Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Orion


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

XYZ Pawel dla mnie jesli cos powoduje chocby sredni dyskonfort w pierwszej chwili sluchania to wyrazny znak ze trzeba cos zmienic albo dostroic dokladnie pod siebie, a nie czekac az sie przyzwyczaisz bo przyzwyczaic sie owszem mozna - do kiepskiego grania tez, mmniej wiecej po 20 minutach znosi sie lepiej lub gorzej ale znosi juz kazdy jazgot nawet ten z placu defilad dlatego ludzie sluchajacy naprawde duzo muzyki najczesciej nie sa przywiazani do jednej wznioslej idei. Sam mam kolumny bez skrzyni ale nie slucham na nich wszystkiego lecz to do czego najlepiej sie nadaja, jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego ale jesli cos nie nadaje sie do pasjonujacego sluchania bez najmniejszych zastrzezen chocby kilkunastu plyt ze stu to cos jest nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Piotr__, 8 Kwi 2009, 17:36

 

> Sam

>mam kolumny bez skrzyni ale nie slucham na nich wszystkiego lecz to do czego najlepiej sie nadaja,

 

a do czego się niby takie nie nadają ? Chyba, że nie masz basu, to OK. Ja mam

 

>jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego ale jesli cos nie nadaje sie do pasjonujacego

>sluchania bez najmniejszych zastrzezen chocby kilkunastu plyt ze stu to cos jest nie tak.

 

zdecydowana większość brzmi OK. Generalnie chce się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Jak widać i słychać, masz najlesze kolumny na świecie, wszyscy z tego powodu siają po rajtuazach (oprócz mnie) i co stego wynika? porawił Ci się słuch , samopoczucie, samozadowolenie z ich prezentacji?

Ja osobiście ich bym nie chciał oszczać, ale nie ze wględu że Ci zazdoszczę, bo mnie to lotto, tylko ze względu na Twoje wcześniejsze wpisy.

Dla mnie jesteś "malutki" i to pod każdym wględem.

 

sb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xyz

na poczatku drogi to mi chodzilo o to , ze odkryles , ze lepiej nagrane plyty graja lepiej, a gorzej nagrane brzmia gorzej, to jest bardzo dobre odkrycie, ale wszystkich co sie zaczynaja interesowac lepszym sprzetem, wiekszosc tych co slucha 25 lat juz to doskonale wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od strony DIY to np basowce w orionach są cieniutkie w muzyce i bynajmniej niechodzi tu o audiofilskie bajdurzenia...zapraszam na forum DIYaudio.pl gdzie można sobie poczytać w jakiej konfrontacji i jak mocno dostawały po dupie od głośników sporo niższej klasy w muzyce...

Aplikacje standardowe czyli MB w zależności od wymagać w opcji 1 lub 2 szt MB (swoją drogą waga MB). Inna aplikacja nieda im szybkości która jest ich najsłabszą stroną - co innego kino -tu można ściany wyburzać i do tego się nadają doskonale w odróżnieniu od muzyki. Było wiele prób i wiele konfrontacji i zawsze dostawały w muzyce. Na w/w forum można poczytać opinie osób testujacych te przetworniki raczej bardzo sceptycznie nastawionych do ałdiofilskich sieczek więc temat bez naciągania...różne osoby-wnioski wspólne-kino tak, muzyka nie.

Średniak także ma trudny do opanowania peak ale to już było napisane więc niema się co rozwodzić na ten temat...

Jeśli to mają być najlepsze głośniki to ja dziękuje...

Można znacznie lepiej w takim budżecie a nadal do najlepszych będzie im daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozum mnie źle, mój wpis odnosi się jedynie do ochrzczenia orionów najlepszymi co jest delikatnie mówiąc mocno naciągane. Akurat cały marketing i dopisywane ideologie mnie nieobchodzą ponieważ interesując się daną kolumną patrze jaki przetwornik w niej siedzi, jak aplikacja ma się do parametrów T/S zresztą jak większość chyba osób stojących po stronie DIY niedających sie w "konia" robić przez sprytnych naciągaczy od reklamy.

 

Wystarczy wejśc na największe forum DIY a PL gdzie konstrukcjepowstają bez zapożyczania pomysłów na gotowce a wynikające z lat praktyki osób je tworzących mających porównanie z b.dużą częścią oferty przetworników producentów dostępnych dla hobbystów. Udowadniać niema co ani się wykłucać. Wsyatczy tam wejść i poczytać. Wpisy powstały po kontaktach bezpośrednich z tymi przetwornikami w dodatku zanim oriony ujżały światło dzienne więc niema mowy żeby ktoś tak napisał na złość Pawłowi czy też z zazdrości. Podstawa basowa w tych kolumnach to kinowe zamulatory do tworzenia trzęsienia ziemi, nie do muzyki. Pewnie dlatego po odpaleniu orionów szału niema i niebędzie nawet jakby im prąd wiadrami nosić co zresztą lubią ale szybkości nienabiorą. W muzyce zawsze będą miały zadyszke. Wystarczy posłuchąc szybszego głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 8 Kwi 2009, 23:15

 

Poczytaj sobie jak Linkwitz dobierał głośniki do Orionów, on nie wziął pierwszych lepszych czy tanich, wziął najlepsze, na podstawie pomiarów i dopiero POTEM odsłuchów:

 

http://www.linkwitzlab.com/x-mid_dist.htm

 

>Patrząc od strony DIY to np basowce w orionach są cieniutkie w muzyce i bynajmniej niechodzi tu o

>audiofilskie bajdurzenia...zapraszam na forum DIYaudio.pl gdzie można sobie poczytać w jakiej

 

a o co ? Te Peerleesy mają bardzo małe zniekształcenia, co może powodować, że niektórzy przyzwyczajeni do dużych kręcą nosem...

 

>Inna aplikacja nie da im szybkości która jest ich najsłabszą stroną - co innego kino -tu można ściany

 

szybkość powiadasz, to jest z arsenału audiofilskiego, popatrz sobie lepiej jaki jest czas narastania przebiegu 120Hz, będziesz miał pojęcie o szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie o szybkości będziesz miał jak posłuchasz szybkiego głośnika. Wszyscy którzy mają jakie kolwiek porównanie z przetwornikami niskotonowymi potwierdzą to co napisałem bo to są wrażenia po odsłuchu także osób które płaciły worek pieniędzy za te głośniki jak również własnoręcznie budowały skrzynki również na stosownym poziomie...nie słuchały w sklepie i na poprawe nastroju "opluły" daną konstrukcje. Na daną chwie wątpie by ktokolwiek wywdzący się z polskiego DIY (z jakim kolwiek doświadczeniem) porwał się na basowca z tej lini z myślą o muzyce na domiar złego z myślą o kolumnie...co innego hi-end'owy sub w kinie, to extra klasa praktycznie bez konkurencji.

Pare głośników także przerobiłem i akurat w tej kwesti wiem że można lepiej. Raczej postawiłbym na TIV'a z visatona...ten przynajmniej nadaje się pół na pół muzyka/kino. A tak konkretniej to w bezpośrednim odsłuchu 1 Peerless + MB + 300w rms został dosłownie zmiażdżony przez 2xMDS08 (2x20cm) + 2x120w rms w kwesti szybkości i barwy-co to za głośnik google powie niezwykle wiele bo to swego rodzaju ewenement ito dość tani mimo zaawansowanej kevlarowej membramy. To akurat jest śmieszne biorąc pod uwage niesamowią rozbierzność ceny...gdyby jednak sytuacje odwrócić i za punkt odniesienia postawić kino to i 10 mds'ów czy też 1 do 1 w przypadku zbliżonego do Peerlessa głośnika, niedałoby rady masie wytwarzanej przez Peerlesa bo tu ściany można burzyć. Akurat parametry tego Peerlessa są dobrze znane i niemusze na nie patrzeć...wady tych przetworników dostrzeżesz gdy posłuchasz czegoś szybszego i to jest pewne bo niema mowy aby opinia ludzi słuchających tych głośników w 100% była mylna. Najlepsze kolumny niepowinny mieć wad a tu są przynajmniej dwie:

1.peak średniaka

2.natura basowca.

Niesą to najlepsze na świecie głośniki...choć nietwierdze że są złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 00:38

 

>dostrzeżesz gdy posłuchasz czegoś szybszego i to jest pewne bo niema mowy aby opinia ludzi

>słuchających tych głośników w 100% była mylna. Najlepsze kolumny niepowinny mieć wad a tu są

>przynajmniej dwie:

 

No to poczytaj jeszcze opinie osób, które słuchały Orionów. Nie ma ta nic o mulącym basie.

 

http://www.linkwitzlab.com/orion_reviews.htm

 

A slyszalność i ewentualna problematyczność peaka średniotonowca jest dyskusyjna. Zapytam SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez spotkalem sie z opinia wielu osob , ze te basowce to znakomity wybor do kina, niestety kosztowaly troche i ostatecznie zdecydoewalem sie na suba krk audio, nie wybralem najgorzej bo to wysmienite okazalo sie suby w tej cenie, cena zreszta z uwagi na duzy popyt w miedzyczasie wzrosla...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 01:14

>A slyszalność i ewentualna problematyczność peaka średniotonowca jest dyskusyjna.

 

Co ciekawe teraz naginasz rzeczywistość w drugą stronę tzn jakby sytuacje przyrównać do słyszalności kabli która Twoim zdaniem nieistnieje bo między innymi niema na to dowodów namacalnych czyt. pomiarów dzięki czemu zjawisko to negujesz, słyszalnośc peak'a średniaka również ma być dyskusujna w zamyśle niesłyszalna mimo iż w pomiarze wychodzi? i mniej lub bardziej to słychać ? tu tak łatwo się niewykręcisz bo sam o tym pisałeś dodatkowo na ten peak jest "papier" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz wiem , ze tutaj chodzi o problemy psychiczne i kompleksy autora watku, a nie normalna dyskusje o sprzecie, szkoda nerwow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 01:42

 

>>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 01:14

>>A slyszalność i ewentualna problematyczność peaka średniotonowca jest dyskusyjna.

>

>Co ciekawe teraz naginasz rzeczywistość w drugą stronę tzn jakby sytuacje przyrównać do słyszalności

>kabli która Twoim zdaniem nieistnieje bo między innymi niema na to dowodów namacalnych czyt.

>pomiarów dzięki czemu zjawisko to negujesz, słyszalnośc peak'a średniaka również ma być dyskusujna w

>zamyśle niesłyszalna mimo iż w pomiarze wychodzi? i mniej lub bardziej to słychać ? tu tak łatwo się

>niewykręcisz bo sam o tym pisałeś dodatkowo na ten peak jest "papier" :)

 

ja tego nie neguje, ale w tej aplikacji jest tylko JEDNA częstotliwość, która to może pobudzić TRZECIĄ charmoniczną.

 

Przeczytałeś wyniki pomiarów i opinie ludzi, którzy słyszeli Oriony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

electro, 9 Kwi 2009, 01:51

 

>ja juz wiem , ze tutaj chodzi o problemy psychiczne i kompleksy autora watku, a nie normalna

>dyskusje o sprzecie, szkoda nerwow...

 

dyskusja ? Przecież Ty jej wcale nie prowadzisz, na pytanie o konkrety odpowiadasz, że cię one nie interesują... Od początku też jesteś zgryźliwy, więc jeśli ktoś ma jakieś "problemy psychiczne i kompleksy" to raczej Ty :)

 

Napytałem sobie biedy bo nie padłem plackiem przed hajendowymi kolumnami :)

Mogłem, tak jak inni (np. Elb), pisać o dźwięku w samych superlatywach, tylko ochy, achy i mlaskanie :) Tylko nie wiedzieć czemu każdy ich kolejny klocek jest JESZCZE lepszy. Tylko jak to możliwe, jeśli ten poprzedni to był szczyt...

A co z gorzej nagranymi płytami ?!? Wszystki brzmią super ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ciekaw jestem czy ktoś będzie w stanie powiedzieć, co to jest "szybszy" głośnik. Misiomor kiedyś założył taki watek i chyba jako jedyny podjął się merytorycznego opisu zjawiska "szybkości" basu. Oczywiście znalazło się kilka osób które miały na to swoją niekoniecznie popartą czymkolwiek poza swoimi odczuciami opinię.

 

Jeżeli chcemy mówić o tym zjawisku to można a nawet trzeba wspomnieć o odpowiedzi imnpulsowej. Z tego co pamietam to odgroda ma 4-5 ms, zamknięta 6-7 ms a BR nawet do kilkudziesięciu milisekund. W tym przypadku ogdroda ma istotną przewagę.

 

W gruncie rzeczy to większość parametrów TS ma za zadanie pomoc w strojeniu obudowy, a kiedy jej nie ma to można sobie większosć z nich o dupę potłuc. Generalnie liczą się Fs, Qts i poziom zniekształceń. Przy aktywnych podziałach i korekcji przbieg SPLu i proporcje dźwięku w stosunku do innych głośników i tak sa dpasowane, więc w sumie ogdrody są jednymi z najprostszych wyjsć. Dla minimalistów jak w sam raz:)W większym stopniu sama geometria odgrody i jej układ wpływają na dżwięk niz np. hmm.. kable:)

 

Paweł, czy masz wersję z notch'em na W22ex??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

rafaljakichmalo, 9 Kwi 2009, 10:00

 

>Po pierwsze ciekaw jestem czy ktoś będzie w stanie powiedzieć, co to jest "szybszy" głośnik.

>Misiomor kiedyś założył taki watek i chyba jako jedyny podjął się merytorycznego opisu zjawiska

>"szybkości" basu. Oczywiście znalazło się kilka osób które miały na to swoją niekoniecznie popartą

>czymkolwiek poza swoimi odczuciami opinię.

 

LS30 miał naprawdę szybki bas, tylko że cała jego tajemmnica polega na tym, że tam nie było niskich składowych, które subiektywnie spowalniają dźwięk...

 

Moje radyjko w pracy ma super-hiper szybki bas :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jasne, a jest inna ?!?

>ale w powyższych chodzi o zniekształcenia samego głośnika, które faktycznie mogą trochę wzbudzać ten

>rezonans.

 

Sorry - pogibało mi się z rs225rs28 Marka Krawca. Zrobił drugą wersję projektu bez notcha na metalowym wooferze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 08:32

>Przeczytałeś wyniki pomiarów i opinie ludzi, którzy słyszeli Oriony ?

 

Nie nieczytałem ponieważ ilość wpisów pochwalnych niemusi o iczym świadczyć czyt. 3/4 forumtwierdzi że kable "grają" a niektórzy upierają się że to nieprawda:)

 

Podejrzewam że niezaglądałeś na DIYaudio.pl by wpisać te kilka literek w wyszukiwarce...

 

Peerlees jest takim głośnikiem nie z przypadku, tak został zaprojektowany. Podam taki przykład. Mocny, wielki (pojemność skokowa) silnik z ciągnika siodłowego (tir) po zamontowaniu w lekkiej obudowie (teoretycznie) typu F1 niestanie się silnikiem wyścigowym mogący być rekordy pomimo że ma moc, moment, wytrzymałość itd nawet jak odrzucimy całą obudowe ciężarówki powodującą jego spowolnienie, umieszczając w lekkim nadwoziu niepowodującym oporów. Fakt, pojedzie szybko ale itak dostanie po D od byle jednostki 5x mniejszej projektowanej pod sport. Co wynika z takich a nie innych założeń konstrukcyjnych.

 

Niewiem jak Peerless gra w tak specyficzej obudowie/konfiguracji jak występuje w orionach w sekcji basowej ale ten przetwornik został zaprojektowany do współpracy z MB i dużych wychyłów membramy, dużych ciśnień-wielki resor ma swoje uzasadnienie ale w przypadku szybkości byle estradowiec go wciagnie nosem w muzyce (szybkiej muzyce bo w "czarnej muzie" może być odwrotnie) swoim wykopem włąśnie dlatego że tak został zaprojektowany a nie inaczej. Niema najlepszych głośników. Są najlepsze w określonym przeznaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 11:07

 

>>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 08:32

>>Przeczytałeś wyniki pomiarów i opinie ludzi, którzy słyszeli Oriony ?

>Nie nieczytałem ponieważ ilość wpisów pochwalnych niemusi o iczym świadczyć

 

dziwne, raz twierdzisz, że ważne są opinie ludzi, a raz, że nie...

Opinie na diyaudio odnoszą się do innej koncepcji (subbas BR). Być może ktoś go źle zaaplikował, nie wiem.

 

>Peerlees jest takim głośnikiem nie z przypadku, tak został zaprojektowany.

 

ja wiem, że został zaprojektowany do odtwarzania niskich tonów z dużą mocą i niskimi zniekształceniami, jest w tym dobry i tak został zaaplikowany.

 

>Niewiem jak Peerless gra w tak specyficzej obudowie/konfiguracji jak występuje w orionach w sekcji

>basowej

 

poczytaj opinie

 

>ale ten przetwornik został zaprojektowany do współpracy z MB

 

niekoniecznie. Świetnie się spisuje w odgrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 11:07

 

>ale w przypadku szybkości byle estradowiec go

>wciagnie nosem w muzyce (szybkiej muzyce bo w "czarnej muzie" może być odwrotnie) swoim wykopem

>włąśnie dlatego że tak został zaprojektowany a nie inaczej. Niema najlepszych głośników. Są

>najlepsze w określonym przeznaczeniu.

 

a tak, estradowce są znane z braku niskiego basu :)

Jest to faktycznie szybki brak basu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>XYZPawel, 9 Kwi 2009, 11:16

 

>dziwne, raz twierdzisz, że ważne są opinie ludzi, a raz, że nie...

>Opinie na diyaudio odnoszą się do innej koncepcji (subbas BR). Być może ktoś go źle zaaplikował, >nie wiem.

 

I kto to pisze :) Sam naginasz wiele kwesti pod własne potrzeby jak choćby "dyskusyją" Twoim zdaniem (raz tak raz nie) sprawe peak'a średniaka. Sens "ważności" opini ludzi podciągłem pod Twój punkt widzenia. Z jednej strony podsuwasz mi opinie na temat oriona z drugiej niezgadzając się z głosem ogółu w kwesti kabli, wzmacniaczy i wiadomwj reszty. To miałem na myśli co zresztą pokazuje naginanie pewnych kwesti na własne potrzeby w tym momencie :)

 

Co do Peerlessa to nie ktoś go źle zaaplikował a każdy z Diyaudio.pl kto miał z tymi głośnikami do czynienia wyciągnął takie wnioski niezależnie od aplikacji bo była przerobiona niemal każda łącznie z kombinacjami wagi(niestandardowej-MB Peerlessa ma możliwość kombinacji z wagą ) jak ilości MB. No może poza ukłądem isobarycznym czy różnych stopni bandpass choć tu jedynie z przyczyn bardzo skomplikowanych wyliczeń takiej konstrukcji nikt się niepokusił o sprawdzenie. Tak szczerze mówiąc to z konstrukcyjnej strony jest bez sensu montowanie typowego subniskotonowca do konstrukcji 3 drożnej z racji góry pasma typowego sub basiaka i dołu (nisko)średniaka. Pisząc o niskim basie vs. jego braku w estradowcu ponieąd przyznałeś mi racje :) Peerless ma mega niski bas ale w muzyce akurat niest to tak ważne (zakładając naturalnośc przekazu:) ) co innego w kinie. Odwrotna sytuacja jest z estradowcem, niemusi przetwarzać pasma które niewystępuje :) choć jeśli się uprzeć do "ciężkiej" muzyki wielkie estradowce aplikuje się w tzw "odwrotki" i uwierz mi że taka konstrukcja niedość że charakteryzuje się niesamowitą szybkością to jeszcze łeb urywa zejściem i ciśnieniem. Problematyczna jest jedynie wielkość i poprawne wyliczenie. Ogólnie rzecz biorąc jeśli w Twojej ocenie jest ok to najważniejsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwesti estradowiec vs Peerless. Przypomniał mi się fajny estradowy głośnik który bez kombinacji z obudową poczyniłby pogrom z Peerlessem zarówno szybkością jak zejściem. Beyma Power 12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 12:40

 

>>dziwne, raz twierdzisz, że ważne są opinie ludzi, a raz, że nie...

>>Opinie na diyaudio odnoszą się do innej koncepcji (subbas BR). Być może ktoś go źle zaaplikował,

>>nie wiem.

>I kto to pisze :) Sam naginasz wiele kwesti pod własne potrzeby jak choćby "dyskusyją" Twoim zdaniem

>(raz tak raz nie) sprawe peak'a średniaka. Sens "ważności" opini ludzi podciągłem pod Twój punkt

>widzenia. Z jednej strony podsuwasz mi opinie na temat oriona z drugiej niezgadzając się z głosem

>ogółu w kwesti kabli, wzmacniaczy i wiadomwj reszty. To miałem na myśli co zresztą pokazuje

>naginanie pewnych kwesti na własne potrzeby w tym momencie :)

 

nic nie naginam, różnice między kolumnami są duże i udowodnione w testach ABX. A słyszalnośc tego peaku jest tylko teoretyczna.

 

>Co do Peerlessa to nie ktoś go źle zaaplikował a każdy z Diyaudio.pl kto miał z tymi głośnikami do

>czynienia wyciągnął takie wnioski niezależnie od aplikacji bo była przerobiona niemal każda

 

w odgrodzie też ?

 

>jego braku w estradowcu ponieąd przyznałeś mi racje :) Peerless ma mega niski bas ale w muzyce

>akurat niest to tak ważne (zakładając naturalnośc przekazu:) ) co innego w kinie. Odwrotna sytuacja

 

może nie jest to TAK ważne, ale w hajendowej kolumnie już tak, ja chce słyszeć KAŻDY zakres.

 

Opierasz swoje opinie na zupełnie innej konstrukcji, kolega w wątku pokazał Ci jakie szybkości się uzyskuje w różnych obudowach. Powinno Ci to dać do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Strefaz, 9 Kwi 2009, 12:52

 

>Jeszcze w kwesti estradowiec vs Peerless. Przypomniał mi się fajny estradowy głośnik który bez

>kombinacji z obudową poczyniłby pogrom z Peerlessem zarówno szybkością jak zejściem. Beyma Power >12.

 

czysta, niczym nie poparta spekulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.