Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Orion


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Cóż, zdaję sobie sprawę, że ustawienie Orionów w moim pokoju jest dalekie od optimum... To są kolumny na większy pokój, co nie znaczy, że nie mogą dobrze zabrzmieć.

 

Dzisiaj sobie posłuchałem audiofilskiego plumkania: "Chesky Records, Jazz Sampler No. 1", i muszę przyznać, że było spektakularnie :)

 

Blachy zabrzmiały fantastycznie, czyściutko, dźwięcznie i aksamitnie. Muzyka miała naturalny oddech i dynamikę, trąbki i fortepian zabrzmiały naprawdę REALNIE. Muzyka zabrzmiała z werwą i wciągająco. Znam tę płytę na wylot, zajeżdżona jest przy okazji każdej zmiany sprzętu ;) I tak jeszcze u mnie nie zabrzmiała (pomijam słuchawki, bo to jest inny rodzaj słuchania).

 

Na razie nie zmieniam ustawień potków.

 

Czyli Oriony nabierają skrzydeł przy dobrze nagranych płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Seba78, 30 Mar 2009, 20:16

 

>to jest przełomowe odkrycie... że kolumny nabierają skrzydeł przy dobrze nagranych płytach... już

>wiem skąd twoje poglądy.

 

Masz talent do zgryźliwości ;)

 

Tylko, że kiepskie i przeciętne kolumny nabierają skrzydeł jak je spuścisz z okna :))

 

Moje poprzednie kolumny LS30, całkiem niezłe, jakoś nie rozwijały skrzydeł przy tej płycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Seba78, 31 Mar 2009, 11:35

 

>nic dziwnego, skoro puszczałeś sygnał z DVD.

 

Różnica jest TYLKO w kolumnach.

 

Nie mam zamiaru tutaj dyskutować o wpływie DVD na dźwięk. Załóż taki wątek (chyba setny) i tam pogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze dobrze brzmiącego DVD i możesz Pawle w tym momencie się ze mną nie zgodzić, choć prawdę powiedziawszy w wielu przypadkach popieram to co mówisz. Też uważam, że kolumny i akustyka są najważniejsze, dobry kabel nie jest gorszy od najlepszego, ale moim zdaniem i sprzęt gra różnie i o ile faktycznie w większości przypadków jest nie do odróżnienia, to jeszcze nigdy DVD nie sprawiło mi z tym kłopotu, może to kwestia smieci i szumów, ale tak jest. Dzwięk skrócony i płaski do bólu. Dlatego wcześniej też radziłem próbę z zmianą zródła, jakie kolwiek aby nie DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak widać, to Oriony są po prostu jednym ze sposobów reprodukcji dźwięku. Koncepcją, których jest bardzo wiele - również na tym forum.

 

Może XYZPawel zbyt mało sugestywnie przedstawia swoje wrażenia z odsłuchów, bo myślę, że większość osób liczyła na bardziej spektakularne recenzje. A tutaj jakiejś dźwiękowej rewolucji (chyba ?) nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

jozefkania, 31 Mar 2009, 21:33

 

>W sumie jak widać, to Oriony są po prostu jednym ze sposobów reprodukcji dźwięku. Koncepcją,

>których jest bardzo wiele - również na tym forum.

>Może XYZPawel zbyt mało sugestywnie przedstawia swoje wrażenia z odsłuchów, bo myślę, że większość

>osób liczyła na bardziej spektakularne recenzje. A tutaj jakiejś dźwiękowej rewolucji (chyba ?) nie

>ma.

 

Też miałem zbyt pobudzony apetyt :)

Prawda jest jedna ponad to co jest nagrane na płycie NIC więcej się nie wyciśnie, jak jest kiepsko nagrana to tak samo zabrzmi...

 

Oriony mają jedne z najlepszych głośników na rynku, ale one są także stosowane w innych kolumnach, więc w pewnych aspektach będą po prostu takie same.

 

Od skrzynkowych kolumn Oriony mają lepsze poczucie realizmu i swobody dynamicznej, ale w pewnych aspektach znowu będą bardzo podobne do zwykłych odgród...

 

Z kolei zwrotnica aktywna pozwala na bardzo precyzyjne odcinanie głośników i ich korygowanie, ale z kolei jest to powszechne w kolumnach studyjnych :)

 

Sam Linkwitz podkreśla, że najważniejsze w Orionach jest to, że są to dipole, pisze, że małe Pluto, mają BARDZO zbliżony dźwięk do Orionów.

 

Z kolei mój pokój jest niestety za mały i nie pozwala im do końca rozwinąć skrzydeł i podkreślę to jeszcze raz: sprzęt nie zagra lepiej niż to co jest nagrane na płycie...

 

Muszę jeszcze więcej nagrań posłuchać, i bardziej się oswoić z dźwiękiem, żeby jakieś definitywne konkluzje tutaj dawać.

Dzisiaj z kolei sobie znowu posłuchałe ostrej muzyki (Bad Brains) i po moich korektach zabrzmiało to bardzo dobrze :)

 

Nie słyszałem w sumie jakoś dłużej super hajendowych kolumn i mam ochotę teraz na posłuchanie takich :)

 

A co co DVD to nigdy nie pisałem, że na nim słucham... Mam CD Marantza 6002... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

p.f.pawlikowski, 31 Mar 2009, 22:05

 

>ślepy kupił kolorowankę i ma problemy?

 

Dobrze, że są tacy jak Ty którzy WIDZĄ i mogą ślepych za rączkę poprowadzić...

 

Napisz mi proszę, co sądzisz o Orionach. Jak brzmią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

p.f.pawlikowski, 31 Mar 2009, 22:16

 

>ze ślepym o kolorach się nie rozmawia ;) nie licz na to chłopcze z białą laską...

 

p.f. ależ jak najbardziej, rozmawia się, rozmawia, przecież jestem ślepy... nie głuchy...

 

To jak, fajnie brzmią ? gdzie słuchałeś ? Fajnie się słucha przez stronę internetową... ? Ludzi z twoim wzrokiem to potrafią :))) Przez ściany też widzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

p.f.pawlikowski, 1 Kwi 2009, 01:05

 

>pawle, dlaczego kupujesz kable ofc a nie zwykłe?

>jaka czystość miedzi jest normalna dla normalnego kabla?

 

Nie udało mi się kupić taniej niż za 1,8 zł za metr kabla o odpowiedniej grubości. Drogo ?

Wciąż czekam na Twoją relację z odsłuchów Orionów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

Twoje zabawki mnie nie interesują, ale zastanawiam się dlaczego nie kupiłeś tańszego kabla miedzianego, wiesz są takie przemysłowe za połowe tej kwoty co wydałeś ;)

 

coś w tym stylu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i miałbyś 3 żyły :D, 2 żyłowe wyszukasz jeszcze taniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Arek__45, 8 Kwi 2009, 11:22

 

>Wszystko dobrze....ale entuzjazmu brak.:(

 

Na razie mam uszkodzony preamp i nie mogę słuchać...

Chyba za bardzo były rozbudzone apetyty, a to są po prostu bardzo dobre kolumny, które pokazują prawdę o nagraniu, czasami przykrą...

 

Za bardzo jestem przyzwyczajony do moich starych kolumn i słuchawek (HD600).

 

Ostateczne wnioski naprawdę będę mógł podać po dłuższym przebywaniu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Nie ma nic gorszego jak takie kolumny...szczerze wspolczuje.

Czasami brzydka dziewczyna ma piekna figure nie wiem to taki zart Boga...ale moj system mowi sluchaj,sluchaj to jednak jest piekne!Punktuje plusy i to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Arek__45, 8 Kwi 2009, 12:30

 

>Nie ma nic gorszego jak takie kolumny...szczerze wspolczuje.

>Czasami brzydka dziewczyna ma piekna figure nie wiem to taki zart Boga...ale moj system mowi

>sluchaj,sluchaj to jednak jest piekne!Punktuje plusy i to jest to.

 

hmm, czy ja gdzieś nie napisałem, że nie potrafią fantastycznie zabrzmieć ?!? Wręcz przeciwnie. Po prostu nie WSZYSTKO brzmi super i są denerwujące fragmenty.

 

Nie ma takich kolumn na świecie, które wszystko super odtworzą, bo są złe nagrania, które co najwyżej lepiej mogą odtworzyć kolumny zaburzone (np z wyciszonym fragmentem pasma, które jest podbite na nagraniu i irytuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel

ja to mam daleko, ale moze popros jakis kolegow z forum zeby posluchali u Ciebie i Ci doradzili, opisali tutaj ten dzwiek, moze cos zle podlaczyles itd. Ty masz jakies ideologiczne nastawienie, nie miales do czynienia chyba z dobrym sprzetem i nastawiales sie na cud jakis, a okazalo sie , ze to sa kolumny jak i wiele innych, moze zapros kogos kto by pomogl ocenic jakosc brzmienia, to zaslanianie sie za malym pomieszczeniem jest taka wymowka wielu audiofili, mozesz w kolumnach aktywnych bez problemu podregulowac system tak zeby nie bylo klopotow z basem i to powinno zagrac nawet w 16 m jesli to ma grac, porownywanie brzmienia kolumn ze sluchawkami jest zupelnie bez sensu...a jesli te nowe graja na poziomie budzetowych ls-ow to wogole kleska...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

electro, 8 Kwi 2009, 14:04

 

>ja to mam daleko, ale moze popros jakis kolegow z forum zeby posluchali u Ciebie i Ci doradzili,

>opisali tutaj ten dzwiek, moze cos zle podlaczyles itd.

 

co ja bym zrobił bez takich doradców ;)

 

>kolumny jak i wiele innych, moze zapros kogos kto by pomogl ocenic jakosc brzmienia, to zaslanianie

>sie za malym pomieszczeniem jest taka wymowka wielu audiofili, mozesz w kolumnach aktywnych bez

>problemu podregulowac system tak zeby nie bylo klopotow z basem i to powinno zagrac nawet w 16 m

 

nie do końca, a przede wszystkim, nie twierdzę, że mam kłopot z basem...

 

>jesli to ma grac, porownywanie brzmienia kolumn ze sluchawkami jest zupelnie bez sensu...

 

bo co ?!? słuchawki grają inną muzykę ?!? Brzmienie można jak najbardziej porównywać, gorzej z przestrzenią, tylko to jest nieporównywalne i poczucie dźwięku całym ciałem.

 

>a jesli te

>nowe graja na poziomie budzetowych ls-ow to wogole kleska...

 

nigdzie tego nie napisałem, ale jeśli chcesz się tak pocieszać, to OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel

sluchaj, nie denerwuj sie, przeczytalem ten watek i widze, ze sie miotasz dlatego chcialem cos poradzic ze swojego doswiadczenia, nie za bardzo wiem czego mialbym Ci zazdroscic , bo napewno nie sprzetu audio gdyz Ty dopiero probujesz budowac jakis system audio, a ja swoj tworzylem przez kilka lat i gra zadawalajaco co potwierdzalo wiele osob sluchajacych u mnie muzyki, co nie znaczy , ze nie mozna czegos zmienic, w tej chwili bede zmienial wzmacniacz...nie bierz naprawde tego wszystkiego tak do siebie bo to nie ma sensu, nie chce sie bawic z Toba w jakies osobiste dogadywanki i zlosliwosci bo ani Ciebie znam , ani mam na to czas, nie bawie sie tez w trollowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

electro, 8 Kwi 2009, 15:35

 

>pawel

>sluchaj, nie denerwuj sie, przeczytalem ten watek i widze, ze sie miotasz dlatego chcialem cos

>poradzic ze swojego doswiadczenia, nie za bardzo wiem czego mialbym Ci zazdroscic , bo napewno nie

>sprzetu audio gdyz Ty dopiero probujesz budowac jakis system audio, a ja swoj tworzylem przez kilka

>lat i gra zadawalajaco co potwierdzalo wiele osob sluchajacych u mnie muzyki,

 

super, ale coś kiepsko u Ciebie z czytaniem, ja swój buduję od 25 lat, ale głównie to słucham muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xyz

to rzeczywiscie szmat czasu i jestes jakby na poczatku drogi stad tez moja sugestia pospotykania sie w audiofilskim gronie, czesto krytyka z ust kolegow majacych swieze spojrzenie na nasz system jest bardzo konstruktywna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

electro, 8 Kwi 2009, 15:48

 

>xyz

>to rzeczywiscie szmat czasu i jestes jakby na poczatku drogi

 

jak dla mnie to jest koniec drogi, na bardzo długo :)

 

jakie lepsze kolumny byś mi rekomendował ?

Bo inwestycje w resztę to oczywiście możesz sobie darować, w tym zakresie to najwyraźniej Ty jesteś na początku drogi...

 

>czesto krytyka z ust kolegow majacych swieze spojrzenie na nasz system jest

>bardzo konstruktywna

 

na pewno jakaś wartość w tym jest, ale żeby w pełni ocenić jakiś dźwięk, trzeba z nim poprzebywać dłużej.

 

Dodam tylko, że kilku kolegów będzie miało okazję ich posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.