Skocz do zawartości
IGNORED

AT440MLa vs. AT150MLX


łasic

Rekomendowane odpowiedzi

elektrospiro, emeliksa zwłaszcza nie powinieneś żałować ;-))) chociaż cenowo jest to cios w serce... koniecznie (!!!) wrażenia opisz, nawet (a może nawet zwłaszcza) jeżeli zaplanujesz skok z mostu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javol!!!

 

jak tylko zobacze listonosza vyrve mu torbe z rak, pzevruce jego rover albo samohud i vydlubie skarby z tej magicznej pocztovej sakvy. posviece caly vieczur na montaz i regulacje a potem dam czadu. mam kilkanascie novyh plyt z vciaz niezdeflorovana folia na nih. byly to bardzo bolesne dni vstzemiezlivosci akustycznej. slubovalem ze dotknie je tylko nova mikrolinearna igla. ciekave jak moje starodavne taleze zaakceptuja nove dzioby i czy bedzie im z tym do sluhu. dajcie vaszmosciovie kilka dni az muj sen sie spelni a podziele sie z vami doznaniem. postaram sie fotograficznie temu vszystkiemu tovazyszyc.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie AT440Mla się nie sprawdziła, ale sam jestem sobie winien ,bo mam gramofon z lekkim ramieniem i za cholerę nie chciało to zatrybić. Zamiast AT440 podłączyłem "wiekową" AT13ea i ta zagrała o niebo lepiej. Czyli sprawdza się zasada ;ciężkie ramie - wkładka z małą podatnością, ramie lekkie - wkładka z wysokim compliance (jak wyczytałem w instrukcji do AT13ea ta ma compliance 26). Możecie doradzić coś do lekkiego ramienia w rozsądnym przedziale cenowym, bo i tak w najbliższym czsie czeka mnie wymiana igły w tej AT13, a ceny oryginału trochę odstraszają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś ortofon, lub coś z ofert ebayowych .Wybór spory tylko kurs i spora konkurencja w licytacjach. Czasy tanich okazji trochę przmijają. Z konkretnych marek: Goldring 2100.Słyszałem b. pozytywne opinie.Ale b.lekka to nie jest. odchudzony z body Shure,Wpinany w tzw: bracket.Klips z blaszki. Redukcja masy znaczna,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

arekk17, 4 Kwi 2009, 21:24

 

>Możecie doradzić coś do lekkiego ramienia w rozsądnym przedziale cenowym,

 

Nie wiem jaki jest rozsądny przedział cenowy ale Goldring 1006 i 1012 to wkładki do b. lekkich ramion. 1012 jest przez wielu uważana za wkładkę z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę Godringa ze starej serii model 1006 ,a z używek myślałem o Shure V15 III tylko w obecnej chwili na ebayu jest dość spory na nie popyt i ceny niekiedy szybują w kosmos...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dlugo oczekivane objavienie - czuje sie sviety, beatyfikacja pevna.

precjoza-ikony: na oltazu oraz na svym pzeznaczeniu (150 na 6300) a (440 na 6370Q)

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100007372 1239855286_thumb.jpg

post-21456-100007373 1239855286_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo oczekivane objavienie - czuje sie sviety, beatyfikacja pevna.

precjoza-ikony: na oltazu oraz na svym pzeznaczeniu (150 na 6300) a (440 na 6370Q)

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100007369 1239855291_thumb.jpg

post-21456-100007370 1239855291_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pzyspavane, dobze ze mialem elektrody spavalnicze bo bym musial je pzybic mlotem do szelsuv.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21456-100007367 1239855536_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lyknalem tez trohe ruznyh magicznyh myjek. co varto z tego szajsu stosovac a czym od razu smarovac jajka "slovikom" by im vysokie "c" vyhodzilo dziarsko z paszczy. prosze o rady. ognisko juz rozpalone i czeka na palivo.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na konec - nasz konkurs zabavka - co to i kto to?

mam pevne typy. po piervsze to gryzon - szczur i to czteroszczekovy.

kto vie viecej pujdzie ze mna do nieba.

prosze o info.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyscja Shura wypuszczona na 25 lecie firmy tzw seria Aniversary

M7500ED*równoważnik N75ED Type 2 Black igła Biradial (0.2x 0.7 mils) 3/4 to 1 1/2 zamiennie igła od M97xE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo stosownie to wszystko wygląda. :-D Peem nawet, że stosowniej niż na tanim Pro-Ject'cie... :-] Ale odsłuch, co z odsłuchem??? Ten box Doorsów rozdziewiczasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie

Końcowka S to ten opis .Poprzedni dotyczył ED(eliptyk)

7500S* N15 igła (NPS 5)kolor oprawy Bright Green Hyperelliptical ostrze (0.2 x 0.15 mils) nacisk 3/4 to 1 1/2 M97xE .Rożnica jak widac tylko w igle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje sie jak novozeniec albo jak hooy na veselu, co na jedno vyhodzi. jeszcze jazdy nie bylo. dzis puzna noca cos peknie. dorsy hyba jeszcze nie. pinki fojdy obiecalem pzyjacielovi. cos sie znajdzie, talez musi byc pelny.

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani posmarować, ani wypić, najlepiej wywalić. Wszelkie spraye, smary i płyny do płyt w połączeniu ze szczoteczkami i szmatkami służą jedynie przemieszczaniu większości brudu z powierzchni płyty do dna rowków. Pozostaje jeno mycie płyt środkami pochodzącymi od zaufanych producentów. Amen.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik, 10 Lut 2009, 07:27

>Oprocz mycia uzywam Gruv Glide, ktory rzeczywiscie wyraznie zmniejsza tarcie i przez to halas jaki

>powoduje tarcie igly o boki rowka.

 

Yul, ktoś tam jednak, na antypodach, chwali... ;-)

 

Btw mycie to w ogóle osobny rozległy temat, np. jeśli dobrze pomnę, to w pudle od Pro-Jecta był instrakszyns manjułal, w którym stało, żeby raczej płyt nie myć, bo wartość mycia jest mocno przeceniana itp. Odkurzyć i owszem, ale nie myć. Moje doświadczenia z myciem są mniej więcej takie, że wodą (z kropelką takiego czegoś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) na mięciutkiej szmatce przecieram płyty ze starzyzny, jeśli mają gdzieś coś dziwnego typu musze g...o, gil z nosa Niemca itp. I tyle. Myślę, że większości z takich mocno wymęczonych płyt mycie uczyniłoby dobrze, ale w przypadku płyty zadbanej i dobrze przechowywanej - po co? Choć są tacy, co myją nówki, oczywiście szanujemy ich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Yo, ja należę do tych co myją nówki i wcale się z tym nie kryję. Widocznie moje osobiste doświadczenia z czyszczeniem płyt są nieco inne niż Twoje. Przeczuwam, że pozostaniemy przy swoich punktach widzenia. Też kiedyś "ściereczkowałem" i szczotkowałem, ale po umyciu porządnie "wyściereczkowanej" płyty (czyli, jak mylnie sądziłem, porządnie wyczyszczonej), odsłuch się tak bardzo poprawił, że nie byłem w końcu pewny czy słucham jednego i tego samego vinyla.

Stawiam tezę, że płyty vinylowej w zasadzie nie można odkurzyć. Odpowiada za to elektryczność statyczna zgromadzona na płycie, której ładunek ciągle powiększamy szczotkując zapamiętale płytę. Zamiast robić się coraz lepiej, robi się coraz gorzej.

Forómoviczovi nie pozostanie nic innego jak sprubovac szczotkovania i mycia.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, ja się z Tobą mocno zgadzam o tyle, że nawet po najstaranniejszym odkurzaniu na sucho widać MNÓSTWO kurzu w rowkach (a po przejściu AT440 - na igle też), z tym, że po czyszczeniu na mokro boję się resztek płynu czyszczącego - że razem z pozostałymi kurzami zrobią gluta na igle, którego już na sucho się nie usunie... Poczekajmy co nam elektrospiro barwnie opisze po swoich doświadczeniach Marantzowych... i z tym gruwglajdem też!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Masz rację, konsekwencją czyszczenia płyt "na mokro" jest też czyszczenie igły techniką "na mokro", czyli alkoholem izopropylowym. To jest zabieg bardziej ryzykowny niż oczyszczanie igły "psikiem" sprężonego powietrza czy przy użyciu suchego pędzelka. To wszystko prawda, ale dobrze umyte płyty grają znacznie lepiej. Taka jest moja własna obserwacja, ja to bardzo wyraźnie słyszę i nic na to nie poradzę. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nasze ukochane "małe czarne" są zapisane na tak wrażliwym na wszelkie uszkodzenia i zabrudzenia nośniku. Prawdopodobnie nie ma idealnej metody obchodzenia się z vinylami.

Wątek o pielęgnacji vinyli ma bardzo obszerną literaturę na każdym forum, nie tylko na audiostero. Sam wielokrotnie dyskutowałem tu o tych sprawach, ale zdaje mi się, że niewiele osób zdołałem przekonać do mycia płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nasze ukochane "małe czarne" są zapisane na tak

>wrażliwym na wszelkie uszkodzenia i zabrudzenia nośniku.

 

Niby tak, ale...

Parę dni temu na starzyźnie nabyłem kilka CD, które mają długą (jak na CD) przeszłość za sobą - ok. 25 lat, fajne - a to With the Beatles mono wyd. przez Parlophone, a to jakieś DG z Mozartem, a to Glenn Gould coś tam gra i marmoli pod nosem. Niby wszystkie grają, ale pod światło widać na niektórych liczne drobne (jak ukłucie szpilką) ubytki nośnika, nagły zgon zatem jest całkiem możliwy w jakimś tam trudnym do określenia czasie. 1 zł za sztukę nie boli, do auta jak znalazł! ;-)

Z drugiej strony kupuję często płyty winylowe 50-letnie i starsze - i miodzio jest, tylko pod warunkiem, że nie orano ich piezo albo nie froterowano nimi podłogi. Grzyb np. załatwia CD bez litości, a w przypadku winylu, trafiły mi się płyty, których okładki rozsypały mi się w rękach, a placek (załadowany do foliowego woreczka i nigdy, jak się wydaje, zeń nie wyciągnięty) był "near mint"... Myślę też, że winyl ma szansę jako metoda archiwizacji muzyki, bo zasada odczytu i technologia wytworzenia gramofonu są względnie nieskomplikowane w porównaniu z technologią cyfrową. Myślę, że za sto lat posłucha się placka, a odtwarzacze CD wymrą (także ze względu na awaryjność i zużycie, tudzież - co ważne - na brak uroku osobistego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprovokovalem vas do rozmovy higienicznej a teraz mam mlyn ve lbie - hyba to vszystko vymieszam i vyzlopie i vlasnym ozorem bede lehtal plyty pzed puszczaniem sie na talezu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypereliptyk

Micro Ridge

Nazwy szlifów .W HE 0.02X 0,007

MR 0.02x 0,015

Poz tym prawnie zastrzeżone MR jako indeks przy symbolach igieł np VN35MR (do V15 III)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 0.2 x 0.7mils określany jest jako Biradial .Podobnie jak 0.4x 0.7 tez jest jako biradial

Natomiast 0,2.x 0.15 jest okreśklany jako HE a MR jest jako nazwa szlifu shura .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V15 III-HE VN35HE Black w/ Red Name Plate Hyperelliptical 3/4 to 1 1/2 M97xE

VN35MR YES** Micro-ridge (.0015x.003 in.) V135/V4x tMo R1 1(d/2iscontinued-no longer availaNbolen e from Shure)

V15

 

VN5MR YES** Micro-ridge (.0015x.003 in.) V151V txoM 1R 1 (/d4iscontinued-no longer availaNbolen efrom Shure)

V15 IV VN45HE Black w/ Black Nameplate NO Hyperelliptical (0.2 x 0.15 mils) 3/4 to 1 1/4 M97xE None NO

VN45MR NO Micro-ridge (.0015x.003 in.) V135/V4x tMo R1 1(d/4iscontinued-no longer availaVbNle3 f5rMomR Swh/ou rgeu)ard (Discontinued - Still Available)**

Sorry za ew błędne info ale,im dalej w las tym ciemniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.