Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź , jedyny problem to taki , że seria 7000 - 7500 wizualnie mnie zniechęca , dla mnie one są po prostu brzydkie .

Przemyślę sprawę bo w końcu o dźwięk chodzi a nie o wygląd , poza tym są dość tanie , a próbował ktoś te kolumny zestawiać ze wzmacniaczami innych marek , na przykład coś nowszego , mój budżet to ok 1000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , jedyny problem to taki , że seria 7000 - 7500 wizualnie mnie zniechęca , dla mnie one są po prostu brzydkie .

Przemyślę sprawę bo w końcu o dźwięk chodzi a nie o wygląd , poza tym są dość tanie , a próbował ktoś te kolumny zestawiać ze wzmacniaczami innych marek , na przykład coś nowszego , mój budżet to ok 1000 zł .

 

Z Grundigami fajnie grają cyfraki na kostkach Tripath: TA2024, TA2021 a najlepiej TK2050.

 

P.S. Kto podkupił mi te kolumny?

 

http://allegro.pl/biale-kruki-braun-l-810-top-vintage-i4578119045.html

 

Greg- to Twoja robota ?

:)

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi odkryli kolejny wzmacniacz w technologii CCI- v7200. Oglądałem pobieżnie i wydaje się być ok. Prawidłowo opracowane PCB (podobnie jak w V7000) natomiast sposób łączenia blach inny niż w v7000. Prawdopodobnie w większości modeli nie ma błędu z v7000. Kwestia jeszcze jak to gra?

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , jedyny problem to taki , że seria 7000 - 7500 wizualnie mnie zniechęca , dla mnie one są po prostu brzydkie .

Przemyślę sprawę bo w końcu o dźwięk chodzi a nie o wygląd , poza tym są dość tanie , a próbował ktoś te kolumny zestawiać ze wzmacniaczami innych marek , na przykład coś nowszego , mój budżet to ok 1000 zł .

 

Robert - zależy co kupujesz - dźwięk czy wygląd? Rzadko to idzie ze sobą w parze ;-)

urodą fakt nie grzeszą ale jak grają - jeżeli lubisz tracić czas i pieniądze czyli masz dużo czasu albo dużo pieniędzy - możesz kupować dziesiątki wzmacniaczy przez lata i próbować - a jak nie chcesz wyważać otwartych posłuchaj rady Grega - ma już za sobą obsłuchane setki wzmacniaczy ... skoro poznałeś się na dźwięku Box 1500a Prof. to znaczy że świetnie słyszysz o co w tym wszystkim chodzi i pozostaje tylko dobrać do nich wzmacniacz i źródło... powodzenia i witaj w klubie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , od jutra zaczynam szukać V7000 .

Widziałem jeden na alledrogo za małe pieniądze , ale sprzedawca pisze że nie sprawdzany , także nie wiadomo co tam siedzi . dzisiaj już kupiłem jeden wzmacniacz , co prawda nie do Grundig-ów , ale taki V7000 z chęcią przygarnę do kolekcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestroiłem nowy wzmacniacz w system z kolumnami Grundiga box650prof . Gra z Marantz cd94 GAT ale i z cd7550 GAT też .>).

Sansui AU-G90X 2x150w w 4 ohm 17kg . Wielki i prawidłowo zaprojektowany do użytku w systemach GAT Jeszcze go nie sprawdziłem z większymi 850 i 1500 Box 650prof są najbardziej wymagające ze względu na przejrzystość. Polecam ten wzmacniacz ale za wygląd i moc trzeba słono zapłacić .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozebrałem i przyjrzałem się dokładniej V7200. Prowadzenie ścieżek na PCB nie jest już tak fajne i proste jak w V7000. Mechanizm CCI (zasadnicza część) - analogiczny jak np. w V35 itp. No i oczywiście nie ma tego "słynnego" błędu z V7000, który naprawia komercyjnie Massimo. Jeszcze jedno .... wzmacniacz zawiera przekaźniki rozłączające głośniki, więc dla Włochów z pewnością nie będzie już to rozwiązanie "koszerne" (gdzieś, dawno temu wyczytałem, że Massimo m.in. usuwa przekaźniki z V35). Nie mam obecnie możliwości potestowania tego wzmacniacza, więc może ktoś spróbowałby się podzielić wrażeniami.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go na czyszczeniu i regulacjach. Przy okazji posłuchałem i niestety wyraźnie odstawał od JA-220. Straszna posucha na basie. Natomiast włączenie "loudness" spowodowało, że zaczęła mi grać szafa :)

post-10292-0-50489500-1415351130_thumb.jpg

post-10292-0-99713300-1415351139_thumb.jpg

Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy macie doświadczenie w doborze przeampa do Philips NFB 532 ?? , cd to Grundig CD 7550 , pzdr

 

Jest mały problem z preampem do MFB, próbowałem wiele i najlepiej grały z moim małym mxv100, na pewno niezły byłby XV7500 lub sxv6000 ale ich nie miałem na podorędziu. Nowocześniejsze konstrukcje nawet z górniejszej półki traciły obecność muzyki. Zdecydowanie najlepiej moje 544MFB grają z wyjścia regulowanego cd denon dcd-1700 przerobionego przez Grega. To dla mnie cały czas hit po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w domu pre lampowe , Passa Brige of Zen , pre z Nada 3020 , i pasywke , jak na zlosc nie mam nic z Philipsa czy Grundiga , te glosniki Philipsa sa przedziwne , graja potężnym dzwiekiem , takim jednorodnym , z CD Grundiga 7550 brzmi to jak dobry system opary na winylu i dobrym wzmaku SE , tylko bas i dynamika trzy ..cztery pietra wyżej , nawet mecze :):)oglądam z tv z dzwiekiem z tych kolumn , pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleczyłem się ponad 15lat temu z Hi end . Nie gra lepiej od moich wyborów , ale wygląda dużo lepiej . Dla wzrokowców nie posiadających finansowych ograniczeń to może zaleta warta wydatku . Dla mnie poważna wada . Muzyka to nie dzieła sztuki stojące na półce , tylko muzyka którą słuchamy z zamkniętymi oczami .. Słyszymy bez względu na wygląd i cenę jeżeli nie mamy wymagań co do estetyki z górnej półki to usłyszymy dźwięk bez ograniczeń na poziomie hi end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podpiąć Grundigi pod lampę, ale nie jest to optymalne połącenie ze względu na niezbyt dużą efektywność tych kolumn oraz miękkie zawieszenie basowca, czego lampa nie lubi.

Nie wiem dlaczego hi-end tak upiera się przy miękkim zawieszeniu plus bass reflexx plus lampa? Chyba właśnie chce słuchacza zaskoczyć efekciarstwem.

Gra to denerwująco. Najgorsze jest to, że niektóre drogie kolumny np. wilsony, sonus faber mają br!!!

Na tegorocznym Audioshow było jednak kilka pokoi, gdzie zagrało. Dobrze, że chociaż w tym roku więcej analogu było niż rok temu. Moim faworytem co do kolumn są Avantgarde Duo Mezzo.

Całkiem sprytna konstrukcja. Wysokoefektywna sekcja średnia i wysokotonowa podpięta pod lampkę 300B oraz aktywny bass na sztywnym zawieszeniu, z czujnikiem mfb i w obudowie tubowej zamkniętej. W zasadzie żadna inna konstrukcja nawet nie zbliżyła się do nich, a Grundigi, to co najwyżej barwowo można do nich porównać (mam od dawna prawie wszystkie boxy), pod każdym innym przepaść wg. mnie to przepaść bez dna. Avantgarde mają tylko jedną wadę - są drogie, ale uważam, że warte swojej ceny, jeżeli kogoś stać. Mnie nie stać więc sam od jakiegoś czasu próbuję coś sklecić :) i każdego zachęcam do zabawy. Efekty bywają ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, co powiecie na takie poczwarki?? :)))

 

Swoja droga slyszalem ostatnio Grundigi 650ki u raptusa i rzeczywiscie fajny klang, bardzo muzykalne kolumienki. Gral ktos z was na nich z lampami??

 

nookie - jesteś z tej samej bajki co my ;-) liczy się DŹWIĘK i tylko DŹWIĘK i DŹWIĘK ponad wszystko - reszta to snobizm i autoperswazja a właściwie autoperwersja że moje musi grać skoro jest piękne i kosztowało krocie

co z tego że mam lakier fortepianowy. pilocik i śliczną czołówkę jak uszy i zęby mnie po 5 min bolą ??? nie ma Muzyki nie ma Mozarta i a nawet Miłosza - a za to jest cichosza - bo te klocki można podziwiać tylko jak są WYŁĄCZONE - jak włączysz do prądu to czar nagle pryska ;-)

 

Gratuluję ci swojej ścieżki do fajnego brzmienia choć Twojego zestawu nie słyszałem ;-) a chętnie bym posłuchał

Dla mnie piękny jest klocek wyjęty ze śmietnika i z siekierą w obudowie jeżeli PIĘKNIE GRA i oddaje geniusz i emocje Artystów od Wielkich Muzycznych Wrażeń!

 

nie wstydźmy się swoich staroci - zapaść się pod ziemię powinni Ci którzy wmawiają sobie i innym że taki Accuphase z Thiel 3.7 za 120 tyś gra jak nie gra tylko pręży mizerne muskuły - kompromitacja - ludzie jednak powinni najpierw iść do laryngologa a potem sluchać przez rok myzyki na żywo a dopiero potem zabierać się za kupowanie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chyba wszystkie graty polecane tutaj a wyprodukowane przez firmę grundig zawalą mi chatkę .Kolumny seria prof są pierwoszligowe.Mam już 850 prof 650 prof oraz mini box 320.Niestety nie mam żadnej elektroniki grundig.Wzmaki v7000 i tym podobne sa praktycznie niedostępne.Poluję na amplitunery r45 ,48.Testuję za to audiofilskie kable hama a niedługo zagra z 850 prof kabel głosnikowy emmerson z reala.Te kolumienki serii prof sa tak czułe na wszelkie zmiany wzmacniaczy,amplitunerów ,kabelków że zabawy jest sporo.Do tego są to moim zdaniem kolumny uniwersalne do wszelkiej muzy.Grają dobrze i to nawet bardzo dobrze takie czadowanie jak Vader ,Slayer .Lżejsze klimaty akustyczne jeszcze lepiej.Nie męczą ,jest dynamika i mięcho.Trzeba oczywiscie zadbać o ustawienie i odpowiednie towarzystwo.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chyba wszystkie graty polecane tutaj a wyprodukowane przez firmę grundig zawalą mi chatkę .Kolumny seria prof są pierwoszligowe.Mam już 850 prof 650 prof oraz mini box 320.Niestety nie mam żadnej elektroniki grundig.Wzmaki v7000 i tym podobne sa praktycznie niedostępne.Poluję na amplitunery r45 ,48.Testuję za to audiofilskie kable hama a niedługo zagra z 850 prof kabel głosnikowy emmerson z reala.Te kolumienki serii prof sa tak czułe na wszelkie zmiany wzmacniaczy,amplitunerów ,kabelków że zabawy jest sporo.Do tego są to moim zdaniem kolumny uniwersalne do wszelkiej muzy.Grają dobrze i to nawet bardzo dobrze takie czadowanie jak Vader ,Slayer .Lżejsze klimaty akustyczne jeszcze lepiej.Nie męczą ,jest dynamika i mięcho.Trzeba oczywiscie zadbać o ustawienie i odpowiednie towarzystwo.

- mam to samo :-) - brzmienie, które bardzo mi odpowiada. Grzesiek odwalił kawał roboty wyszukując i konfigurując systemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników box 850 professional.Jak u was z najniższym basem ? Wydaję mi się w tym modelu w przedziwny sposób zestrojono całość.Posłuchajcie sobie nagrania stalker niejakiego Hołdysa. W utworze kilka razy wystepuje silny basowy akcent.Słyszycie to na 850 prof ? U mnie nie ma śladu . Ten kawałek Hołdysa tylko dla przykładu bo ułomnośc pod względem niektórych częstotliwości kolumn 850 prof jest specyficzna.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników box 850 professional.Jak u was z najniższym basem ? Wydaję mi się w tym modelu w przedziwny sposób zestrojono całość.Posłuchajcie sobie nagrania stalker niejakiego Hołdysa. W utworze kilka razy wystepuje silny basowy akcent.Słyszycie to na 850 prof ? U mnie nie ma śladu . Ten kawałek Hołdysa tylko dla przykładu bo ułomnośc pod względem niektórych częstotliwości kolumn 850 prof jest specyficzna.

 

U mnie 650prof wycinały wszystko poniżej ok.50Hz. Przy bezpośrednim porównaniu dużo więcej niższego basu było w malutkich Totem MIte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników box 850 professional.Jak u was z najniższym basem ? Wydaję mi się w tym modelu w przedziwny sposób zestrojono całość.Posłuchajcie sobie nagrania stalker niejakiego Hołdysa. W utworze kilka razy wystepuje silny basowy akcent.Słyszycie to na 850 prof ? U mnie nie ma śladu . Ten kawałek Hołdysa tylko dla przykładu bo ułomnośc pod względem niektórych częstotliwości kolumn 850 prof jest specyficzna.

 

Już dawno to zauważyłem, a próbowałem na chyba 10 różnych wzmacniaczach i trzech modelach box 850 prof. Nie ma pewnego zakresu basu.

Pierwszy utwór z płyty Brand New Day Stinga prawie na każdych innych kolumnach ma takie podwójne pierdyknięcie basu a na boxach 850 tylko echo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 prof też tak mają ? Kupiłem ale jeszcze nie słuchałem .Może tam trzeba coś wymienić w tych 850 czy odwinąć w zwrotnicy. A może ustawienie ? Bo trochę lipa jak czekam na fajny basik a tu jakieś echo dziwne.Wszystkie kolumny jakie miałem wczesniej mniejsze wieksze cos tam grały na dole -gorzej lub lepiej a w grundigach echo.I tak je lubię bo w rocku dają radę .Nie ma tam tak niskich basów.

 

http://www.wegavision.pytalhost.com/Braun/1978-1/06.jpg

Może taki stoliczek ? Ciekawe jak by to grało razem.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to musi być wina złego ustawienia, lub złych kabli. Mam box 650 prof i bas jest z nich po prostu genialny.

 

Praw fizyki nie da rady obejść- głośnik 17 cm w obudowie zamkniętej nie może dać niskiego zejścia.

 

Bass reflex pozwala na niższe zejścia (pomijam jakość basu) a przy okazji jego rura działa jak didgeridoo :)

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.