Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio grzebię w serwisówkach starociowych wzmacniaczy i i widzę, że wiele z nich ma na wyjściu przełącznik 4-8 omów.

Sprawa załatwiona jest bardzo prosto porzez dodanie 2-3 omowego rezystora (3-5 watowego) do wyjścia 4-omowego.

W Gruniu V1700 na wyjściu jest bezpiecznik, który po rozgrzaniu się działa podobnie do rezystora.

 

Z technicznego punktu jest to ciekawe. Opócz zwiększenia impedancji wyjścia, zmienia się nieco charakter wzmacniacza- z napięciowego na prądowy.

Polecam sprawdzić czy dodanie rezystora lub zmiana wartości bezpeczników ma wpływ na dzwięk.

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20211501/

Kupiłem sobie przy okazji dwie sztuki podstawek w Ikea.Jęczy mi kobieta na te stare graty telefunkena i tym podobne to teraz ma nowoczesnie ze Szwecji.Troche niskie stoliki ale innych nie było ,.Miały posłuzyć do testów 650 professional.Niestety 650 poszły w świat i testuję sobie box 850 professional na tzw blacie czy półce.Nie jest źle .Na podłodze dzwięk 850 był dokładniejszy i bardziej poukładany .Ale teraz jest wiekszy i pełniejszy.Co do basu to sie nie wypowiadam .Jedyny CD jaki mi pozostał to onkyo CD 7511 i ten jest chyba najgorszym CD jaki miałem.Może i jeden z najsłabszych w historii.Nie da sie tego słuchać i z litości wstawiłem mu stare kondy bosh mp na wyjsciu.Może coś złagodzą .I basik się wyklaruje także .A że bosh mp tzw new stock( 67 rok prodkcji) to sie musza wygrzać.Jako wzmocnienie grundig V7000 ,Mam od 2 dni ten wzmacniacz i na szybko oceniająć brzmi tak samo jak koncówka mocy ze starego Grundig r35,Jasno i bardzo szczegółowo ale co dziwne muzykalnie.Jak dokupie sensowne CD to zobaczymy .Myslę że 850 prof moga grac na takiej szafce.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest że są z box 450 professional ale nie wyglądają tak samo jak moje. Czy ktoś potwierdzi z jakiego modelu mogą one być i ewentualnie czym się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki łączyliście pod swoje grundigi ? Ja mam tylko natarczywe i przejrzyste grado 80i i ale podpięte pod v 7000 złagodniały i mozna słuchać godzinami.Brzmienie słuchawek grado i tak od razu skojarzyło mi sie z np 850 prof.Niestety w moim przypadku sąsiedzi mają dość brzmienia grundiga o czym dali mi znać w sposób dosadny.Muszę więc troche pograc z nausznikami szczególnie po 22 w nocy.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na tym forum pisałem a prawidłowej geometrii głośników w kolumnach . Lustrzane odbicie jest nienaturalne bo nasz mózg widzi i słyszy taki sam obraz a nie lustrzane odbicia . Można przeprowadzić prosty eksperyment dla potwierdzenia . Głośniki dwudrożne (głośniki w jednej linii centralnie ) kładziemy na bok na wysokości 70cm na wysokości uszu . Zaznaczamy położenie głośników .żeby zawsze miały taki sam skręt do osi i odległości Słuchamy ten sam utwór tak że wysokie tony są po lewej stronie czyli naturalne ustawienie lub obydwa po prawej . Potem słuchamy ze wysokie są do środka bazy , a następnie na zewnątrz bazy .

 

Bardzo wyraźnie słychać że wysokie do środka ściskają bazę i średnie tony nie co podbite skupiają całą scenę na środku niskie są też w okolicy centrum nieco słabsze . szerokość sceny wąska .Pozycja z głośnikami na zewnątrz brakuje na średnicy skupienia i dobrej lokalizacji scena nieco rozproszona wokal również niezbyt ostry lekko cofnięte średnie tony . .

 

Głośniki symetrycznie ustawienie czyli wysokie zawsze po tej samej stronie na dwóch kanałach . Wszystko ok wokal centralnie dobra scena i lokalizacja precyzyjna i szeroka . po za tym zrównoważenie pasma dobre i harmonicznych więcej .

 

Głosniki do eksperymentu tylko dwudrożne z głośnikami centralnie w jednej lini .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie podłączyłęm maleńkie box 320, które kupiłem dla kolegi. To jest wprost niesamowite jaki z tego płynie dźwięk. Będzie bardzo trudno sie z nimi rozstać. Nieprawdopodobne to jest. POlecam sprawdzić

Postaw te miniaturki 320 tak dla kawału na podłodze przy scianie i odchyl do tyłu

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde postawione mini Grundiga na podłodze np 300 czy 250 czy n320 350 itp szokują Jednak trudno utrzymać takie ustawienie na dłuższy czas .To taki pokaz żeby zszokować nieświadomych o możliwości tych maleństw . Trzeba się trzymać reguł ustawienia na regale tego typu monitorów,aby uzyskać prawidłową wysokość sceny a nie tylko odpowiedniego wypełnienia basu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa identyczne według oznaczenia prof mają 19164 004-01. Fizycznie trudno powiedzieć czy tylko jest to inny kod tego samego głośnika .

 

Mam 550 i są bardzo podobne do 650prof . na basie nie odczuwa się różnic Przeźroczystość średnich taka sama , jedynie 650prof są bardziej kulturalne na środowym paśmie .

 

Natomiast 550prof już przesadzają na średnicy wpadają w nadmierną jasność W nich jest identyczny oznakowany głośnik niskotonowy jak w 650prof .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa identyczne według oznaczenia prof mają 19164 004-01. Fizycznie trudno powiedzieć czy tylko jest to inny kod tego samego głośnika .

 

Mam 550 i są bardzo podobne do 650prof . na basie nie odczuwa się różnic Przeźroczystość średnich taka sama , jedynie 650prof są bardziej kulturalne na środowym paśmie .

 

Natomiast 550prof już przesadzają na średnicy wpadają w nadmierną jasność W nich jest identyczny oznakowany głośnik niskotonowy jak w 650prof .

dzięki za podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że rzuciłem okiem "pod maskę" tym Aktiv 20. Sześć gniazd bezpiecznikowych do wymiany. Żeby odwrócić płytkę zasilacza trzeba go praktycznie rozlutować - strasznie to upierdliwe, można sobie więcej szkód narobić.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było takie typowe "dmuchanie na zimne". Nie chodziło o poprawę brzmienia, raczej mieliśmy obawy, że będzie gorzej niż przed wymianą ale "na ucho" jest wszystko w porządku. Oczywiście wymienione kondensatory mają identyczne pojemności jak fabryczne.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek to amplituner R30 z serii midi .Ponoć pełne i słynne CCI. Chyba nigdy nie rozkręcany i dziewiczy.Niestety ma on na stałe włączone podbicie tonów.Nie jest to typowy loudness ale liniowo nie jest.Nie poczytałem wczesniej na jego temat.Ale gra jak to grundig -fajnie.Stoi na parapecie u mnie w pracy w towarzystwie mini box 320.

Podobno można ten niby loudness łatwo usunąć.

Coraz więcej tych grundigów mam.

W domu gra teraz philips 150 ,grundig v 7000 razem z 850 professional. Kopara mi na razie nie opadła ale jest dobrze.Pierwsze wrażenia to super dokładna scena i swietne brzmienie bebnów perkusyjnych.Nie gumowe łomoty co wystepuja czesto i gesto na innym hifi.Ale brzmienie róznych rodzajów naciągów itp.bardzo ciekawie.

Brak trochę ciepła.Jest dość studyjnie.

Kabelki to jakiś IC od starenkiego duala i głośnikowe z JULA.Jakies szwedzkie w białej izolacji.Dobra miedź chyba bo ładnie przyjmuje cyne .

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie szukam czegoś dla kupla, któremu ustrzeliłem grundig box 320. I myślałem o czymś z serii midi. Czy próbowałeś może podłączać je również pod v 7000? Chciałbym żeby kolega był zadowolony a wolałbym nie kupować nic w ciemno. Z góry dzieki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini Box 320 najlepiej mi grały z amplitunerem basf 8450 . Ciepło bez mulenia.Z grundiga mam v30 ,v 700 i r30 ( z tych sprawnych)Tutaj było różnie. V7000 na moje ucho jest jasny brzmieniowo a 320 także.Czy jak kto woli przezroczyste.

Z ciekawości naprawiłem na szybko deck cf30.Podobno także sławne voodoo cci.Lipna mechanika i super dzwięk z grudnigiem v 700.Gra tylko na ten moment postawiony w pionie ten magnetofon bo sie wyrobiła jedna pierdoła z plastiku.Taśmy mam nagrane kiedyś z winylów na wysokim decku pioneer i jakims tam jeszcze.CD nie podoba mi sie teraz.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu te kolumny jeszcze nikt nit kupił: http://allegro.pl/kolumny-grundig-box-550-professional-i4882812151.html

Mam również taką parkę jak ta z aukcji i uważam, że są bardzo wdzięczne. W pokoju dziecka mam je podłączone do JA-220 i zaskakują barwą i spójnością.

Odstają od 650 prof szczególnie jak się chce troszkę głośniej posłuchać ale do cichych i 'normalnych' odsłuchów ciężko o coś lepszego za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu te kolumny jeszcze nikt nit kupił: http://allegro.pl/kolumny-grundig-box-550-professional-i4882812151.html

Mam również taką parkę jak ta z aukcji i uważam, że są bardzo wdzięczne. W pokoju dziecka mam je podłączone do JA-220 i zaskakują barwą i spójnością.

Odstają od 650 prof szczególnie jak się chce troszkę głośniej posłuchać ale do cichych i 'normalnych' odsłuchów ciężko o coś lepszego za taką kasę.

Większość ludzi zadowala się dźwiękiem z laptopa, smartfona, ewentualnie boomboxa, jeszcze innych zadowala zestaw komputerowy z duży subem - żeby dobrze waliło. Następna grupa, to już szukająca zestawu stereo w różnych półkach jakościowych, a ostatnia to grzebacze DIY, nie wspominając o miłośnikach koncertów. Znam ludzi, którzy słuchają z laptopa i odbierają przekaz muzyczny nie zwracają uwagi na jakość i są zadowoleni, a znam też takich, których już nic nie zadowala, a mieli naprawdę grube klocki. Najważniejsze, żeby każdy był zadowolony i przede wszystkim słuchał muzyki, a nie sprzętu, bo audiofilizm to choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu z Was się przekonało że szybkie podłączenie systemu Grundiga z polecanych nie daje maksimów , które mogą osiągnąć po strojeniu i dobraniu inwidualnie modeli . .Wiem bo przesłuchałem wszystko ze wszystkim . Czynników jest wiele niedopasowania . Niezmiernie rzadko trafia się system na poziomie fabrycznym że jest prawie ok .

 

Takie zestawy np jednego wymiaru obudowy i wielości głośnika niskotonowego 650prof , 500, 550, 550prof grają trochę innym dźwiękiem Nie są to duże różnice , ale wyraźnie je słychać zwłaszcza na średnicy . Każda z nich żeby zagrała poprawnie wymaga innego systemu lub inaczej strojonego tego samego systemu .

Oczywiście w skali bezwzgledniej najlepszy jest 650prof za przyczyną dodatkowego średniotonowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.