Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio u znajomego który zachwalał swój zestaw czyli wzmacniacz technics a900 mk2 z procesorem sh-ge90. Ciężko mi oceniać sprzęt w innym pomieszczeniu niz mój pokój w którym już mam odsluchanych wiele godzin więc pozyczyłem i zabrałem na.odsłuch do do siebie. Podlaczylem pod kolumny technicsa sbx700a i slucham. Dramat. Nawet moja żona zwróciła uwagę, że coś tu nie gra ;) Dźwięk płaski, sztuczny, brak przestrzeni, bas wysoko odcięty i natarczywy, wysokie bardzo agresywne, połowa dźwięków gdzieś zniknęła Odłaczenie korektora nie wiele zmieniło, nie wiem po co takie rzeczy w ogóle produkują. Scena w moim mniemaniu nie istniała. Podlaczylem ja220 i jedyne co mogę powiedzieć to, ze te dwa urządzenia dzieli przepaść. Scena, szczegółowość, wokal wszystko wróciło. Mimo dwa razy niższej mocy bas w sanyo był niższy i mocniejszy. Nie żałuję ani jednej wydajnej złotówki na ten wzmacniacz.

 

Adam wrzuć zdjęcie głośnika to doradze czym impregnować na bieżąco. Mam studio kosmetyki samochodowej to na pewno znajdzie się cos ciekawego. Sam z ciekawości jutro potestuje.

post-60342-0-65072100-1447365828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie Grundigi (dokładniej: serii Professional) grają dobrze tylko na oryginalnych kablach ?

 

Miałem okazję słuchać box 650 na fabrycznym kablu i na vivanaco hpfl 154 (czarny) - różnica jest przede wszystkim na bassie - jest go więcej i w moim odczuciu gra niżej - niż org kabel Grundiga.

Na pewno więcej wyciągniesz z takiego zestawu po zestrojeniu u Grega (który dobiera kable + klocki) - proszę tego nie traktować jako reklamę, sam byłem sceptycznie nastawiony do kabli, ale po rozmowach z Gregiem i masie testów różnica jest oczywista. Zresztą od samego początku jest lista zestawów - co gra najlepiej w połączeniu z czym.

 

Warto też zerknąć na stronę Massima, tam czasem widać jakich kabli sygnałowych używa a głośnikowe też są podane. (link http://1drv.ms/1VMkThs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig wciąga bez reszty.Autodetailing z resztą też;-)

Warto obserwować niemieckie małe portale ogłoszeniowe typu quoka czy kleinanzeigen.Można upolować 650tki sporo taniej niż w PL i do tego nierzadko w igielnym stanie.Niemcy z reguły bardzo niechętnie wysyłają,ale można próbować się dogadać.Swoje ustrzeliłem za 110eu z przesyłką.Na słabiutkich fotach wyglądały ładnie więc zaatakowałem Niemkę wspomagając się translatorem;-)ale oczywiście odpowiedź padła że nie wyśle bo to ciężkie bo nie ma takiego kartonu...itd,ale trochę ją pomęczyłem,użyłem wątpliwego uroku osobistego he he no i wysłała.Za parę dni kurier dostarczył karton ale takich gabarytów że pomyślałem "zakręciła się i mi lodówkę wysłała!"Poowijane te boxy jakimiś kocykami,dywanikami-no tak zapakowanej przesyłki to nigdy nie dostałem.Dobrałem się do nich i oniemiałem-igły bez jednej nawet ryski,prawdopodobnie byłem pierwszą osobą która ujrzała je bez maskownic.Wersja a'la drewno,bez maskownic wyglądają jak milion dolarów,a dźwiękiem czarują.Nie można się oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce panuje dziwna moda, mianowicie: "stan widoczny na zdjęciach". A zdjęcia robione kalkulatorem. Jeśli jest jakieś obicie czy wada na pewno jej nie ma widocznej na zdjęciach. W DE nawet najmniejsza rysa jest opisana i pokazana. Swoje również tak kupiłem jak kolega radzik. Translator dobrze sobie radzi w takich rozmówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można używać wzmacniaczy Sanyo JA220 / Grundig V1700 z 4-omowymi kolumnami typu 658/850, itp. tylko nie za głośno. - takie porady znalazłem. Pytanie do posiadających takie zestawy: A jak to wygląda w praktyce - pilnujecie się z głośnością, macie czerwone kreski na potencjometrze ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje grają do 3 godziny na potencjometrze w zależności od utworu. Słychać kiedy się nie wyrabia i trzeba ściszyć. Fabryczne zalecałbym nie przekraczać 2 godziny nie wiadomo w jakim stanie technicznym. Głośniki trzy drożne są bezpieczniejsze od dwudrożnych. Oczywiście mówimy o pełnym systemie grundiga lub z polecanych urządzeń. Nieodpowiedni cd , czy inne głośniki 4 ohmowe , mogą obniżyć wytrzymałość z powodu braku liniowości systemu .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

stoję przed dylematem, mam mozliwość kupienia 1500a pro i 850a pro. Cena - 50% tańsze są 850, ale 1500a mam pewność, że są w oryginale i doskonałym stanie, kupuję z pewnych rąk, a 850 to niestety aukcje internetowe, chociaż tez niby są oryginalne...

 

co byście wybrali? zestaw do pomieszczenia 16-18m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V1700 ma ciut większą moc około 4w .Jest równiejszy bo są tylko dwie wersje , Sanyo jest kilka wersji są gorsze i lepsze od v1700. Dynamika jest podobna , różnice są w barwie przejrzystości i naturalności dźwięku. w zależności od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję takiego pilota . Jakby ktoś trafił na giełdzie, komisie itp miejscach kupcie ja chętnie odkupie lub w innej formie pomogę .Może być niesprawny i bardziej porysowany , ale żeby miał wszystkie przyciski .

post-2707-0-65787200-1447934529_thumb.jpg

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.