Skocz do zawartości
IGNORED

ProAc fakty i mity...


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

annawroc, 2 Sty 2009, 20:09

 

>"Normalnie nic bym tu nie pisał, bo akurat na tunningu kolumn się wogóle nie

>>znam, ale wiedziałem, że i tak o tym nie będzie, wiec zadałem pytanie i się potwierdziło...."

>

>jak to? było przecież:

>

>foxbat, 2 Sty 2009, 13:54

>

>>po zakupie tylko tjuning?

>

>Tak, najlepiej taki na L...

Ale 80% wpisów to nic innego jak dopiski o niczym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego młodzież ma się nie wtrącać? Jeśli młodzież już ma dość ciągle tych jednych i samych wątków pojawiających się cyklicznie, niech ktoś młodzież oświeci o co poszło, albo niech ktoś już nie robi sobie na złość, jaj, doczepek itd. Te forum zdominowane jest przez takie hasła, osób które utworzyły sobie swój zamknięty krąg. "Najlepiej niech młodzież skupi się na swoich budżetówkach i niech nie zawraca głowy"..przykro mi bardzo, ale młodzież ma inne zdanie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzież nie jest od wtrącania się, szczególnie w interesy paru starych wujków. Młodzież jest od tego aby się szybko dowiedziała że:

1. to audio, które sobie kupiła, to kompletne dno,

2. ale nawet z tego dna da się coś wycisnąć, zrobić, zmodyfikować, przestroić, ztuningować,

3. po trzecie, to młodzież musi się dowiedzieć kto tu ze starych wujków jest Nadkonstruktorem, Megainżynierem,

4. im prędzej młodzież do takiego starego wujka na priva trafi, tym dla młodzieży lepiej.

 

I tak to z tym forum jest. Jak niektórzy nie wiedzą o co chodzi, to niech przyjmą, że chodzi o pieniądze. Traktowanie tego forum jako platformy do swobodnej wypowiedzi i wymiany poglądów jest wyrazem najwyższej naiwności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku "tuningow", owszem, mozna uzyskac poprawe w zakresie pewnych elementow brzmienia, jednakze prawie zawsze odbywa sie to kosztem utraty innych jego walorow - zwykle NEUTRALNOSCI. Na swojej drodze poszukiwania idealnego brzmienia dokonalem 3 tuningow u 3 roznych osob i pomimo poczatkowego entuzjazmu, zawsze po czasie okazywalo sie, ze byla to inwestycja z gruntu chybiona. Zwykle kontrukcje firmowe renowowanych producentow sa dobrze przemyslane i wmawianie forumowiczom, ze niskim nakladem kosztow mozna dokonac cudow i przeniesc sie na zupelnie inny poziom brzmienia, to zwykle poszukiwanie naiwnych celem wydojenia z nich kasy. Niestety. Warto jeszcze dodac, ze wszsycy znani mi "tuningowcy" wykonuja swoje modyfikacje "na ucho". Zwykle tuning idzie w kierunku bardziej efektownego brzmienia kosztem utraty neutralnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az zal patrzec, jak ludzie chca oddawac w rece "szarlatanow audio" swoje nowe ProAci, ktorych po "tuningu" nie bedzie sie dalo ani sluchac, ani sprzedac :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, 3 Sty 2009, 13:28

 

>W wyniku "tuningow", owszem, mozna uzyskac poprawe w zakresie pewnych elementow brzmienia, jednakze

>prawie zawsze odbywa sie to kosztem utraty innych jego walorow - zwykle NEUTRALNOSCI.

 

>Zwykle tuning idzie w kierunku bardziej

>efektownego brzmienia kosztem utraty neutralnosci.

 

Akurat taki "tjuning" jest guzik wart. A sprzętu, który po wyjściu z fabryki brzmi w miarę neutralnie, można szukać długo.

Wiadomo, że jest sprzęt, który gra dobrze bez tuningu, inny gra dobrze po prawidłowym tuningu, jeszcze inny nie zagra, nawet jak w niego wtopić dużo kasy. Znam przypadki kolumn, wzmacniaczy i CD, gdzie tuning znacząco poprawił parę elementów dźwięku, w tym neutralność.

A to, że tuningowiec wykonuje modyfikacje "na ucho" to dobrze, pod warunkiem że mu słoń na owo ucho nie nadepnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze nie istnieja dobre tuningi, ja po prostu z takim nigdy nie mialem do czynienia. "Tunerom" tak naprawde chodzi glownie o sciagniecie kasy z naiwniaka a nie wykonanie znakomitej modyfikacji - takowa zabralaby zreszta mnostwo czasu, prob, poszukiwan, itd. Mechanizm jest prosty - zlapac jelenia na priva, naobiecywac cudow, sciagnac kase, a pozniej niech sie buja ze swoimi "lepszymi inaczej" paczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxbat, naprawde nie wiem dlaczego zes sie przyp.....ił do ProAc'ów? Pewnie chodzi Ci o słynne mody zwrotnicy McGyvera. Ich obecna oferta może nie jest wyjątkowa, ale kilka starych modeli to bardzo dobre konstrukcje.

Pytam sie po co takie wątki?? Wszyscy wiedza, ze Foxbat to nadworny, forumowy jajcarz, błazen (w końcu sam usilnie pracuje na takie przydomki), który wiecznie "igra" w McGyverem i naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego cały czas usiłuje wszystkich umocnic w tym przekonaniu.

 

Foxbat, skoro zatytłowałeś wątek tak a nie inaczej (...fakty i mity) to moze podasz jakies fakty i mity, a reszta gawiedzi sie do tego ustosunkuje, co? Stac Cie na to? Czy do niczego innego poza manifestacja swojego błazenstwa nie jestes zdolny? Człowieku, ludzie juz rzygają tym co myslisz o McGyverze, a Ciebie wiecznie to bawi...Co jest z Toba, chłopie? Bardziej monotematyczny juz nie mozna byc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, no! jako posiadacz ProAC moze bys sie podzielil wiedza... a co do McG? przeciez nawet slowem o nim nie wspominam :/ Co ze starszych ProAC bys polecil, szczegolnie chodzi mi o monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, napisalem, ze McG nie gryzie :) ale co to ma wspolnego z ProAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ocenić efekty tuningu trzeba dysponować dwiema parami kolumn - oryginałami i po tuningu. Inaczej nie ma to wielkiego sensu. Efekty i tak będą albo żadne albo coś kosztem czegoś, wide prezentacja Neel na którymś AS. Jeden egzemplarz cd albo wzmacniacza grał nieco ostrzej, drugi aksamitniej ale kosztem utraty dynamiki. Oba absolutnie się nie różniły klasą brzmienia.

 

Jak kolumny są kiepskie to tuning niewiele da. Jak dobre to prędzej zepsuje niż poprawi. Oczywiście można wymienić głośniki, ale to już nie jest tuning tylko konstruowanie od nowa, też bez sensu bo wtedy lepiej zrobić całość DIY. Chyba że chodzi o profesjonalną stolarkę o którą przy DIY raczej trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W świetle tego interesująca jest sprawa produktów (w tym kolumn), których sam producent zaleca tuning jako ścieżkę upgrade do wyższych modeli. Tak robi ART, tak kiedyś przynajmniej robił Audiovector.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 3 Sty 2009, 14:46

 

>houek, no! jako posiadacz ProAC moze bys sie podzielil wiedza... a co do McG? przeciez nawet slowem

>o nim nie wspominam :/ Co ze starszych ProAC bys polecil, szczegolnie chodzi mi o monitory.

 

Response 2 oczywiscie, jedne z najlepszych monitorow jakie w zyciu slyszalem, niestety jak wiekszosc z serii response praktycznie nie do kupienia na rynku wtornym

 

teraz ProAc wypuscil nastepce, ale jeszcze nie sluchalem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ProAc akurat monitory robił wybitne: Studio 1, Studio100, Response 1 i 2, Tablette. Słyszałem wszystkie i u mnie w domu goszczą Response 1 sc...choc naprawdę tęsknię za charakterem studio 100, który uważam, za jeden z najciekawszych monitorów w ogóle. Jeszcze sobie je kupię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 4 Sty 2009, 11:56

 

>Kavitar

>Response 2 są świetne, a następca czyli d two to już nie ta liga, dużo gorzej, zresztą jak wszystkie

>nowe produkty ProAc.

 

 

ja wiem, osobiscie wlasnie przymierzam sie do zamiany moich 2.5 na D28, moim zdaniem sa zdecydowanie lepsze i dodatkowo przez sposob rozwiazania bassrefelxu nie sa tak kaprysne przy ustawieniu, tak samo podobaja mi sie te nowe wysokie modele, sluchalem D80 z bardzo fajna elektronika i musze powiedziec ze dla mnie rewelacja :) a np 5 ktore mozna traktowac jako poprzednik D80 podobaly mi sie tak sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 4 Sty 2009, 12:11

 

>houek, dlaczego wymieniles studio100 na 1sc?

 

 

bo response 1 sa lepsze ??? to swietne male kolumienki, pamietam jak dzisiaj to byly pierwsze proaki jakie slyszalem w zyciu i kurde bylem zdumiony ze takie malenkie glosniczki ktore na pierwszy rzut oka wygladaja jak od jakiejs mikrowiezy moga tak zagrac, to byl poczatek mojej milosci do kolumn pana Tylera :) studio 100 zawsze wydawaly mi sie odrobine efekciarskie i przereklamowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie mozna powiedzieć, że response1 sa duzo lepsze. Jak kupowałem 1sc jako nowe, odsłuchiwałem ich bezpośrednio z d two (nowe, niewygrzane) i studio 100 (wygrzane) i mimo, ze 1sc były nowe, prosto z kartonu to zagrały fajniej niz studio 100. A to co sie stało z response1 przez jakies pół roku wygrzewania to juz inna historia: dzwiek sie wygładził, bas nabrał ciała i nie było juz problemow z jego kontrolą jak na początku. 1sc sa moim zdaniem wspaniałe, w moim 18metrowym pokoju nie odczuwam żadnych niedostatków basu, czy dynamiki. Maja swój charakter, nie są już tak przezroczyste jak studio 100. Na pewno mają gładką, piękną średnice i fenomenalną przestrzen i scene: absolutnie nie ma kolumn w pokoju. Radzą sobie w każdym repertuarze, jest to dla mnie bardzo wazne ze względu na moja bardzo zróznicowana płytoteke. Poza tym od dawna chciałem je mieć, zachwycałem sie ich wyglądem i czytałem wszystkie publikacje na ich temat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moje 1sc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 4 Sty 2009, 12:46

 

>oto moje 1sc

 

zdziwiony jestem tylko troche Twoja amplifikacja, fakt ze dzielonych accu sluchalem tylko przy okazji jakis wystaw, ale np moj znajomy ma najwyzsza integre accu sprzed paru lat i wzmak ten mi sie osobiscie nie podoba za bardzo (gra u niego tez z fajnymi monitorami), moje proaki lubia mocne wzmaki z jajem, ta integra kolegi strasznie u mnie zamulala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne te monitorki :) jak bedziesz u Berberysa czy Lucmastera z nimi daj znac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kavitar

Nie wiem skąd kolejny mit o accuphase?? To, u Twojego znajomego accu sie nie sprawdza to nie znaczy, ze wszystkie accu mulą! Moja amplifikacja jest niezwykle energetyczna i na moje ucho nie ma znaczących braków, a już na pewno nie mozna powiedziec, ze muli. Poza tym projekt elektroniczny i wykonawstwo oraz trwałość jest jedyna w swoim rodzaju w przypadku accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->foxbat

tuningować proac'i to tak jakby wiolonczeli naciągnąć struny kontrabasu i zasuwać partie altówki. W proac'u najcenniejszy jest projekt, który z przeciętnych przetworników i użytych materiałów potrafi wskrzesać magiczny, ponadprzeciętny dźwięk. W fazie projektowania Tyler uwzględnił wszystkie słabe i mocne strony użytych materiałów i stworzył z nich kompozycję. Wielu kusi wymiana elementów na lepsze jakościowo widząc w tym drogę do poprawy reprodukcji dźwięku, jednakże w przypadku ProAc'a burzy to harmonię i ową kompozycję Tylera doprowadzając najczęściej do pogorszenia dźwięku. Jeśli ktoś lubi Proac'i to lepiej aby w nich nie grzebał bo mogą bezpowrotnie stracić swój specyficzny charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dobrze piszesz. Tuning to bładzenie z reguły po omacku, droga donikąd. W każdym, nawet najdroższym urządzeniu, kolumnie znajdzie sie element, zamiast którego można zastosować teoretycznie lepszy, dlatego też nie widzę sensu tuningu. Poza tym grzebanie w klockach z pewnego pułapu cenowego to swoista profanacja! Wyobrazacie sobie kupic Wilson Audio czy Accuphase i zaraz w nim "coś grzebnąć"? Heheheh!! A wyciskanie tzw. potencjału z budzetowych klocków, które z założenia takie miały byc, metodą prób i błędów mnie nie bawi i nie interesuje. Nawet gdyby ktoś wpadł na sposób jak wycisnąć z marantza cd-40 poziom accuphase dp-500...i tak wolałbym mieć w domu dp-500:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

houek, 5 Sty 2009, 22:01

 

>Kolego, dobrze piszesz. Tuning to bładzenie z reguły po omacku, droga donikąd. W każdym, nawet

>najdroższym urządzeniu, kolumnie znajdzie sie element, zamiast którego można zastosować teoretycznie

>lepszy, dlatego też nie widzę sensu tuningu. Poza tym grzebanie w klockach z pewnego pułapu cenowego ...>

racja z tym, że niekoniecznie pułapu cenowego a jakościowego. Niemniej są tacy, do których nie przemawia fakt, już istniejącej jakości.

Niemniej, tunung nie jest drogą do nikąd, ta droga prowadzi do zmian, często powielanych, schematycznych, bo opartych na kilku wzorcach, ale jednak. Zależy kto tuning prowadzi i zależy, co naprawdę chce przez tuning osiągnąć. Jeżeli wie do czego zmierza, to napewno nie jest to droga do nikąd. Można też wczuć się w rolę producentów, m.in, również Proac'ów, przecież ich konstrukcja, to nie wynik przyśnionego gotowca, a wynik prób i zmian różnych pomysłów, projektów. To też taki swoisty tuning :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z sławą ProAc. Ja znam model Studio 125 i to są bardzo kiepskie kolumny jak na swoją cenę. Powinny kosztować 3000 zł, ale tak wysoka cena byłaby usprawiedliwieniem za wzorcową stolarkę. Nic więcej dobrego w nich nie znalazłem.

Co Wy słyszycie z tych Proaków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.