Skocz do zawartości
IGNORED

sugden. Prosba o opinię.


chuligan_wolnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ocenicie te oferty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały pomysł dla kolegi chuligana w sprawie Micromegi, jeżeli chce oczywiście iść w tym kierunku. Możesz aktualnie nabyć Stage 2 z komisu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest to raczej zachwalane i pewne zródło zakupu. Wiem akurat o tym egzemplarzu bo niedawno sam go zakupiłem na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Przetestowałem go i jeżeli chodzi o działanie mechanizmu i lasera nie ma najmniejszych problemów (z Micromegami bywały często problemy w tej kwestii). Długo się zastanawiałem czy go nie zostawić sobie ale jednak postanowiłem go odesłać. W moim specyficznym zestawie słuchawkowym nie dokońca pasował. Mi osobiście brakło trochę podstawy basowej i wypełnienia dźwięku w dole pasma, reszta była OK. Zakup z tego komisu ma 2 bardzo ważne zalety. Można towar bez problemu zwrócić jak się nie spodoba, a jeżeli go zatrzymasz, to dają gwarancję na pół roku. Także zakup jest raczej bezstresowy, a wiadomo, że na allegro/ebay czasami bywa delikatnie mówiąc różnie.

Mam nadzieję, że ta konstruktywna propozycja, nie zaburzy lekko "pieniaczego" charaktaru tego wątku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stage 2 nie jest trochę stary? Kiedy był produkowany? podzespoły są wciąż dostępne? Interesujaca propozycja, ale nie widzę tego na ich stronie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej 5 jakieś półtora roku temu wymieniałem laser. W autoryzowanym serwisie Philipsa, bez problemów kosztowało mnie to 200 zyli. Moja jest rozbudowana z 4, która swego czasu kosztowała 2000, a piątka wtedy 3500. Są czasami z tymi plejerami kłopoty, ale wystarczy wtedy ją wyłączyc z prądu i włączyc, i wszystko gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem 2 to poprzedniczka 5? jaka jest miedzy nimi różnica? może ktoś wie? Ta 2 z tego komisu wygląda jak nowa(??). Czytałem na czym polega różnica miedzy 4,5,6, ale jaka jest między linią 124 i 456 chciałbym bardzo wiedzieć. Czy 123 nie były bardziej awaryjne od 456?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronce nie ma bo pewnie jeszcze nie zdążyli wstawić - dostali go ode mnie spowrotem dopiero pod koniec tego tygodnia. Na pewno go za jakiś czas wystawią, a można przecież do nich zamailować. Niestety nie jest to najnowszy model, ale za to w stanie bardzo dobrym. Micromegi bez możliwości sprawdzenia i zwrotu raczej bym nie kupił, bo krążą legendy o tym jak niektóre egzemplarze potrafią kaprysić. Podałem ten namiar tylko w odpowiedzi na linki do aukcji z ebaya, jako moim zdaniem bezpieczniejszą alternatywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze CD jest stare to jeszcze nic złego,bywa tak ze działa nawet kilkanascie lat bez awarii,ja swoją stage 6 kupilem jako 6 letnia i faktycznie była upierdliwa pod wzgledem napedu,było to czasem wkurzajace.Właśnie wyłączenie i ponowne właczenie powodowało ze po odczekaniu owych 3 minut czytała płyty i działała normalnie.Pamietam ze to zjawisko najbardziej nasilało sie wtedy kiedy Cd włączałem wieczorami.Właczane w ciagu dnia nie wykazywało takiej upierdliwości.Sądze ze mój Stage 6 był bardzo wrazliwy na kondycje prądu.Jakis czas temu miałem tez nizszy i nowszy model powiedzmy "Minium" i tez czytał płyty jak chciał ,a o ile dobrze pamietam to był tam stary VAM Philipsa.Obydwa modele mimo że z roznych poziomow cenowych prezentowały bardzo przestrzenny zywy i szczegółowy dżwięk z doskonałym basem.

Fakt faktem potwierdzam ze Micromegi bywaja denerwujace ze swoim napedem ,co nie znaczy ze sa wadliwe ,one po prostu tak maja i duzo zalezy na jaki egzemplarz się trafi.

Dzwiekowo jako uzywane są na pewno doskonałym odtwarzaczem cena/jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest przykład DAC o którym była mowa wczesniej? I to się podłącza do CD? Raz jeszcze proszę o opis CO TO DAJE, na czym to polega..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem dziecko we mgle, fakt. Ale przebicie się poprzez barierę jaką stawiacie Wy "wyjadacze" używanym slangiem, gwarą wręcz, zaprawioną do tego szczegółowością wiekszości tematów forum oraz ogromną dozą uprzedzeń tudzież wojenkami na różnym szczeblu NIE JEST ŁATWE. Wpisz Arku proszę DAC w wyszukiwarkę to sam się przekonasz.

A najlepiej mi wytłumacz dlaczego miałbym np wydawać 200 funtów na DAC Micromega który zostanie następnie podłączony do Micromega stage.. Jest jakiś powód jak mniemam i jak sądzę jest zwiazany ze zmianą brzmienia. Poświęc 2 minuty a bedę szczęsliwy i uśmiechnięty, a Ty spełnisz dobry uczynek, co zostanie niechybnie odnotowane w Twoich aktach osobowych gdzieś tam na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście,dziecko we mgle. Słuchaj dalej tych ,co namawiają Cię na wytowry,które "tak mają" i ewentualnie czasem trzeba wyłączyć i włączyć. Jest na hifi.pl cała kupa cedeków do wyboru i do koloru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Kazdy sam zostaje z wyborem.Trzeba czytac ,filtrowac.Wszyscy czegos szukaja tylko nie muzyki.

Ja uwazam ze zrodlo radykalnie nie zmieni dzwieku.Przeciez w Stereophilu w A klasie sa CD od 900 do 14000 $.Jak myslisz ,czy oni sa glupcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze patrzę na swoje pytanie z przed 2 godzin i nie widzę w nim nic niestosownego.

Odnoszę wrażenie że w wielu osobach wywołuje irytację każde zachowanie, intencja, NIEZGODNA z ich pogladem na rzeczywistość.

Arek, Twój wpis to jest klasyczny przykład wpisu dla mnie niezrozumiałego. Poważnie. Co chciałeś powiedzieć, naprawdę nie wiem. Sugerujesz że mam zostawić sobie Onkyo z zepsutym laserem i zajać się szukaniem płyt czy co? Ze mam kupić cokolwiek i nie zawracać głowy?

Zijdijan - wiem już że MICROMEGA nie jest Twoim faworytem, ale ja nie twierdzę że to jest najlepszy pomysł tylko próbuję się czegość dowiedzieć o cedekach aktualnie i o DAC. No ale nie jest to proste cokolwiek wyciągnać od was. Naprawdę trzeba się naszarpać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

W tej chwili wlasnie CD jak Marantz CD 80 czy mlodszy Arcam Diva CD92T za 200£ z dCS Ring DAC to chyba dobry wybor(jest na eBay.uk w tej cenie).Pisze "chyba" bo jesli Ci sie nie spodobaja nie bedzie klopotu ze sprzedaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Marantz 80 świetna rzecz tylko czy nie będzie zbyt nazwałbym to leniwy dla Sugdena? Ze starych modeli przyznaję że tego nie znam. Arcam to też cd nie byle jaki i tak jak wcześniej Arek napisał ze świetnym przetwornikiem ale mniejsza o to po prostu świetna maszyna no i napewno młodsza od micromegi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powinienem był wciskać mojego Meridiana 507, który dynamiką i szybkością powala wszystko o czym tu była mowa ( i, Mike,tak, ten Meridian jest demonem i tego i tamtego, nie kupiłem 5 lat temu bo był za drogi,potem nie mogłem zapolować, aż trafił mi sie półtora roku temu). Nie wciskam z przyzwoitości, a poza tym - pułap prawie 2 x wyższy. Ale jak ludzie polecają cmentarze,to lekko mnie zalewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy starzeją się godniej :-) i są jak wino. Z cedeków jakie w ogóle miałem, mógł mu podskoczyć tylko modyfikowany mocno Primare.

 

Przypomniało mi się "... nie przejdziemy do historii z gitarami w rękach...". Świetny skądinąd kawałek tak wtedy opluwanych CzG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na winie akurat znam się naprawdę dobrze. Zaręczam że 99% produkcji światowej winna byc wypita w ciągu max 3-4 lat od zabutelkowania. Potem sie z tego robią szczyny. Tak więc ostrożnie .. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, miałeś na myśli tego marantza 80? :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlczego go polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Dlaczego?Lubie brzmienie Marantza i TDA 1541A.W CD 80 jest TDA 1541A S1,lepsza wersja ,jest jeszcze S2 ale to stosowano w drozszych CD i te sa najbardziej cenione .Ten przetwornik to legenda i warto sie z nim zpoznac w poszukiwaniu swojego dzwieku.Legenda i to zywa nawet dzis w topowym Zandemie 5000 za spore pieniadze bo 15000 $.Ten CD 80 wazy 18 kg podobno...Ja tymczasowo slucham tez TDA 1541A ale w skromniejszym wydaniu bo CD 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian.

Odnośnie cmentarzy.Posiadam Marantza CD94(pewnie już dwudziestoletni),oraz cd Sony SCD770(kupiłem nowy).Marantz mimo wieku emerytalnego działa bez zarzutu,a w Sony po trzech latach zdycha laser.

Oczywiście w kwestii brzmienia Sony nie ma szans do Marantza,nie wspominając już o cenie zakupu(Soniacz trzy razy droższy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienie,miałem na myśłi cedeki,co do których mówi się dobre,ale czasem nie czytają płyt.Ale jak się wyłączy i włączy i poczeka kilak minut..... Miałem taki problem z Nad S500 a 2ch kolegów z Micromegami. Po co płacić więc kilkanaście setek i to świadmie w coś co potrafi wqrwić do kości ?

Serwis dzisiaj pewnikiem pod znakiem zapytania - vide mój kłopot ze srebrnym Nadem, jeśli nie czytałeś wcześniej,poza napędem : od iskry z dłoni poszedł w p. procesor odpwiedzialny za sterowanie pilotem. Obszukałem serwisy w Europie a i w końcu trafiłem do centrali. "Niestety nie mamy już tej części". Jeszcze niedawno ten model był sprzedawany w całym świecie. I to za ponad U$ 2000. Dlatego tym podobne cedeki powinny już rest in peace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy że gdybym chciał zalicytować dziś jutro ARCAMA albo MARANTZA które wskazuje Arek.. Czy któraś opcja wzbudza wasz aplauz? Czy któraś jest wyraźnie lepsza? Tochę przeraża mnie ten marantz (jak z dostępnością ewentualnych częsci?) samą swoją wielkością (18kg??? - co tam jest w środku??).

Z drugiej strony to jest dobra podstawka pod sugdena bo on musi być na wierzchu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuliku wolności

 

Ja obstawiałbym Arcama. Żywszy od "Maranciuniów" (copywrite - ś.p. Senicz)

 

 

 

Bemol

 

Dołaczę do nich na pewno Meridiana, Talk Electronics i do czasu sprzedaży - TagMcLaren.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.