Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Patryks26 napisał:


A ja sie zastanawiam czy XD nie powstalo tak szybko, tylko po to zeby po wersji Anniversary szybko wrocic do starych Harbethow ?

Hmm...nie zastanawiałem się nad tym,ale z tego co piszą na HUG(pewnie czytałeś) to wersja XD jest spadkobiercą i rozwinięciem zmian,które Shaw popełnił w linii Anni. Fakt jest taki,że coś nie gra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic fenomen maskownicy w Harbethach? Wiadomo o co chodzi i przewaznie wszyscy sluchaja z maskownicami, ale ewidentnie bez maskownic dzwiek jest bardziej otwarty. Probowalem robic test z kolega i mowic przez maskownice i bez maskownicy. Wynik byl taki ze maskownica tlumila glos. Ja uwazam tak samo jak W. Pacula, ze maskownice nalezy zostawic w kartonie od glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby w koncu, do h.....ja,  zalozyc watek WYLACZNIE DLA POSIADACZY I AUTENTYCZNYCH MILOSNIKOW HARBETH?

Mam juz wyzej harcapa roz......dalanie kazdej pozytywnej inicjatywy probujacej stworzyc jakies miejsce na tym Forum dla POSIADACZY I MILOSNIKOW HARBETH !

Moze sie gdzies prze/wy- niesiemy ?????

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Patryks26 napisał:

Moze mi ktos wyjasnic fenomen maskownicy w Harbethach? Wiadomo o co chodzi i przewaznie wszyscy sluchaja z maskownicami, ale ewidentnie bez maskownic dzwiek jest bardziej otwarty. Probowalem robic test z kolega i mowic przez maskownice i bez maskownicy. Wynik byl taki ze maskownica tlumila glos. Ja uwazam tak samo jak W. Pacula, ze maskownice nalezy zostawic w kartonie od glosnikow.

No co Ty. Alan wyraźnie twierdzi, że maskownice przy odsłuchu mają być założone.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No co Ty. Alan wyraźnie twierdzi, że maskownice przy odsłuchu mają być założone.

Alan tez twierdzi, ze kable i wzmocnienie nie ma znaczenia. Probowales kiedys robic pomiar swojego pomieszczenia z maskownicami i bez? Bo ja tak i wydaje mi sie, ze maskownice sprawdzaja sie w pomieszczeniach malo wytlumionych, albo pustych.
Czy ktos moglby w koncu, do h.....ja,  zalozyc watek WYLACZNIE DLA POSIADACZY I AUTENTYCZNYCH MILOSNIKOW HARBETH?
Mam juz wyzej harcapa roz......dalanie kazdej pozytywnej inicjatywy probujacej stworzyc jakies miejsce na tym Forum dla POSIADACZY I MILOSNIKOW HARBETH !
Moze sie gdzies prze/wy- niesiemy ?????
 
 
 

Masz na mysli milosnikow Alana chyba a nie samych kolumn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Patryks26 napisał:

Moze mi ktos wyjasnic fenomen maskownicy w Harbethach? Wiadomo o co chodzi i przewaznie wszyscy sluchaja z maskownicami, ale ewidentnie bez maskownic dzwiek jest bardziej otwarty. Probowalem robic test z kolega i mowic przez maskownice i bez maskownicy. Wynik byl taki ze maskownica tlumila glos. Ja uwazam tak samo jak W. Pacula, ze maskownice nalezy zostawic w kartonie od glosnikow.

Zgadzam się Patryk,ja też ostatnio zrobiłem sobie takie porównanie i wyszło mi tak samo jak Tobie. Natomiast granie ze skarpetą w moim odczuciu powoduje,że dźwięk jest odrobine spójniejszy,ale traci na tym komunikatywność. Obecnie słucham bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się Patryk,ja też ostatnio zrobiłem sobie takie porównanie i wyszło mi tak samo jak Tobie. Natomiast granie ze skarpetą w moim odczuciu powoduje,że dźwięk jest odrobine spójniejszy,ale traci na tym komunikatywność. Obecnie słucham bez.

Dokladnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dalmierz cyfrowy. Fajny bajer. Wyczytalem o nim w jakiejs recenzji Paculy, ze on sam takiego urzadzonka uzywa. Mozesz nim latwo zmierzyc odleglosc miedzy tweeterami albo odleglosc tweetera od sciany bocznej, a co najwazniejsze odleglosc od ucha do tweetera. Pozwala to dosc precyzyjnie ustawic kolumny wzgledem sluchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Patryks26 napisał:

To jest dalmierz cyfrowy. Fajny bajer. Wyczytalem o nim w jakiejs recenzji Paculy, ze on sam takiego urzadzonka uzywa. Mozesz nim latwo zmierzyc odleglosc miedzy tweeterami albo odleglosc tweetera od sciany bocznej, a co najwazniejsze odleglosc od ucha do tweetera. Pozwala to dosc precyzyjnie ustawic kolumny wzgledem sluchacza.

A ok,dalmierz laserowy mam i też się nim wspomagam,myślałem że można tym precyzyjnie ustawić toe in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ok,dalmierz laserowy mam i też się nim wspomagam,myślałem że można tym precyzyjnie ustawić toe in.

W moim przypadku kat dogiecia kolumn jest mi latwo ustawic, gdyz najlepsza synergie uzyskuje gdy mam kolumny tak dogiete, ze doslownie tylko leciutko z miejeca odsluchowego widze wewnetrzne scianki kolumny. Przy takim dogieciu uzyskuje super scene polaczona z namacalnoscia wokali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 02:43, donegal napisał:

Czy ktos moglby w koncu, do h.....ja,  zalozyc watek WYLACZNIE DLA POSIADACZY I AUTENTYCZNYCH MILOSNIKOW HARBETH?

Mam juz wyzej harcapa roz......dalanie kazdej pozytywnej inicjatywy probujacej stworzyc jakies miejsce na tym Forum dla POSIADACZY I MILOSNIKOW HARBETH !

Moze sie gdzies prze/wy- niesiemy ?????

 

 

 

Wyskoczyłeś chłopie jak Filip z rynsztoka... a przepraszam, to chyba było "z konopi". Właśnie z konopi... przedawkowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, macktheknife napisał:

Wyskoczyłeś chłopie .....

Rzeczywiscie, niezbyt to wyszlo.. O jeden post za daleko.. ? Przepraszam Wszystkich. 

Nie wiem co jest w tych kolumnach, ze budza tyle kontrowersji I klotni.  Ale jak zobaczylem, ze w Wigilie w watku Jadis vice Krell obrzucaja sie "wujami" no to..... 

W sasiednim watku o muzykalnych kolumnach to samo, w Klubie Sonus Faber - tez. Watek o 40.1 tez w zasadzie rozwalony....

Michal od wielu lat toczy boje na wielu frontach w sprawie Harbethow, no szacun ?. Ale czemu to tak wyglada??? I z kim w zasadzie ta "walka" ???

Patryk, mysle, ze to jednak nie o samego Alana chodzi...

Ja tam od wielu lat sobie na nich z nieslabnacym zadowoleniem slucham? I tyle. 

No nic, znikam.

Zycze Harbethowej Braci duzo zdrowia I Do Siego Roku !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Patryk no  jak ten Exposure? Pociągnął dla próby 40? Muszę przyznać,że mam szacun dla tej firmy,co prawda słuchałem dawno i to były konstrukcje Farlowe'a,ale chyba mocno się EXPO nie zmienił?

Pociagnal, ale to nie ta klasa dzwieku co Innamorata. 40 tki wymagaja odpowiedniego towarzystwa. Dzisiaj przyszly P3, wlaczylem je na chwile w glownym systemie, wokal przepiekny jak to w Harbethach, ale reszta chudziutku wzgledem 40 ek. Napisalem do poprzedniego wlasciciela ile one u niego pograly, okazalo sie ze 1-2 godziny tylko. Dam im troche czasu, zeby sobie pograly chocia Alan uwaza, ze Harbethy nie wymagaja wygrzewania

Zrzut ekranu 2020-12-30 o 19.32.43.jpg

Zrzut ekranu 2020-12-30 o 19.28.59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde maluchy są piękne. One mają taką złotą proporcję i jeszcze w rosewood,super. Co do wygrzania,to faktycznie Alan wręcz się oburza na samą myśl,ale pewnie to zweryfikujesz. Skoro grały 2h to one są nowiutkie i jeszcze pewnie fabryką pachną. Dołu nie będzie,ale reszta to poziom 40. P3 mają zabójczy środek,podobno w XD jeszcze bardziej komunikatywny,niech się rozegrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kurde maluchy są piękne. One mają taką złotą proporcję i jeszcze w rosewood,super. Co do wygrzania,to faktycznie Alan wręcz się oburza na samą myśl,ale pewnie to zweryfikujesz. Skoro grały 2h to one są nowiutkie i jeszcze pewnie fabryką pachną. Dołu nie będzie,ale reszta to poziom 40. P3 mają zabójczy środek,podobno w XD jeszcze bardziej komunikatywny,niech się rozegrają.

Z tego co uslyszalem to jednak tak do konca nie jest ze poziom 40ek bez dolu. Jednak w 40kach 20 cm na samych srednich tonach robi ogromna roznice. Poczekamy troche i zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.