Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem neutralne i jak dla mnie, właśnie takie ma być. Podpinałem je pod starą Yamahe AX-500, ale w kwestii doboru elektroniki, musisz pytać bardziej obeznanych ode mnie. W tej cenie, te kolumny są dobrym wyborem, zwłaszcza jeżeli ktoś nie ma zbyt dużego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna parametry cewek ze zwrotnicy w RD1?

 

Pisałem w tej sprawie do akustyka, ale odpowiedź była jedna "nie podajemy parametrów". Bardzo dziwna polityka, tym bardziej że jestem właścicielem kolumn i nie mam zamiaru zrobić kopii, a tylko nową zwrotnicę na komponentach mundorfa. Najłatwiej będzie na podstawie wymiarów, pomiarów i katalogu firmy polink, trzeba będzie skombinować miernik RLC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany zamianą 1:1 (albo z niewielką dopłatą którejś ze stron) posiadanych RD1 (wersja 8ohm, kupione jako gotowe u Akustyka, skrzynie identyczne jak te na zdjęciach pokazanych przez Bagneta) na HDX3.

Ze swoich RD1 jestem niesamowicie zadowolony, ryzykuję bo żonka je uwielbia, zwłaszcza za to jak grają jej ukochane skrzypce, jednak od czasu do czasu coś trzeba zmienić i chyba zaczyna mnie nosić :)

Co prawda pomysł zamiany revelatorów na peerlesy+vifę jest cokolwiek kontrowersyjny, pomiarowo RD1 też wypadają lepiej, ale w razie skuchy będę wiedział do czego wrócić, strach niewielki.

 

W ogóle ktoś tu posiada HDX3?

 

pozdrawiam

Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany zamianą 1:1 (albo z niewielką dopłatą którejś ze stron) posiadanych RD1 (wersja 8ohm, kupione jako gotowe u Akustyka, skrzynie identyczne jak te na zdjęciach pokazanych przez Bagneta) na HDX3.

Ze swoich RD1 jestem niesamowicie zadowolony, ryzykuję bo żonka je uwielbia, zwłaszcza za to jak grają jej ukochane skrzypce, jednak od czasu do czasu coś trzeba zmienić i chyba zaczyna mnie nosić :)

Co prawda pomysł zamiany revelatorów na peerlesy+vifę jest cokolwiek kontrowersyjny, pomiarowo RD1 też wypadają lepiej, ale w razie skuchy będę wiedział do czego wrócić, strach niewielki.

 

W ogóle ktoś tu posiada HDX3?

 

pozdrawiam

Jancio

A kolega z daleka? Może interesuje 2,5 drogi na HDS'ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega z daleka? Może interesuje 2,5 drogi na HDS'ach?

 

Warszawa. Który konkretnie projekt masz na myśli?

 

Rozmawiałem dziś z Kisielem, jego zdaniem taka zamiana (RD1 na HDX3) to taki...krok w bok i lekko w tył, raczej na pewno poświęcę górę (dźwięczność i perlistość, a to fakt że to najmocniejszy punkt RD1) na rzecz...po prostu innego brzmienia. Czy się spodoba - wynik jest jak rzut monetą :)

Mimo to, jestem skłonny spróbować.

Ale widzę że najłatwiej chyba będzie sprzedać moje kolumny, i kupić HDX3.

jeśli się nie uda...też będę zadowolony :)

 

Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa. Który konkretnie projekt masz na myśli?

 

Rozmawiałem dziś z Kisielem, jego zdaniem taka zamiana (RD1 na HDX3) to taki...krok w bok i lekko w tył, raczej na pewno poświęcę górę (dźwięczność i perlistość, a to fakt że to najmocniejszy punkt RD1) na rzecz...po prostu innego brzmienia. Czy się spodoba - wynik jest jak rzut monetą :)

Mimo to, jestem skłonny spróbować.

Ale widzę że najłatwiej chyba będzie sprzedać moje kolumny, i kupić HDX3.

jeśli się nie uda...też będę zadowolony :)

 

Jancio

wysłałem na informacje na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabrałem ochoty na monitory Akustyka.

 

Z początku myślałem o projekcie ILRM, ale przeczytałem test w Magazynie HIFI odnośnie Esy Credo 1.

Wynika z niego, że w moim metrażu i sprzętem będą problemy z basem i odpowiednim prądem do tych głośników.

 

Mój pokój ma 15 m2 a monitory będą stały blisko ściany. Także musi być to obudowa zamknięta.

 

Niższy model Akustyka RCMSE wygląda ciekawie, tylko kopułka na górze mnie nie przekonuje (chociaż identyczne są w Xavian XN270). Ma ktoś doświadczenia z tym projektem?

Czy P. Kisiel na prośbę kupującego wkłada lepszą kopułkę, ćzy są to zestawy dobrane specjalnie pod siebie, ze względu na charakterystykę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna sprawa. Pytanie mam jak najbardziej uzasadnione i może uzyskam rzeczową odpowiedź mimo, że ton jest troche pretensjonalny ;)

 

Swego czasu firma Akustyk zrobiła na mnie negatywne wrażenie gdyż będąc na etapie kupna w rozmowie telefonicznej dano mi do zrozumienia, że jak nie wiesz czego sie spodziewać i dokładnie nie wiesz czego chcesz to nie licz na to że "my" ci doradzimy. Oferta Akustyka wydaje się być interesująca ale jaka jest filozofia tej firmy? Mam zobaczyć wykres w zakładce "laboratorium" na stronie firmowej i wiedzieć wszystko? Być konstruktorem diy? Znać się na zaastosowanych głośnikach by przewidzieć brzmienie zestawu?

Czytając również wpisy tutaj w klubie można odnieść wrażenie, że aby dowiedzieć się jak dany produkt z oferty brzmi trzeba pytać czy ktoś takowy posiada i ewentualnie ma podobny - próbować się prywatnie umówić na odsłuch...

Czyżby dobrym dźwiękiem mogli się delektować tylko "wtajemniczeni"?

Audio interesuję się od jakiegoś czsu sam znam dobrze wady mojego obecnego zestawu i napewno będę w przyszłości dokonywał zmian.

 

Pytanie krótkie do klubowiczów. Co was przekonało, że wybraliście konkretne paczki Akustyka? Tak po prostu w ciemno?

Edytowane przez buti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy lubią oszczędzać, dlatego jak zobaczą że Xavian 270 kosztuje trochę ponad 11kzł, a Akustyk RCMSE 4500zł (gotowe) to niemal każdy wybierze Akustyka.

Dodatkowo można zaoszczędzić robiąc samemu obudowy i zrezygnować z terminali WBT dzięki czemu będzie ponad 3 razy taniej niż u Xaviana.

To i fakt, że jest to dzieło Polaka to dla mnie jedyne zalety, bo jak to gra to wiedzą tylko wybrani.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś opisz wrażenia z odsłuchu RCMSE mam ochotę je zakupić

Obecnie posiadam model HDMX-a

Pan Andrzej mi odpisał tak w porównaniu z HDMX

 

"Co do basu, to nie będzie po prostu więcej, ale będzie miał doskonałą czytelność. Góra subtelniejsza i bogatsza w wybrzmienia, a środek z mocniejszą barwą. Ogólna równowaga tonalna podobna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna sprawa. Pytanie mam jak najbardziej uzasadnione i może uzyskam rzeczową odpowiedź mimo, że ton jest troche pretensjonalny ;)

Swego czasu firma Akustyk zrobiła na mnie negatywne wrażenie gdyż będąc na etapie kupna w rozmowie telefonicznej dano mi do zrozumienia, że jak nie wiesz czego sie spodziewać i dokładnie nie wiesz czego chcesz to nie licz na to że "my" ci doradzimy. Oferta Akustyka wydaje się być interesująca ale jaka jest filozofia tej firmy? Mam zobaczyć wykres w zakładce "laboratorium" na stronie firmowej i wiedzieć wszystko?

 

Wszystko nie, rzecz jasna. Ale BARDZO dużo. Jeśli nie chcesz się "naumieć" interpretować wyników pomiarów, to jesteś skazany na czytanie fantazji i często sprzecznych opinii z forów/audiofilskich "testów".

Otrzymujesz projekt poprawnie zaaplikowanych, zwykle wysokiej klasy głośników, dobrze policzony i wykonany (jeśli kupujesz gotowe).

Przy czym akurat Kisiel mocno selekcjonuje używane przetworniki pod kątem przebiegu impedancji.

 

Zawsze możesz pogooglać jak grają(i ile kosztują) kolumny na tych samych/podobnych przetwornikach.

Chcesz wiedzieć z grubsza czego się spodziewać po Rd1x, przeczytaj recenzje gamut l-3 n.p.

Porównaj wyniki pomiarów i juz wiesz jak bedzie.

 

I tak, każde kolumny, które odsłuchujesz w sklepie/salonie/u kolegi- u Ciebie, w Twoim pomieszczeniu dadzą w efekcie inny dźwięk, z charakterystyczną "sygnaturze" głośników.

Gdyby Kisiel trzymał dla każdego projektu "gotowca" - całość wymagałaby sporych nakładów finansowych. Kosztowałyby wtedy 30-50% więcej, tak zdroworozsądkowo.

A core-owym biznesem firmy jest zdaje się sprzedaż projektów/głośników, a gotowce złożone kolumny to pewnie kilka par miesięcznie.

 

Być konstruktorem diy? Znać się na zaastosowanych głośnikach by przewidzieć brzmienie zestawu?

 

No, nie jest to oferta dla każdego. Nie da się ukryć. Ale fachowcem, bynajmniej, nie trzeba być.

Jak masz odrazę do wykresów, opcją dla Ciebie jest słuchanie różnych zestawów na przypadkowym sprzęcie w przypadkowych pomieszczeniach.

 

 

Czytając również wpisy tutaj w klubie można odnieść wrażenie, że aby dowiedzieć się jak dany produkt z oferty brzmi trzeba pytać czy ktoś takowy posiada i ewentualnie ma podobny - próbować się prywatnie umówić na odsłuch...

 

a jak sobie wyobrażasz, że Ci opowiem jak kolumny grają?

Jaki mają balans tonalny? To wynika właśnie z wykresu.

 

 

Czyżby dobrym dźwiękiem mogli się delektować tylko "wtajemniczeni"?

 

O rany. Jacy znów "wtajemniczeni"?

Kupując swoje RD1 wiedziałem że scan-spekach revelatorach robi się cholernie drogie i bardzo dobre kolumny, że jeśli wykresy na stronie akustyka nie kłamią to ze świecą szukać tak "ułożonych" i, jak na kolumny - liniowo grających zestawów.

W rozmowie tel. nie zadawałem głupich pytań w stylu "czy zagrają lepiej niż...", tylko pogadałem co do optymalnego wyboru biorąc pod uwagę powierzchnię (hmm, objetość raczej) pomieszczenia w którym mają grać, odległość od ścian, wymagania co do wzmacniacza - i tyle.

 

 

Audio interesuję się od jakiegoś czsu sam znam dobrze wady mojego obecnego zestawu i napewno będę w przyszłości dokonywał zmian.

 

Mnie się wydawało że znam, po czym zrobiłem pomiary korektorem akustyki, i wyszło że tylko dużo mi się wydawało ;-)

Ale to na marginesie, nic nie sugeruję - piszę o swoich doświadczeniach.

 

Pytanie krótkie do klubowiczów. Co was przekonało, że wybraliście konkretne paczki Akustyka? Tak po prostu w ciemno?

 

Jak masz wykresy i wiesz że to dobre przetworniki, wiesz więcej niż kupując kolumny tylko na podstawie ich odsłuchu w sklepie.

Kontrowersyjne, wiem, tyle ze się sprawdza.

 

Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio czy twoje RD 1 są na 18W4531 czy 18W8531 ? A jeśli na 18W4531 czy schemat zwrotnicy jest taki sam jak na chyba 12 stronie naszego klubu - tam jest wersja 8 omowa ? Pozdrawiam

 

18W8

Tylko nie poratuję Cię schematem, bo po prostu...nie mam. Kupiłem gotowe kolumny, i nie sądziłem, żeby był mi potrzebny, w ogóle się nie upomniałem - przy moim antytalencie w sumie do DIY nawet prez chwilę nie zakładałem samodzielnego montażu.

 

Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zapiąć pod wzmaka yaqin mc10L z oferty akustyka by uzyskać dobrze kontrolowany bas i przyjemną dla ucha górę pasma. Chciałbym to wstawić w pomieszczeniu 13m^2.

W obecnych audioacademy phoebe IIs góra mi nie podchodzi (jakiś seas), blachy (talerze) brzmią wg mnie żle, nie wybrzmiewają są ostre nienaturalne. Trudno to opisać, trzeba usłyszeć. Dół jest słaby ale to zależy od akustyki pomieszczenia i ustawienia punktu odsłuchowego. Jak sobie leżę na kanapie ok a jak siedze to bez basu... jakiś dołek się tworzy. Będą panele akustyczne ale i tak w głownej mierze kolumny muszą być lepsze.

Jakieś sugestie, propozycje?

Edytowane przez buti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zapiąć pod wzmaka yaqin mc10L z oferty akustyka by uzyskać dobrze kontrolowany bas i przyjemną dla ucha górę pasma. Chciałbym to wstawić w pomieszczeniu 13m^2.

W obecnych audioacademy phoebe IIs góra mi nie podchodzi (jakiś seas), blachy (talerze) brzmią wg mnie żle, nie wybrzmiewają są ostre nienaturalne. Trudno to opisać, trzeba usłyszeć. Dół jest słaby ale to zależy od akustyki pomieszczenia i ustawienia punktu odsłuchowego. Jak sobie leżę na kanapie ok a jak siedze to bez basu... jakiś dołek się tworzy. Będą panele akustyczne ale i tak w głownej mierze kolumny muszą być lepsze.

Jakieś sugestie, propozycje?

 

cześc

 

polecam projekt HDMX mój kolega słuchał ich na amplifonie i grało bardzo fajnie

ja je posiadam ale grają na tranzystorze w tej cenie rewelacja mój pokój 12 m2

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0608/esa_triton.html

 

identyczny projekt na których jest opart HDMX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ofertę akustyka, pewnie jak już coś konkretnego będę miał na oku to zadzwonię by się dokładniej zorientować. Napewno wezmę Akustyka pod uwagę jak będe dokonywał zmiany.

 

petrusx

"tez chcę kupić te RCMSE - oczekiwanie 2 m-ce ale muszę wcześniej pozbyć się HDMX-ów ;)"

Co Cię skłania do wymiany, napisz coś o słabostkach hdmx`ów. Jak z basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Kisielem i trzeba czekać 2 m-ce a podobno niedługo zdrożeją o 500 PLN czyli koszt to 5 tys. PLN - dlaczego zmieniam - będę miał większy pokój ok 20 m2 i gonie królika

basu jest tyle ile trzeba kwestia ucha. w moim pokoju 12 m2 grają naprawdę imponująco

Edytowane przez petrusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenia z głośnikami R3004/6620 i D3004/6620?

Chodzi mi głównie o rozpraszanie na boki, na którym mi zależy.

Patrząc na wykresy i opinie ludzi choćby o Vifie XT, założyłem, że R3004 ma te właściwości zdecydowanie gorsze aniżeli D3004. Wczoraj rozmawiałem z p. Kisielem i bardzo polecał ring radiatora, sugerując, że z rozpraszaniem na boki nie jest tak źle jak wynika to z wykresu, natomiast ilość powietrza i swoboda dźwięku zdecydowanie większa przy R3004.

W materiałach reklamowych SS też jest zdanie:

 

superb vocal rendition and

excellent imaging at all listening locations

 

No i jestem w kropce:(

Możecie coś poradzić, zasugerować?

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.