Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Orion


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:06

>A słyszalnośc tego

>peaku jest tylko teoretyczna.

 

No z pewnością :) poparta pomiarem, Twoimi słowami (wpisami) z których sam się wycofujesz jak rozumiem i opiniami ludzi po odsłuchach kolumn z zastosowanym takim przetwornikiem :)

 

 

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:07

>czysta, niczym nie poparta spekulacja

 

Idealne określenie 3/4 Twoich wpisów w tej dyskusji.

 

Czyli już sobie podyskutowaliśmy-czarne może być białe i odwrotnie byle było to zgodne z Twoim twierdzeniem w danym momencie :) niezależnie od argumentów :)

Bez odbioru. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 13:27

 

>>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:06

>>A słyszalnośc tego

>>peaku jest tylko teoretyczna.

>No z pewnością :) poparta pomiarem, Twoimi słowami (wpisami) z których sam się wycofujesz jak

>rozumiem i opiniami ludzi po odsłuchach kolumn z zastosowanym takim przetwornikiem :)

 

nie rozumiesz: słyszalność poparta pomiarami ? ten głośnik nie gra w zakresie peaku.

 

>>czysta, niczym nie poparta spekulacja

>Idealne określenie 3/4 Twoich wpisów w tej dyskusji.

 

chłopie, ja Ci linkuje pomiary i opinie osób, które słuchały Orionów. A ty mi tylko snujesz opowieści w stylu gdzieś, ktoś coś powiedział i jak tak uważam, bo tak. Nawet Cię nie stać na to, żeby ich zalinkować.

Typowe zachowanie na tym forum: moje jest na wierzchu bo mi się tak wydaje.

Rozmowa z Tobą to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:52

>nie rozumiesz: słyszalność poparta pomiarami ? ten głośnik nie gra w zakresie peaku.

 

Czyli już niesłyszysz tego denerwującego "czegoś" w muzyce rock'owej:) to fajnie bo przyjemność ze słuchania muzyki jest najważniejsza :)

W jednej kwesti sie zgodze.

 

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:52

>>chłopie, ja Ci linkuje pomiary i opinie osób, które słuchały Orionów. A ty mi tylko snujesz

>opowieści w stylu gdzieś, ktoś coś powiedział i jak tak uważam, bo tak. Nawet Cię nie stać na to,

>żeby ich zalinkować.

 

Miło że swoje opowieści stawiasz ponad innymi. Ja nienapisałem że oriony są złe, jedynie że basowce są słabe naco podałem potwierdzenia i bynajmniej nie "gdzieś, ktoś" chyba że tak to wygląda według Ciebie-jeśli tak to zalinkowane przez Ciebie opinie o orionach są tyle samo warte bo dla mnie to też "gdzieś, ktoś"...czyt. opinie z internetu. Podałem adres forum gdzie w wyszukiwarce wystarczy wpisać xls, xxls itd na potwierdzenie opini o całej lini tych basowców bo testowane były różne modele poza aluminiowym. Niewidze sensu przytaczania tych opini bo itak tego nieprzeczytasz lub z góry powiesz że to nieprawda. Gdybyś chciał tej wiedzy byś tam chcociaż zajrzał :)

 

>>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:52

>Typowe zachowanie na tym forum: moje jest na wierzchu bo mi się tak wydaje.

>Rozmowa z Tobą to strata czasu.

 

W tej kwesti jak najbardziej się zgadzam. Tą zasade bardzo godnie reprezentujesz. Twoje oriony są najlepsze, nietylko na forum, nietylko w Polsce ale i na świecie...w Twojej ocenie, gdy ktoś się niezgadza automatycznie niema racji niezależnie od argumentów :)

Uważasz ze rozmowa z Toba stratą czasu niejest? otuż jest stratą czasu. Upierasz się przy czymś czego niepotrafisz sensownie udowodnić...jak myślisz czym to się różni o opini o "graniu" kabli? niczym poza płaszczyzną dyskusji. Dla ciebie te oriony mogą być najlepsze tylko ile w tym prawdy dla innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 14:14

 

>>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 13:52

>>nie rozumiesz: słyszalność poparta pomiarami ? ten głośnik nie gra w zakresie peaku.

>Czyli już niesłyszysz tego denerwującego "czegoś" w muzyce rock'owej:) to fajnie bo przyjemność ze

>słuchania muzyki jest najważniejsza :)

 

Już to wyjaśniałem wcześniej

 

>aluminiowym. Niewidze sensu przytaczania tych opini bo itak tego nieprzeczytasz lub z góry powiesz

>że to nieprawda. Gdybyś chciał tej wiedzy byś tam chcociaż zajrzał :)

 

jeśli z góry wiesz co powiem, to po co zaczynasz. Mi się chciało wysilić i zalinkowałem Ci opinie.

 

>W tej kwesti jak najbardziej się zgadzam. Tą zasade bardzo godnie reprezentujesz. Twoje oriony są

>najlepsze, nietylko na forum, nietylko w Polsce ale i na świecie...w Twojej ocenie, gdy ktoś się

 

powtarzam: TO NIE JEST MOJA OPINIA. Dotarło ?

 

>niezgadza automatycznie niema racji niezależnie od argumentów :)

 

jakich argumentów ? Jest tylko jeden: ja słyszę.

 

>Uważasz ze rozmowa z Toba stratą czasu niejest? otuż jest stratą czasu. Upierasz się przy czymś

>czego niepotrafisz sensownie udowodnić...jak myślisz czym to się różni o opini o "graniu" kabli?

 

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, dlatego to dla Ciebie nie ma sensu. Masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 9 Kwi 2009, 14:43

 

 

 

Ale czy dobrze słyszysz ? Może jakieś dowody potwierdzajce ?

Czy jako audiofil masz ważne badania audiometryczne w ilości 10 audiogramów robionych z zawiązanymi oczami ?

 

 

 

ps. Miłej zabawy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 08:32

>Przeczytałeś wyniki pomiarów i opinie ludzi, którzy słyszeli Oriony ?

 

Nie nieczytałem ponieważ ilość wpisów pochwalnych niemusi o iczym świadczyć czyt. 3/4 forumtwierdzi że kable "grają" a niektórzy upierają się że to nieprawda:)

 

Podejrzewam że niezaglądałeś na DIYaudio.pl by wpisać te kilka literek w wyszukiwarce...

 

Peerlees jest takim głośnikiem nie z przypadku, tak został zaprojektowany. Podam taki przykład. Mocny, wielki (pojemność skokowa) silnik z ciągnika siodłowego (tir) po zamontowaniu w lekkiej obudowie (teoretycznie) typu F1 niestanie się silnikiem wyścigowym mogący być rekordy pomimo że ma moc, moment, wytrzymałość itd nawet jak odrzucimy całą obudowe ciężarówki powodującą jego spowolnienie, umieszczając w lekkim nadwoziu niepowodującym oporów. Fakt, pojedzie szybko ale itak dostanie po D od byle jednostki 5x mniejszej projektowanej pod sport. Co wynika z takich a nie innych założeń konstrukcyjnych.

 

Niewiem jak Peerless gra w tak specyficzej obudowie/konfiguracji jak występuje w orionach w sekcji basowej ale ten przetwornik został zaprojektowany do współpracy z MB i dużych wychyłów membramy, dużych ciśnień-wielki resor ma swoje uzasadnienie ale w przypadku szybkości byle estradowiec go wciagnie nosem w muzyce (szybkiej muzyce bo w "czarnej muzie" może być odwrotnie) swoim wykopem włąśnie dlatego że tak został zaprojektowany a nie inaczej. Niema najlepszych głośników. Są najlepsze w określonym przeznaczeniu.

 

 

 

Dodge viper to właśnie silnik od ciężarówki umieszczony w " w lekkim nadwoziu niepowodującym oporów". W porsche 924 jest silnik od VW transportera. Słyszałeś o TVR Griffith? To autkoma silnik od land rovera.

Więc analogia do motoryzacji nietrafiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj sav o skrzyni biegów i przełożeniach, bo to one krztałtują charakterystykę pracy tego silnika od cięzarówki, vana, czy terenówki w sportowym aucie. Tak więc aplikacja elementu jest zupełnie inna w tym przypadku. Podobnie zresztą jak w audio, to od aplikacji danego podzespołu zależy jak się sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

guitarmen, 11 Kwi 2009, 15:34

 

>Pawle, sluchales juz tej plyty? :)

 

jeszcze nie, zbieram sie ;) Na razie przez tydzień był zastój, dopiero wczoraj odpaliłem na nowo pre

 

>i mam pytanko - w tych orionach srednica jest wycofana, scena za kolumnami?

 

zdecydowanie nie daje na twarz, scena za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sav

 

Pisałem o ciągniku siodłowym a to troche się różni od terenówki czy pickupa...swoją drogą takie silniki mają stosunkowo niewielką moc (względem pojemności) lecz miażdżący moment obrotowy osiągany przy dość niskich obrotach co jest zupełną odwrotnością silników sportowych szybko/wysoko obrotowych tak więc porównanie jak najbardziej trafne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xls do muzyki sie nie nadaje -kropka.

w kinie czesto bo bardziej czuc niz slychac,to jest jego pole do popisu-kropka

to glosnik stworzony jako sub a nie niskotonowiec ,to troche co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tdrozd, 12 Kwi 2009, 14:33

 

>xls do muzyki sie nie nadaje -kropka.

>w kinie czesto bo bardziej czuc niz slychac,to jest jego pole do popisu-kropka

>to glosnik stworzony jako sub a nie niskotonowiec ,to troche co innego.

 

Ok, to jakie parametry powodują, że nie nadaje się do muzyki ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym z podstawowych jest waga membrany ,co za tym idzie impuls

muli choc zejscie ma do piwnicy

tym ten glosnik nie gra za wysoko dla niego 200hz to prawie "everest"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tdrozd, 12 Kwi 2009, 16:17

 

>jednym z podstawowych jest waga membrany ,co za tym idzie impuls

 

:) audiofilski mit, ma dobrze odtwarzać pasmo do 120 Hz, robi to znakomicie. ŻADEN głośnik basowy dobrze nie odtworzy impulsu, z jednego powodu: musiałby przenosić wyższe częstotliwości, czego nie umie, bo jest basowcem. Gdyby to umiał, to nie byłby basowcem...

 

>muli choc zejscie ma do piwnicy

 

Powiedz mi dlaczego moje nie mulą ?!?

 

>tym ten glosnik nie gra za wysoko dla niego 200hz to prawie "everest"

 

gra spokojnie do 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>XYZPaweł

 

Przedstaw dowody bo inaczej to nawet już nie bajki...konkretnie wykres charakterystyki że ciągnie do 500hz:) oczywiscie bez spadku :)

 

Chcesz impulsu? posłuchaj Ravemaster BswII 15"...impulsem wgniecie Cie w ściane...ito bez żartów. To jeden z najszybszych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuz XYZ slyszy "inaczej"

500hz i ten glosnik -hahaha

moja opinia na temat xlsa nie jest odosobniona

a zeby bylo stoi teraz obok mnie jakies 1,5 m

 

byl tez kiedys power12 beyma -duzo ciekawszy w muzie ,choc w budzie BR jakos mi nie gral

teraz dal bym go do zamknietej i przywalil z 0.5 KW-i byl by pewnie lamacz klatki :)

swietna co do basu muzycznego byla (nie kinowego) beyma 12br70 dla mnie piekny bass , problem to dosc wrazliwa konstrukcja i mala wytrzymalosc mocowa i jest dosc glosny co dosc mocno ogranicza kompanow w kolumnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak:

Facet zbudował sobie kolumny,wydał kupe kasy na komponenty,dopracował wszystko według gotowego projektu,troche sie napalił na przyszły dzwiek bo głosniki zacne(ale chyba nie do takiego zestawienia!)...odpalił sprzeta i...lipa...zupełnie nie gra to tak jak sobie wcześniej wymarzył...a teraz próbuje szukać bezsensownych powodów dla którego jego "full wypas" daje ciała w wiekszości nagranich...

Czyzby trudno było powiedzieć...."ze król jest nagi"...?

To moje osobiste zdanie...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może projekt jest zupełnie poprawny tylko najzwyczajniej w świecie to nie jest jego brzmienie...a on próbuje to zmienić wygrzewajac....uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pomieszczenie Pawła jest rzeczywiście (znacząco) za małe... albo te kolumny są po prostu potwornie przejrzyste. Prześwietlają wszystko na wylot. To niby jest fajne, ale w pewnym momencie się musi znudzić.

 

Takie tam moje domysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 12 Kwi 2009, 18:36

 

>>XYZPaweł

>

>Przedstaw dowody bo inaczej to nawet już nie bajki...konkretnie wykres charakterystyki że ciągnie do

>500hz:) oczywiscie bez spadku :)

 

podałem to patrząc na wykres charakterystyki, ze strony Peerlesa (aktualnie nie działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Możecie sobie poczytać to:

 

http://www.linkwitzlab.com/woofer3.htm

 

U mnie ten głośnik nie muli, są nagrania gdzie jest za mało basu, a są, że za dużo, więc per saldo jest ok, znaczy się, że jest to neutralny zakres. A bas ma wykop jakich mało, takiej stopy jeszcze nie słyszałem na kolumnach.

 

Jeśli chodzi o Oriony, to coraz bardziej mi się podobają :)) Każde nagranie brzmi inaczej, brzmienie zmienia się z utworu na utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria i insynuacje z rzeczywistością niemające za wiele wspólnego :)

Niepodali w jakiej paczce dokonano pomiaru ale z pewnością nie w odgrodzie bo to mocno niestandardowa aplikacja w której charakterystyka pasma może wyglądać poprostu inaczej dlatego zapytałem o pomiar charakterystyki domyślnie w konstrukcji z tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 12 Kwi 2009, 22:59

 

>Niestandardowa aplikacja oczywiście dla tego głośnika.

 

Wykres nie taki i zupa za słona...

 

Ech, jak pisze sam Linkwitz to jest znakomity głośnik właśnie do odgrody, wystarczyłoby to przeczytać.

Ale dla Ciebie mądrzejsi są amatorzy z diyaudio, dla których ten głośnik "muli". Każdy ma takich autorytetów na jakich zasługuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.