Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co z FineArts A-903 - w wielu miejscach tak wychwalany, a przez ostatnie 2 dni przekopałem się przez cały wątek "klubowiczów" i jest tylko pytanie jednego kolegi o "A-905". Czyżby ta seria nie zalicza się do "starych" konstrukcji grundiga, czy jego niesława jest powodowana innymi czynnikami? Wdzięczny będę za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy były jakieś fajne tunery Grundiga? Możecie coś polecić? Szukam czegoś w miarę taniego okazjonalnego słuchania.

 

Fajnie jakby miał możliwość zaprogramowania na stałe kilku ulubionych stacji.

 

ja mam i polecam T7500 oraz T7150 a najlepiej tuner z amplitunera R7150 (wskazówka Grega) - pierwszy jest wypasiony funkcjonalnie a drugi chyba nawet lepszy dźwiękowo ale tylko 6 stacji do zaprogramowania pokrętłem (warikapy)...

 

A co z FineArts A-903 - w wielu miejscach tak wychwalany, a przez ostatnie 2 dni przekopałem się przez cały wątek "klubowiczów" i jest tylko pytanie jednego kolegi o "A-905". Czyżby ta seria nie zalicza się do "starych" konstrukcji grundiga, czy jego niesława jest powodowana innymi czynnikami? Wdzięczny będę za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

owszem wygląda jak dla mnie obłędnie (nawet chodzi mi po głowie aby skompletować całą wieżę z tej serii bo wygląda jak milion dolarów ;-) ale gra już znacznie gorzej. Nie ma startu do klasyków v1700 i v7000. Wychwalają go owszem ale pewnie ci którzy nie słuchali tych dwóch najlepszych. Kiedyś skompletowałem taką wieże dla znajomej z BOX 450 i dźwięk był owszem dynamiczny, dość szczegółowy ale np barwą odbiegał od ww wzorców ...

 

zależy czym się kupuje uchem czy brzuchem (a właściwie okiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, tak przy okazji - jakby ktoś miał ochotę na Grundiga V304 to niedrogo odsprzedam - wiadomości na priv.

post-18352-0-02335700-1405972330_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na 3cie zdjęcie:

po prawej stronie słupków znajdują się wkręty 110mm spinające krótki 15cm słupek wchodzący między 2 dłuzsze 40 centymetrowe.

W dolnej części tego krótkiego jest otwór 4.5mm pod wkręt; w górnej jest rozwiercony do 10mm przez który przechodzi wkręt ściągający 2 kawałki 40 centymetrowe - dzięki temu mam możliwość manewru o dobrych kilka stopni z odchylaniem. Popuszczam lekko górny wkręt, reguluję skos i dokręcam. Działa świetnie.

Z tyłu górnej podstawy jest jeszcze listewka zabezpieczająca przed zjechaniem kolumny - na razie stoi na gumie z motoryzacyjnego i nic się nie dzieje - gra dobrze. Za jakiś czas potestuję z kolcami.

 

A - skos lewo/prawo (skręcenie kolumn) reguluję popuszczając jeden konfirmat trzymający górną podstawę z krótkim słupkiem. Wolę to niż przestawianie całości.

 

Jak nawiercisz z boku 4 zamiast 2 otworów to będziesz miał również regulację w górę o dobrych kilka cm - w zależności od długości zastosowanego krótkiego słupka od górnej podstawy.

11.bmp

Edytowane przez ahaja

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj usłyszałem, że już jestem z innych czasów :(. Chciałem dzisiaj, na pewne spotkanie, przyszykować jakiś stary zestaw Grundiga (w końcu kilka zamknąłem w szafie). Spotkanie będzie żeby powspominać stare czasy, więc myślałem że stary sprzęt będzie ok.

Usłyszałem, to co usłyszałem, i żebym przygotował jakiś zestaw do komputera czy coś takiego. No dobra coś wezmę z pokoju córki, co gra w miarę głośno na zasadzie bum cyk cyk, ale doradźcie co tu zrobić żeby zmontować zestaw na przyszłość. Koleś ma rację .... już są inne czasy .... chciałbym coś kupić co dobrze zagra. Jakie jest w miarę dobre rozwiązanie ?

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usłyszałem, że już jestem z innych czasów :(. Chciałem dzisiaj, na pewne spotkanie, przyszykować jakiś stary zestaw Grundiga (w końcu kilka zamknąłem w szafie). Spotkanie będzie żeby powspominać stare czasy, więc myślałem że stary sprzęt będzie ok.

Usłyszałem, to co usłyszałem, i żebym przygotował jakiś zestaw do komputera czy coś takiego. No dobra coś wezmę z pokoju córki, co gra w miarę głośno na zasadzie bum cyk cyk, ale doradźcie co tu zrobić żeby zmontować zestaw na przyszłość. Koleś ma rację .... już są inne czasy .... chciałbym coś kupić co dobrze zagra. Jakie jest w miarę dobre rozwiązanie ?

 

Rambo - zostań taki jaki jesteś - niech się oni wszyscy pukną w głowę małym młoteczkiem - cóż można wymyślić w stereo takiego czego nie ma grundzio?

pisałem kiedyś że mam nieustającą zajawkę na zakup NOWEGO sprzętu ze sklepu za kwotę 10 tyś zł coby "dobrze grał". I słuchałem już wiele nowiutkich zestawów a im dłużej i bardziej w salonie tego cudeńka słucham tym mnie bardziej nosi i im dłużej sprzedawca zachwala towar to po godzinie się po prostu MUSZĘ ewakuować i w te pędy gnam do domu żeby włączyć grundzia i te same utwory usłyszeć tak jak mają grać - czyli jak najszybciej odreagować ten dźwiękowy koszmar za 10 tyś zł ;-)

i dopiero wtedy jakoś emocjonalnie dochodzę do siebie. Mój odbiór muzyki, emocji artystów, klimatu itp został na zawsze zepsuty przez Grundzia dzięki Gregowi i jego robocie. To jest wyspa w morzu szmiry za ciężkie pieniądze - może być nawet bezludna

nie ma odwrotu

ostatnio słuchałem zestawu McIntosh za 120 tyś (CD+wzmacniacz+kolumny) i myślałem że spadnę z krzesła na kolana i odlecę w nieosiągalne dla miłośnika staroci ze śmietnika rejony hiendu!

Same kolumny to były Thiel 3/7 za 54 tyś z membranami Al w kształcie jakiejś tarki od pralki Frania - ponoć szał.

i co?

porażka proszę Państwa - NIC w tym zestawie z grundziowych cudów nie było. Mizeria. Żadnych emocji na woklach, barwa bardzo przeciętna gdzie jej do Grundigów, perlistości na perkusji NIE MA, wybrzmień gitar nie ma, kocyk na całości dźwięku - no może bas pomasował płuca bardziej ... = straszliwy zawód za 120 tyś bez kabli ;-)

 

ludzie nie mający pojęcia o klasie samej w sobie jaką daje grundzio łyka takie cudeńka z obłędnymi niebieskimi wskaźnikami wychyłowymi bóli 120 kawałków a potem jak usłyszy prawdziwy dźwięk to tylko sepuku pozostaje ... i spłacanie kredytu w następnym pokoleniu ;-)

 

ja tam na rodzinne spotkania zabieram grundzia w wersji GAT i wszyscy otwierają szeroko oczy ze zdziwienia co tak dobrze gra?

 

w salonach w miarę poprawny dźwięk zaczyna się wg mnie od 20 tyś ale jest nadal daleko w tyle za grundziem a i wydanie 120 tyś renomowanej hajendowej marki nie gwarantuje nawet zwykłej "poprawności" ...

 

trzeba edukować ludzi mających otwarte uszy i wrażliwość na muzykę że w tej dziedzinie postępu brak jedynie może pliki przynoszą wygodę ale co nas może w salonach zaskoczyć?

już zaraziłem Grundigiem ze 3 kolegów - przepadli na zawsze - to nieuleczalne uzależnienie

 

wolę wygrzebywać ze śmietnika płyty LP stare wzmacniacze i różne cudeńka niż szpanować nowiutkimi klocuszkami z pilotem które nie mają pojęcia o muzyce... zostaję na swoich starych śmieciach wygrzebanych z jakiejś poniemieckiej wystawki gdzie nowe pokolenie nowoczesnych obywateli zakupiło 1,5 kg amplituner kina domowego wielkości 2 walizek celebrytki - i cieszę się bardzo że są tacy nowocześni - ja wysiadam z tego wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reart, w zasadzie to się zgadzam. Wczoraj jednak słuchaliśmy sporo muzyki z pendrive i z Youtube. Można podłączyć źródło do wzmacniacza i kolumn Grundiga, to fakt. No ale co ze źródłem? Myślę, że trzeba iść w nowoczesność. Dlatego szukam jakiegoś kompromisu. Może poprzestać na doraźnie podłączanym laptopie do wzmacniacza Grundiga ? Na pewno sporo kolegów ma jakieś sprytne systemy w których wykorzystuje te nowości.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo - zostań taki jaki jesteś - niech się oni wszyscy pukną w głowę małym młoteczkiem - cóż można wymyślić w stereo takiego czego nie ma grundzio?

Popieram.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można być kustoszem muzealnym, ale trzeba mieć też to, co jest na czasie. Inaczej b. trudno np. zapuścić jakiś kawałek, który sobie nagle ktoś przypomniał (np. koniecznie chcieliśmy wrzucić Tangerine Dream Polska a tego nie mam na kompakcie, natomiast w Youtube kilka sekund i jest). Nie ma też dostępu do rzeczy supernowych i ogólnie nie dostępnych na kompaktach. Inny przykład - gość mówi, że sam coś skomponował i zaraz wrzuca mi ten kawałek, który siedzi sobie grzecznie gdzieś w "chmurze".

Podobnie było jak miałem gości z Belgii i koniecznie chciałem posłuchać ich muzyki rockowej niekomercyjnej, która jest grana w pubach i w takich sytuacjach wytrzymuje tylko nowa technika. Oni zresztą tylko w ten sposób funkcjonują.

Jednym słowem, elegancja w muzyce przede wszystkim ale to czym ludzie teraz żyją też !

Ps. Dla młodych ludzi (nawet dla mojej żony), CD to przeżytek, który powinien być już wyrzucony. Gramofon jak kiedyś wyciągnąłem, to nie wiedzieli nawet na jakiej zasadzie to może grać, patrzyli na mnie jak na Edisona :)

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można być kustoszem muzealnym, ale trzeba mieć też to, co jest na czasie. Inaczej b. trudno np. zapuścić jakiś kawałek, który sobie nagle ktoś przypomniał (np. koniecznie chcieliśmy wrzucić Tangerine Dream Polska a tego nie mam na kompakcie, natomiast w Youtube kilka sekund i jest). Nie ma też dostępu do rzeczy supernowych i ogólnie nie dostępnych na kompaktach. Inny przykład - gość mówi, że sam coś skomponował i zaraz wrzuca mi ten kawałek, który siedzi sobie grzecznie gdzieś w "chmurze".

Podobnie było jak miałem gości z Belgii i koniecznie chciałem posłuchać ich muzyki rockowej niekomercyjnej, która jest grana w pubach i w takich sytuacjach wytrzymuje tylko nowa technika. Oni zresztą tylko w ten sposób funkcjonują.

Jednym słowem, elegancja w muzyce przede wszystkim ale to czym ludzie teraz żyją też !

Ps. Dla młodych ludzi (nawet dla mojej żony), CD to przeżytek, który powinien być już wyrzucony. Gramofon jak kiedyś wyciągnąłem, to nie wiedzieli nawet na jakiej zasadzie to może grać, patrzyli na mnie jak na Edisona :)

 

Rambo - to ja też albo bardziej w takim razie jestem kustosz w moim "muzeum" i chyba mi tak zostanie ;-)

dla jednych CD to przeżytek - owszem niech powyrzucają te wszystkie CD - ja pozbieram - albo sprzedadzą za 1 zł - ja kupię ;-)

powiem więcej - mam 8 magnetowidów i kasety VHS... oglądaliście genialną Wally o robociku sprzątającym planetę jak wjeżdzał do swojego kontenerka zdejmował swoje brudne gąsienice i oglądał sobie musicale z lat 50 na VHS? ;-)

 

nadal skupuję kasety CC z muzyką - mam kilka odtwarzaczy kasetowych i zebrałem co najmniej tysiąc kaset CC ...

PO CO? ma tam mnóstwo legalnej muzyki za złotówkę sztuka lub nawet jak hurtem to po 10 groszy i traktuję jako sampler do posłuchania (w samochodzie mam odtwarzacz kasetowy ;-) czy mi ta muzyka podchodzi - wtedy kupuję np CD jak mi brakuje jakości na kasecie

skupuję z wystawek płyty LP i uzbierało się jakieś 3500 szt. a 1/3 tego to dziewicze LP z muzyką klasyczną Deuche Grammophon, Decca. Philips, Telefunken itp pod najlepszymi dyrygentami - same Karajany, Bohmy itp itd

Mam w ten sposób dziesiątki BOXów z LP w genialnych wykonaniach ...

u mnie technika analogowa jest najbardziej rozwojowa ...

jakby tego było mało mam także 6 magnetofonów szpulowych i sporo taśm ... powoli je odrestaurowywuję - marzenie mieć swojego Ampexa z jakiegoś studia

 

aby zdanżać za tyndami mam także odtwarzacz sieciowy Logitech do podpięcia do routera i słuchania muzyki z sieci ... ale na to nie mam czasu - chciałbym w całości odsłuchać swoje zbiory bo obawiam się że życia braknie ;-)

Youtube mam na TV - wystarczy. Nie ma sensu chyba biorąc pod uwagę jakość muzy z YT podpinać jej do Grundigów - TV styknie.

 

generalnie kocham te starocie niech mnie nazywają jak chcą ale jak ktoś wpada do pokoiku na górze chwyta klimat i nie chce mu się wychodzić ....

 

przydałby się odtwarzacz sieciowy z dobrym DAC ale taki np NAIM kosztuje z 11 tyś. Może koledzy i koleżanki podzielą się swoimi osiągnięciami na czym słuchają muzyki z sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość uzyskanie tej samej jakości z różnych plików netu mam DACe które można dopasować . Mają to coś . Na razie sterowane są z transportów i uzyskują tę sama jakość co 7550 gat a nawet lepiej . Z wejściem usb nie będzie problemu ale to kosztowne droższe od dobrego transportu czy dobrego cd . Przyjaciel klubowy sprawdził i uzyskał dobre rezultaty Oprogramowanie i moduły są drogie oraz okablowanie usb lub coax. Koszty są dużo wyższe od standartowego cd czy transportu cd. Dobór transportu tez ma znaczenie to bardzo czuły punkt dopasowania modułów usb. Ma taki sam wpływ dopasowania co transporty.. Jedne grają lepiej inne gorzej. Kto miał do czynienia z takimi zabawami wie że różnice są znaczące

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z sieci na pewno jest fajna, choć często słychać kompresję. CD wciąż ma się dobrze, chociaż rzeczywiście mocno traci na popularności. Akurat jestem chwilowo w Szwecji i tutaj w sklepach muzycznych jest zatrzęsienie CD, a i LP nie brakuje. Inna sprawa ilu klientów te sklepy odwiedza - tłumów nie ma. Dlatego dobrze mieć wszystkie źródła - dobry i dopasowany DAC faktycznie otwiera sporo możliwości niedostępnych dla CD i LP. Ale i koszty są spore, związane głównie z dodatkową konwersją cyfrową, znacznie wpływającą na dźwięk.

Edytowane przez mlb

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do "obcykanych" w temacie.

Brat (za moją namową) zakupił w zeszłym tygodniu na znanym portalu aukcyjnym parkę GRUNDIG BOX 1500 A PROFESSIONAL.

Świetne z wyglądu (foto poniżej), jednak podczas sprawdzania już u niego w domu okazało się, że w jednej kolumnie "dzwoni" kopułka średniotonowa. Słychać to szczególnie na utworach z nagranym fortepianem.

Na załączonym poniżej filmiku dobrze to słychać.

Jakieś pomysły Panowie? Bez wymiany głośnika się nie obejdzie?

Link do filmiku - http://3dmachnik.pl/Grundig/grundig.mp4

post-10292-0-98022000-1408979046_thumb.jpg

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać na filmiku wnioskuję niecentralne położenie cewki względem magnesu. Tez tak kiedyś miałem - głośnik dzwonił mi przy dźwiękach fortepianu. Próbowałem to jakoś ustawiać ale bez większego powodzenia. Zwoje cewki muszą idealnie pracować, niczego nie ocierając. Przewinięcie tej kopułki to ciężka sprawa, bo zastosowany drut jest nietypowego przekroju i raczej niedostępny. Szukałbym głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać na filmiku wnioskuję niecentralne położenie cewki względem magnesu. Tez tak kiedyś miałem - głośnik dzwonił mi przy dźwiękach fortepianu. Próbowałem to jakoś ustawiać ale bez większego powodzenia. Zwoje cewki muszą idealnie pracować, niczego nie ocierając. Przewinięcie tej kopułki to ciężka sprawa, bo zastosowany drut jest nietypowego przekroju i raczej niedostępny. Szukałbym głośnika.

Prośba do "obcykanych" w temacie.

Brat (za moją namową) zakupił w zeszłym tygodniu na znanym portalu aukcyjnym parkę GRUNDIG BOX 1500 A PROFESSIONAL.

Świetne z wyglądu (foto poniżej), jednak podczas sprawdzania już u niego w domu okazało się, że w jednej kolumnie "dzwoni" kopułka średniotonowa. Słychać to szczególnie na utworach z nagranym fortepianem.

Na załączonym poniżej filmiku dobrze to słychać.

Jakieś pomysły Panowie? Bez wymiany głośnika się nie obejdzie?

Link do filmiku - http://3dmachnik.pl/Grundig/grundig.mp4

 

Szukaj na ebay'u.

Jest jedna sztuka dostępna w tej chwili w Niemczech.

http://www.ebay.de/itm/Grundig-Super-Hifi-Professional-1500-A-Mitteltoner-/251610421542?pt=Lautsprecher_Selbstbau&hash=item3a95265926

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka - głośnik kupiony. :)

 

Zdzwonienie jest spowodowane odklejeniem sie cewki od karkasu można to sprawdzić omomierzem jeżeli rezystancje są takie same w obydwu głośnikach to znaczy że niema przebicia . Jest to do naprawienia karkasy są z aluminium luźna cewka może dzwonić . Trzeba fachowca z doświadczeniem trzeba podkleić cewkę do karkasu . Jeżeli rezystancje różnią się to znaczy ze jest przypalone uzwojenia i odklejenie termiczne . Wtedy nowy głośnik niezbędny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta kwestia była już tu poruszana to przepraszam ale mam pytanie o łączenie kolumn o impedancji 4 ohm i wzmacniacza gdzie producent zaleca głośniki o impedancji minimum 8 ohm.

Na przykład Box 1500a prof + V1700.

W takim V30 nie ma tego problemu problemu.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta kwestia była już tu poruszana to przepraszam ale mam pytanie o łączenie kolumn o impedancji 4 ohm i wzmacniacza gdzie producent zaleca głośniki o impedancji minimum 8 ohm.

Na przykład Box 1500a prof + V1700.

W takim V30 nie ma tego problemu problemu.

Nie ma problemu. Możesz słuchać, tylko nie możesz kręcić volume do oporu i grać godzinami. Najlepiej kontroluj temperaturę wzmacniacza. Jak da się na nim zrobić jajecznicę, to wyłącz do ostudzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyregulowany i nie doprowadzony do przesterowania można grać godzinami z 1500 , 2500, 850 , 650 , 400, 500 , 450, 550 nie ma problemu. Z 300 trzeba uważać, ale tez go nie uszkodzi jeżeli nie przegniemy z głośnością . Generalnie do godziny 2 nie występuje przesterowanie. Godzina 3 ,4 w zależności cd może nastąpić przesterowanie sygnału wejściowego i niebezpieczeństwo uszkodzenia .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma edycji postów... Dotarł głośnik zakupiony na ebayu, przeszczep się udał ;)

Na razie śmiga to z Onkyo A-9211 i Philipsem CD-630 w trybie NOS i nowymi kondensatorami w odsprzęganiu kości TDA.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.