Skocz do zawartości
IGNORED

Tylko SACD i winyl!!!


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

YunnanTea obawiam sie ze ten watek Cie przerosl i kompletnie nic z niego nie rozumiesz. Odnioslem sie jedynie do tej czesci wpisu Piopio ktora mowila o dobrym winylu. To wszystko.

 

Jak chcesz kawe na lawe prosze bardzo: koledzy audioholik i asfanter oglosili na tym forum upadek plyty kompaktowej w postaci CD wybierajac "gestego" nastepce jakim wg nich jest SACD. Tymczasem kazdy z nich slucha na sprzecie ktory sam w sobie do muzyki sie nie nadaje a na pewno nie do tego zeby wylapac roznice w jakosci dzwieku. Celowo skopiowalem jeden z wpisow asfantera o glosnikach Wafla za 450zl/para i korektorze ktory powoduje ze graja jak B&W (sic!). Od razu wiemy z kim mamy do czynienia. Asfanter slucha na wzmacniaczu Pioneer A 717mkII podpietym do kolumn Tonsila. Zrodlo stanowi tanie dvd. Pochwale winyla glosi na podstawie odsluchu taniego gramiaka z Allegro za circa 150zl z wkladka. Kiedys zadalem sobie trud zeby przesledzic jego wpisy. Kolega audioholik z kolei jak sam napisal ogranicza sie jedynie do najtanszego zestawu Pioneera ktory niedawno byl oferowany w Saturnie za 999zl/klocek. Do tego tanie glosniki Bowersa 685. Napisal kiedys ze nie sluchal niczego innego bo nie ma takiej potrzeby (sic!). Glosi przy tym pseudo naukowe teorie i wkleja obrazki z netu. Jest gluchy na wszelkie argumenty. Czy tacy ludzie moga byc wiarygodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tak prym i stad powstal pomysl na charakter watku. Udalo sie to w mniejszym lub wiekszym stopniu ale najwazniejsze ze wszyscy teraz wiedza o co chodzi bo do tej pory ich "wiarygodnosc" umykala. Przywrocilem audioholikowi prawo pisania w watku. Nie bede go tak traktowal jak on traktuje nas u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608,

 

dot. Panowie nadal twierdze ze za jakies 4-5 lat nasza dyskusja bedzie "piano-biciem"...gdyż postęp w produkcji pamięci, procesorów DSP jest tak niewiarygodny iż gwarantuję wam i sobie, że pojawia się na rynku urządzenia audiofilskie które niezależnie od tego co podamy na ich wejście...wav,mp3,sacd,dvda,fl ac etc,etc..to i tak zagrają cudownie...z dynamiką po sam szczyt i głębią po samo dno..nadpróbkowanie, aproksymacja,i bog wie co jeszcze przekroczą wszelakie możliwe bariery..wierzcie mi.Mam kolegę elektronika maniaka oprogramowania do lotnictwa..i w głos się śmieje z naszych dyskusji, mówiąc: Piotrek juz dziś mamy DSP do których jeszcze nie napisano pełnego softu wykorzystujemy z trudem ich 16-20% możliwości...

 

dobrze wytułmacz mi w jaki spobób to pomoże mi poprawić jakość dźwięku w stosunku do oryginalnego wydania na winylach np.

Lombard "śmierć dyskotece!" - 1983,

Lady Pank "LP 3" - 1986.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 8 Mar 2009, 22:47

 

 

nie rob gowna z tego forum... ;)

 

szkoda ze zamiast merytorycznego podejscia, bez wzgledu jakie kto ma poglady, robisz taki szajs...i teraz na powaznie. :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miejscu disco obrazilbym sie ;))

 

a tak serio...to doskaonale wiem o co chodzi, ale stylu nie musze pochwalac. uwazam, ze albo powinniscie ignorowac wpisy, albo merytorycznie sie do nich odnosic i tyle (jezeli mowimy o tych samych). a wyjazdy prywatne i emcojonalne. po co? bez sensu i nie na temat.

zawsze mozna inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.Disco w swoim wpisie opisał działanie dwóch oszołomów i tylko tyle.O co miałby się obrazić?

Chodzi o pewne fakty,które przez pewne osoby są mocno naciągane i to w sposób wołający o pomste do nieba.Jak kuba bogu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejony przeze mnie link jest opisem stosunku jaki mam do formatu SACD,do zasad produkcji,do naciągania i nieuczciwości producentów itd.Forma czym dosadniejsza i bardziej bulwersująca jest skuteczniejsza.To w pewnym sensie prowokacja i działa jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym tematem porównań CD-SACD proponuję następującą zabawę:

- wykreślić charakterystykę częstotliwościową systemu w paśmie podstawowym 40Hz-16kHz, oddzielnie dla CD i SACD (wymaga analizatora spektrum akustycznego lub dobrego urządzenia do pomiaru natężenia dźwięku, ale ograniczymy sobie zakres pomiarów)

- CD podpiąć najpierw przez łącze cyfrowe (koncentryczne lub optyczne)

- SACD oczywiście łączymy analogowo.

 

W przypadku znaczących, +/- 2dB (nie wymagam korekcji +/-1dB bo trudna), różnic w odpowiedzi systemu na sygnał testowy zastosować metody ich zniwelowania – wypadkowe charakterystyki powinny być w zasadzie takie same.

 

Nie powinniście mieć problemu z testowym CD 16B/44.1kHz, a SACD z testami jest do zamówienia u Philipsa. W ostateczności dysk można zrobić używając generatora akustycznego (soft). Zamiast SACD robimy PCM 24B/96kHz lub lepiej. Przypominam, że dysk służy tylko do wykreślenia charakterystyki przenoszenia systemu w ograniczonym zakresie. W ostateczności można użyć i zwykłe CD.

Jeżeli jednak odtwarzacz SACD nie pozwala na odtworzenie PCM, albo używa odddzielnych dekoderów dla tego formatu dysk z philipsa będzie konieczny.

 

Metody wygładzania charakterystyk znajdziemy w Internecie – adaptacja pomieszczenia, budowa głośników, projektowanie zwrotnic itp.

 

Jeżeli po tym wszystkim SACD zabrzmi tak samo jak CD to jedną z przyczyn (podstawową) będą straty na podwójną konwersję D/A – A/D.

16B/44.1kHz CD nie powinno zabrzmieć lepiej niz SACD. Powód dla którego u mnie było prawie równo w przypadku HDCD i XRCD24 to, podejrzewam, dlatego że:

- w pierwszym przypadku mamy do czynienia ze zwiększoną rezolucją (mój dekoder automatycznie rozpoznał HDCD, a jak ktoś nie ma dekodera to format zostanie zredukowany do 16B)

- w drugim przypadku mamy do czynienia ze szczególnym procesem obróbki i produkcji, którego jeszcze za bardzo nie rozumiem. Ma to, w każdym razie wiele wspólnego z redukcją oscylacji zegara taktujacego.

- mój sprzęt nie jest (jak zaznaczył discomaniac71) na tyle dobry by oddać w pełni możliwości SACD.

- analizowany materiał był dość „antyczny” (w przypadku nagrań bardziej współczesnych SACD wyraźnie przoduje)

 

Z mojego doświadczenia wynika, że różnice między odtwarzaczami CD z „niższych półek” a tymi najdroższymi, jeżeli są to pomijalne i zawsze korygowalne. Pamiętajmy, że łączymy taki CD z resztą systemu cyfrowo. Największy wpływ mają kolejne stopnie.

 

Na zakończenie podłącznie CD analogowo. Po zmianie połączenia oczywiście test i zabawa z dostosowaniem charakterystyk. No i słuchanie co jak brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do jednego zdania. Powinno brzmieć:

- mój sprzęt nie jest na tyle dobry (jak zaznaczył discomaniac71) by oddać w pełni możliwości SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tylko po co? Wiele razy pisalem ze dzwiek danego systemu to nie matematyka. Zbyt wiele czynnikow sie na to sklada. Juz wiem dlaczego uwazasz ze Twoj system nie rozni sie niczym od drozszych systemow. Przypomina to XYZPawla i nie chce mi sie kontynuowac tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

"Z mojego doświadczenia wynika, że różnice między odtwarzaczami CD z "niższych półek" a tymi najdroższymi, jeżeli są to pomijalne i zawsze korygowalne."

 

 

Niestety za malo jeszcze slyszales. Przykre ze wypowiadasz sie autorytatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Ocias

 

>Z mojego doświadczenia wynika, że różnice między odtwarzaczami CD z "niższych półek" a

>tymi najdroższymi, jeżeli są to pomijalne i zawsze korygowalne.

 

Z całym szacunkiem... możesz podać dowolny przykład takich 2 odtwarzaczy? I co to znaczy korygowalne?:) Jak na moje "ucho",to puściłeś niezłego bąka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij, 9 Mar 2009, 00:35

 

>Z całym szacunkiem... możesz podać dowolny przykład takich 2 odtwarzaczy? I co to znaczy

>korygowalne?:) Jak na moje "ucho",to puściłeś niezłego bąka:)

 

Np. Creek CD50 i Primare CD31 w połaczeniu z Audiolabem. Na moje ucho nie ma różnic. To znaczy były, ale po kalibracji Audyssey zniknęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 9 Mar 2009, 00:21

 

>Tylko po co? Wiele razy pisalem ze dzwiek danego systemu to nie matematyka. Zbyt wiele czynnikow

>sie na to sklada. Juz wiem dlaczego uwazasz ze Twoj system nie rozni sie niczym od drozszych

>systemow. Przypomina to XYZPawla i nie chce mi sie kontynuowac tej dyskusji.

 

Wedle życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Denon DCD 700 AE i Accuphase DP 78

Marantz CD 4000 i Wadia 861

Technics SLPS 7 i Krell KPS 30i

Onkyo DX 7111 i Ancient Audio Lektor Grand

 

jesli zas chodzi o SACD:

 

Marantz SA 7001KI i Krell SACD Standard mkIII

 

 

 

roznice sa pomijalne i do zniwelowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Ocias, 9 Mar 2009, 00:11

 

>Zainteresowanym tematem porównań CD-SACD proponuję następującą zabawę:

>- wykreślić charakterystykę częstotliwościową systemu w paśmie podstawowym 40Hz-16kHz, oddzielnie

>dla CD i SACD (wymaga analizatora spektrum akustycznego lub dobrego urządzenia do pomiaru natężenia

>dźwięku, ale ograniczymy sobie zakres pomiarów)

 

sorry ale twoj wpis jest kompletnie bez sensu, to jest oczywiste ze charakterystyki SPL przy sygnale testowym z CD i SACD beda takie same, nie wplywa to w zaden sposob na przyczyne roznic jakosciowych pomiedzy nosnikami, w takim pomiarze wszystkie czynniki poza kolumnami/pomieszczeniem sa pomijalne

 

>- w pierwszym przypadku mamy do czynienia ze zwiększoną rezolucją (mój dekoder automatycznie

>rozpoznał HDCD, a jak ktoś nie ma dekodera to format zostanie zredukowany do 16B)

 

:)))

 

HDCD pozwala na uzyskanie do 6 dB lepszej dynamiki niz zwykle CD, dodatkowe informacje mieszcza sie na 2 najmlodszych bitach przez normalny odtwarzacz odrzucanych w procesie korekcji bledow (oczywiscie plyte HDCD mozna odtworzyc w zwyklym CD), zgodnie ze specyfikacja HDCD plyty nagrane w tym formacie maja o 6 dB nizszy poziom, dlatego odtwarzacze HDCD zciszaja zwykle CD o 6dB tak aby nie bylo roznicy w poziomie dzwieku pomiedzy HDCD/CD (wymog licencji Pacific Microsonics), niektore odtwarzacze maja mozliwosc ustawienia HDCD Gain Matching tak aby plyty CD nie byly zciszane celem zachowania maksymalnej jakosci, to tak jako ciekawostka jakby ktos kupowal CDeka z HDCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaviter, 9 Mar 2009, 08:29

 

>to jest oczywiste ze charakterystyki SPL przy sygnale

>testowym z CD i SACD beda takie same, nie wplywa to w zaden sposob na przyczyne roznic jakosciowych

>pomiedzy nosnikami, w takim pomiarze wszystkie czynniki poza kolumnami/pomieszczeniem sa pomijalne.

 

Myślisz że jakbyś zamiast sygnału testowego puścił M.Jacksona to charakterystyka SPL uległa by zmianie??. NIE. Dlaczego charakterystyki częstotliwości dla kolumn są tak kolosalnie różne przy puszczaniu sygnału testowego a dla wzmacniaczy wszystkie są IDEALNIE jednakowe??.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Ocias

 

Np. Creek CD50 i Primare CD31 w połaczeniu z Audiolabem. Na moje ucho nie ma różnic. To znaczy były,

>ale po kalibracji Audyssey zniknęły.

 

Aha:) Dużo bogatszy brzmieniowo, plastyczny, idący w stronę analogowośi Primare jest nie do odróżnienia od wyrazistego, perlistego Creeka. Szczególnie prowadzeniem wyzszej srednicy sie nie różnią:)

Co tu się dzieje? Jeden nie odróżnia Creeka od Primare, drugi Lebena od Maca, trzeciemu wszystko gra tak samo. Wiadomo, że Polska audiofilską potęgą nie jest, ale żeby aż tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbej, 9 Mar 2009, 08:52

 

>Myślisz że jakbyś zamiast sygnału testowego puścił M.Jacksona to charakterystyka SPL uległa by

>zmianie??. NIE.

 

poza tym ze na MJ nie da sie jej zmierzyc to taki wlasnie byl sens mojego wpisu, mozna przyjac ze charakterystyka CD, wzmaka i kabli jest FLAT

 

porozumiewanie sie po polsku jest bardzo trudne czasami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.