Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

chuligan

sprawdz jeszcze czy masz dobrze podłączoną faze do wzmacniacza ,jak popatrzysz na tył wzmaka na gniazdo sieciowe to styk najblizej lewej krawędzi wzmacnaicza powinien byc zasilany fazą z sieci (przewód gorący) jak wepniesz do wtyczki kabla sieciowego srubokręt (neonowka)do styku odpowiadajacego stykowi we wzmacniaczu te po dotknieciu palcem powinien Ci zaswiecic.

Tak samo powinienes meic w Cd jesli oczywiscie ma gniado EIC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kłocić, bo będę musiał czyścić ten watek. Wypowiedzcie się lepiej na temat tego interkonektu o który pytałem kilka pięter wyżej (ARGENTUS).

 

A co do faz - nie wydaje mi się bo to dotyczy 2 wzmacniaczy zasilanych osobnymi kablami. Technics ma wogóle kabel zasilajacy na stałe wbudowany. Może listwa zepsuta? Kurde, nie mam czasu się tym zainteresować bliżej, ale martwię się czy to nie jest szkodliwe na dłuższa metę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan_wolnosci - nie złe sreberko i tanie robi nasz forumowy kolega - arek (nie pamiętam nicku dokładnie) - skontaktuj się z nim myślę że ci wypożyczy na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych faz - próbnik zapala się w otworze odpowiadajacym bolcowi najdalej oddalonym od krawędzi. czyli nieprawidlowo? W kazdym gniazdku to samo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan

tak nieprawidłowo,faze z sieci masz na neutralnym styku,musisz albo przepiąc kable w gniazdku jesli masz trzybolcowe,a jesli masz rozbieralna ktorąkolwiek z wstyczek to przemien kable we wtyczce.

Faza najczesciej jest prowadzona brazowym przewodem .Tak samo powinno byc we wzmacniaczu pod warunkiem ze nikt wczesniej w nim nie grzebał,albo ze nie zostały zle podłaczone przewody co w przypadku sugdena raczej watpliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRanzystorek - do któregokolwiek gniazdka wsadzam tą siecówkę podaje tak samo - czyli twierdzisz że ten kabel siecowy jest NIEPRAWIDŁOWY tak? innej opcji nie widzę, jeśli to ma być z tym zwiazane.. No bo w samym wzmaku to już nie wiadomo co jest, ale to nie ma zwiazku z tym co podaje siecówka..

proszę potwierdz moje rozumowanie. Ta siecowka ewidentnie podaje fazę tak jak opisałem czyli na bolec oddalony najdalej od krawędzi wzmaka.

 

MK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Z tym napiecim na obudowie to ..to zalezne jest jego wystepowanie od polozenia wtyczki w gniazdku.

Niektore wzmacniacze angielskie tak "maja".NVA nie jest uziemiony.Gdy napiecie odczuwam dlonia na obudowie dzwiek jest ok .Brak napiecia skutkuje degradacja czyli poluzowanym basem,gorsza sterefonia,brakiem glebi,nerwowoscia dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuligan

jesli wyjmiesz sieciowke (wtyczke) i popatrzysz na nią od czoła to widzisz 3 otwory,ten "trapez wtyczki" masz na dole -to do nasadki po LEWEJ stronie ma dochodzic faza .Wiec jesli wtykniesz w nią srubokręt to ma świecic.Analogicznie jest to bolec po lewej stronie w gniazdku we wzmacniaczu-czyli ten najblizej lewego boku patrzac od tyłu na scianke.

 

------------------

: [] [] :

: L N : WIDOK NA WTYCZKE KABLA OD CZOŁA

. [] .

. 0 . L-live (faza) swieci

............ N-neutral nie swieci

0 - zero -uziemnienie

 

Masz tak miec podłaczone jak na rysunku.Srubokret ma swiecic tylko po przyłożeniu do punktu "L"

Jesli swieci jeszcze przy innych stykach wtyczki to jest bardzo zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuligan

jesli wyjmiesz sieciowke (wtyczke) i popatrzysz na nią od czoła to widzisz 3 otwory,ten "trapez wtyczki" masz na dole -to do nasadki po LEWEJ stronie ma dochodzic faza .Wiec jesli wtykniesz w nią srubokręt to ma świecic.Analogicznie jest to bolec po lewej stronie w gniazdku we wzmacniaczu-czyli ten najblizej lewego boku patrzac od tyłu na scianke.

 

------------------

: [] [] :

: L N : WIDOK NA WTYCZKE KABLA OD CZOŁA

. [] .

. 0 . L-live (faza) swieci

............ N-neutral nie swieci

0 - zero -uziemnienie

 

Masz tak miec podłaczone jak na rysunku.Srubokret ma swiecic tylko po przyłożeniu do punktu "L"

Jesli swieci jeszcze przy innych stykach wtyczki to jest bardzo zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poswiecilem troche czasu i stwierdzam co następuje:

Drzenie jest na 100% spowodowane odwroconą fazą w gniazdku. Stary dom i tyle. Po odwroceniu kabli w gniazdku drzenie nie wystepuje.

nie zmienia to faktu ze samo zjawisko jest dla mnie wciaz tajemnicze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan

nie ma w tym nic takiego tajemniczego,faza w gniazku czyli "L" (live) powinna być połaczona z poczatkiem uzwojenia pierwotnego transformatora drugi przewod to "N" czyli neutral i powinien byc połaczony z koncem uzwojenia pierwotnego.Zmiana tych kierunkow powoduje nieznaczną (mimo ze to prad zmienny) zmiane strumienia magnetycznego (fizyka sie kłania) w rdzeniu transformatora i stad te drgania.W zasilaniu klasy A ze wzgledu na bardzo duży pobór mocy jest to bardzo zauwazalne i transformatory w tych wzmacniaczach są szczegolnie wrazliwe na zmiane fazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma racji Arek pisząc że to celowe działanie konstruktora.

 

Przy technicsie su670, który też drżał, a który jest podlaczany bez "zera" drżenie znika przy odwróceniu wtyczki poprostu. Ten technics to klasa AB i rzeczywiście drżał o wiele mniej niż Sugden, ale też.

 

Zakładając więc że rację mają Tranzystorek i Adam, a mają moim zdaniem ewidentnie, na co wskazują moje doświadczenia przeprowadzne wczoraj, JAKIE SĄ SKUTKI:

a) dla zywotnosci sprzętu

b) dla JAKOSCI muzyki

przy podłączeniu "ODWROTNYM", czyli z drżeniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ten watek napewno wiele Ci wyjasni.O jakichś złych skutkach trudno tak powiedziec dokładnie...Na dzwiek jaki ma to wpływ tem watek też Ci wyjasni:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tak naprawde fajnie ze problem sie udało usunac i juz nic nie drzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem obie sieciówkę, na przekrojach 2,5mm, jako tako to bedzie chyba (jeszcze nie sprawdzalem)...ale..uswiadomilem sobie ze przed siecówką jest...LISTWA. No i tak sobie myslę, ze bez pożadnej listwy nawet najlepsza siecówka NIC NIE DA. Prosze o potwierdzenie rozumowania drodzy koledzy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze Sugden lepiej gra bezposrednio wpiety do sieci.Mam od kilku lat kondycjoner Heliona i mam wrazenie ze wpiety do niego troszke osłabia wysokie tony.Dzwiek staje sie bardziej gladszy.Jest to co prawda na granicy percepcji ,ale jednak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sieciówki i położenia "fazy". Wczoraj trochę posłuchałem....i...muszę przyznać że jest coś na rzeczy w tym co pisał Arek. Otóz - pozrównywałem 2 sieciówki - najtańsze badziewie i nową, 3 x 2,5mm, ekranowaną, w miarę solidną. I badziewie ma to do siebie że "zmienia położenie fazy" i skutkuje "drżeniem", "napięciem" na obudowie, Nowy kabel podaje fazę "prawidlowo", obudowa nie drży.

I cóż..badziewie jest w tym układzie lepsze. NIe mam pojęcia dlaczego. Ale jest tak jak pisał Arek, Mniej kontroli, mniej separacji, wszystko staje się mniej wyraźne, zmiękczone, zamazane.

Dzisiaj odwrócę fazę w "nowym" kablu i dokonam ostatniego porównania, porównując 2 sieciówki w tym samym położeniu fazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie dostałem info że nie da się naprawić mojej yamahy (zródło). ;(

Tak więc chcąc nie chcąc MUSZĘ kupić CD.. Myślałem że mnie to ominie i już się skupiałem na kabelkach a tu taki cios na przednówku...

Raz jeszcze proszę o radę w tym temacie (budżet niespecjalny zaznaczam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan,

a propos cedeka, to wracam do mojego wcześniejszego wpisu w tym poscie, żebyś raczej nie łączył Sugdena piaca z Sugdenem odtwarzaczem,

a jaki masz budżet na zakup palyera??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec własnie. Twój wpis był rzeczywiscie jednoznaczny, ale INNE opinie były PRZECIWNE i stąd raz jeszcze rozgrzebuję ten temat by wykrystalizować sobie jakiś pogląd. Rzecz w tym że ja nie mam czasu na odsłuchy, próby. Po prostu chcę mieć "w miarę dobry" efekt, niekoniecznie idealny, bo ten wymaga czasu i pieniędzy. Zauważyłem że na forum różni ludzie piszą różne rzeczy, często handlują równocześnie, i dlatego wolę dać sobie trochę czasu.

Mówisz Artiq że nie CD sugden bo za ciepło..ale jednak takie połaczenie zaproponowal wlasnie SUGDEN z definicji...inni piszą że jak najbardziej.

Ludzie piszą że dzielony NIGDY z pre lampowym, inni że jak najbardziej, Położenie fazy w siecówce i owo drżenie też wywołało skrajne opinie, choć metodą prób doszedłem do własnych wniosków...dobrze chociaż ze wszyscy się zgadzają ze pre gramofonowy jest niezbędny (też musze kupić).

Budżet - skromny. Jaki, nie wiem, ale nie chcę byle czego. Chcę rozsądnej opcji za względnie małe pieniadze jeżeli taka istnieje i o to w zasadzie pytam. To nie ma być DOCELOWE CD, tylko przejsciowe na rok, dwa, ale dajace mi trochę satysfakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

http://www.allegro.pl/item563355779_linn_genki_pelen_komplet.html

Słuchałem osobiscie linna z sugdenem ,polecam chociażby na to że sugden gra dosyc ciepło ze zbyt słabą dynamiką ( chodzi tu o bas), linn natomiast dodał dużo świeżości i oczywiście dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko budzet ponoc "skromny" a Linn troche kosztuje, ciekawe co doradzicie jesli padnie kwota np max 1500zł? W tej cenie bedzie ciezko kupic cos w miare swiezego a o skrzecący odtwarzacz nietrudno. Dlatego ja osobiscie stoje za Sugdenem (jesli chodzi o podany budzet)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 1,5 to polece tylko i wyłącznie cdi za 400zł + dac .jest tego od cholery,

warto pogrzebać,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by miało być 1,5K to bym byl srednio zadowolony...wolałbym taniej. Ale jak mówiłem chcę być w miarę zadowolony pre rok, dwa..no ale wiecej niz 1,5 K to już nie.

Wiem ze mogę poszukać na forum ale....co to za układ CD + dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuligan

może źródło Creeka? - w budęzcie mieścisz się i zostaje Ci jeszcze sporo kaski na płyty (ew. IC):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.