Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, przymierzałem się do przesiadki z CM10s2 na 804d3 i gdzie nie zajrzę to właśnie piszą że to już nie ten Bowers. Że ciężko do wysterowania, że jakieś kąty fazowe nie tak...i że wygórowane ceny... warto nimi się dalej interesować? Czy lepiej zwrócić uwagę na PMC Twenty 5.26 ?? Podobno CM10 to za słaba liga to tych PMC... miał ktoś doczynienia?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

PMC Twenty5.24 słucham i w porównaniu co cm10 to po proste inne granie- bardziej analityczne. Bowersy lepiej oddają instrumenty imo. PMC dzieki ATL potrafią niżej zejść ale sa tez prądożerne pomimo 90db.

 

A jak okreslilbys różnice pomiedzy CM10 a 804d3? Rozumiem iz obie kolumny posiadałes i posiadasz te ostatnie obecnie.

Słuchając tego samego ulubionego track'a w tych samym pomieszczeniu w czym dostrzegasz różnice?

 

Dzieki za odpowiedz:)

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PMC Twenty5.24 słucham i w porównaniu co cm10 to po proste inne granie- bardziej analityczne. Bowersy lepiej oddają instrumenty imo. PMC dzieki ATL potrafią niżej zejść ale sa tez prądożerne pomimo 90db.

 

A jak okreslilbys różnice pomiedzy CM10 a 804d3? Rozumiem iz obie kolumny posiadałes i posiadasz te ostatnie obecnie.

Słuchając tego samego ulubionego track'a w tych samym pomieszczeniu w czym dostrzegasz różnice?

 

Dzieki za odpowiedz:)

Różnica kolosalna... soprany piękne, każdy talerzyk słychać... bass bardzo kontrolowany, nie rozlewajacy się... a średnie tony to jak na żywo by ktoś stał w pokoju. Polecam w 100%

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo energetyczne połączenie 802d3 z preampem Mcintosh c52 i 2x mono mc601- potęga, dynamika, scena, lokalizacja, czystość. Jednak przedewszystkim energia napierająca ze 'sceny', kapitalne granie.

Nie wiem skąd gadki o braku basu albo ostrości.....

Gratuluję pięknego sprzętu i świetnych Bowersów. Troszkę mi brakło kasy ...i zostałem na 804 D3 :-) Dasz radę zrobić fotkę jak to się prezentuje? Pozdrawiam, Krzysztof

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo energetyczne połączenie 802d3 z preampem Mcintosh c52 i 2x mono mc601- potęga, dynamika, scena, lokalizacja, czystość. Jednak przedewszystkim energia napierająca ze 'sceny', kapitalne granie.

Nie wiem skąd gadki o braku basu albo ostrości.....

 

..może stąd ze część z tych ludzi zapewne nie słuchało tych kolumn na żywo a cześć np słuchało na wystawach typu AS itp 10 min i na tym co dystrybutor dał do tych kolumn... a cześć zapewne zazdrości.. na jakim metrażu masz te kolumienki ? Życzę dużo radości ze słuchania :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

słuchałem ostatnio B&W 803 diamond d2. tak mi przypadły do gustu, że w końcu stoją piękności u mnie salonie... bardzo energetyczne granie na górze i średnicy bass potrawi zdrowo kopnąc jak potrzeba:) ...z pliniusem sa102 i audio aero capitole MK2 SE rewelacja!:)...zostanę z B&W na dłużej:)

Edytowane przez darius4you
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie

 

Powiedzcie mi czy cm9 to "dobra zmiana" na Klipsche. Poradzą sobie z rockiem i metalem? Szukam czegoś lepszego co zagra trochę jak Klipsch. Szybko, żywiołowo i z wykopem ale równo.

 

Dlaczego mają sobie nie poradzić?

Dużo zależy jakim wzmacniaczem napędzasz kolumny.

Same kolumny nie zagrają. Kwestia zestawienia systemu.

Ja jestem obecnie na etapie poszukiwań nowych paczek i mam kompletny metlik w głowie. Chyba na dzień dzisiejszy 4szt. A co kupić? Zupełnie nie wiem. Każde zagrały inaczej i w każdym aspekcie lepiej od drugiej.

 

Najbardziej jestem zadowolony z PM1. Jednak trzeba im podać prąd aby dobrze zagrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawa nie aktualna, posłuchałem ich w Top HiFi. Co prawda sobie radzą ale nie odpowiada mnie takie dziwnie przygaszone brzmienie. Góra trochę zbyt minimalistyczna. Bardziej preferuję brzmienie w stylu Triangle. Szczerze to odniosłem wrażenie że 683 wypadają bardziej wyraziście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawa nie aktualna, posłuchałem ich w Top HiFi. Co prawda sobie radzą ale nie odpowiada mnie takie dziwnie przygaszone brzmienie. Góra trochę zbyt minimalistyczna. Bardziej preferuję brzmienie w stylu Triangle. Szczerze to odniosłem wrażenie że 683 wypadają bardziej wyraziście.

 

Co myślisz o Diamondach 802?

 

 

Możesz mieć w dobrej cenie.

 

Jak masz duże pomieszczenie to pchaj duże paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Klubowiczów.

 

Czy możecie pomóc jako użytkownicy kolumn B&W i osłuchani z tą marką w doborze wzmacniacza do DM 602S3.

Obecnie grają ze wzmacniaczem Yamahy AS-500 i CD cds300 który to zestaw posiadam od kilku lat.

Pomieszczenie w jakim grają to 22mkw,

w obecnym zestawie brakuje mi wypełnienia średnicy i jest trochę suchy dzwięk nie wiem czy to przypadłość kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniką charakteru kolumn za bardzo nie zmienisz.Starsze 600-tki brzmią ostro i porywczo.Żeby efekt pchnąć do przodu to sugeruję rozejrzeć się za nową serią Nada np.368.Lub ewentualnie zmienić starą serię na nową 600.Zupełnie inną charakterystyka.Powiedziałbym że zmieniona o 180 stopni.

 

Przy okazji , chciałem napisać, że stałem się szczesliwym posiadaczem. Nowych słuchawek P9 .Zainteresowanych tym modelem zapraszam na Priv.Mogę zdrowo się rozpisać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Panowie witam i poprosze o rade. Chciałem zakupić 804 do mojego pokoju. Ma on ok 19 m. Będą napędzane roksanem caspianem. Czy powinno to byc udane połączenie ? Jak oceniacie metraż pokoju czy nie będą się dusić ?

804d3 piękna sprawa...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam i poprosze o rade. Chciałem zakupić 804 do mojego pokoju. Ma on ok 19 m. Będą napędzane roksanem caspianem. Czy powinno to byc udane połączenie ? Jak oceniacie metraż pokoju czy nie będą się dusić ?

 

A to nie za słaby wzmak do takich kolumn??? Z tego co mówią w sklepach to do B&W a już nie wspomnę właśnie od 804 to już troszkę lepsze wzmaki potrzebne.. to są dosyć wymagające kolumny..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy które modele masz na myśli Dynaudio... ale B&W też nie są proste do napędzenia, zadzwoń sobie do sklepów tylko do innych niż Top hifi,, co nie zmienia faktu że kolumny bardzo bardzo zacne..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy które modele masz na myśli Dynaudio... ale B&W też nie są proste do napędzenia, zadzwoń sobie do sklepów tylko do innych niż Top hifi,, co nie zmienia faktu że kolumny bardzo bardzo zacne..

 

A dlaczego nie do Top Hifi? Przecież to ludzie pracujący w tej firmie, najlepiej znają ten produkt. Nie rozumiem.

 

Na marginesie -> każde kolumny podpięte do dużo droższej elektroniki będą grają co najmniej bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest bardzo proste.. najlepiej dzwoni się do takich sklepów gdzie oprócz 2-3 firm które się sprzedaje (jeśli np chodzi o kolumny) to również sprzedaje się 4-5 innych marek że tak powiem.. o pewnych rzeczach nie powiedzą albo inaczej jak się trafi na sprzedawcę odpowiedniego to ten na pewno o takich rzeczach nie powie.. zadzwoń do dystrybutora Dynaudio - jak trafisz na sprzedawców ja z takimi dwoma rozmawiałem to nie ma lepszych kolumn jak kolumny tej marki.. ja nie mówię, że są złe ale mamy tyle kolumn w dzisiejszych czasach że warto zwracać uwagę słowa które się mówi klientom przy ocenie danego produktu.. bo w pewnym momencie zaczyna to robić się śmieszne..

A jeśli chodzi o B&W dla mnie są fajne ale musi być odpowiednia elektronika..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oznaczać, że jeden z poprzednich właścicieli kupił więcej niż jedną parę (np: kino domowe, drugi zestaw w innym pomieszczeniu...) i zmieszał egzemplarze przy odsprzedaży lub np. jedna z kolumn została z pewnych powodów wymieniona na nową w ramach gwarancji.

Numery powinny być kolejne.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.