Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to głośnik wysiadł, po odlutowaniu jednej końcówki nie ma przejścia.

 

W związku z tym mam pytanie. Teoretycznie mógłbym je zwrócić jeśli bym zapłacił jeszcze za transport, kosztowały ok 300zł, ale dostałbym tylko 100 z powrotem. Natomiast naprawa jest pewnie niemożliwa bo takiego głośnika się nie dostanie, a ręcznie naprawiony to nie bedzie to samo, prawda?

Edytowane przez krzyh70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak ustawić stacje radiowe w tunerze Sanyo? Dokładnie w tym http://olx.pl/oferta/zestaw-sanyo-ja220-grundig-v1700-sanyo-jt230l-CID99-IDaEHtJ.html

Jest tam kilka guzików żeby zaprogramować 5 stacji i nie mogę dojść jak to się ustawia.

Dźwięk z tego tunera nie powala.Z tego co pamiętam musisz zdjąc zaślepki z tych przycisków i małym śrubokręcikiem krecisz,wyszukujesz:-)

 

Niestety to głośnik wysiadł, po odlutowaniu jednej końcówki nie ma przejścia.

 

W związku z tym mam pytanie. Teoretycznie mógłbym je zwrócić jeśli bym zapłacił jeszcze za transport, kosztowały ok 300zł, ale dostałbym tylko 100 z powrotem. Natomiast naprawa jest pewnie niemożliwa bo takiego głośnika się nie dostanie, a ręcznie naprawiony to nie bedzie to samo, prawda?

Kilku ludzi z forum wysyłało głośniki do p Jasińskiego.Zna sie na rzeczy.Jak coś to mam nr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykleiłem swoje głośniki. Ciężko mi stwierdzić jak to działa, czy separuje maskownicę od obudowy czy chodzi tu o zwiększenie dystansu a może o jedno i drugie. W każdym razie jasność wg definicji podanej mi powyżej się zmniejszyła a szczegółowość dźwięku wzrosła. W połączeniu z nowym rozstawem paneli (jeden nad kanapą) jest bardzo dobrze wręcz rewelacyjnie. Spróbuję jeszcze za parę dni dołożyć więcej masy i zobaczę czy będzie różnica.

post-60342-0-79306200-1449696950_thumb.jpg

post-60342-0-00651600-1449696978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykleiłem swoje głośniki. Ciężko mi stwierdzić jak to działa, czy separuje maskownicę od obudowy czy chodzi tu o zwiększenie dystansu a może o jedno i drugie. W każdym razie jasność wg definicji podanej mi powyżej się zmniejszyła a szczegółowość dźwięku wzrosła. W połączeniu z nowym rozstawem paneli (jeden nad kanapą) jest bardzo dobrze wręcz rewelacyjnie. Spróbuję jeszcze za parę dni dołożyć więcej masy i zobaczę czy będzie różnica.

 

Maskownice trzeba wcisnąć na maksa żeby doszły do końca dystans wtedy jest taki sam . Wibracje i rezonans maskownicy zmienia harmoniczne to tak zwane mydełko akustyczne ma wielki wpływ na miksowanie trzech lub dwóch głośników .

 

Ten sam problem występuje w Telefunken TL800 , maskownice z pierwszych wersji były źle zrobione , w ostatniej dobrze ale ze względu na gąbkę nie przetrwały . Aktualnie wstawione zastępcze prawidłowo zrobione poprawia się spójność, scena , barwa . To czterodrożne głośniki bez odpowiednich maskownic rozjeżdżają się .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T7500 , t7200 , t7150 , ostatni najtańszy mi najbardziej pasował ewentualnie marantz 2100 poziom 7150 i tylko wygląd lepszy

 

Przejrzałem te starsze modele Grundiga i niektóre mają z tyłu wtyczkę starego typu, da się to porządnie podłączyć to wzmacniacza który ma wejście cinch?

 

Druga rzecz to koledzy polecali mi wcześniej kable HAMA, zamówiłem są ok ale jeden już padł, tzn przerywa końcówka i jest do śmieci a wypinałem go tylko kilka razy, już się bałem, że mi kanał padł na wzmacniaczu ;) Jest coś polecanego a jakościowo lepiej wykonane?

Edytowane przez kanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare kolumny Grundiga z serii BOX 20,M600,M800,Box 850 (może było ich jeszcze więcej) do złudzenia przypominają konstrukcje starych Cantonów GLE 70,GLE100,techniczne powiązania między tymi firmami były?

czy ten system rozmieszczenia głośników średnich i wysokich tonów zawsze się sprawdzał w kolumnach Grundiga,czy były też jakieś modele,które należny unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm niemieckich miały jakieś powiązania ale produkty końcowe różniły się istotnie na korzyść Grundiga . Nawet Grundig nie zachował najlepszej produkcji lata 76-83. Jakby robił z taka jakością nadal byłby w czołówce audiofilskim świecie . Potem wszystko zjechało do średniej przeciętnej na rynku. Ludzie z wiedzą odchodzili na emerytury. Zostali tylko księgowi.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaczyłem wytłumione 550 professional z v7000 , cd 150 philips .Kable z epoki ale nie grundiga. Gra to średnio ,bez wypełnienia i ciepła. Ten cd philipsa chyba nie pasuje do tego zestawienia.Z takiego tunera t 7500 dzwięk jest cieplejszy i pełniejszy.Bardziej podoba mi się w podobnym zestawieniu r 7150 jako wzmocnienie.No i kupiłem wzmacniacz v 1850 który niedługo dotrze.I nastepny grundig do kolekcji.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaczyłem wytłumione 550 professional z v7000 , cd 150 philips .Kable z epoki ale nie grundiga. Gra to średnio ,bez wypełnienia i ciepła. Ten cd philipsa chyba nie pasuje do tego zestawienia.Z takiego tunera t 7500 dzwięk jest cieplejszy i pełniejszy.Bardziej podoba mi się w podobnym zestawieniu r 7150 jako wzmocnienie.No i kupiłem wzmacniacz v 1850 który niedługo dotrze.I nastepny grundig do kolekcji.

 

Zestawienie nie rokujące , bardziej intuicyjnie Nad 3020 w dobrej wersji i cd 7550, oraz dobrane okablowanie . V7000 w oryginalnej wersji raczej nie pasuje , przy jasnym cd jak 150 wszystko się powiela . v7000 wymaga zmian jak i do 650 tym bardziej do 550 prof . Kable nie mogą być oryginalne , ani podobne do oryginalnych charakterystyką

 

Ja słuchałem na swoich philipsa cd960 i jak dla mnie gra za bardzo "cyfrowo".

Fajnie mi się słucha na telefunken hs950 który ma fabryczny "NOS"

 

960 w oryginale właśnie tak się odbiera. Bliżej jest marantz cd 94 MKII lub cd 54 albo philips cd 10 i grundig cd7550

 

Nos tu taj nic niema wspólnego jak zrobisz cd 960 nos wcale nie będzie lepiej

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie rokujące bo to słychać a raczej nie za bardzo chce się słuchać takiego zestawienia. Ale 550 prof uważam za bardzo dobre głośniki ( po doklejeniu tej masy jest naprawdę ok) i pasują do mojego pokoju lepiej niż 850aprof. Cd 150 faktycznie nie wpasował się ale zostawię go sobie pod r7150 do sypialni. Mam dwa wzmacniacze v7000 ( jeden gra lepiej drugi gorzej). Ten gorszy napędza 320 mini box i ten zestaw daje dzwięk mojemu kompterowi ;-). Mam doskonałe nagłośnienie do filmów z kompa.Ten lepszy v 7000 łaczę sobie z t7500 z np 550 prof i gra ok.

Najlepiej grał mi stary r35 z 850aprof ale się posypał niestety. Z grundigów to wszystko co mam na dzisiaj. No jeszcze r30 na sterydzie.

Co myslisz greg o v 1850? Muzykalny to wzmacniacz ?

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do R7150 pasują jasne cd tak jak do v7200 . v7000 jest bardzo nierówny jak sam zobaczyłeś . wymaga pracy z każdym zestawem. inwidualnie czym większe kolumny tym mniej pracy . 1850 będzie muzykalniejszy , ale nadal myślę niewystarczająco . Cd raczej 7550. trzeba temperować jasność 550prof .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie nie rokujące , bardziej intuicyjnie Nad 3020 w dobrej wersji i cd 7550, oraz dobrane okablowanie . V7000 w oryginalnej wersji raczej nie pasuje , przy jasnym cd jak 150 wszystko się powiela . v7000 wymaga zmian jak i do 650 tym bardziej do 550 prof . Kable nie mogą być oryginalne , ani podobne do oryginalnych charakterystyką

 

 

Jak już mam 550prof to postaram się zrobić pełny zestaw który zagra później w innym pokoju. Przeszukałem temat i nie znalazłem polecanych zestawów po te konkretnie głośniki. Grzegorz czy testowałeś te głośniki z konkretnymi cd i wzmacniaczami nadającymi się później pod GAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem 550prof dawno temu . Zobaczyłem ich charakter i nie pasował mi ze względu na ich jasność i pewną krzykliwość na wysokich rejestrach . Pamiętam że był problem z zestawieniem w system z wtedy posiadanymi prze zemnie wzmacniaczami . Sprzedałem je bo mi nie podeszły . Z dzisiejszego doświadczenia i posiadania zwykłe box550 które są spokojniejsze i posiadają podobna charakterystykę do 650prof tylko nieco mniej wyrafinowane na średnich tonach. Na myśl przychodzi mi nad 3020 w oryginale jest nieco misiowaty i przygaszony do 650 czy 550 trzeba skontrolować bas i otworzyć nieco średnie i wysokie . Do 550prof może akurat w oryginale uzyska pewna równowagę. Oryginalne okablowanie czy podobne do niego raczej nie pomaga je poskromić , trzeba tu dobrać co innego . Ten problem był z sansui a90x z kablami które stosuje od lat do 650 prof nie pasowały były za jasne . Zastosowanie innych ciemniejszych kabli spowodowało że sansui zagrał idealnie harmonicznie i 650prof pokazał co potrafi .

 

Z jasnych cd które stosuje to cd35, cd150,cd350,cd151,cd35x, . Jasność jest zdefiniowana w stosunku do cd7550. W skali bezwzględnej to średnio jasne cd z dobrym basem. Bywają bardzo jasne z płaskim basem ,ale o tych trzeba zapomnieć .

 

Cd35 potrafi zagrać tak samo dobrze jak 7550 pomimo tak lichej konstrukcji ale trzeba umieć to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc obecnie 550 prof razem z r1750-philips cd 150. Juz da sie słuchać z przyjemnością. Jest trochę jasno ale nie sucho i cyfrowo,jest ten sok i ciepło grundiga. Dla grega pewnie brzmienie nie do przyjęcia ale mi się podoba. Zostanie jako zestaw do zasypiania.Mimo że greg nie poleca 550 prof to ja polecam te boxy do ciepłego i energetycznego r 7150. Plus wyklejenie tych 550 plastelina blutack czy podobną. Porady gregaudio sa trudne do przecenienia .

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grundigów to wszystko co mam na dzisiaj. No jeszcze r30 na sterydzie.

 

Steryd można usunąć należy odlutować jedną nóżkę kondensatora c 346 i c347 i tak zostawić. Następnie trzeba zrobić zworę na kondensatorze c345 i c348 kawałek drucika od strony druku zwierające nogi. Do każdego z kondensatorów c349 i c351 dolutować równolegle po jednym rezystorze 15k. Loudnes zostanie wyłączony. Jeżęli jest dostęp od góry płytki do nóżek wymienionych elementów można zrobić od góry , ale pewnie trzeba demontować tuner. Generalnie jest trochę grzebania .

 

v30 i R 30 różni sie tym od v7000 że ma elektroniczne przełączniki źródeł. Wiem z doświadczenia że nie co przymulają tak jak w onkyo 9211. Dlatego najlepszy z tej serii jest v7000

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem waszych opinii co do używania gramofonów PS 1010 i 1020 w systemach grundiga. Nie jestem specjalistą od analogów , ale mam już pewne spostrzeżenia i doświadczenia. Miałem te gramofony z oryginalnymi wkładka 75B i 85G wraz z oryginalnymi igłami i podpinałem do systemów opartych na v7000 i v1700 oryginalnych i gat .z kolumnami polecanymi Grundiga . W trakcie dyskusji może coś wniosę ciekawego dla pasjonatów analogu. Chciałbym żeby było merytorycznie czyli żeby ktoś podał dokładny system w jakich próbował i typ wkładki i igły jaki stosował oraz jakie zadowolenie wystąpiło z danej konfiguracji. Jeżeli ktoś używał klonów wymienionych gramofonów Sanyo , Telefunkena itp też mogą dołączyć do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.