Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

chuligan_wolnosci, 25 Lut 2009, 17:59

 

>Jak by miało być 1,5K to bym byl srednio zadowolony...wolałbym taniej. Ale jak mówiłem chcę być w

>miarę zadowolony pre rok, dwa..no ale wiecej niz 1,5 K to już nie.

>Wiem ze mogę poszukać na forum ale....co to za układ CD + dac?

 

tzn. o co chodzi bo nie rozumiem,

pytasz jakie cd i jaki dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wulkanem niespożytej energii" jest zapewne redaktor testujący cd Sugdena - po nazbyt dużej ilości red bulla...bo nie podejrzewam go o zażywanie mniej dozwolonych dopalaczy przy tych wyczerpujących, wielodniowych testach...;-) choć pisze od rzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Rotek 971 gra w podobnym stylu, co 991AE to odradzam. Miałem ten najwyższy model rotela w domu z Sugdenem A21a i było zbyt kluchowato, bez życia.

Bardzo dobrze natomiast może korespondować jakiś Arcam, który z natury ma lżejszy bas i rześką górę.

Z Arcamem FMJ CD23T malina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Roteli mialem przez dwa tygodnie RCD-02, bas, rytm dynamika taka sobie, przestrzeni czy muzykalnosci nie stwierdziłem w tym odtwarzaczu, niewiele drozszy Sugden go po prostu "zjadł"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli recenzję z bodaj 2002 r. Wtedy też szukałem nowego cedeka.Tak entuzjastyczny opis zwrócił moją uwagę,że zwróciłem się do dystrybutora z prośbą o wypożyczenie.Niestety,był tylko jeden uszkodozony egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Terror twins - pytałem generalnie co to ten DAC. Jak byś tak mógł w kilku zdaniach przybliżyć układ CD plus DAC to oszczedziłbym trochę czasu na szukanie po forum. Jednym słowem NIE WIEM co to DAC..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak w skrócie,

zaoszczedzisz czasu oraz pieniedzy w poszukiwaniu cd,

mało tego przetworniki sa dostępne za psie pieniądze a dają bardzo dużo w poprwie brzmienia .

w zależności od "typu brzmienia" preferowanego przez Ciebie uzyskasz satysfakcjonujący efekt.

najlepije dac zamontować wewnątrz,(zaoszczędzisz kasy na obudoie zewnątrznej etc.)

reasumując za 1,5 kzł nie uzyskasz brzmienia porównywalanego z cd+dac.

pisze oczywiście z autopsji.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwszy lepszy DAC moze nie zagrac dobrze z pierwszym lepszym CDkiem albo nawet transportem.Bardzo łatwo tutaj o "wpadke| ,najlepiej i najbezpieczniej juz konfigurować DAC z Cdekiem tej samej firmy.

Jeszcze lepsze rozwiazanie to kupic np. starszy uzywany CD znany ogólnie jako łatwy do tuningu i podesłac na modyfikacje do Neel.Z nimi mozna telefonicznie ustalac poziom modyfikacji i uzyskiwane tym samym efekty.Np. dobrze znany CA 500 ktory kupujesz za około 500 zł ,po odpowiedniej modyfikacji zagra na poziomie CD za kilka tysiecy.

link do Neela:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jesli nie chce Ci sie w to bawic to polecam Arcam CD73T za niewiele ponad 1200 zł bedziesz miał wspaniały , dynamiczny przejrzysty i muzykalny CD-popatrz w opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzy

zgodze się, opcji wiele

zakup dac jest zawsze bezpieczny, poza tym kolega niech patrzy na aplikacje dac wewnętrzną(chyba że ten cdik ma być na 2 miesiące,) i cdiki z tanim lasers np.240 A, w razie wu,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......patrzcie fajny wzmak Sugdena z najwyzszej półki poszedł na ebayu ,u nas TEN model wogole wlaściwie nieznany.Cena sprzedaży równa zakupowi uzywanego A21SE z drugiej reki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten DAC jest taki swietny to dlaczego się go nie montuje w CD "standardowo"? A może są modele które mają DAC montowane?

A np CD Sugden plus DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj chuliganie. rozumiem że sugden nie sprawia ci radości bo nie ma sygnału.

Moja propozycja to cd Micromega Stage 2,3,5,6. Myślę że w budżecie śię zmieścisz a o dźwięku sobie poczytaj w sieci bo jest tego trochę. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie udaje że umie grać jak niektóre cd a do lampy otwiera się piękine. Chcałem napisać taki przedsionek do Linna, ale wiem że Stage 6 da radę najtańszemu Linnowi bobajże Genki jak dobrze pamiętam. Nie mam go u siebie i nie sprzedaję a więc nie jest to kryptoreklama. W moim obecnym zestawie wogóle by się nie sprawdził ale pamiętam jak przyjemnie brzmiał. Być może Chuligan będzie mieć świetny tandem za naprawdę nieduże pieniądze. Jak pomyślę ile trzeba było za to zapłacić z 10 lat temu to ojojoj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt Micromega swietny cd zwłaszcza 6 ,tylko to juz bardzo stare urządzonka i przy zakupie trzeba dobrze sprawdzic napęd bo o ile pamietam był bardzo upierdliwy ,a i samo właczanie zanim CDek był gotowy do pracy trwało chyba ponad minute ,albo trzy ...juz nie pamietam.Kiedys kosztował wlasnie około 4 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze starych compaktow fajnie grał Arcam 8SE ,albo jeszcze lepiej Alpha 9 z świetnym przetwornikem ring-dac.

Natomiast bardziej słodko i muzykalnie grał np. Alchemist Nexus APD32a który na dodatek miał swietne regulowane wyjcie analogowe,ale raczej trudno go kupic z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tranzystorze weź zachowaj dla siebie te obiegowe opinie ujęte w trzech zdaniach bez zgłębienia tematu, albo rozwiń tą problematyczną dolegliwość która dyskwalifikuje to urządzenie które sprzedało się w wielu egzemplarzach i nadal jest cenione jako cd. Bo to o czym napisałeś nic nie mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te micromegi. Jakis "prezes" sprzedaje jedną za 2k na allegro...i jeszcze jest parę na ebayu.. lubię takie rzeczy które mają swoje wady - np włączanie się 3 minuty, to wręcz ekstrawagancja ;) ale to na pewno nieprawda. A jak z serwisem, dostępnością laserów i tego typu kwestie?

No i jak widze jest micromega 2,3,4,5,6, zwariować można.. który WART zakupu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie powiedzane zildjianie, owiane. 3 minuty startu to pikuś w porównaniu z wzmacniaczami lampowymi. Poza tym po włączeniu raz do sieci i ustabilizowaniu parametrów już nic się nie dzieje więc to chyba nadniernie nadmuchany problem. Ja dodam jeszcze tak, zapytajcie nadredaktora józwe on napewno jako wyrocznia ogólnie szanowana poda wam więcej szczegółów niż ja.

Aha delikatny klawisz otwierania szuflady i to chyba koniec problemów z Micromegą. Laser kosztuje około 100 150pln więc nie zabija. Poza tym to świetna masyna.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poruszę na tym wątku jakiś temat to wychodzi z tego mała awanturka.. Strasznieście przewrażliwieni na punkcie własnego zdania. A ja naprawdę chciałbym się czegoś dowiedzieć konkretnego. Czyli np. jaka micromega jest lepsza, jaka gorsza, co się ewentualnie może dziać i dlaczego itd.. ale takich rzeczy trudno się dowiedzieć w atmosferze sporu..

Nie mówię że JUŻ chcę to kupić, poprostu się zainteresowałem. Nie miałbym problemu gdybym miał z 10k ale nie mam a chcę słuchać muzyki i trochę mnie bawi zresztą takie "kompletowanie" sprzętu, małe eksperymenty itd. Slucham włsnie teraz Afrocubano chant (barbieri i spółka polecam!) i myślę co by było gdyby...onkyo dx7710 było micromegą stege 6 albo czymś innym i tak mi ten czas płynie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw Micromeg to 1,2,3. Nr 1 z czasem można było zmodyfikować u producenta do wersji nr 3. Potem numery 4,5,6. Jak gdyby zmiana serii ale nie oznacza to że na wyższe modele. myślę że kolejkę według jakości można ustalić następująco 1,4,2,5,3,6. Z tym że nie pamiętam ale chyba numeru 1,2,3 nie można było przerobić na serię 4,5,6.

Ceny tych urządzeń zaczynały się bodajże gdzieś w okolicach 2000pln ale nie pamiętam na ilu się kończyły strzelam że na około 5000pln. Już numery 1 i 4 brzmiały w swojej kategorii przyzwoicie a już model 2 3 i 5 były wiodące. Stage 6 pod pewnymi względami czarował i był wtedy w czubie w rankingach. Nie jest cdkiem uniwersalnym, ale ilość odtwarzanych informacji rytmika i sposób budowania przestrzeni bardzo dobry. Pewnie w połączeniu z Sugdenem zdziwisz się ile rzeczy jest w płytach. Wydaje mi się że następna przesiadka po nim na cd wyżej to chyba CEC z paseczkiem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.