Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z oszustem na Allegro!


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko sugerowałbym polubowne załatwienie sprawy, choć po takich inwektywach jakimi został uraczony macrob, dość zresztą łatwo rzuconych, mnie np. byłoby niełatwo o spokój. Te wszystkie pieniackie gadki o sądach, skarbówkach etc. są zabawne, za dużo filmów się ktoś naoglądał. Jak dla mnie, żenujące to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej za to sugerować spokój komuś kto został oszukany i komu po próbie uzyskania polubownego rozwiązania sprzedający wypina D.proponując wielkodusznie "staus quo". PRZED użyciem słow na które udaje obrazonego niczym nadęta primadonna i o które sam wrecz się prosił swoją bezczelną reakcją.

Biorąc pod uwagę ze tak naprawdę komentarze neutralne są tylko lżejszą wersją negatywa wystawianą z obawy przed odwetem-pan macrob ma ich 17 plus unieważnione. Co oczywiście absolutnie o niczym nie świadczy i o niczym nie przesądza, co to to nie. To zapewne sami pieniacze próbujący deprecjonować odlaną ze spiżu, nieskazitelnie posągową sylwetkę mana macroba.

Rysuje sie tu dość ponury krajobraz kraju w którym jest przyzwolenie na uprawianoe podobnego, opisanego procederu, usprawiedliwianie za wszelka cene naciągaczy i zwalanie winy na poszkodowanego. Chyba czas się z tej krainy paranoi wynosic do bardziej cywilizowanych rejonów gdzie potepia się za oszustwo a nie za sam fakt jego stwierdzenia.

Przypomniał mi sie w tym miejscu rysunek Raczkowskiego który dość dobrze ilustruje mechanizm reakcji co poniektórych.

Sytuacja na ulicy, w tle uciekający złodziej z torebka, zrozpaczona kobiecina krzyczy:

-złodziej, ukradł mi torebkę!

Na to przechodzący z boku, "obiektywny " przechodzien karcącym wzrokiem, z mentorską miną:

-nie było jeszcze procesu a pani już wydała wyrok!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 7 Gru 2008, 19:06

 

>Te wszystkie

>pieniackie gadki o sądach, skarbówkach etc. są zabawne, za dużo filmów się ktoś naoglądał.

 

No co Ty - Sądy i skarbówki też muszą z czegoś żyć ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 7 Gru 2008, 19:46

 

>Głównie z naszych podatków... :-/

 

No co Ty - to skazany ponosi koszty w postępowaniu karnym, a w postępowaniu cywilnym strona przegrywająca. Gdy nawet skazany gra twardziela i twierdzi że nie zapłaci, to jak mu przychodzi wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym celem "odsiedzenia" niezapłaconych kosztów, to zazwyczaj każdemu wtedy mięknie rura :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - z tym sprzętem mogły się różne rzeczy dziać podczas podróży. Niestety ryzyko istnieje i teraz ktoś musi ponieść koszty tego ryzyka - po prostu musicie się dogadać.

a co do negatywów to akurat mam znajomego handlarza gratów na allegro - zdarzają się dziwne rzeczy i pomimo robienia wszystkiego co możliwe w granicach rozsądku to nie sposób uniknąć sytuacji i nieprzyjemności. Klienci naciągają równie często co sprzedający. szantażują, kłamią byle zapłacić mniej lub wcale. ktoś kto dużo sprzedaje wie o tym. Jeśli ktoś w wiekszosci kupuje albo sprzedaje sporadycznie to oczywiste jest, że się nie nabawi zbyt wielu negatywów. Więc może autor watku sprecyzuje o jakie proporcje tu chodzi (naprawdę masz 41 lat? - kawałek z sądami i pieniędzmi w zębach był niezły;)).

Proponuję Panom dosyć neutralne rozwiązanie - niech macrob wyznaczy zakład naprawczy, dogada się w nim - autor wątku odda tam sprzęt i kosztami się podzielicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

///Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.

— Josef Goebbels///

Dodam jeszcze - odpowiednio głosno i w wielu miejscach...

Jest takie powiedzenie ,"Kto sieje wiatr - zbiera burzę....

"gentile" wystawił jako pierwszy, komentarz następującej treści:

"UWAGA OSZUST!!! Po raz piewszy od 6!!! lat bytności na allegro jestem wręcz zmuszony do pierwszego negatywa. Tupet, bezczelność typa wrecz porażająca. Wystawia niesprawany sprzet niezgodny z opisem. Potem z nut kłamie ze ja go uszkodziłem"

po czym napisał na forum :" Jesli chodzi o słowo oszust to nie użyłem go po raz pierwszy publicznie "

Ja odpisałem :

"PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH !!OSZUST I PROSTAK.NAJPRAWDOPODOBNIEJ USZKODZIL WZMACNIACZ,PROBUJE WYLUDZIC KOSZTY NAPRAWY.STRASZY SADEM,PRZESYLA SKANY DECYZJI SADOWYCH.PIENIACZ I BUFON,EMAILE TO STEK INWEKTYW I GROZB.ZENUJACY POZIOM DYSKUSJI. ODRAZAJACY TYP" co ocenił pan "gentile" :-) poniżej:

"Ponadto pan macrob w odwetowym komentarzu na mojego negatywa bluzgnął gejzerem rynsztokowych inwekktyw w którym również -jako jedno z łagodniejszych zanalazło sie to słowo (przyp. aut. chodzi o oszusta -jedno z łagodniejszych określeń w ustach p. "gentile" :-).

Ocenić prosze samemu , ja kończę wypowiedzi w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby fakt że jestem takim matuzalemem miał powodować że nie mogę sie zirytować bezczelnoscią? kamieniem nie jestem mimo muzealnego wieku. Kawałek o kasie w zebach z zycia wzięty, no może nie dosłownie w zębach ale po interwencji komornika, zajęciu konta i wpisie na hipotekę mieszkania przelali na konto. Chciałem mu tylko uzmysłowić że słow na wiatr nie rzucam.

Co do tego zakładu naprawczego, o ile do takowego rozwiązania dojdzie( w co wątpie) to oby nie było to na drugim końcu naszej ojczyzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 7 Gru 2008, 21:34

 

>Proponuję Panom dosyć neutralne rozwiązanie - niech macrob wyznaczy zakład naprawczy, dogada się w

>nim - autor wątku odda tam sprzęt i kosztami się podzielicie.

 

Całkiem słuszna propozycja. Osobiście na miejscu stron wybrał bym chyba takie rozwiązanie - nie dlatego że jest najlepsze, ale dlatego, że najprostsze i najszybsze. Chyba że strony wolą tracić czas i nerwy w Sądzie.

 

Mimo że nieco może podpuszczam w tym wątku trony żeby szukały rozwiązania w Sądzie, to w rzeczywistości raczej jestem za upraszczaniem sobie życia niż komplikowaniem. Dla przykładu powiem, że dałem się jakoś na wiosnę dać oszukać - w zasadzie przez swoją nieuwagę na kwotę coś około 150zł. Po prostu ktoś się podszył pod sprzedającego. W pierwszej chwili miałem zamiar zgłosić oczywiście na policję ten fakt i żądać ustalenia posiadacza konta, ale po chwili pomyślałem, że po pierwsze sam jestem sobie winien że nie sprawdziłem dokładnie od kogo dostałem maila z numerem konta a po drugie szkoda mi czasu. A oszust tak czy inaczej trafi pod Sąd bo bardzo wątpię, żebym był jedyną jego ofiarą - więc niech się inni męczą z nim :-))) Nauka kosztuje więc potraktowałem tą stratę jako koszt lekcji :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze pan macrob nie omieszkał zamieścić sentencji swojego idola i ojca moralnego. Nie watpie ze od dawna stosuje się do jego wytycznych zamieszczając na Allegro kłamliwe opisy wystawianych przedmiotów.

:" Jesli chodzi o słowo oszust to nie użyłem go po raz pierwszy publicznie"

 

Pan macrob najwyraźniej nie rozumie co miałem na myśli, po raz pierewszy użyłem tego określenia w mailu nie publicznie. Problemy ma nie tylko z uczciwością ale także z rozumieniem słowa pisanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentile

Dzieciak jesteś, jak nie metrykowo to mentalnie. A to gorsze z dwojga.

 

Jaką masz pewność, że sprzęt wysłany był niesprawny?

 

Dlaczego teraz śledzisz opinie sprzedającego a nie przed zakupem? Trzeba było sobie udowadniać jaki to "oszust" PRZED dokonaniem zakupu.

 

Żeby było jasne, nie jestem po żadnej stronie. Ale możliwość uszkodzenia sprzętu w wysyłce jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy. Gdyby macrob był takim bezwzględnym oszustem , nie używałby tego samego nicku

na Allegro i Audiostereo.

Dogadajcie się jak facet z facetem , bo tak patrząc z boku sprawa jest prosta.

gentile - oddaje sprzęt do naprawy , a jej koszt , jak pisałem wcześniej podzielicie po połowie.

 

Proponuję nie rozpamiętywać ,kto kogo pierwszy obraził , tylko unieważnić oba negatywy.

To będzie dobry początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>gentile,

Mam dla Ciebie taką radę: daj sobie spokój z tym wątkiem. Teraz Ty będziesz obiektem ataku, bo stadko specjalistów od wyzywania już się zleciało. W żadnym wypadku nie próbuj dowodzić, że nie jesteś wielbłądem, handlarzem, oszustem, bo tylko stracisz nerwy. Nagonka na Ciebie już się zaczęła, koledy z "branży" już się skrzyknęli i teraz będą długo udawadniać, że na allegro starzyzną handlują tylko anioły. Tak na tym forum jest zawsze - ostatnio było tak przy sprawie forumowucza , którego jeden oszust z Krakowa naciągnął na lampy które miały być rzekomo NOS-ami, a były kompletnie wyeksploatowane. Nie szarp się, nie wyzywaj, nie nazywaj oszustów oszustami, bo oni tego baaardzo nie lubią. Zamiast tego działaj, byle metodycznie i mądrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak kto? kolejny obrażony na swiat wielbiciel smieciowego hi-fi

macrob przynajmniej wyglada na sprzedawce z zasadami

zabawny jest opis "odpakowałem z dwoma kolegami ktorzy sa teraz swiadkami" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, sprawa może wydać się banalna, jeden kanał nie działa, może dlatego że pękła ścieżka, gdzieś był zimny lut który właśnie się ujawnił albo uszkodził się jakiś bezpiecznik czy też wyłamał przewód? Sprzęt ma 30 lat i coś takiego mogło się zdarzyć, naprawdę czy nie wiecie, że na poczcie paczkami się RZUCA?!

Proponuję więc albo samemu się przyjrzeć albo dać do przeglądu sprzęt fachowcowi, co powinno przyczynić się do rozwiąznia sporu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo uwazam,,,,

mysle ze uszkodzenie nastapilo w transporcie,co nie jest niemozliwe w 30letnim sprzecie.

 

ale zachowanie kupujacego jest porazajaco naganne.gdyby ktos mi cos takiego napisal w mojej branzy,,,,juz bym z nim nie zamienil ani jednego zdania.sam zostalby z problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie tylko jaja ogolić i do przedszkola...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie masz ponad 40 lat..to zmień otoczenie..ciagnie cie "w dół" ... MIalem juz ze 3 razy przypadek uszkodzenia sprzetu (oczywiscie taniego - innego nie brałbym "na plecy")i zawsze winny za uszkodzenie był spedytor! A do tego zawsze awarię usuwali mi amatorzy..wcisnieta tacka CD, kabelek i takie tam.. raz trafilem uszkodzony laser ale wystarczyl spokojny, normalny telefon do faceta od smieciowego sprzetu i podzielilismy sie kosztami naprawy - groszowa sprawa.. Na marginesie to akurat ostatnnio osobiscie poznałem kolege macroba - bardzo fajny facet!

 

Kolego, zrobiłeś wielką kupę w zakładce stereo! Bez sensu...

 

dobra, idę golić jaja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 8 Gru 2008, 08:43

 

>dokladnie tak samo uwazam,,,,

>mysle ze uszkodzenie nastapilo w transporcie

 

Tu by też można było winę sprzedającego upatrywać - bo niewystarczająco przygotował sprzęt do przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman

8 Gru 2008, 09:56

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 1140 / 1963 / 1 tomek7776, 8 Gru 2008, 08:43

 

>dokladnie tak samo uwazam,,,,

>mysle ze uszkodzenie nastapilo w transporcie

 

Tu by też można było winę sprzedającego upatrywać - bo niewystarczająco przygotował sprzęt do przesyłki.

 

 

badz powazny i uwaznie czytaj to co wypisuja obie strony,sprzet byl zapakowany w doskonaly sposob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul - trochę ostro jedziesz. Nie czuje się kolesiem z branży:) jak dotąd jedyna rzeczą jaką sprzedałem na allegro to wałek rozrządu:) Rozumiem gdyby kolega gentile wyczerpał wszystkie sposoby załatwienia sprawy poczowszy od kulturalnej rzeczowej rozmowy.... wtedy chyba przyznał bym mu rację. Ale niestety nie wziął pod uwage uszkodzenia sprzętu w transporcie tylko nie jako od razu zasugerował oszustwo a potem już w ogóle poleciał po bandzie. Macrob może też zbytnio stanął okoniem - ale z drugiej strony to mu się nie dziwię. Namawiałem panów do dialogu - ale chyba to nie ma już sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to - ponieważ jesten starszy od p. "gentile" - niewiele , ale zawsze, że powinienem być mądrzejszy. No i idą Święta. Nie lubię niezakończonych spraw. Publicznie wzywam p. "gentile" do odesłania mi wzmacniacza Rotel RA-1312, ja oddam go do naprawy i podzielimy się kosztami. A jego przeprosiny niech sobie wsadzi w d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.