Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie do końca. Niektóre podzespoły są wykonywane w Chinach, nie pamiętam które dokładnie ale chyba np membrany do basów. Jednak to nie grzech, nie ma takiej firmy, która jest wolna od chińskich podzespołów czy od małych chińskich rączek, problem polega na czymś zupełnie innym, czy firma branduje chiński wyrób jak np nasz "polski" Zelmer czy Gerlach czy ewentualnie produkuje we własnej fabryce po Pekinem ograniczając w ten sposób koszty, tudzież zleca chińczykom wykonanie konkretnego podzespołu przy zachowaniu własnych technologii i norm jak np Apple w Foxxconie, te dwa drugie przypadki to nic złego, ba, nawet uważam, ze chińczyk to stokroć lepszy pracownik od brytyjczyka z wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie spotkałem się żeby ktoś narzekał na jakość wykonania serii 800. Więc wychodzi na to, że dają radę. :-))

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Przegladałem ostatnio internet pod katem serii matrix 1,2,3 i znalazłem takie coś co mnie zdziwiło.

Retrospekcja BOWERS&WILKINS MATRIX 3 SERIA 3.

Jak dla mnie to coś nie tak z tymi kolumnami bo mają głośniki wysokotonowe tubowe. Pierwsze takie widzę w B&W.

Dla mnie to zostały wymienione a w opisie nic na ten temat, a podobno 100% w oryginale.

Do tego seria 3 w opisie. W internecie. jak na razie nic nie ma na ten temat. Czyżby wymyślone dla potrzeb aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bowers & Wilkins – zaprezentował wersję specjalną, nazwaną 800 Prestige Edition.

 

Dwa modele, wolnostojący 802 i podstawkowy 805, połączone wspólnym wizualnym mianownikiem – Bowers & Wilkins zaprezentował nową, ekskluzywną linię 800 Prestige Edition. Tworzą ją tylko dwa modele, wspomniane 802 i 805, które dzięki unikatowemu wykończeniu stały się prawdziwymi dziełami sztuki.

 

Seria 800 Prestige Edition została stworzona z myślą o koneserach wysokiej jakości dźwięku i unikatowej, rzadko spotykanej stylistyki. Prestige Edition wykorzystuje luksusowy fornir Santos Rosewood, który słynie z piękna, jakie nadaje najwyższej klasy meblom i instrumentom muzycznym.

Bowers & Wilkins demonstruje to unikatowe drewno pokrywając je aż 13 warstwami lakieru. To ilość, która znacząco wykracza poza standard tradycyjnych metod wykończeniowych. Tak grube pokrycie stosowane jest nieprzypadkowo. Dzięki niemu można uzyskać niesamowicie piękną, błyszczącą powierzchnię, która urzeka swoją głębią. Bogata kolorystyka i charakterystyczny wzór słojów sprawiają, że każda z kolumn głośnikowych staje się prawdziwym dziełem sztuki. Produkowane w Wielkiej Brytanii zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami, modele z serii 800 Prestige Edition sygnowane są specjalnymi tabliczkami z wygrawerowanymi numerami potwierdzającymi ekskluzywność i indywidualny charakter konstrukcji.

Pod względem technicznym 805 Prestige Edition i 802 Prestige Edition są bliźniaczymi konstrukcjami z 805 D3 i 802 D3. Pierwsza jest najmniejszym modelem z serii 800 Diamond, ale jednocześnie jednym z najbardziej wyrafinowanych. Wypełniona przełomowymi rozwiązaniami, niespotykanymi w kolumnach głośnikowych w swojej klasie, jest jedyną na świecie podstawkową konstrukcją wyposażoną w diamentową kopułkę wysokotonową. Pod względem realizmu, przestrzenności i detaliczności brzmienia, żaden inny głośnik podstawkowy nie może się równać z 805 D3/805 Prestige Edition.

Na przeciwległym biegunie, w odniesieniu do rozmiarów, znajduje się wolnostojący model 802. To idealna propozycja dla najbardziej wymagających audiofilów, którzy oczekują zachwycającego realizmu, zarezerwowanych wyłącznie dla studyjnej klasy konstrukcji. Ze względu na swoje optymalnie dobrane rozmiary, 802 D3/802 Prestige Edition z łatwością wpasowują się zarówno w domową przestrzeń, jak i do studia nagraniowego. W każdej sytuacji modele te z łatwością odkrywają głębię i detaliczność muzyki, która dotychczas pozostawała w ukryciu.

Kolumny głośnikowe z serii 800 Prestige Edition zadebiutują na polskim rynku w sierpniu br. Nominalna cena modelu 805 Prestige Edition wyniesie 15 500 zł/sztuka, w przypadku wolnostojącego 802 Prestige Edition będzie to 56 500 zł/sztuka.

 

image_21779.jpg

image_21780.jpg

image_21781.jpgimage upload no limit

image_21782.jpg

 

Piękne - szkoda tylko, że nie pomyśleli o tych co chcieliby kupić np 803 czy też 804 - przecież ludzie by zapłacili, którzy by chcieli..***mieć coś takiego.. a wykonanie widać mega poziom.. kur..ć:(:(

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja domeny z postimg.org na postimg.cc - i obraz działa :)

 

postimg.ORG domain is locked by Registry, no prior notice.

While we hope to resolve the issue, we chose postimg.CC as our new home.

Please update codes embedded in your websites.

 

Ktoś jeszcze pamięta ten set up :) z 1997 r. - Bowers & Wilkins Nautilus z oddziałem wzmacniaczy mocy Mark Levinson :

Bowers_Wilkins_Nautilus_Mark_Levinson-_Audio_Show_1997_Warsaw.png

 

Jeszcze tez czesto były zestawiane z armada pieców Classe

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Salon ma prawie 70m2, więc monitory odpadają.

 

A możesz jakoś podeprzeć swoją radę?

 

Bo dwa lata temu jak usłyszałem na AVS 802d3 to aż mnie oczy szczypały od piachu w sopranach, zresztą całość brzmiała koszmarnie agresywnie. Za to jak dawno temu słuchałem 802N to były bardzo kulturalne...

Edytowane przez misio_de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też tak grały...bo są prawie zawsze nienasycone, niska rzeczywista efektywność i trudny przebieg impedancji, w 70m2 może zagrają ale do są kolumny którym trzeba dać do pieca żeby dźwięk trzymał się kupy. Późniejsze D czy D2 są lepszymi kolumnami ale trzeba wiedzieć z czym je zestawić i trzeba ich posłuchać u siebie lub w dobrym salonie audio bo na wystawach przeważnie jest kicha. Dobrze zestawione z np. Accuphase czy McIntoshem mogą być trudne do pobicia.

 

Pamiętam że tweeter w 802N miał brzydki nawyk 'odklejania' się od reszty pasma w moim pokoju <40m2 i bas dopiero od poziomu "za głośno" zaczynał pracować jak trzeba i to na końcówce 2x500W/8 ohm.

Po kilkunastomiesięcznej walce z wiatrakami sprzedałem je i kupiłem stare JBLe które graly u mnie chyba ze 3 lata. Teraz mam inne (250Ti Jubilee) i jakoś staram się trzymać kolumn w miarę łatwych do wysterowania.

 

Nie ukrywam że posłuchałbym z ciekawości 802D2 czy nawet 800D ale wątpie żeby wystarczyło im 30W z Accu E-600.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywność B&W N802 to 91dB SPL (2.83V, 1m), co daje całkiem zadowalający wynik, a nawet bardziej niż zadowalający, ale faktycznie spadki impedancji dochodzą do poniżej 3Ω - nominalna impedancja to 8Ω. Potrzebny wydajny piec i sprawa załatwiona. Najlepiej zdają egzamin w dobrze wytłumionym pomieszczeniu o studyjnej akustyce. Dobre i bardzo dobre realizacje brzmią na N802 świetnie, natomiast przy słabych obnażają wszystkie braki i niestety większość ubogich technicznie choć rewelacyjnych artystycznie nagrań jest nie do słuchania. Mam Nautiliusy 802 od 1998 roku, jeszcze zanim pierwsze egzemplarze trafiły do Polski na test w Audio.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioruńska dynamika, energia, krystaliczność

Kurde, Chłopie, toż wymieniłeś same zalety, a przy tym cechy, których poszukuje duuuuuża część zakręconej na punkcie dźwięku braci, w tym skromny autor niniejszego postu ;-))))) Kraftwerk na tych kolumnach...ech. Marzenie.

Polecam wrzucić na uszy duże słuchawy ;-)

Przy czym warto zwrócić uwagę na jedną sprawę. Tak właśnie brzmiał Kraftwerk w Kongresowej w 2004 roku. Czyli prawda o tym, że topowe głośniki zbliżają poziom odtwarzanego dźwięku do obcowania z muzyką face to face z wykonawcą zdaje się być jak najbardziej uzasadniona :-))))))

 

https://www.youtube.com/watch?v=M_12x5IVfoM

Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kilka pytań o B&W 802N.

 

Ktoś mial ktoś pod jednym dachem ATC SCM40 i B&W 802N i może odnieść się do róznic w brzmieniu tych zestawów ? Chodzi mi na wstępie o uzyskanie więcej basu od SCM40 jakie mam aktualnie w dosyć dużym salonie. Stąd rozglądam się za czymś z dużym wooferem albo parką mniejszych.

 

Ktoś może słyszał kombinację w/w B&W napędzaną ATC P1 ?

 

Jak sprawują się te zestawy grając w niewielkiej odległości od tylnej ściany ? Boczne ściany mam dosyć daleko, jednak nie mogę wyjechać z nimi zbytnio na pokój, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła kolej na mnie :-)

Od wczoraj w pełni usatysfakcjonowany posiadacz B&W 705, tej pierwszej wersji.

Nie jest to mój pierwszy produkt tej firmy, bo lata temu miałem suba ASW600, który dobrze uzupełniał niskie rejestry w moim ówczesnym systemie.

Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem japońskich klamotów, no i oto dnia pewnego pojawił się pomysł, żeby swoją dzieloną amplifikację "uraczyć" czymś nowym w miejsce vintage,owych, acz całkiem udanych Heco :-).

Po lekturze opinii, ocen i wszystkich innych niemiarodajnych w swojej subiektywności recenzji intuicja skierowała mnie ku temu właśnie modelowi.

Czytałem, że potrafią siać górą, że mało basu etc. "Poradzę sobie z tym" pomyślałem zerkając z nadzieją na swój preamp z regulacją tonów.

No i oto czekało mnie pełne zaskoczenie. Bo oto okazało się, że te obiegowe opinie o Bowersach są ...jak to nazwać ? Nieobiektywne. Już po pierwszym podłączeniu z głośników popłynęła soczysta, żywa, dobrze wypełniona i umalowana w zróżnicowane barwy muza o solidnej podstawie basowej, której nie brak ani trochę!

Kolumny są rozdzielcze, szczegółowe, analityczne, ale nie ma w nich suchości. Słuchanie nie męczy, a jest wręcz relaksujące i satysfakcjonujące. Dokładnie odwrotnie niż pisze się o tym w artykułach na temat tych głośników. Naprawdę niezła średnica, te niewielkie głośniki sprawdzają się w większości gatunków ( od wczoraj przesłuchuje po kawałku wszystkiego, co zebrałem przez lata ).

Z recenzjami zgadzam się w jednym. Szeroka i głęboka scena, coś naprawdę fajnego dla ucha.

Myślę, że tajemnica "sukcesu" tkwi w tym, że te cacka faktycznie potrzebują mocy. Ja mam je podłączone do końcówki 2 x 150 i nie słyszę żadnych minusów, o których piszą osoby napędzające te głośniki ze słabszych integr.

Polecam i tyle. To mój koniec poszukiwań ;-)

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem zainteresowany zakupem B&W 706 S2 z Yamaha r-n803. Bylem na odsluchach i zestaw zrobil na mnie duze wrazenie. Recenzje i testy, ktore czytalem dotycza raczej drozszego brata tj. 705 S2.

Nie mniej jednak glosniki wydaja sie byc podobne jesli chodzi o wymagana elektronike, a w testach uzywano wzmacniaczy daleko ponad moje mozliwosci. Przechodzac do meritum: warto pchac sie w te glosniki z yamaha r-n803?

 

Dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mozesz mi powiedziec z czym graja twoje pm1 i jaki masz metraz w pokoju??i do jakiej muzyki nadaja sie one najlepiej

 

 

hej

Pewnie wzmak to Electrocompaniet eci5mk2 , naim cd5si,nd5xs i mam do niego osobny zasilacz.kable głośnikowe tellurium q black ,cardas parseck i tellurium q grafit interkorekt.

Nie mam pokoju wiesz teraz to modne ;) mam salon powiem średniej wielkości polonczony z jadalnia i kuchnią.

Odsłuch i ustawienie pm1 to trojkat równoboczny o odległości jakieś 2,50m.

Nie napisze do jakiej muzy ponieważ nie wiem:)

Ja słucham rock gotycki ,ebm dużo muzy elektro dark wave.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hej

Pewnie wzmak to Electrocompaniet eci5mk2 , naim cd5si,nd5xs i mam do niego osobny zasilacz.kable głośnikowe tellurium q black ,cardas parseck i tellurium q grafit interkorekt.

Nie mam pokoju wiesz teraz to modne ;) mam salon powiem średniej wielkości polonczony z jadalnia i kuchnią.

Odsłuch i ustawienie pm1 to trojkat równoboczny o odległości jakieś 2,50m.

Nie napisze do jakiej muzy ponieważ nie wiem:)

Ja słucham rock gotycki ,ebm dużo muzy elektro dark wave.

Pozdrawiam.

 

musze cie jeszcze zapytac jak one rqdza sobie z basem.pod3jrzewam ze twoj salon ma wiecej niz 17mkw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze cie jeszcze zapytac jak one rqdza sobie z basem.pod3jrzewam ze twoj salon ma wiecej niz 17mkw.

 

Uważam ze z basen radzą sobie bardzo dobrze jest kurtki,zwinny i dobrze kontrolowany ale uważaj ! Dla ciebie moze być go za mało i możesz uważać ze nie zchodzi tak nisko.

Ja ogólnie nie przepadam za ogromistym bassem nie mam do niego dobrej akustyki pomieszczenia !

Przed zakupem radzę ci posłuchać tych głośników .

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.