wystarczająco dużo dałem im czasu na przekonanie mnie) :), a osoby, które tyle piszą i zachwalają KABLE nie są dla mnie wiarygodne.

 

Z mojej strony tyle w tym temacie.

 

Pozdrawiam

 

A może to jest kwestia posłuchania kabli na droższych komunach i na droższej elektronice.. bo słuchając kabla głośnikowego powiedzmy za 15 tys. na "normalnych kolumnach i elektronice" to faktycznie taki kabel nic więcej nie pokaże od kabla za 2-3 tys. zł..

 

Też jeśli piszesz w taki sposób o ludziach którzy słyszą różnice ma kablach to są dla Ciebie "oszuści" to oznacza że powiedzmy 70-80 % tutaj ludzi to są mało wiarygodni dlatego że Ty nie słyszysz różnic.. można i tak podchodzić do sprawy..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słyszy to może nie warto bawić się w audio... ostatnio sprzedalem sieciowki Cardasa Parsec i przez kilka dni miałem zwykłe (te z zestawu których się używa by sprawdzić czy sprzęt działa :-)) normalnie nie dało rady słuchać... zero rozdzielczości, koc na kolumnach itd. Na szczęście wczoraj dotarły Synergestic Research i jest miodzio...

A żeby dodać ogniwy do pieca to podzielę się doświadczeniem z kabelkiem LAN Synergestica.

Również ma znaczenia i to bardzo duże... te za 5zl marketu można do drukarki używać :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuli ale to i tak nie ma znaczenia bo jesteś mało wiarygodny - gdyż słyszysz różnicę w kablach :- ) A już poważnie najważniejsze, że Ty je słyszysz inni nie muszą..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszczynajcie tutaj niepotrzebnej nikomu dyskusji o kablach. Wiadomo, że każdy i tak zostanie przy swoim zdaniu.

Są od tego osobne wątki.

 

Ale kable były , są i będą zawsze powiązane z kolumnami i przy danych kolumnach również można pogadać o kablach jakie pasują do danych kolumn B&W.. ale jak ktoś pisze takie rzeczy, że Ci co słyszą różnice przy kablach to nie są wiarygodni to trzeba na taką głupotę odpowiedzieć.. i tyle..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Chodzą plotki o nowej serii 700 ( S2)

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ciągle się wygrzewają, grały juz prawie 20h na poziomie muzyki w tle. Ogólnie równowaga z lekkim naciskiem na środek i wysokie. Mam wrażenie ze gdzieś pomiędzy jest trochę wycofania, może się to jeszcze ułoży. Przy złej realizacji płyty góra trochę zaiskrzyła ale przy innych nagraniach nie było z tym problemu, wiec nie warto się tym przejmować. Niskie - są, słychać w tle. Myślę że jak poziom grania się zwiększy to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas coś napisać, co i jak

NAD C375

Audioquest typ 4

706 S2

685 S2

CD Technics 770D

Audioquest Golden Gate 0,6m

Ogólnie to tak jak bym zdjął brudne okulary, wyczyścił szmatką z ubrał ponownie

Wszystko nabrało blasku, powietrza. Scena się powiększyła i jest z metr bliżej a nawet 1.5m

Bas jest i to nie zły, wytaznie słychać stopę w nagraniach Dire Straits cd "Brothers In Arms "

Oxygene 3 na dzień dobry, prowadzenie niskich tak jak by to nie były monitory

Do 685 dokładam jeszcze B&W 610 żeby był komplet - nowe 706 nie potrzebują wspomagania, bez poruszania kieliszków w barku niskich jest wystarczająco. No może przy cichym słuchaniu lub jak ktoś bardzo lubi można się wesprzeć 610-ką

Tracy Chapman - gitara basowa wprowadza w drgania szybę w barku. Wolał czysty, bez zastrzeżeń.

Następne cd pokazuje możliwości niskich. Depeche Mode - Spirit. Siła głosu na 12h - 706 S2 robią wrażenie. Nie mają żadnych kompleksów, już sobie wyobrażam jak grają podłogowe z serii 70....... zmiana na 685 i grają subiektywnie głośniej ale tonie to samo brzmienie, niby wszystko jest a jednak czegoś brakuje.

Enya - znów największa różnica w niskich. Trochę głoski "ś" "ć" zaiskrzyły

Phil Collins - płyta nagrana z hi-res 24/192 czyli dużo perkusji, - bas szybki ale z pogłosem. Reszta -bez komentarza.

Na konie DM i koncertowo czyli 101 - scena szeroka, oklaski ze wszystkich stron, głos Deva soczysty. Może fortepian w nagraniu "somebody" trochę mniej barwny ale to instrument z natury ciężki do ogarnięcia wiec to co słychać jest ok.

Koniec bo przez zmiany okablowania cd stoi na piecu i zaraz płyty będą się topić, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja tak na poważnie to zaczołem słuchać po 20h a i tak było za mało czasu bo słyszałem jak zmienia barwe właśnie bas w szczególności

przytoczyłem wypowiedz z 10.09.2017 - 12:06

 

--Ciągle się wygrzewają, grały juz prawie 20h na poziomie muzyki w tle. Ogólnie równowaga z lekkim naciskiem na środek i wysokie. Mam wrażenie ze gdzieś pomiędzy jest trochę wycofania, może się to jeszcze ułoży. Przy złej realizacji płyty góra trochę zaiskrzyła ale przy innych nagraniach nie było z tym problemu, wiec nie warto się tym przejmować. Niskie - są, słychać w tle. Myślę że jak poziom grania się zwiększy to będzie dobrze.

 

czyli mamy podobne odczucia. Myślę że potrzebują wygrzania przez dwa tyg. co najmniej by membrany się ułożyły i zniknęły naprężenia z produkcji. zwróciłeś uwagę ile detali niesie góra? i ta czystość przekazu - zrobiły na mnie wrażenie.

 

to mój post z innego tematu

Napisano 10.09.2017 - 20:23

706 nadal na niskim poziomie głośności. przy cichym słuchaniu bas gdzieś w tle ale jest ok. Gra środek, co normalne i uzupełnia się górą bez natarczywości. Trochę pogłośniłem tak na chwile i.........i grają jak by były znacznie większe, wszystko na miejscu. Jutro pełen test.

Dodam że bas z pustego nabiera wagi i powagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja poszedłem do Top hifi na odsłuch 704 s2. Kilka dni wcześniej przypadkiem tam wszedłem i usłyszałem oraz pobawiłem się chwilę tymi podstawkowymi 705 s2.

Podstawkowe moim zdaniem dobrze grają. Dzięki wysokotonowemu zamontowanemu nad skrzynką, kolumna, jak to niektórzy tutaj piszą, "znika". Wysokie są subtelniejsze nie sypią, jak to niektórzy piszą szpilkami, ale lubiany przez mnie "szczegół"w B&W wciąż jest. Bas też jest fajny nie misiowaty, zwarty. Oczywiście wszystko jest zależne od realizacji muzyki. Jest głębia, szerokie stereo, można doznać złudzenia i identyfikować miejsca muzyków. Korzystałem wtedy, wstyd przyznać z własnego iphona i formatu aac 128k, kolumny były podpięte do nada 35coś tam i do jakiegoś odbiornika strumieniowego. Najczęściej słucham bluesa i jazz i tę muzykę odsłuchiwałem. Potem próbowałem też kilku wgranych płyt starego rocka lat 60-70 nawet to brzmiało. Niestety nie miałem przy sobie muzyki symfonicznej w dużych składach, tylko też trochę małych składów na smyczki i fortepian i też to fajnie brzmiało.

Zachwycony umówiłem się właśnie na odsłuch tych 704 s2.

Niestety, trochę się rozczarowałem. Magia swobodnych wysokotonowych z 705 s2 zniknęła. Owszem wysokie są wciąż subtelniejsze, reszta też ładnie brzmi, ale próbowałem własnie dużych składów, symfonii Bethovena, Brahmsa i niestety coś mi nie grało. Podobnie było przy metalu, Gdy pojawiała się ściana dźwięków. Moim zdaniem kolumny gdzieś się gubiły. Określę to na przełomie dolnej średnicy i górnego basu. Trudno mi było zidentyfikować frazy użytych wtedy nisko grających instrumentów, to się trochę zlewało. Sprzedawca informował, że kolumny to świeżynki jeszcze nieograne, ale nie sądzę aby się to później znacznie zmieniło. Myślę że winą jest ten system trójdrożny. W instrukcji B&W jest napisane, że dźwięk zmieni się po około 20 godzinach używania. Może sprzedawca miał rację i pewnie umówię się na kolejny odsłuch, ale przytargam własny CD.

Dodam, że poprosiłem sprzedawcę o przygotowanie mi tych kolumn w zestawie z AS-701 i CD-700 ponieważ w domu mam AS-700, nie mam w domu CD-700 tylko marantz gdyż jego dźwięk mi bardziej odpowiada. Może tutaj tkwiła słyszalna przez mnie różnica.

Na dziś gdybym miał wybrać coś z serii 700 to z dwudrożne 705 s2. Tylko, że nie potrafię przekonać się do podstawkowców.

Edytowane przez tomektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.