Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat modelu Audiorama 8000 / 7000. Skąd tak chore ceny na portalach aukcyjnych? Nie ukrywam, że ich stylistyka bardzo mi się podoba, ale jak to gra? Mam do nagłośnienia spory pokój- około 28m2. Paradigmy Titan v.5 nie grają w ogóle w tym metrażu.

 

Kilka lat temu oglądałem na pchlim targu Audioramy ze statywami za 400zł- pewnie jeszcze do negocjacji jak znam życie, a dziś zaglądam na allegro, i ręce mi opadły...

 

Kolego podaruj sobie Audiorama. Gdzieś tu pisał o tym Greg. Nic godnego uwagi. Lepiej zapoluj na Box 650 Prof. lub 850a Prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przepraszam za off-topic...

 

Poszukuję pilnie płyty głównej (supply+decoding) do Philipsa CD150/350. Jeśli ktoś może ma na zbyciu taką płytę lub uszkodzonego CD ze sprawnym PCB to proszę o kontakt na priv. Wiem, że to Klub Starych Grundigów, ale być może ktoś posiada niepotrzebne cześci/CD ze starych, "zacnych" klocków Philipsa.

 

Jeszcze raz sorry za off-topa...

 

Pozdrawiam

kahn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów.Jestem tu nowy.Od dawna śledzę ten temat.Mam pytanie.Posiadam kolumny Grundig model box 306 a .Chciałbym dokupić do nich wzmacniacz.Na razie myślę o Grundigu v 2000 .Czy ten zestaw ma prawo dobrze zabrzmieć ? Mój pokój ma ok 15 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki 306a maja inny dźwięk od polecanych boxów . Maja dobry bas i całkiem niezła barwę , ale ich przeźroczystość jest dużo gorsza . Uzyskanie podobnych efektów wymaga niestety modernizacji samych głośników i potem odpowiedniego zestrojenia w systemie . Efekt końcowy podobny do polecanych głośników . W oryginale sporo poniżej możliwości polecanych .

 

W sytemie v7000GAT wydaje sie czuc najlepiej strojenie pod 650 prof , w oryginale 7000 nie jest zle ale nie ta muzykalność i barwa .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat modelu Audiorama 8000 / 7000. Skąd tak chore ceny na portalach aukcyjnych? Nie ukrywam, że ich stylistyka bardzo mi się podoba, ale jak to gra? Mam do nagłośnienia spory pokój- około 28m2. Paradigmy Titan v.5 nie grają w ogóle w tym metrażu.

 

Kilka lat temu oglądałem na pchlim targu Audioramy ze statywami za 400zł- pewnie jeszcze do negocjacji jak znam życie, a dziś zaglądam na allegro, i ręce mi opadły...

 

kolega parantulla Ci odpowie ;-)

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice dźwiękowe pomiędzy wzmacniaczami V30, a V7000 (na głośnikach 1500prof.)?

 

 

Wszystko zależy jaki egzemplarz się trafi więc mała loteria . Z punktu technicznego lepszy jest v7000. bo v 30 ma elektroniczny selektor wejść.co nieco hamuje emocje w brzmieniu Na odsłuch też wolałem v7000 pełniejszy dźwięk. Średnio 2 na 8 gra znośnie , trzy na wszystkie trafiłem że grały dobrze ,Przyczyny są bardzo różne. Inna wersja podzespołów elektronicznych . rozkalibrowanie filtracji HF oraz inna podatność na intermodulacyjne zniekształcenia , błędy montażowe w produkcji., naprawy i niefachowe grzebania . Nawarstwienie problemów może czynić że gra koszmarnie niezależnie czy v7000 czy v30.. Czasami się poszczęści że jest tylko z wada montażową i dobrą wersją , Wtedy mamy dobry poziom startowy . Dobra wersja ma wpływ na barwę i muzykalność. Rozkalibrowanie ma wpływ na przejrzystość i czystość od czystego po przymulony lub krzykliwy. Błędy montażowe wpływ na przejrzystość i muzykalność. Grzebanie naprawy mogą mieć wpływ bo wszytko.bo mogły być naruszone wszystkie reguły. Pozostaje aspekt dopasowania go do sytemu czyli cd ,kable , ustawienie i pomieszczenie . W moim przypadku inwidualne dopasowania wzmacniacza pod dany model kolumn .

Podsumowanie : jak trafisz dobry egzemplarz v30 i porównasz go do złego 7000 to lepszy będzie v30. I odwrotnie.

Jak będziesz miał podobnie dobre wersje to v7000 będzie muzykalniejszy

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiałbym dowiedzieć się czegoś na temat modelu Audiorama 8000 / 7000. Skąd tak chore ceny na portalach aukcyjnych? Nie ukrywam, że ich stylistyka bardzo mi się podoba, ale jak to gra?

Ceny są takie bo tyle są za nie skłonni zapłacić kolekcjonerzy i osoby którym stylistycznie bardzo odpowiadają Audioramy.

Ciężko będzie je dorwać dziś taniej. Może na jakimś pchlim targu w krajach beneluxu gdzie starsza pani wystawi te dziwaczne kule po nieżyjącym już mężu uda się je kupić za śmieszną cenę ale ktoś kto się choć trochę orientuje wie ile są one warte i nie sprzeda ich taniej. Wystarczy sprawdzić na ebay'u itp. po ile chodzą.

http://goo.gl/IvrFYi

Edytowane przez animaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Zakupiłem w ostatnim czasie Philipsa FA-960 MKII (Grundig A-9000). Poprzedni właściciel miał go 7 lat. 3 lata temu wymienił końcówkę mocy strony prawej.

 

Niestety w lewym kanale słychać trzaski, czasem przerwy w dźwięku. Nie dotyczy to wszystkich utworów, ale np. przy utworze The Bucket (Kings of Leon jest to bardzo słyszalne). Kanały miały grać równo, a oczywiście lewy gra znacznie ciszej.

 

Podłączałem pod różne wejścia, przy CD jeśli dam CD Direct trzaski są bardziej słyszalne. Nie pomaga również wpięcie głośników pod kanał B. Sytuacja jest ta sama. Dla spokoju zamieniłem też głośniki stronami. Nadal trzaski po stronie lewej.

 

Jaka rzecz może nadawać się do wymiany i jakie to mogą być koszty? Może znacie kogoś w okolicy Warszawy lub Lublina kto naprawia wzmacniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jak poruszam energicznie przyciskiem głośności to poprawia się na pewien czas.

 

masz na myśli przycisk czy pokrętło? Jeżeli pokrętło to prawdopodobnie należy spryskać potencjometr głośności płynem Kontakt PR i będzie OK - jeżeli oczywiście ścieżka przewodząca w potencjometrze nie jest za bardzo starta ... ale objawy jakie podałeś mogą na to wskazywać

- nie rozumiem tylko dlaczego miałoby się to dziać "szczególnie" na jednym utworze??? ;-)

- czy to się dziej jak kręcisz potencjometrem? czy bez dotykania go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, zakupiłem kolumny Grundig prof. 2500A, obok takiej średnicy nie można przejśc obojetnie !

Zrobiłem juz nawet dedykowane standy (wys. ok 36cm) i poprosiłem znajomego konstruktora o wykonanie kabli, bo te które były z kolumnami wołały o pomstę do nieba ;)

 

Muzyczna Nirvana, pozdrawiam wszystkich miłosników starych Grundigów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jaśniejszy, szczegółowy. Średnica bardziej dosadna mniej wyrafinowana od 650. Może popadać w agresywność przy źle dobranym cd i kablowaniu . BOX 650prof ma tyle samo szczegółów ale ma tez delikatność gładkość lepsze zrównoważenie pasma .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy boxy 550prof w zestawieniu z ja220 mogą dać przyjemne brzmienie?Słucha ktoś takiego zestawu?Jak się prezentują w porównaniu do "referencyjnych" 650prof?Z góry dzięki za każdy opis.

 

Mam 550prof i 650prof w dwóch niezależnych systemach z JA220. Tak jak przedmówca zgadzam się z tym, że 650prof są subtelniejsze choć wciąż są to super głośniczki. Z całą pewnością nadają się do mniejszych pomieszczeń i potrafią pozytywnie zaskoczyć. 650prof potrafią mocniej i pełniej zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wiecie, a może nie wiecie że nasz włoski guru Massimo Ambrosini został producentem nagrań CCI ! Można sobie ściągnąć pliki WAV i nagrać na CD za darmo. Kawałki jazzowe nagrywane sote bez kompresji, korektorów itp. co dzisiaj jest niespotykane w czasach "loudness wars". Zdecydowanie mniejsza amplituda - trzeba dać większe wzmocnienie niż dla "normalnej" płyty CD.

Do nagrania WAV polecam tylko i wyłącznie EAC. Tylko okładki trzeba obciąć samemu szerzej żeby wypełniły plastikowe opakowanie.

 

Link: http://motxam.interfree.it/Apulia.html

 

 

Recorded with condenser cardioid microphones Grundig GCMS333 + memory digital recorder M-Audio Micro Track II partial modify CCI.

Recording technique ORTF without post processing (without compression & equalization).

For a good reproduction is required high listening level and a full CCI system properly installed

ciekaw jestem Waszych wrażeń z odsłuchu płyt CCI ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co zauważyłem to wzmacniacz V7000 gra w "miarę głośno"(tak do odsłuchu) od godziny 11-12 na potencjometrze.

Czy to normalne? Inne wzmacniacze o podobnej lub mniejszej mocy graja tak głośno na 9-10.

To zależy od zastosowanego potencjometra, a konkretnie od jego wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.