Skocz do zawartości
IGNORED

Linux


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie napisałem, że "grzebałem".

Zainstalowałem Ubuntu z pendrive'a i działał bez problemu. Aż tu pojawia mi się informacja, że do pobrania są coś ponad 370 pakietów i info, że od ostatniego wydania "instalki" nic nie zostało aktualizowane. Więc wykonałem standardową procedurę (na Mageia tak robiłem zawsze) aktualizacji tego co system tam sobie chce.. w końcu nie jestem alfa i omega od linuxa tylko "end user" klikacz pospolity :) Na końcu pojawia się informacja: uruchom komputer ponownie aby dokończyć instalację i... PROBLEMY :)

A ja na prawdę chcę lepiej poznać ubuntu.. kiedyś wersja 8.04 gościła u mnie nawet przez miesiąc.

Niestety z powyższego wynika, że chyba się nie lubimy i jestem "skazany" na Mageia. A może to i dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

@Marvis

Nie nie, z tym grzebaniem to miałem na myśli deweloperów - Nie Ciebie :-)

Grzebanie w systemie to przecież żadna nowość, każdy grzebie aby ustawić pod swoje wymagania i system nie powinien ulec uszkodzeniu.

Ale że X-y nie wstają po aktualizacji to widzę że staje się to już nagminne ;-(

PCLinuxOS, Ubuntu ... czekam/y na kolejne sensacje, czyli co komu padło "bez przyczyny" ;-)

 

A czemu zdecydowałeś się na zmianę systemu z Magei na Ubuntu ?

 

Nic na siłę. Ubuntu też mógł nie polubić twego kompa. Zdarza się...

 

Marvis'a nie polubił, mojego nie polubił, hahaha a taki łun ładny i zagramaniczny jest - parafrazując Pawlaka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak gwoli ścisłości - co ma takiego 12.10 czego by nie miał 10.04 ? - NIC.

 

Oj chyba ma, taki drobiazg - wsparcie/aktualizacje dla 10.04 zakończy się za ok. miesiąc.

 

 

Tak na marginesie - mam osobiste, wielokrotne spostrzeżenia, że jednak ma miejsce zasadnicza różnica pomiędzy Ubuntu pod Gnome a Ubuntu pod KDE (Kubuntu) tj. Kubuntu ZDECYDOWANIE przerasta Ubuntu pod względem stabilności i podatności na, nazwijmy to, "rewolucje żołądkowe" po aktualizacjach. Używam (stale) Kubuntu od co najmniej 2010 roku i NIGDY nic się nie wydarzyło; system jest po prostu nudny - działa, działa, działa, .... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam które to distro miało, ale gdy się coś sypnęło wystarczyło włożyć płytę instalacyjną (restart) i pojawiała się dodatkowa opcja przy powtórnej instalacji - "naprawić system".

I na pewno nie mam na myśli M$ ;-)

Własnie takie cos by sie przydalo, bo w moim przypdaku wystarczylo tylko usunac stary plik i skopiowac w jego miejsce ten z zamontowanego live-usb. I smiga ;)

 

 

Przy tego typu "akcjach" z X-ami zawsze zastanawiałem się - po co grzebać skoro pracuje dobrze ?

Ubuntu 10.04 LTS - stare "dobre" poczciwe Ubuntu, w którym można zrobić wszystko.

Mnie się ubuntu ( i mandriva) bardzo zle kojarzy, z taka "wydmuszka", z ladnym, ociezalym distro do zabaway . Wiem, ze moze to troche krzywdzace, ale mialem ubuntu u siebie i wlasni etakie bylo. A moze ja taki bylem ;) O Kubuntu juz nie pierwszy raz widze dobra opinie.

 

 

 

 

 

Bo jeśli stabilne i z deb to raczej Debian ze swoimi "archaicznymi" pakietami, ale musimy się liczyć z konfiguracją distra i sterownikami.

Czystego debiana u siebie nie mialem (chcialem nawet zainstalwaoc, ale mialem problem z dyskiem i inne distra szly, ale Debian sie obrazal), a czytalem na jego temat rozne opinie.

 

 

 

Po tygodniu kompilowania i "grzebania" można mieć Gentoo, ale to już wyższa szkoła jazdy, chyba że będzie to któreś z distr z graficznym instalatorem; Calculate, Sabayon, Torox ...

Moze sa na forum jacys uzytkownicy gentoo? Zwykle czytam same pozytyw o tym distro, ale samego gentoo sie boje, a ani Saboyan ani Torox z usb nie chcialy sie u mnie z usb zainstalowac.

 

 

 

Można również iść w innym kierunku - Slackware.

Z graficznymi instalatorami też się coś znajdzie np. VectorLinux, Porteus, Slackel, więcej tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dokaldnei tak jak wyzej (vextor nie chcial isc z pendrive, innych nie probowalem).

 

 

 

Ja po wielu perypetiach z innymi zaufałem w końcu firmie RedHat, a w zasadzie distrom zbudowanym na pakietach rpm.

W rpmach jest to dobre, ze mozna pobierac je z netu jak instalki pod windowsem. I tych rpmów jest duzo, do tego "one click install".

 

 

 

 

openSuse - z KDE potrzebuje wydajnej maszyny, stabilne, ale za dużo dociągania z neta,

Dokladnie. Za to LXDE smiga bardzo szybke. Jak wpsomnialem , suse wydaje sie takie "dopracowane"

 

 

 

 

 

P.S. Chociaz w jednym temacie mozna kulturalnie porozmawiac, pozostala czesc forum tak mnie odpycha (glownie przez klotliwosc userow), ze nie mam ochoty tam zagladac;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

zdarzyło się w moim laptopie coś takiego;

był zainstalowany ubuntu starszej wersji, łączył z netem dobrze ale wyszukiwarka nie reagowała na jakiekolwiek wpisy, pokazując stronę widoczną przy braku sygnału połącznia z netem. Łączył się za to bez problemu ze stronami z zakładek. Pomyślałem, że zainstaluję nową wersję 12,04 która pojawiła się w aktualizacjach.

Pojawił się nowy wygląd strony z paskudnymi ikonami, zaczął pokazywać co chwilę brak połączenia przewodowego /łączę się bez przewodowo/ łączy bez problemu ze stronami z zakładek, nie łączy z poziomu wyszukiwarki, pokazując stronę error tak jak jest w przypadku braku połączenia z internetem.

Do dupy z takim ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Może problem z dns? Coś podobnego -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Własnie takie cos by sie przydalo, bo w moim przypdaku wystarczylo tylko usunac stary plik i skopiowac w jego miejsce ten z zamontowanego live-usb. I smiga ;)

 

Ale takie coś jest, tylko nie pamiętam w jakim systemie tą opcję dali, a nie chcę wprowadzać w błąd wymyślając które to (chiba F14).

Zauważyłem również dziwną zależność - im więcej wpisów na forum każdej z dystrybucji, tym większe z nią problemy.

I nie jest to zależne bezpośrednio z jej popularnością, choć w pewnym sensie również.

 

Na pendrive najlepiej instalować iso korzystając z Unetbootin, program sam zrobi bootowalny "gwizdek".

Mnie natomiast mimo usilnych wysiłków nie udało się nigdy zainstalować Fedory16, 17, 18.

Dlatego zaopatrzyłem się w dwie DVD-RW i jedną CD-RW aby niepotrzebnie nie niszczyć jednorazówek, bo ile ich już przed tym zakupem poszło do kosza to tego nie zliczę ;-(

Możliwe że za każdym ściągniętym obrazem iso nie zgadzały się sumy kontrolne, instalacja kończyła się na starcie anakondy a czarny ekran monitora ją kończył.

 

Temat jest (chyba) o tyle ciekawy że użytkownicy Linuksa mogą się w nim podzielić swoimi za i przeciw o każdej dystrybucji.

Wejdźcie na jakieś forum i zapytajcie choćby o jakąś "protezę" głównej dystrybucji, to Was pogonią.

Pisząc "protezę" mam na myśli np. Sabayon'a, który wywodzi się od Gentoo.

Jak jest forum o Gentoo to się pisze tylko o Gentoo, jak o Slackware to tylko o tym systemie - cała reszta nie istnieje.

Dlatego powstał ten temat, aby można było porozmawiać o wadach i zaletach różnych dystrybucji nie napinając się przy tym, i w miarę możliwości nieść pomoc w rozwiązywaniu zaistniałych problemów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś z Was sprawdzić czy wszystko jest ok z ISO "super_grub2_disk_hybrid_2.00s1-beta1" 6.96 MB z linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie startuje mi ani cd ani z usb

(odzyskiwanie grub -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zdecydowałeś się na zmianę systemu z Magei na Ubuntu ?

 

W sumie są to bzdury ale szybkość uruchamiania i zamykania systemu ubuntu jest bardzo wyraźna. Mageia posiada jakiś problem (mój laptop) z wyświetlaniem filmów - pojawia się co jakiś czas klatkowanie/przycinanie obrazu - wkurzający efekt. Najbardziej odczuwalne pod SMPlayer, co ciekawe zanika gdy używam VLC ale pojawia się kolejna pierdoła - jakość dźwięku jest niższych lotów niż z SMPlayera. Programy uruchamiane pod WINE nie posiadają ikonki na pasku zadań. To w sumie tyle żali co mogę wylać na Mageia ale życzyłbym sobie aby inne dystrybucje posiadały coś na wzór MCC - Mageia Control Center. Całe zarządzanie komputerem w jednym miejscu i wszelkiego rodzaju graficzne draki-śmaki do konfiguracji. O konsoli można wtedy zapomnieć - ot takie przestawienie szyku i domyślnego systemu startowego w bootloaderze - "3" kliknięcia i gotowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosć to ja ;) Spróbuj też zmienić adresy dns w resolv.conf.

 

Mamel, a nie masz innego live-cd? Do wgrywania na usb możesz spróbować ImageWritera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie pamiętam które to distro miało, ale gdy się coś sypnęło wystarczyło włożyć płytę instalacyjną (restart) i pojawiała się dodatkowa opcja przy powtórnej instalacji - "naprawić system".

I na pewno nie mam na myśli M$ ;-)

Własnie takie cos by sie przydalo, bo w moim przypdaku wystarczylo tylko usunac stary plik i skopiowac w jego miejsce ten z zamontowanego live-usb. I smiga ;)

 

Taką opcję miała na 100% Mandriva Free czyli wersja na DVD. Nie wiem czy współcześnie podobnej funkcji "Rescue System" nie posiada Mageia na DVD gdyż od pewnego czasu wolę instalować system z LiveCD - sterowniki własnościowe do kart wifi itp. już są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest mój skromny debian. Ten sam od 5 lat. Klonowany rsynciem na nowe systemy. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest (chyba) o tyle ciekawy że użytkownicy Linuksa mogą się w nim podzielić swoimi za i przeciw o każdej dystrybucji.

Wejdźcie na jakieś forum i zapytajcie choćby o jakąś "protezę" głównej dystrybucji, to Was pogonią.

Pisząc "protezę" mam na myśli np. Sabayon'a, który wywodzi się od Gentoo.

Jak jest forum o Gentoo to się pisze tylko o Gentoo, jak o Slackware to tylko o tym systemie - cała reszta nie istnieje.

 

Niestety linuksowe sekciarstwo i fanatyzm obraca sie przeciwko temu systemowi i to w sposób zasadniczy. Dle mnie system jest w dużej mierze rzeczą wtórna, przecież tak naprawdę chodzi o usługi i aplikacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na linuksa nie ma wirusów -- nie ma wszystkich usług windowsa. A właściwe o co ci chodzi. Wszystkie "usługi i aplikacje" jakich potrzebuję mam na linuksie/bsd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Niestety linuksowe sekciarstwo i fanatyzm obraca sie przeciwko temu systemowi i to w sposób zasadniczy.

 

Czy aby na pewno ?

Przecież "korzeń" każdej "protezy" ma się doskonale ;-)

A to że każdy z bardziej zorientowanych w temacie userów chciałby sobie zrobić własne distro, to żaden problem.

Przecież tak są realizowane główne założenia otwartości kodu.

Gorzej jak jakieś "domorosłe" firemki próbują zaistnieć na "rynku" i wydaja pod szumnie i dostojnie brzmiącymi nazwami swoje opracowania, a później zamiast rozrastać się jak grzyby po deszczu przysychają zostawiając użytkowników z przysłowiową ręką w nocniku.

Owszem można przyjąć te rozwiązania, ale tylko wtedy gdy są w pełni zgodne z korzeniem dystrybucji.

Nie ekscytuję się, ale choćby ta używana przeze mnie, a stworzona na antypodach Korora'a, gdy tamci deweloperzy dadzą sobie spokój z tym distrem będę korzystał z aktualizacji Fedory.

Problem może wystąpić przy używaniu dystrybucji Independent (niezależnej) jaką jest np. Frugalware i jaką była KateOS.

Polski projekt SparkyLinux jest o tyle niezagrożony że bazuje na Debianie, i choćby nawet deweloperom przestało się chcieć, to użytkownicy dalej mogą użytkować to distro zmieniając w nim jedynie lokalizację repozytoriów.

 

Czy były jakieś potknięcia niżej wymienionych a głównych dystrybucji Linuksa, które by rzutowały na ich dalszy rozwój - Arch, Debian, RedHat, Slackware, Gentoo ? - Nie, one mają się znakomicie.

Problemem są "protezy" gdzie jedne są zrobione znakomicie, a inne wykazują objawy "martwicy mózgu" ich twórców.

 

Jak ze wszystkim, są zegarki rewelacyjne i takie które jedynie udają że zegarkami są, samochody które .....

 

Dle mnie system jest w dużej mierze rzeczą wtórna, przecież tak naprawdę chodzi o usługi i aplikacje.

 

I owszem, nie ważne jaki i który, ważne aby był stabilnym i nie niszczył sprzętu, a więc podstawa to dobre sterowniki i od tego trzeba zacząć wybierając system.

A usługi i aplikacje to jaki byś system nie wrzucił na HDD są identyczne.

Też tak kiedyś szukałem, a może w tym coś nowego dodali czego nie ma w innym - NIE, nic bardziej mylnego, wszędzie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam Ubuntu za najlepszy (czyt. najbardziej dostępny dla najszerszego przekroju użytkowników) obecnie os na desktop (z linów).

Sami instalujecie jedną dystrybucję dziennie, w zasadzie patrzycie czy pulpit jest bajerancki i wszystko można zmieniać, przesuwać, ustawiać. Niby tak, wszystko fajnie. Ale jak sami zauważyliście, jak pojawiają się problemy, różnie z ich rozwiązaniem bywa.

 

A siła ubuntu tkwi w takich "niuansach", jak chociażby support społecznościowy askubuntu, rozbudowana "przystępna" dokumentacja, spotykana przeważnie w systemach całkowicie komercyjnych. Nie trzeba tak bardzo liczyć na łaskę innych użytkowników systemu. Może korzystaliście z bazy wiedzy lub community microsoftu, to bardzo ułatwia życie.

 

Oczywiście jak się wie, co się robi i potrafi się odnaleźć w tym "świecie", to Suse, RH, Debian itd. sprawdzą się wyśmienicie i można przywiązać się na wiele lat. Mi nawet stary win xp wystarcza, który działa z usługą iis w domu wiele lat bez żadnych przerw i zero przykrych niespodzianek. Zresztą poważne systemy cechują się długim cyklem życia poszczególnych wydań i to w zasadzie bezwzględny warunek.

 

Za najgorsze systemy uważam te linuksowe "wynalazki" w postaci jakichś wymyślnych dystrybucji, które dziś są, a jutro nie ma. Support też żaden, a uzyskanie jakiejś pomocy od innych użytkowników, to jak pielgrzymka do Częstochowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest mój skromny debian. Ten sam od 5 lat. Klonowany rsynciem na nowe systemy. :D

 

 

debian? rozumiem, ze ta grafika w profilu z netBSD to dla lansu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dla lansu? Mam jednego NAS na netbsd i jeden odtwarzacz mpd. Masz z tym jakiś problem? Inna sprawa, że ten screenshot może być też z netbsd/freebsd :) Bo widzisz, my tu mamy naprawdę przenośne oprogramowanie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego do siebie, ale to tak jakbym sobie wkleil Puffy openBSD, bo mi sie gdzies ostal jeden serwer na openie, po migracji na debiana.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Na ion zotac mam z kolei freebsd. Jeśli mam nowy sprzęt to w pierwszej kolejności chcę tam postawić netbsd, potem freebsd, a potem debiana. Na samochodzie mam po prostu UNIX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ja uważam Ubuntu za najlepszy (czyt. najbardziej dostępny dla najszerszego przekroju użytkowników) obecnie os na desktop (z linów). ...... A siła ubuntu tkwi w takich "niuansach", jak chociażby support społecznościowy askubuntu, rozbudowana "przystępna" dokumentacja, spotykana przeważnie w systemach całkowicie komercyjnych.

 

Przyklasnąłbym gdyby nie problemy (nie tylko moje) ze sterownikami.

Inna sprawa że w rankingach popularności prym od dłuższego już czasu wiedzie Mint z którym nie miałem nigdy większych problemów, a już na pewno takich z przegrzewającym się prockiem.

Nie wiem czy na pewno, bo nie znam się aż tak bardzo a nawet w ogóle, ale możliwe że szybkość Ubuntu jest wynikiem overclockingu zastosowanego w sterownikach co w następstwie skutkuje przegrzewaniem się podzespołów (?).

A może błędną kompilacją tych sterowników i zaszyciem ich w jajku (?)

Powodów może być wiele, ja jedynie chciałbym kiedyś poznać przyczyny "złej" ich pracy.

 

Odłączamy użytkownikowi internet i już Ubuntu przestaje być najlepszym z systemów, o ile w ogóle można uznać że taki jest '-)

 

Najlepszy system linuksowy to taki na którym pracujemy i nie potrzebujemy pomocy fachowej i technicznej z zewnątrz, a każda aktualizacja wpływa jedynie na poprawę jego bezpieczeństwa, no bo skoro dotychczas wszystko na nim działało to po co cokolwiek jeszcze poprawiać ?

To taki system który staje się po pewnym czasie wręcz nudnym systemem, bo z każdym kolejnym jego uruchomieniem on wstaje i wszystko działa jak kilka dni .... miesięcy wcześniej :-))

I to wtedy dopiero bierze nas kur..ca, bo nie ma w czym grzebać i wszystko działa jak powinno, a my przecież żądni nowych wrażeń jesteśmy - hihihi sam tak miałem z F14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na której dystrybucji/systemu nie ma problemów? Podałem Ubuntu i Windows, gdzie jest właśnie bardzo dobre źródło pomocy, akceptowalne przez większość użytkowników. I warto zajrzeć tam, a nawet w dokumentację, wiele rzeczy jest opisane jako procedura. Przykładowo: Grzanie się procesora? Trzeba sprawdzić wersję kernela. Sam miałem przypadek z szybkim zjadaniem baterii na laptopie z Sandy Bridge. Od razu skierowano mnie gdzie trzeba. Inny przykład: po aktualizacji problem z rozruchem? Jest też cały dokument poświęcony temu. To są rzeczy znane deweloperom i użytkownik Ubuntu ma właśnie możliwość gładkiego poradzenia sobie z nimi. Trzeba zdawać sobie sprawę, że dokładnie te same problemy często występują na różnych systemach. Jeszcze jedna dobra rzecz, to baza platform dobrze współpracujących z systemem. A im więcej użytkowników danego systemu, tym więcej platform sprzętowych i problemów do rozwiązania. Normalne. Ale normalna powinna być pomoc w tych problemach, a mało dystrybucji ją zapewnia na poziomie do przełknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bej ciekawie pisze o Ubuntu.. kto wie, może na tym właśnie polega szybkość tego distro ale.. kończy się jak trzeba przegrać z dysku zewnętrznego po USB dane (u mnie blisko 54GB danych w tym pliki mov po 6GB). Nastąpiło zamulenie systemu i ostre grzanie laptopa. Mageia jakoś jest lepiej sobie radzi z tego typu działaniami, nawet przeglądarka szybciej się otwiera - przynajmniej takie jest moje odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO, nie ma coś iść w takie egzotyki. Zainstaluj jedną dystrybucję i ją zhacz na maxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.