Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem żulikiem. Wypraszam sobie. Może kiedyś będę, niektóre poszlaki na to nawet wskazują (np zamiłowanie do wina), ale na razie podszywam się pod chuligana. A protestuję przez wzgląd na pamięć pisarza którego tak nazywano.

Mnie się też arcam bardziej widzi. Do jakiej kwoty warto walczyć o to urządzenie? Jak z ewentualnym serwisem (częsci)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuliganie

 

Aszzz, przepraszam,zażartowałem. Ale wkrótce zmień nick na już proponowany tu "dziecko we mgle". Porównaj ceny za nowy, serwis ? A spytaj dystrybutora i Arcama, o ile ten 1szy odmówi, czy będą serwisować. To chyba w przypadku Arcama ważne, bo o ile się nie mylę montaż SMD.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Naprawy ?Jak cos sie kupuje za 600zl czy 200£ to raczej tego sie nie bierze pod uwage.Uslugi sa chyba drozsze.Wtedy jesli na czyms nam zalezy kupujemy ....nastepny egzemplarz bo taniej:

-aby sluzyl nam dalej

-lub byl dostawca czesci

Poza tym te wiekowe CD zyja i maja sie calkiem dobrze...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam z Krakowa (tzn przedstawciel) twierdzi ze Arcam Diva CD92T byl oferowany jeszcze rok temu i ze czesci sa. SAMODZIELNIE ZADZWONIŁEM informuję. ;)

Ale ich strona jest od roku nieaktualne więc nie wiem czy można polegać na tej informacji...

Teraz nie oferują niczego co by było NASTĘPCĄ tego CD, a więc o cenie NOWEGO trudno rozmawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go bierz i nie dyskutuj więcej :-)) Poprzednik,bodaj 73 też był niezły. Nie mówiąc o 8SE czy 9. Poniżej,szczerze mówiąc,badziewie.

 

Mnie się nigdy nic właściwie nie popsuło dopóki sprzęt nie zaczął być grzebany (no ,może z jednym wyjątkiem). Dlatego aktualnie wszelkie apgrejdy czynione przez głuchych i niedouczonych ludzi zraszam cienkim si .....................................................................................................................................m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zildjian jak czytam towje wpisy to mam wrażenie jak bym stał w second handzie ze sprzętem audio i słuchał świeżo przyjętego pracownika który wyrzuca z siebie tzw wiązankę starego audiofila-mam to co najlepsze to i tamto kładzie na łopatki moje gra najlepiej a jak nie stać cię na to o czym mówię to weź kredyt bo mówię ci reszta nie gra.

Ja przy takim pistolecie mówię pass.

PS. Marantzunio z tej serii tylko że niższy model gra ze słuchawkami Staxa z powodzeniem, właściciel ma go już ze 4 lata i sobie chwali.

Jak byś chuliganie nie wiedział o czym piszę to zapytaj pana ze sklepu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zildjian

to nie czasem własciciel ,albo pracownik komisu z Warszawy "Audio lazur" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Chyba tez pod bardzo podobnym nickiem "mckiljan " sprzedaje sprzet na allegro...np.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czyzby przypadkowa zbieznosc nicków?

Ceny za niektóre starocie mają z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest komedia po prostu. Chodzę sobie po róznych tematach forum i wszędzie to samo. 15% na temat a reszta to wojenki podjazdowe, partyzanckie, tudzież regularna nawalanka...szkoda.

A zwróccie uwagę jak mało w gruncie rzeczy napisaliście na temat niedrogiego cd pasujacego do spendorow i sugdena. Takiego które np warto obecnie zalicytować. Mnie też tak średnio odpowiada konwencja którą posługuje się zijliaden, ale tak mało wiem na rozpatrywany temat że nie grymaszę tylko słucham wszystkich z uwagą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, doprawdy nie rozumiem waszych ostatnich wpisow.nie rozpetalem zadnej wojenki,nie zachwalam swoich gratow celem ich sprzedazy,nie pracuje w branzy audio,nie kupuje i nie sprzedaje na allegro.chcialem odradzic kupno micromegi jako awaryjnej,zaprzeczyc,iz wszystkie meridiany nie sa demonem dynamiki i szybkosci,wskazac bardziej na arcama niz marantza do sugdena/marantza.i tyla.przewalilem kiedys pokazna ilosc gratow i cos wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, do sugdena/spendora. A przy okazji,testowalem tez kiedys kultowego gdzieniegdzie marantza 14. I jak dla mnie muzyka latwa,lekka i przyjemna wzglednie,muzyka i aktualnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan_wolności

Zildjian dobrze radzi,bierz tego Arcama.Marantz z Sugdenem i Spendorami może być zbyt ociężały,bez polotu.Wielokrotnie słuchałem Arcama CD73,to detaliczny,bardzo przestrzennie i żywo grający cd.CD93 to model wyższy,więc rozwinie pozytywne cechy tańszego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Wielokrotnie słuchałem Arcama CD73,to detaliczny,bardzo przestrzennie i żywo grający>>

 

przestrzenny moze tak ale muzykalnosci w tym odtwarzaczu jak na lekarstwo i w dodatku ta rozjasniona góra przez co niektorym wydaje sie ze gra ten skrzeczacy odtwarzacz detalicznie. Dla mnie nie był to najlepszy partner do Sugdena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upierasz się więc przy sugdenie Czodaboy... ale tego nie ma na rynku mówiąc szczerze. A Twoje obiekcje do ARCAMA dotyczą CD73 czy tego którego ja planuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czodaboy, Twoja opinia jest dla mnie szczególnie ważna bo sam masz sugdena, mogłeś kurde pochwalić mnie za wybór, byłbym spokojny, a teraz to mam humor zepsuty.. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan

 

przestan sie mazac:) zakup Sugdena przez Ciebie był bardzo trafnym wyborem jesli preferujesz taki sposob prezentacji dzwieku jednak to połowa sukcesu, bo sam wiem jak zródło moze bardzo ograniczac mozliwosci tego wzmacniacza. Podkreslam do wyzygania ze odtwarzacz CD Sugdena bedzie bezpiecznym wyborem jesli "nie masz" kasy, zobacz za ile poszedł taki niedawno na ebay...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wbrew roznym opiniom zaryzykowalem zakup tego odtwarzacza z mysla ewentualnej odsprzedazy i pokusą sterowania systemem jednym pilotem. Teraz wiem ze sie z nim szybko nie rozstane. Musiałbys posłuchac, jak cos to zapraszam...:)

 

moja opinia tyczyła tego nizszego modelu CD73, jesli Arcam to tylko seria FMJ ale to juz inne pieniadze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł ten Arcam za 261 funtów. Z transportem 1500zl. Czodaboy - ten cedek którego pokazywałeś nie wiem cy zwróciłeś uwagę ALE BYŁ USZKODZONY. Wiec cena 192 f nic nie znaczy. Rozgladne się jeszze chwilę, może rzeczywiście znajdę czas by coś odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Spendory wbrew pozorom i opiniom wcale nie są trudnym obciążeniem. Wręcz przeciwnie. Natomiast są bardzo - powiedziałbym "bezlitosne" dla bezsensu i tandety. Podam przykłady: Spendor 2/3 fantastycznie wprost grał z 25W push-pull nie specjalnie renomowanej firmy za to z "legendarnym" 80W Gryfonem praktycznie nie wydały z siebie jednego sensownego dżwięku, był to zawstydzający dramat. Drugi przykład - Spendor BC1 o efektywności 84db(!) przepięknie gra z 9W końcówką SET a ze 100W końcówką Quada 405-2 w niczym nie brzmi lepiej - tyle, że głośniej i czasem "ryczy". Spendor to głośnik, który wręcz prosi się o rozwiązania i filozofię dżwięku Sugdena.

Jeśli zaś chodzi o to jakie model. Opierając się na własnych doświadczeniach powiedziałbym tak: absolutnie topowym osiągnięciem Sugdena są monobloki/integry serii Masterclass. Zdaje się, że w dwóch wersjach mocowych 50W i 75W. Ostatnia edycja ponoć jeszcze lepsza niż pierwsza. To jednak drogie cacko nawet z drugiej ręki. Ostatnio widziałem integrę na ebay za 2000euro. Moim zdaniem warto. Jeśli chodzi o szczytowe osiągnięcie w dżwiękowej magii to zdecydowanie seria AU51. Z niej zresztą się Masterclass wywodzi. Bardzo trudno dostępne wyłącznie z drugiej ręki, gdyż wyprodukowane w niewielkiej ilości i na tak wysokim poziomie, że zapewne dla większości posiadaczy jest to dżwięk już na zawsze. Model 41 nie jest chyba już taki mega bo często się trafia. Kiedyś słyszałem a21 z dedykowaną końcówką mocy i to było poważne! Sugdenowskie 25W w klasie A to dla Spendorów świat i ludzie. Pewne obiegowe opinie sugerują, że Spendory trzeba "poganiać" wyrywnymi piecami i kablami z XXII wieku. Bzdura! Podobnie jak ciężkie standy. To im odbiera ich naturalny charakter - powolność, delikatność, lekką mgiełkę, zastanawianie się nad niemal każdą nutą. Sugden też do nikąd nie biegnie i z nikim się nie ściga bo nie ma za bardzo po co. Może być pewne niebezpieczeństwo z nałożeniem się podobnych cech Spendora i Sugdena. To już jest pytanie o gust i osobiste preferencje. Mam nadzieję, że pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

hmm czyzby Sugden nie spasił...a to pech, a moze grzebany jakis i się nie sprawdzil po angielskim komisie...Cena z kosmosu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

taki znawca a tak wtopił...pewnie cena za S2 za wysoka (...) jak to samo mozna osiągnąc z pierwszej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, 3 Mar 2009, 07:16 Ten CD 80 wazy 18 kg podobno...co tam jest w środku???>>>

Trochę dawny wpis ale wyjaśnię 80-ka Marantza ma dwa żeliwne boczki po 6kg każdy.

I to, moim zdaniem, wszystkie dwa plusy tego cd. Za to to samo TDA w Grundigu 7550 - gra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.