Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz do dyspozycji 152 strony wątku.

 

Tak czytałem trochę, ale nie wynika z tego nic konkretnego raczej. Poza tym wszyscy fiksuja się na drogich wzmacniaczach zazwyczaj zaproponowanych w recenzjach. Czasami ktoś miał tańszy wzmacniacz który grał znakomicie, do nich adresujemy pytanie. Dzięki.

 

Może ktoś kto ma 30.1mialby czas popisać prywatnie miałbym kilka pytań.

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jesteś człowieku leniwy. W tym wątku opisano już chyba na wszystkie strony każdy model w każdej możliwej konfiguracji. O 30.1 też wszystko napisano. Harbetha robi się ponad 30 lat i opisano tu opcje lampa,tran,dzielonka. Masz do dyspozycji jeszcze HUG,nawet linki są,tylko Tobie się nie chce...

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jesteś człowieku leniwy. W tym wątku opisano już chyba na wszystkie strony każdy model w każdej możliwej konfiguracji. O 30.1 też wszystko napisano. Harbetha robi się ponad 30 lat i opisano tu opcje lampa,tran,dzielonka. Masz do dyspozycji jeszcze HUG,nawet linki są,tylko Tobie się nie chce...

 

zamiast Koledze pomóc, zrozumieć pytania... bo od tego jest to forum, to nie dość że bezczelnie piszesz, że mu się nie chce to go jeszcze wyzywasz od leniwego człowieka... normalnie szczyt buty i arogancji.

 

Przecież widzisz ile stron w temacie Harbetha, i co ma on wszystko czytać? Jak masz wiedzę to napisz coś konstruktywnego a nie insynuacje... co za tupet

 

Polecam ze swojej strony Harbeth P3ESR, z silną lampą np. Rogue Audio Cronus Magnum II

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zamiast Koledze pomóc, zrozumieć pytania... bo od tego jest to forum, to nie dość że bezczelnie piszesz, że mu się nie chce to go jeszcze wyzywasz od leniwego człowieka... normalnie szczyt buty i arogancji.

 

Przecież widzisz ile stron w temacie Harbetha, i co ma on wszystko czytać? Jak masz wiedzę to napisz coś konstruktywnego a nie insynuacje... co za tupet

 

Polecam ze swojej strony Harbeth P3ESR, z silną lampą np. Rogue Audio Cronus Magnum II

Tak ma wszystko czytać. Znasz Regulamin Forum?a netykietę?nie?to znaczy,że nie masz pojecia jak się tu poruszać. Najlepiej gdyby w ogole założył osobny wątek o Harbeth 30.1 bo mu się nie chce czytać,lub korzystać z wyszukiwarki. Pomijam kwestię,że jako jedyny odpowiedziałem merytorycznie,czy mu to zagra z Regą. Co Ty robiłeś w tym czasie?dmuchałeś balony nosem?więc mnie tu mądralo nie pouczaj. Z Forum należy korzystać,bo ma wielkie zasoby a nie jak przedszkolak,kolejny,tysięczny raz,pytać o to,co ludzie lata temu napisali. Odrobinę szacunku dla ich pracy!

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma wszystko czytać. Znasz Regulamin Forum?a netykietę?nie?to znaczy,że nie masz pojecia jak się tu poruszać. Najlepiej gdyby w ogole założył osobny wątek o Harbeth 30.1 bo mu się nie chce czytać,lub korzystać z wyszukiwarki. Pomijam kwestię,że jako jedyny odpowiedziałem merytorycznie,czy mu to zagra z Regą. Co Ty robiłeś w tym czasie?dmuchałeś balony nosem?więc mnie tu mądralo nie pouczaj. Z Forum należy korzystać,bo ma wielkie zasoby a nie jak przedszkolak,kolejny,tysięczny raz,pytać o to,co ludzie lata temu napisali. Odrobinę szacunku dla ich pracy!

 

... zwróć uwagę że slaaawek na forum jest juz 12 lat a Ty dopiero 2 miesiące

więc tekst ,,nie masz pojęcia jak się tu poruszać,, jest trochę nie na miejscu

 

 

 

Polecam ze swojej strony Harbeth P3ESR, z silną lampą np. Rogue Audio Cronus Magnum II

 

...podjąłeś już decyzję co do kolumn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach polecają mi vincent i atoll , ale wolałbym cos z rynku wtórnego może naim lub Hegel, czy ktoś podlaczal je do harbethow?

Ja ogólnie polecam tranzystory do harbertow . Sam miałem 5 w małym metrażu i nie miałem problemów z basem a grało to z luxmanem ktory jest mocny , moze dlatego kontrolował dobrze bas i nie było problemów z basem :)

Dla mnie kolumny nie należą fo szybkich i sa po cieplej stronie dlatego na mój gust lubie do nich tranzystor .oczywicie dobra lampa tez była by dobra ale to juz większy wydatek niz tranzystor .

Do twojego metrażu mozna wsadzić 5 7 i 30.1 .Akurat te ostatnie chociaz sa tańsze od 5 to w rynku wtórnym droższe i cieżko znaleść :) w zależności tez jaka muzykę słuchasz . 30.1 bardZej uniwersalne i zagrają prawie wszytko . Jesli nie gabaryty 5 to nadal by stały w moim salonie a wiadomo do zgrabnych nie należą plus podstawki robi swoje . Które nie wybierzesz będziesz zadowolony :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... zwróć uwagę że slaaawek na forum jest juz 12 lat a Ty dopiero 2 miesiące

więc tekst ,,nie masz pojęcia jak się tu poruszać,, jest trochę nie na miejscu

 

 

 

...podjąłeś już decyzję co do kolumn ?

 

Taki „stary”user a nie wie,że dziś data rejestracji może być bardzo myląca:)

Miłego dnia Miro!

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lencoman, z całym szacunkiem dla Ciebie ale proszę nie pyskuj...

Jestem tu dokładnie ponad 12 lat i proszę zachowaj umiar w wypowiedziach. Traktuj jeśli możesz Forumową Brać z szacunkiem:)

Rozumiem, że jesteś tu młody starzem, ale naprawdę nie musisz gwiazdorzyć.

Najlepiej ze spokojem i pokorą....z uśmiechem pomagać w miarę możliwości tym którzy pytają. NIe ma się na co oburzać. I nie bądź aż taki przepisowy...wyluzuj troszkę:)

 

 

W kwestii pytania Mirka, Harbethy P3ESR będą moim wyborem tak na 80 % po długim czasie poszukiwań:)

Dzięki, że zapytałeś...

Pozdrawiam serdecznie:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki „stary”user a nie wie,że dziś data rejestracji może być bardzo myląca:)

Miłego dnia Miro!

 

...Uuu teraz wiem z kim rozmawiam ;-)

grono synów marnotrawnych rocznik ..17 ostatnio powiększyło się na forum...nie jestem tym zaskoczony ;-)

 

Kolego Lencoman, z całym szacunkiem dla Ciebie ale proszę nie pyskuj...

 

 

 

W kwestii pytania Mirka, Harbethy P3ESR będą moim wyborem tak na 80 % po długim czasie poszukiwań:)

Dzięki, że zapytałeś...

Pozdrawiam serdecznie:)

 

...napisz proszę jakie kolumny brałeś na warsztat ? ...z jakim wzmacniaczem będą pracować ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, bardzo poważnie zastanawiam się nad Audience 1+1 V2+, ewentualnie jeszcze Aerial Acoustic 5T....

Z tym, że dostępność u nas żadna. Najłatwiej kupić P3ESR, są świetne naprawdę! Sam przecież wiesz co będę Ci tłumaczył Mirku:)

Natomiast dwie pierwsze pozycje nie dają mi spokoju....

 

Co do wzmacniacza.... jak to ze mną bywa, też nie łatwo wybrać, szukam kurcze i szukam :))

Ale na oku mam Rogue Audio Cronus Magnum II, Lavardin ISX Ref. ewentualnie i niespodziewanie Benchmark AHB2

Z tym trzecim byłby wielki ryzyk fizyk

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lencoman, z całym szacunkiem dla Ciebie ale proszę nie pyskuj...

Jestem tu dokładnie ponad 12 lat i proszę zachowaj umiar w wypowiedziach. Traktuj jeśli możesz Forumową Brać z szacunkiem:)

Rozumiem, że jesteś tu młody starzem, ale naprawdę nie musisz gwiazdorzyć.

Najlepiej ze spokojem i pokorą....z uśmiechem pomagać w miarę możliwości tym którzy pytają. NIe ma się na co oburzać. I nie bądź aż taki przepisowy...wyluzuj troszkę:)

 

 

W kwestii pytania Mirka, Harbethy P3ESR będą moim wyborem tak na 80 % po długim czasie poszukiwań:)

Dzięki, że zapytałeś...

Pozdrawiam serdecznie:)

 

A ja od 13 z pewną przerwą po majowym przewrocie i co?12 lat Ci nie starczyło żeby skumać jak funkcjonuje tutejszy Regulamin?nie masz się czym chwalić. Wiec parafrazując: nie pyskuj:)

 

..kurcze, żeby nie było tak.....kupisz maluszki Harbetha a będziesz rozmyślał o innych..

...ale jakkolwiek zadecydujesz i tak będzie dobrze ;-)

Sławek się już decyduje 5rok i wciąż decyzji brak :)

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe bez komentarza...

Czas pokaże czy Ty kumasz regulamin. A od mojej decyzji proponuję Panie z daleka bo jak się....:))

Chłopie dajże spokój,droczę się. Wybieraj byle dobrze:)Może ostatnie Chartwelle Ls3/5a? Pacuła dał im nagrodę roku.

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz:)

Też myślałem o tym Chartwell i jeszcze Stirling Ls3/5a V2, Mirek wspominał że też ciekawe brzmienie - konkurencyjnie dobre do Harbetha P3

 

Nie jest lekko, szukać trzeba i przede wszystkim słuchać, ale wciąż czasu brak

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..u mnie Hegel H300 nie dał rady m40.1.....spocił się strasznie ;-)

Panowie, czy nie uważacie że do Harbs ( bez względu na model) prościej, taniej i lepiej

jest podłączyć wzmacniacz tranzystorowy zamiast lampę...tylko nie pytajcie ,, Jadis się znudził ?,, ;-)

chyba najlepszym rozwiązaniem jest mieć lampę i tranzystor...wtedy nie ma problemu co lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..odnośnie basu z P3ESR.... ale zacznę od tego że te maluszki słuchałem wielokrotnie

i zawsze mi się podobały....zdarzyło się że SHL5 nie zagrały czy m30.1 lub m40.1 ale jeszcze nigdy

nie słyszałem słabo grające P3SER....no dobra przechodzę do istoty sprawy...

 

...był kiedyś taki bokser Ricardo Lopez - nigdy nie przegrał walki, zszedł z ringu jako niepokonany

bardzo często miał kontuzję dłoni - za mocne uderzenie do tak drobnych kości

ale jakkolwiek by mocno uderzał to nigdy nie miał takiej siły ciosu co Mike Tyson...jest to oczywiste

i właśnie P3ESR są jak ten Ricardo Lopez ;-)

nie można się spodziewać aby te maluszki miały bas jak z m40.2

jak na tak małe kolumienki mają go wystarczająco dużo ale nie można oczekiwać zbyt wiele

jeżeli do tego tak podejdziemy to jest bardzo prawdopodobne że P3SER nas zauroczą ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną zasadę, którą wyłapuje na forum, im bardziej jakiś producent audio się reklamuje tym jest gorszy:)

 

Faktycznie coś w tym jest.....

Może ta reklama, testy, marketing są tak nachalne, że wzbudzają podejrzenia.

Można przecież wypuścić na rynek produkt o obiektywnej wartosci X a sprzedawać go za 3X lub nawet 4X z czego dużą część dostają sprzedawcy - jakby to nie grało to i tak będą polecali w pierwszej kolejności bo mają z tego największy zysk.

Tak się handluje kołdrami, garnkami itp.

 

Oczywiście nie twierdzę że Hegel ma taką politykę cenową ale fakt że wszędzie go pełno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dziś na waliców porozmawiać na temat harbethów. Ku mojemu zaskoczeniu, bez wcześniejszego umawiania się zaproponowano mi odsłuch 30.1 i P3ESR. Wcześniej na audioshow miałem okazję rok do roku słuchać 40.1. Harbethy grały z lampą cary audio. Posłuchałem sobie ich i przyznam, że trudno w bezwzględnej kategorii ocenić które są lepsze. Ja najchętniej kupiłbym te dwie pary. Wrażenie realizmu oraz kultura grania ponad przeciętna, P3ESR biorąc pod uwagę gabaryty są brzmieniowo genialne, 30.1 również świetne i wydają się bardziej uniwersalne. Charakter brzmienia jest podobny, naprawdę z wielkim trudem musiałem zakończyć odsłuch:) Słuchałem już wiele zestawów ale harbethy koszą je wszystkie, mają w sobie jakąś lekkość budowania ciepłej atmosfery no i ten porażający realizm wokali, obłęd;) bilet w jedną stronę,niezdecydowani - idziecie na odsłuch na własne życzenie.

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.