Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mi udało się kupić głośnikowe Van Den Hul - Magnum :)

W przyszłym tygodniu będe miał u siebie to porównam z obecnymi Van Den Hul - CS 122 jaki wpływ mają na mój system.

 

A następnie zrobie odsłuchy w biwiring-u, bo jeszcze nie testowałem wzmacniacza i kolumn w takim setup-ie. Na góre Van Den Hul - CS122 a na dole Van Den Hul - Magnum.

 

pozdro

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw jak ta seria M gra.

Wygląd straszny - przypominają mi się głośniki z początku lat 90 - te wysokotonowce i otwór bass reflex to wg mnie krok w tył jeśli chodzi o wygląd. Czarna okleina - to rozumiem innej nie będzie bo taka jest budżetowa opcja i będą tylko w tym kolorze? Jestem ciekaw jak wykończenie na żywo wygląda. Czekam na testy czy forumowiczów czy gazetowe - chociaż podejrzewam że to co się w gazecie pojawi to same ochy i achy będą za tą cenę.

Rodzi mi się też pytanie czy ta seria M to jest seria najniższa czy zastąpi BR (chyba nie??)? Czy chodzą już pogłoski czy jeszcze jakieś nowe serie wystąpią w tym roku? Czy coś nowego w ofercie się pojawi, czy też z serią BR albo Gold coś pokombinują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach głośnikowego VDH - Magnum wpiętego w mój system :)

Spodziewałem się że będzie lepiej ale że aż tak bardzo hehe :))) Jest dużo dużo lepiej, rewelacja!

 

Za jakiś czas jak ochłone i przyzwyczaje się do obecnego dźwięku to zrobie biwiring: VDH-CS122 i VDH-Magnum. Napewno będzie jeszcze lepiej - poprawi sie wszystko ale na ile.... się okaże.

 

A tymczasem zainteresowanych jak to gra wysyłam do opisu VDH - Magnum.

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej od paru dni słucham w biwiring-u, VDH - CS122 na górze, VDH - Magnum na dole.

 

W skrócie - bardzo poprawiła się sttereofonia i dynamika, góra dostała jeszcze większej szczegółowości i jest czystsza wyraźniejsza. Średnica nabrała aksamitności i delikatności oraz powietrza. Niskie tony są lepiej zaznaczone i zdecydowanie schodzą jeszcze niżej!

 

Ps. Bardzo podoba mi sie że przy bardzo cichym słuchaniu późnym wieczorem 23 i później słychać wszystko wysokie , średnie i bas. Że nie jest jak kiedyś iż albo za mało jakiegoś zakresu lub był zamazany :)

 

Uważam że jeśli będe kiedyś wymieniał kolumny to tylko na takie które umożliwiają podłącznie biwiring by można wykorzystać w 100% kolumny jak i wzmacniacz.

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo duża różnica w całym paśmie, odyssey ma więcej detali delikatniej podawanych na wysokich rejestrach lepiej bas prezentuje średnica podobnie

 

 

http://www.whathifi.com/news/EXCLUSIVE-Monitor-Audio-updates-entry-level-Bronze-speakers/

 

są już ceny nowych BX! :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co powiem ci ze odradzam ci tych kabli z MA

 

Mam wlasnie chord odyssey2 i powiem ci ze porazka

Tzn .

Jak wiadomo MA nie skapi sobie wysokich to w chordach jeszcze bardziej jest to pokazane , a bas nie schodzi tak nisko jak w moich starych monsterach. Sprawdzalem na 4 wzmacniaczach i taki sam efekt tnie niskie i pokazuje bardziej gore

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica jest taka, że ja używam w tej chwili Chord Carnival Silverscreen, a więc jakby nie było ta sama firma, tylko model podstawowy, a więc mogę przypuszczać, czego sie spodziewać... Do tego Carat grający ciepło, z mocnym, poluzowanym na samym dole basem i delikatną górą i Xindak z podobnym balansem tonalnym, no i mam Ma Rx8,które mają dużo ciemniejsze brzmienie z większą ilością basu niż Rx6. Zobaczymy, dopuki nie przesłucham, nie będę wiedział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Audio- Video" piszą o Carnivalu: wyraźnie podkreślona góra i odchudzony bas, uproszczona przestrzeń i dynamika

 

Zaś o Oddysey: Otwarty, dynamiczny z realistycznym oddaniem rytmu i detali, niskie składowe mają znakomity ciężar i timing, naturalna średnica spójnie połączona z sopranami, zrównoważony pod względem barwy. Tak więc in plus dla brzmienia Oddysey..

 

Nie ufam za bardzo pismom branżowym, ale porównywali obydwa kable podczas jednej sesji odsłuchowej, a więc nie sądzę, żeby nie usłyszeli różnicy;)

 

Jeśli będzie pudło,pomyśle dalej, a kabelki z łatwością odsprzedam na Allegro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.