Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem wzmacniacz z NAD C355 na Meridian 551 i muszę napisać, że tworzy super duet z Callisto III. Jest lepiej praktycznie pod każdym względem, choć nie są to porażające różnice. Jest kulturalniej, dźwięk bardziej oderwany od kolumn, więcej mikrodetali - to pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałbym się dowiedzieć od Was jak wypadają wokale w Callisto. W moim systemie, w którym jest castle knight 2 brakuje mi nieco wysunięcia wokalu do przodu. Jest na linii kolumn a czasami trochę w głębi. Czy Callisto podają nieco bliżej średnicę? A szczególnie wokale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

z jego recenzji wynika ze 4 są bez podstawy basowej, nie wiem w jakim pomieszczeniu słuchał ale do 14m nie ma mowy o braku basu w tej konstrukcji i potrafi tez nisko zejść... W mojej ocenie 4 mają lepszy niski rejestr dlatego ze jest lepiej sklejony do reszty... Nie jest tak oddzielony od reszty pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę w sprawie swojego pierwszego porządnego audio, który mam nadzieję, że wreszcie sfinalizuję w tym roku,

Do rzeczy: po wielu recenzjach jestem zdecydowany na RLS Callisto III - czekają mnie jeszcze odsłuchy tego sprzętu, konkurentem będą jeszcze kolumny JBL 4312 m.

Pokój odsłuchowy ok 13m2.

Mam pytanie co do ustawienia tych kolumn? Czy mogą spoczywać na komodzie (ciężka) na przeciwko kanapy czy koniecznie muszą być na standach?

Kolejne pytanie o wzmacniacz- wole coś używanego do kwoty ok. 2500 zł. Kolega wyżej napisał, że posiada Meridiana i jest zadowolony z brzmienia.

Co możecie polecić do takiej kwoty oprócz w/w meridiana? Widziałem wpisy związane z naimem oraz cyrusem.

Dodatkowo chyba się zaopatrzę w dac hegela hd2 i dźwięk będzie puszczany z komputera.

 

Kolejne pytanie... czy rls callisto umożliwiają komfortowy odsłuch przy tzw cichym słuchaniu, z odpowiednią dynamiką ? Nie wiem czy dobrze sie wyraziłem, chodzi o podwaliny basu oraz przestrzeń.

 

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kwestii akustycznej... ustawienie kolumn na starej komodzie dębowej o szerokości ok180cm ( w centrum wzmacniacz ), kolumny rozstawione na skrajach na podstawkach z granitu i lekko skierowane do środka- takie ustawienie mija się z celem? Czy jednak w ramach pewnego kompromisu jest taka możliwość? Głośnik wysoko tonowy znajdzie się na linii ucha słuchacza,a odległość od ściany to ok 17cm.

 

Kwestia cichego słuchania jest dla mnie ważna, czasem odrobinę głośniej ale bez przesady.

 

Kwestia wzmacniacza- wiele osób poleca heed obelisk, hegela h70, naim, cyrus, meridian.

A może sugden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czy w kwestii akustycznej... ustawienie kolumn na starej komodzie dębowej o szerokości ok180cm ( w centrum wzmacniacz ), kolumny rozstawione na skrajach na podstawkach z granitu i lekko skierowane do środka- takie ustawienie mija się z celem? Czy jednak w ramach pewnego kompromisu jest taka możliwość? Głośnik wysoko tonowy znajdzie się na linii ucha słuchacza,a odległość od ściany to ok 17cm.

 

Kwestia cichego słuchania jest dla mnie ważna, czasem odrobinę głośniej ale bez przesady.

 

Kwestia wzmacniacza- wiele osób poleca heed obelisk, hegela h70, naim, cyrus, meridian.

A może sugden?

Takie ustawienie wykorzystuje w połowie możliwości sprzętu. Wiem, bo sprawdzałem to, jak musiałem usunąć standy (małe dziecko).

 

Obeliska recenzowałem i przetestowałem go dokładnie. Dźwięk zamaszysty, docieplony, ale i poluzowany. Z wymienionych myślałbym o tym ostatnim, lub o lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Paltonie: muszę jeszcze poczytać o kwestiach ustawiania sprzętu i jak widzę, sporo się wyedukować w tej kwestii.

Jeżeli mogę prosić o opinię, jednak ustawienie kolumn na meblu to kiepski pomysł... a jak sprawa się ma z monitorkami, które są wyposażone w bassreflex z przodu? Czy taka konstrukcja wniesie coś innego do tematu?

PS. pisząc o ostatnim nawiązujesz do sugdena jakiegoś?

 

Nie chcę zaśmiecać wątku tutaj i mam nadzieję,że nie będziecie źli, ponieważ jestem zielony w temacie :)

 

Kwestia ustawienia na komodzie wiąże się z... psiakiem , który lata tu i tam i nie wiem co mu może przyjść do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tak, miałem na myśli sugdena a21 w klasie a.

Ustawienie na regale itp, ma co najmniej dwa minusy- problemy z basem i znacznie gorszą lokalizację przestrzenną źródeł dźwięku. Bass reflex do przodu nieco pomaga na basie, ale tylko częściowo. Przestrzeń i tak będzie słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będę pisał jak u mnie wygląda ustawienie Callisto, bo padniecie ze śmiechu. Mimo nieaudiofilskiego ustawienia grają bardzo dobrze i śmiem twierdzić, że na komodzie zagrają. Zawsze można lepiej, ale większość nie może sobie pozwolić na pokoje typowo odsłuchowe i trzeba pójść na pewien kompromis. Ja mam przyjemność ze słuchania obecnego zestawu i to dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie chcę kopiować oberonów. Czytałem ten pdf, ale bardziej ciekawy jestem rozwiązania zwrotnicy. Niby pierwszy rząd, ale pułapka jest, tylko pytanie po co i gdzie..? Sam będę zabierał się po świętach do tego zestawu i nie będę się upierał na zgraniu całości pierwszym rzędem... Spokojnie bez pułapek drugi rząd wystarczy i będzie bajecznie.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No to przywitam się w klubie. Od ponad dwóch tygodniu grają u mnie RLS DEIMOS II w zestawie z Yamahą R-S700. Może za miesiąc, dwa napiszę coś więcej o tym zestawieniu. Pozdrawiam wszystkich po dobrej stronie mocy ;)

Edytowane przez hadwaoo

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Callisto IV.

Przed chwilą złapałem niezłą jazdę (na trzeźwo;) - słucham sobie płyty Puscifer przed kompem nie patrząc ani nie myśląc o kolumnach, odwracam wzrok w ich kierunku i myślę sobie: co one takie małe?! - niemal w oczach skurczyły się do rzeczywistych maleńkich rozmiarów.

Jak słyszałem muzykę kilka sekund wcześniej była takich rozmiarów i konsystencji, że myślałem, że płynie z kolumn przynajmniej dwa razy większych - wizualnie. Niesamowite wrażenie - chyba mnie oczarowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do sprzedania RLS Deimos II nowe dopiero co zakupione z salonu. Okazało się, że uległy drobnemu uszkodzeniu w dolnym narożu, gdy stoją jest to prawie niewidoczne, a już na pewno nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Po więcej szczegółów zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gratulacje. Callisto pod względem zaskakiwania słuchaczy są niezawodne :)

To już IV seria i każda jak do tej pory wywołuje takie same reakcje niedowierzania.

Witam Panów,

dołączam do grona miłośników kunsztu, bo tak chyba można napisać, pana Jerzego Rokoszewskiego.

 

Jestem pod wrażeniem - nieustającym chciałoby się napisać - ale to dopiero pierwszy dzień obcowania z tymże monitorkiem (Callisto IV), więc zachwyty zostawię na później, jak już się uszy przyzwyczają :) i zniżę je do poziomu "słuchowego".

W związku z tym pytanie do Panów jak wysokie/ciężkie standy do nich kupić? Póki co stoją na innych kolumnach.

I pytanie dodatkowe :) Jeżeli producent podaje wysokość standu np. 70 cm to jest to wysokość na kolcach czy bez?

 

Pozdrawiam wszystkich przedświątecznie

Beata (tak, tak - baba :)

Edytowane przez ata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "babo". :)

 

To jest wysokość już z kolcami.

Wysokość standów zależy jednak od wysokości na jakiej znajduje się głowa słuchającego.

Kiedyś sam P. Rokoszewski popełnił do Callisto dedykowane standy w wysokości 1 m czy 90 cm, nie pamiętam.

Ale zasada jest ta sama jak wyżej.

 

Zwykle mierzy się wysokość na jakiej znajduje się ucho słuchacza, na takiej samej powinien znaleźć się głośnik wysokotonowy kolumny.

Oczywiście w przypadku Callisto IV jest inaczej. To centrum głośnika średniotonowego powinno się znaleźć na wysokości ucha słuchającego.

Callisto IV są malusie i w przypadku, kiedy odległość słuchacza od kolumn jest większa niż 2 m, nie ma co sobie zaprzątać głowy idealnym dopasowaniem centrum średniotonowca do ucha.

 

Przez kilka lat przećwiczyłem różne standy pod Callisto. Ciężkie - Stand Art (50 kg sztuka) oraz niezwykłe VAP KT PS +, lekkie z naprężeniem "strunowym". W obu przypadkach Callisto spisują się wybornie.

 

Gratuluję "mania" tak znakomitych kolumn i życzę wielu ciekawych wrażeń, które z pewnością dostarczą Callisto IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

To może i ja się ujawnię i jednocześnie pochwalę zgłaszając się do klubu posiadaczy kolumn RLS. Od kilku miesięcy jestem baaardzo szczęśliwym posiadaczem Callisto IV.

Na tą chwilę grają z systemem Rotela, który opisany jest w stopce. To niesamite jak te małe kolumienki potrafią zagrać, zaskakują każdego dnia zarówno przy słuchaniu CD jak i radia. Dość długo rozglądałem się za niewielkimi monitorami ale gdy je usłyszałem wiedziałem, że to jest to :-)

 

Ata - ja zdecydowałem się na standy VAP-ER 76 - w moim przypadku wpasowały się idealnie. Po pewnym czasie zasypałem je balastem ( nie do końca ). Dodatkwo stoją na granitowej płycie.

 

pwh9.jpg

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze coraz wiecej ludzi woli polskie manufaktury, tylko trzeba tego posłuchać.

 

Dokładnie, muszę przyznać że nie łatwo na nie wpaść w salonach a szkoda bo warto poświęcić im trochę czasu i dac szanse. A gdy już zaczną grać...magia :-)

Srebrne kable??? Jestem na etapie poszukiwań i wymian okablowania, właśnie wśród srebrnych kabli :-) Testy trwają.

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.