Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zamierzam spróbować swój zestaw CD7550GAT, Box Prof 650 i JA220GAT troszkę zmodyfikować. Chcę zamienić JA220 na NAD 3020. Mam kilka pytań. Czy okablowanie zrobione przez Grega i strojenie CD 7550 może pozostać niezmienione, czy trzeba wszystko stroić od nowa? Jaka jest różnica między NAD 3020, a 3020i ( chodzi o jakość dźwięku). Czy jest ktoś chętny na Sanyo JA220 GAT, będzie do sprzedania. Mam upatrzonego NAD 3020, możecie spojrzeć na fotki i powiedzieć coś o jego stanie?

Ile warto dać za takiego NAD ?

post-57750-0-92217700-1421860985_thumb.jpg

post-57750-0-76049000-1421860996_thumb.jpg

post-57750-0-89447200-1421861005_thumb.jpg

post-57750-0-35957000-1421861018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sanyo ja220 i nada 3020.Mój ma tranzystory RCA a tu widzę motorola.Podobno te na rca grają lepiej-nie miałem okazji porównać ale sanyo gra znacznie lepiej wg mnie.Słucham głównie nocą i późnymi wieczorami więc raczej cicho i właśnie przy niskich poziomach głośności sanyo pokazuje przewagę.Dźwięk ja220 ma masę i dynamikę,a nadzik gra płasko-trzeba włączyć loudness ale wtedy ostrzy sopran.Nad na pewno potrafi zagrać głośniej-jest znacznie wydajniejszy.Czasami go przepinam ale zawsze wracam do ja220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,lecz spróbuję.

Zmienię to okablowanie wewnątrz głośnika na monitory power cable 2x250mm jak znajdę trochę czasu przy okazji w heco professional 650 tez to zrobię za jednym zamachem tyle w temacie. :)

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nad na zdjęciu jest w nieodpowiedniej wersji nawet jak będzie na rca . Proszę czytać starsze wpisy podawałem jaki . model i cechy charakterystyczne jak rozpoznać .

2. nad 3020 gra gorzej w oryginale od ja 220 nawet ten najlepszy , jest cieplejszy i trochę wolniejszy , jest soczysty w barwie i wiekszy na basie ale mniej przejrzysty . Niezależnie od głośności. loudnes nigdy niepotrzebny do kolumn 650prof O tym systemie mówimy . W wersji gat ma wszystkie cechy kontrole i przejrzystość i osobiście bardzo go lubię . Inne wersje NAD mogą grac inaczej płasko itp. Było ich sporo

3. Nie trzeba wymieniać cincz i kolumnowych

4 Nad potrzebuje godzinę aby uzyskać właściwe brzmienie czego sanyo nie potrzebuje

5. cd 7550 może wymagać przestrojenia do nad jeżeli był strojony do innego systemu , to kwestia do przesłuchania .

6. wymiana kabli w głośnikach można , ale potem proszę nie pytać z czym to zagra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do wszystkich klubowiczów. Jako że dość często słucham muzyki bardzo cicho, to irytujące jest dla mnei gdy słyszę mój odtwarzacz cd, a niestety te które miałem do tej pory, są dość głośne. Macie jakieś przemyślenia na ten temat. Da się to jakoś usunąć>? Może ktoś wie któy z polecanych odtwrazczy chodzi najciszej? Może denony pod tym wzglądem są lepsze od np grundigów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos zainteresowany kolumnami Grundig FL10? Sa technicznie sprawne, wizualnie niezbyt pikne. Oddam za 4pak Heinekena osobie ktora je odbierze w Toruniu. Nie mam nerwow do pakowania ich i ewentualnej wysylki. Jezeli ktos z okolicy bylby zainteresowany to zapraszam, kolumny graja bardzo ladnie i maja zapewne potencjal do lepszego wykorzystania niz u mnie gdzie od dwoch lat stoja i sie kurza :/

 

P.s Nie musi byc Heineken, ale dobrze zeby byl chociaz 4pak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafik być może i masz rację hehe kiedyś zmieniłem w innych modelach takie coś i wydaje mi się ze bas się polepszył sam juz nie wiem teraz dość długo już słucham grundigków to myślę że jeżeli coś się zmieni to zauważył bym to robota zrobiona oczywiście od gniazda z obudowy wszystko zmienione a na sopran i sredni dałem 2x1,00mm.

post-56135-0-28351700-1421965225_thumb.jpg

post-56135-0-82591400-1421965240_thumb.jpg

Edytowane przez koba

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie histerii 300-500 zł to wuj nie pieniądze Za dobry dźwięk za moich czasów młodości tyle dawało się za cincze i nikt nie płakał . Teraz każdy by chciał za 100zł mieć hi end, ale niestety szkłem du ......i tak dalej nie da rady . Wzmacniacz to jednak trochę elektroniki i może kosztować więcej

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie histerii 300-500 zł to wuj nie pieniądze Za dobry dźwięk za moich czasów młodości tyle dawało się za cincze i nikt nie płakał . Teraz każdy by chciał za 100zł mieć hi end, ale niestety szkłem du ......i tak dalej nie da rady . Wzmacniacz to jednak trochę elektroniki i może kosztować więcej

Gregaudio ma rację. Czasy dobrych zakupów audio za 50-100 zł mineły bezpowrotnie.Ale okazje się trafiają.Box 250 były za 80 zł w zeszłym tygodniu na wiadomym portalu.Ok 10 min i poszły.Ja za malutkie boxy 320 zapłaciłem ok 100 zł razem z przesyłką.Moim zdaniem jest to darmo do tego co te grundigi oferują w sferze brzmienia.Tuner t7500 za 100zł to prezent..System grundiga z super kolumnami serii professional można złożyc za 500-1000 złociszy .Wystarczy iść do sklepów audio i posłuchąć np gotowych zestawów za np 3000 zł. Wtedy juz wiadomo że obecnie te starocie są w bardzo okazyjnych cenach.Można oczywiście iść w krelle i makintosze stare sansui za ogromną kasę i także zagra dobrze.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie histerii 300-500 zł to wuj nie pieniądze Za dobry dźwięk za moich czasów młodości tyle dawało się za cincze i nikt nie płakał . Teraz każdy by chciał za 100zł mieć hi end, ale niestety szkłem du ......i tak dalej nie da rady . Wzmacniacz to jednak trochę elektroniki i może kosztować więcej

 

 

Dokładnie, to jest cena mini-wież ;) a dźwięk jest wystarczający dla poważnego miłośnika muzyki. Ja tam od kiedy zacząłem zabawę ze starymi klockami (szczególnie sprzęty Grega które używam i którego pozdrawiam) zakończyłem żonglerkę bez sensu.

 

Potem już czeka Was wiele ciekawych odkryć, dziś np. stwierdziłem że większa dynamika na symfonice jest na LP niż na CD... lekki szok ;)

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak systemy gregaudio maja sie do LP.Swego czasu słuchałem na prawdziwym analogu takich siekier jak sepultura ,slayer. Oraz na taśmach CC -black sabbath do julia iglesiasa. Nagrania nie skażone w żadnym stopniu komputerem.Jeżeli chodzi o temat tzw .barwy audiofilskiej i dynamiki format CD jest lipny.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do taśm nie ma co porónywać cyfry. Do dobrego lp zresztą też ma ciężko. Niestety słychać ograniczenia cyfry, szorstkość, nalot cyfrowy przez co ma się wrażenie większej naturalności z lp. Z kolei gęste formaty cyfrowe potrzebują procesorów i zegarów pracujących z dużymi częstotliwościami, co syfi wokoło. Na dzień dzisiejszy nie słyszałem cyfry, która by mnie powaliła, a słuchałem sporo, zaczynając od 14bitowych starych DAC po np pcm 53, 56,58, 63, 1702, 1704, sporo ad, nowe w technologii delta sigma itd. Naprawdę długo walczyłem z cyfrą, aby była dla mnie zjadliwa. Potrzebny jest bardzo dobry zasilacz do DAC, odpowieni zegar, NOS (czyli pominięcie filtru cyfrowego), odpowiednia konwersja i/V, i oczywiście analogówka jak dla mnie tylko bez opampowa. To tak w dużym skrócie. Póki co tylko pod względem precyzji jak dla mnie cyfra wygrywa (to prościej, a w gramofonie trzeba się namęczyć z ustawieniem), a inne zalety to bardzo niska cena w porównaniu z dobrym torem analogowym, wygoda oraz fakt, że w cyfrze nic się nie zużywa (no może prócz lasera, ale to tania sprawa oraz lamp elektronowych). Jeśli chodzi o wady, to nadal w bezpośrednim porównaniu słychać, że lp gra naturalniej oraz dynamiczniej. Uważam, że nigdy cyfra nie będzie tak dynamiczna i naturalna jak analog, bo sposób reprodukcji sygnału z wkładki jest mechaniczny, analogowy i w zasadzie od razu jest wzmacniany, a w kostce DAC i wcześniej procesorze są wykonywane obliczenia i potem następuje konwersja, która jest dość skomplikowana (nawet na starszych DACach zrobionych w technologii r2r, czyli drabinek rezystorowych).

 

Ogólnie warto mieć i to i to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te wszelkie stare analogi mają kilka wad.

Po pierwsze na wykończeniu sa już często czarne płyty i taśmy także.No i jest to dość wszystko upierdliwe w obsłudze. W magnetofonach paski ,kółka,głowice i inne pierdoły.Patefony jeszcze produkują na szczęście.Ale to także wymaga obsługi daleko bardziej intensywnej niż np. dac wpięty od laptopa.No ale coś za coś.

Ja mam jeszcze tylko jedna małą uwagę odnośnie ostatnio nabytych box 550 professional. Na dłuższą mętę męczyły w połączeniu z np v 7000.Są bardzo jasne.

Podłaczyłem je do starej lampy z tranzystorowym preampem od K&H+ philips 150 + t7500 jak radyjko. Kable wszystkie z epoki.Już chciałem sie uwolnić od 550 prof i sprzedać .Nie wiem czy to te stare tranzystory ( takie smieszne na trzech nogach) czy cos tam innego zaiskrzyło ale graja w tym zestawieniu najlepiej ze wszystkich kolumn grundiga jakie mam.Tak więc i 550 professional to naprawdę świetne kolumny moim zdaniem.Nie wiem jeszcze tylko czego spodziewać się po tunningach kolegi gregaudio.Chętnie bym posłuchał.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem jeszcze takie coś v-7500 wzmacniacz,r-1000 i r-3000 wzmacniacz a tych r-35 na liczyłem 3 sztuki jeden srebrnym kolorze i 2 w czarnym i r-48 kwestia co wybrać podobne ceny wszystkiego będzie to grać z boxami 8000 i heco 650 professional.

Mzawek to jest za granicą i to jest odbiór osobisty także zbytnio nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Widziałem tam że Gregaudio pisał tam o v-7000 czy v-7500 to też dobrze zagra?

Edytowane przez koba

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.