Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na ile byście wycenili sv-226Mk z tymi "mankamentami"?

Czasami potencjometr głośności przytrzeszczy i zdażyło się że przekaźnik od jednego kanału się przywiesił (jak stuknąłem palcem to załączył), ale tylko na zimnym zaraz po włączeniu.

Ma zupełnie nowe lampy Gold Lion.

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami, może komuś się przydadzą

Miałem przez jakiś czas caspiana mk2, którego sprzedałem i kupiłem Vincenta sv 226mk2.

Caspian grał bardzo ładnie ale to co prezentuje Vincent to miód dla uszu, rewelka. Przynajmniej tak jest w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w porównaniu do zwykłego tranzystora w tej cenie to jest przepaść :D Ja się tego spodziewałem bo wcześniej miałem "pełnego" lampowca. To był dopiero szok co robiła ta mała lampka (35w) z dużymi kolumnami! Dynamika przy niskich poziomach głośności nie osiągalna dla tranzystora, a na 1/4 gwizdka to już można było imprezę rozkręcić ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami, może komuś się przydadzą

Miałem przez jakiś czas caspiana mk2, którego sprzedałem i kupiłem Vincenta sv 226mk2.

Caspian grał bardzo ładnie ale to co prezentuje Vincent to miód dla uszu, rewelka. Przynajmniej tak jest w moim systemie.

 

Z czym to połączyłeś ? - kolumny, źródło ..

 

Czy do Vincenta np 237/238 zapodać moźna lampy KT120 ?

Pytam jako laik

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu ;)

Vincent 236mk (lampy psvane aczkolwiek na chińskich też fajnie grało, wymiana lamp zadziałała tylko na plus) gra w połączeniu z Focal Aria 926 oraz Cambridge CXN. Kable głośnikowe Furutech u2t.

Vincent zastąpił u mnie ukochaną końcówkę mocy Roksan Kandy K2. Sprawił też, że zbędny stał się sub Rel T5 (vicek zapodaje dobry niski bas i jest w mojej ocenie tego basu tyle ile być powinno, nie mniej, nie więcej).

Jedyna rzecz, która mnie irytuje to duży skok głośności przy sterowaniu z pilota. Da się temu jakoś zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy waszym zdaniem 6 000 za 2 letni model 237 to oby nie za dużo ?

Nowy kosztuje poniżej 8 tyś co jest jeszcze ceną wyjściową do negocjacji ..

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Vincenta np 237/238 zapodać moźna lampy KT120 ?

Pytam jako laik

 

Vicek to wzmacniacz hybrydowy (połączenie lampy + tranzystora). Lampy ma tylko w przedwzmacniaczu, a końcówki mocy są tranzystorowe. W SV-237 są lampy 6N1P.

 

KT120 to lampa mocy do wzmacniaczy lampowych.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że Vincent 237 za 5 tysięcy to max jeśli jest np na gwarancji

Nowe są poniżej 7500 na Ceneo..

 

Za 2 letniego Chinola choćby i "niemieckiego" 6 tysięcy to zdzierstwo..

Roczne renomowane Naimy można kupić za 40-50 % ich wartości ..

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość marcu

(Konto usunięte)

Też tak myślę że Vincent 237 za 5 tysięcy to max jeśli jest np na gwarancji

Nowe są poniżej 7500 na Ceneo..

 

Za 2 letniego Chinola choćby i "niemieckiego" 6 tysięcy to zdzierstwo..

Roczne renomowane Naimy można kupić za 40-50 % ich wartości ..

To sobie kup Naima po co tu zagladasz i trolujesz nierob komus wody z mozgu,bedzie kolega mial chec to kupi uzywanego Vincenta 237 za 7000 kazdy kupuje na ile go stac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że Vincent 237 za 5 tysięcy to max jeśli jest np na gwarancji

Nowe są poniżej 7500 na Ceneo..

 

Za 2 letniego Chinola choćby i "niemieckiego" 6 tysięcy to zdzierstwo..

Roczne renomowane Naimy można kupić za 40-50 % ich wartości ..

Skoro NAIM traci w rok 40-50% wartości to może wcale nie jest taki renomowany? :D

2 letni Vincent powinien wg mnie pójść za 4500-5500zł. To dobry wzmak, jeśli komuś ten dzwięk odpowiada to nie widzę powodu, żeby za niego tyle nie zapłacić, ale 6000zł to przypuszczam, że to cena wyjściowa...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze 5 tys to odpowiednia cena za zadbany 237, 6tys to juz zdecydowanie za duzo.

 

Ależ masz 100% rację, jakaś równowaga musi być zachowana ..

nie można zdania wyrazić w temacie ceny bo ci handlarz powie że "wode ludzom z mózgu robisz" .. bo kilka dudków mniej zarobi ;-)

Zdzierasz to licz się z krytyką, nawet konstruktywną opozycję można Trolem nazwać.

 

Gdzie indziej jak nie na przedmiotowym forum można ludzi o takie rzeczy pytać ..

Po to jest forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, szanowni użytkownicy wersji 237 jeśli ktoś zastanawia się nad zbyciem zadbanego egzemplarza, nie starszego niż 2 lata to proszę o kontakt na priv.

 

Miałoby to grać z AP Tempo 25, czy lepiej inwestować w 238 ?

Może ktoś przerabiał ww temat i zechce podzielić się opinią.

 

Z obecnym Musical Fidelity m6si widzę że kolumny zagrały z większym rozmachem ale kuszą też mocne Hybrydy.

Pozdrawiam

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.