Skocz do zawartości
IGNORED

AT440MLa vs. AT150MLX


łasic

Rekomendowane odpowiedzi

Łasic mam metodę: wypierniczyć te zryte w cholerę nawet jeśli to 1-sze tłoczenie etc. i kupić w lepszym stanie albo nową w folii (jeśli jest dostepna) :-D Tak zrobiłem z Blood Sweat& Tears, mam stare tłoczenie bez kodu paskowego itd. a udało mi się kupić na aledrogo nówkę w folii ale z kodem paskowym, szybkie porównanie i ta stara idzie na prezent dla teścia, który nie jest takim świrem jak ja na punkcie sybilantów, srantów, szablonów, ustawień tylko rzuca placka na swoją unitrę, zakłada rylca at3600 (nome omen też prezent bo miał 20 letnią MF) i leci z tematem :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak

????

 

jak dołożysz blaszkę...to będziesz miał jeszcze mniejszy ncisk...zrób fotki tego Technicsa... pokaż jak masz to założone....coś tu nie jest tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem ostatnio gramofon, ma niestety zużytą igłę, aż się prosi, żeby założyć do niego coś lepszego - w instrukcji napisano, że oryginalna wkładka ma nast. parametry: podatność statyczna 25 x 10-6 cm/dynę, podatność dynamiczna 10 x 10-6 cm/dynę, która z omawianych przez was wkładek bardziej by się nadawała w miejsce starej? Tak w ogóle to jest sporo wiedzy rozproszonej w różnych wątkach a nie są nigdzie zebrane dane dot. podatności wkładek jako wstępny kwalifikator dla konkretnego gramofonu. Z góry dziękuję za podpowiedzi - Włodas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem blaszkę, wszystko ustawiłem od początku (przesięg, dociążenie, antyskating) i gra git majonez :-) Rush który mi przesterowywał (a sprzedawca twierdził że jest idealna) gra bez przesterów :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - to jakbym podał 2 przedziały do 300 i do 600PLN to cobyś doradził ? - słucham praktycznie wszystkiego więc potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego co pozwoli słuchać każdego rodzaju muzy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak

skoro musiałeś dokładac blaszkę żeby wyważyćto chyba masz wkeconą dodatkową przeciwwagę na końcu ramienia... to taki wkręcany grzybek...możesz go wykręcić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt mam to :-D Na razie posłucham z blaszką (jutro ją wywalę i tego grzybka) bo odpaliłem dziewiczego Porcupine Tree "The Incident" prezent gwiazdkowy przyspieszony :-] gra jak masakra! Nie rozumiem po co ludzie walczą z paskowymi starociami, pro-jectami (mam porównanie bo słyszałem) i innymi. Technik łyka je podejrzewam w przedziale do 10 tys. ? Jeśli jestem w błędzie to chyba w nim pozostanę. To samo z AT, chyba nie chcę (i szkoda mi kasy) eksperymentować z innymi firmami, które za 3xcena at oferują szlif zwykły eliptyczny i płacimy za ładne pudełko i drewnianą obudowę, ładne recenzje w prasie etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollins a masz na talerzu tą standardową gumę od TECHNICSA czy cos innego?

 

Wysokość At440 jest 17,3 mm co w tabelce w instrukcji od Technicsa sugeruje ustawienie VTA nawet na 2.

Jaka jest wysokosc At150mlx?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 20 Lis 2009, 19:13

 

>rollins, czy to wtedy pokrywa się np. z protraktorem ze strony RCM?

 

Nie, szablon Technicsa jest optymalizowany na koniec płyty.

Pozdr,

yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już zgłupiałem... w instrukcji od 1210MKII jest napisane, że dla wysokości wkładki 17 mmm - VTA ma byc 0.... z kolei w 1200 jest napisane, że 2....

 

Ty widzę masz 1210MKII - jak jest napisane w Twojej instrukcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollins, 21 Lis 2009, 00:42

 

>wysokość AT150 jest dokładnie taka sama jak 440.... gdzie w instrukcji jest napisane, że 2? u mnie

>jest że dla 17 ma być 0....

 

Z polskiej instrukcji do 1210mk2.

 

Tabelka str 7

 

Wysokosc wkladki (mm)[15] --> skala na krązku regulacji ramienia wysokosci ramienia [0]

[16] --> [1]

[17] --> [2]

 

Technicsy kupowałem w 1999 i 2000 nic sie chyba nie zmienilo w 1210mk2 od tamtego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dwa 1210mk2. Na instrukcji na pierwszej stronie jest napisane:

SL1200mk2

SL1210mk2

Instrukcja obslugi

 

Przeciez te gramofony róznią się tylko kolorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollins, 21 Lis 2009, 01:02

 

>teraz to już zgłupiałem... w instrukcji od 1210MKII jest napisane, że dla wysokości wkładki 17 mmm

>- VTA ma byc 0.... z kolei w 1200 jest napisane, że 2....

>

>Ty widzę masz 1210MKII - jak jest napisane w Twojej instrukcji?

 

Wg instrukcji, wysokość położenia ramienia dla 1210 różni się o jeden milimetr.

Być może wynika to z nieco innej maty...

yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tu wchodzą ale nie ma osobnego wątku dla wkładek MM z mocowaniem T4P Audiotechnicy

To jak to jest z tymi lepszymi wkładkami Audiotechnicy MM ze szlifem Micro Line?

 

Ja w swojej AT331LP z cantilever tapered alloy tube (fakt prowadzenie tangencjalne wkładki)mam ustawiony nacisk 1g Podobno jest w normie bo zalecane jest 1-1,5g .Po dłuższym słuchaniu czuję pewien niedosyt basu na kolumnach, analogia coś jak w słuchawkach AKG K701 a chciałbym przynajmniej jak w HD800 o łupnięciu z Ultrasone E9 nie wspomnę :)Zaznaczam że panorama stereo jest ok i nic się nie rozjeżdża scenę mam sporo w głąb za kolumnami. Byłbym zapomniał może niski nacisk był powodem na moim starym TA-F770ES sprzężenia po ponad akustycznej częstotliwości gdyż poleciały mi wtedy wysoko tonowe głośniki-igła za mało ustabilizowana w rowku?:(

 

Aktualnie nie mam chwilowo pre gramofonowego i nawet nie mam jak odsłuchać ale poruszyliście ten temat wiec go pozwoliłem sobie trochę drążyć.

 

Zastanawiajac się konstrukcyjnie to szlif Micro linear ma nacisk jednostkowy 63% mniejszy iż Eliptical 0,4x07 czyli dociążenie go aż o 173% uzyskujemy dopiero tą samą siłę jednostkową na ścianę rowka.Idąc od drugiej strony to dając nacisk 1,5g w Audiotechnice pracujemy z naciskiem jakbyśmy w szlifie 0,4x07 dali nacisk 0,6g .

 

Pytanie odnośnie dobrych wkładek ze szlifem 0,4x07mm: od jakiego nacisku one dobrze odtwarzają bas mając na uwadze ze wychylenia rowka mają bardzo duże amplitudy i prowadzenie igły musi być "nie poluzowane"?

 

Zakładam że w wkładce ze szlifem Micro Linear nacisk nawet 2,7 g to dopiero odpowiednik w szlifie 0,4x0,7 1 grama co do szkód poczynionych vinylowi :) Jak to się ma do mocowania ramienia cantelivera? czy aby nie będzie za bardzo obciążony może po prostu dać te 2g i będzie to odpowiednik jak dla szlifu 0,4x0,7 czyli 0,75 g ?

 

Idąc za ciosem wydaje mi się że dla lepszej jakości dźwięku dociążenie wkładki powinno przebiegać jak najdalej od punktu mocowania ramienia, to chyba logiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodas, 20 Lis 2009, 20:31

 

>ok - to jakbym podał 2 przedziały do 300 i do 600PLN to cobyś doradził ? - słucham praktycznie

>wszystkiego więc potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego co pozwoli słuchać każdego rodzaju muzy....

 

Do 300 trudno moim zdaniem znaleźć coś naprawdę wypasionego, choć ludzie chwalą np. Grado Black (u mnie były problemy z brumem i inner groove distortion), na drugim gramofonie mam AT120 z igłą 125LC (szlif Linear Contact) - ktoś tu na forum widział te igły za 38$ gdzieś w necie - za tą cenę zdecydowanie dobra opcja (w lpgear.com kosztuje wkładka AT120E - z igłą ze szlifem eliptycznym - ok. 80$, sama igła 125LC tyle samo), z kolei 440MLa z tego samego źródła to 150$ (zawsze dolicz wysyłkę - Rollins jest na bieżąco ile to wynosi, co ok. 20$ chyba). W Polsce można kupić, ale jest znacząco drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rollins pytanie z czapy: ile miałeś śrubek w komplecie z at440?

Pytanie dot. wątku jak dokonałeś samej transakcji na lpgear? Oni przyjmują polskie kredytówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za nowość? at7v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawskich

foto poglądowe z audiokarma.org

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innych kredytówek jak wypukłe :-D te płaskie to debetówki karty do konta :-)

Vinylec dzięki za potwierdzenie, właśnie znalazłem paczuszkę z 4 śrubkami głęboko w szufladzie (używałem tych od technicsa).

a ta atv7 to chyba - przynajmniej porównując parametry - słabsza od at440.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.