Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od kilku miesiecy MA RX6 stanowi element mojego systemu audio. bardzo odpowiada mi analityczna forma brzmienia MA. utknalem na etapie doboru wlasciwego wzmacniacza w okolicach 4k (naim 5i, creek evo2, primare i21). bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi, wskazowki, spostrzezenia, etc. jak kolumny sprawdzaja sie z yaqinem, vincentem 236, innymi lampami? oczywiscie licze na przyjecie do grona fascynatow MA, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej

Mam mala zagwozdke.

 

Planujac zmniane elektroniki i chialem zaczac napedzac czyms porzadnym moje MA RS8.

Zmiana miala byc z CA 540Rv2 (amplituner) na jakis lepszy bardziej audio wzmacniacz stereo.

 

Zakupilem Primare - przyznaje sie w ciemno. To chyba nie gra z MA albo mnie nie podchodzi wogole.

Z czym najczesciej laczone sa kolumny Monitor Audio jesli chodzi o elektronike.

 

Nie chcac ponosic kosztów zwiazanych z eksperymentowaniem z okablowaniem do zestawu Primare+Monitor Audio wkleilem zapytanie tutaj do klubu.

 

Reszta toru jest opisana w "o mnie"

 

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZAF

 

Ale jakiego dźwięku szukasz (chcesz osiągnąć)?

 

Jeśli muzykalny i przyjemny do muzy bardziej stonowanej i spokojnej to z pewnością CARAT A57,

Muzy szybszej, żywszej, rock, metal to ONKYO A-933,

Co do VINCENTA SV-236mk2 to mi osobiście nie przypadł z MA Rx6 (jakoś za sucho i ostrawo na górze, niektóre instrumenty zostały skompresowane w odsłuchu, a tak średnica dobra ale z kolei bas jakiś rozmyty bez barwy). Nie słuchalem NAIM 5i, CREEK EVO2, PRIMARE i21 ani YAQINA.

Witamy w klubie :)

 

Pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się przywitać i jednocześnie dołączyć do klubu MA.

Zakupiłem MA RS5. Za jakiś czas będzie odpowiedni wzmacniacz i CD. Tymczasowo stary Technics su-a700MKII I laptop. Już nie mogę się doczekać zmiany bo jak narazie to katastrofa . Jeśli koledzy mogli coś doradzić byłbym wdzięczny. 18m2 kwadrat, pop,R&B. Lubię w miarę ciepły dźwięk z niskim basem (ale nie waleniem po ścianach)z czystą w miarę szczegółową górę. Sporo czytałem że MA fajnie się zgrywa z NAD'em np.326 lub 355. Biorę też pod uwagę Arcam 18 lub 28.

z góry dzięki i pozdrawiam właścicieli MA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam cd Nad 515 bee, planuję zakup wzmacniacza Nad 315. I tu pojawia się pytanie ; jakie kolumny? Zastanawiałem się nad BR5 lub RX1 lub RX2. Które wybrać. Zależy mi na tym aby zapłacić jak najmniej za jak najbardziej sensowną konfigurację. Pokój 18 metrów, słucham głównie muzyki dawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że oczywiście do monitorków musiałbym podstawki dokupić. I tu rodzi się pytanie czy gra jest warta świeczki? rx1 same w sumie kosztują tyle co br5... Nie wspominając już o kosztach RX2... Czy warto inwestować w kolumny mając na uwadze taką elektronikę budżetową...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników/miłośników marki Monitor Audio. Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem ślicznych RS8 :)

Bardzo sobie chwalę ich szczegółowość, barwę brzmienia i design ale... niektóre aspekty brzmienia są niestety tylko potencjalne.

Po wielu testach stwierdziłem, że źródlem problemu jest odtwarzacz CD Arcam 72 (wzmacniacz to Nad315Bee). Odsłuch w tej konfiguracji, ale z odtwarzaczem np. Musical Fidelity A3.5 dał o wiele większą dynamikę i wpuśił "powietrze". Arcam 72 moim zdaniem to zbyt "jasne" brzmienie. Czy ktoś z forumowiczów ma propozycę rozwiązania tego problemu? Tuning Arcama, wymiana odtwarzacza na bardziej dostępny (niż MF A3.5) odtwarzacz? Może inna alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

ASIKI

 

Elegancko!!!

 

To teraz na full wypasie grasz, szybko mi tu pisz hehe jak teraz gra Twój system!

 

Jaką moc oddaje końcówka - czy ma tą samą moc co integra?

 

Z pewnością dynamika i bas - jego głębia, natężenie i zwarcie sie poprawiło?

 

A i jakie teraz kable masz głośnikowe na góre i na dól?

 

Gratuluje i czekam na odpis, w sumie wszyscy klubowicze zapewne są też ciekawi efektu :)

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, z wypasem to bym nie przesadzał. Końcówka sporo poprawiła, nawet bardzo dużo, pamiętajmy jednak że reszta systemu bez zmian, bądź co bądź to znacznie niższa półka.

Nowa zabawka (18kg) to wyższa seria tej samej firmy co pozostałe klocki, ma więc ten sam charkter, tu się nic nie zmieniło. To co uległo znaczącej poprawie to dynamika, zejście na basie i jego kontrola, ogólna przejrzystość i stereofonia.

Kwestie dynamiki i kontroli basu bez względu na głośność przestały być w ogóle tematem jakichkolwiek rozważań, wszystko trzyma za mordę...z bezczelną lekkością :). Katalogowo mocy może niedużo: 120W ciągłej na kanał przy 8 om, ale 420W dynamicznej na kanał przy 2 omach swoje robi. Do tego pokoik 20m2...

Ogólnie wiadomo że MonitorAudio cicho grają kiepsko. Końcówka tylko trochę poprawiła w tym temacie, nadal trzeba je rozbujać, ale przynajmniej nie mam problemu w drugą stronę: że cicho jest bez barwy, potem niewielki zakres gdy jest ok, a ciut głośniej robi się hałas. Teraz można dać ile wlezie, im głośniej tym cudniej :)

Oczywiście basik nadal jest nieco misiowaty, jak to z MonitorAudio :) ale dużo lepiej kontrolowany.

Przejrzystość i stereofonia - dużo lepiej, nowe instrumenty w starych nagraniach itd :) Jednak tu najbardziej ogranicza stary system i bez drastycznych zmian wiele więcej nie zdziałam.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, chociaż jest też parę problemów. Po pierwsze strasznie długo się nagrzewa żeby grać pełną barwą, po drugie mam niedopasowane kable, a po trzecie bas schodzi teraz tak nisko że pułapki basowe nie wyrabiają i czasem dudni w całym domu.

Kabelki na razie się nie zmieniły i są te same jak na starych fotkach (str. 1. tego wątku). Jak widać głośnikowce są nieco nakombinowane, oferują nadmiar basu i sporo wysokich. Świetnie się to sprawdzało przy słabowitej integrze, ale przy mocnej końcówie już nie. Do tego IC łączący końcówkę ze starą integrą (robiącą za pre) to badziewie z marketu za 50zł. Tak więc jest to temat który muszę wziąć na stół w pierwszej kolejności.

A dalej... jakiś fajny pre? Może lampowy? :) Jest jeszcze dużo do zrobienia...

Pzdr,

Asiki

PS. Sorki za przydługi wywód, po prostu cieszę się jak dziecko i chciałem się tym z Wami podzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIKI

 

No to super z ogólnie gra pięknie. Myślałem że masz integre i końcówke podłączoną w Biampingu, a jeśli dobrze zrozumiałem to Integra robi teraz za przedwzmacniacz a kolumny zasila Końcówka.

 

No ale i tak teraz masz dużo większą moc niż z Integry :)

 

A spróbowałeś już grać właśnie w biammpingu jeśli jest taka możliwość?

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość biampingu teoretycznie jest, oba klocki mają podobne wzmocnienie. Oczywiście jednyny wariant jaki jest sens sprawdzać to integra na górę. Nie bardzo jednak wiem czy ma to sens - wysokie tony z nowej końcówki też są lepsze. Chociaż może integra po odciążeniu by pokazała nowe oblicze? Mogę spróbować, tyle że kable mam jakie mam... Pomyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKSON

 

Myśle że zdecydowanie M jest następcą GR gdyż ma wiele ulepszeń w stosunku do GR-a.

 

ASIKI

 

No jesli będziesz miał ochote i możliwość to sprawdź w biampingu. Fakt pisałeś że z końcówki nawet lepiej góra brzmi niz z integry ale właśnie.... jak integra pójdzie tylko na góre to kto wie hehe.

 

Kiedyś pisałem o zmianach w serii GS i PL. Najprawdopodobniej w połowie lipca będzie już więcej wiadomości o nich.

Na tą chwile wiem że w nowych GS będzie wstęgówka i kształt obudowy jak w obecnej serii PL.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mała aktualizacja wrażeń z nowej końcówki, a właściwie jej wpływu na kolumny, więc bardziej o kolumnach niż wzmaku.

Zawsze zastanawiałem się dlaczego ludzie piszą że GS-y wymagają mocnego wzmaka, przecież świetnie grały z moją słabowitą integrą. Ok, świetnie, ale nigdy nie grały dobrze cicho. Teraz posłuchałem na spokojnie i stwierdzam że problem kiepskiego grania po cichu jest teraz znacznie mniejszy. Moje wcześniejsze spotrzeżenia były mylne, ponieważ końcówka potrzebuje sporo czasu żeby się nagrzać i dojść do siebie (nawet do godziny), dopiero wtedy kolumny bardzo ładnie grają nawet przy niedużych poziomach głośności (co nie było możliwe przy starej integrze). Oczywiście nadal rozwijają skrzydła jak się im podkręci, to bez dwóch zdań, ale teraz nawet cicho jest ok.

Pzdr,

Asiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.