Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, klubowiczów stałem się posiadaczem Vincenta SV227, gra to z Paradigmem 9v7. Jest jedna sprawa która mnie troszkę irytuje, mianowicie syczący dźwięk z kopułkek wysokotonowych. Ponoć to wina lamp, a może jakiś filtr sieciowy by się przydało dokupić ? Proszę o poradę doświadczonych kolegów.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów stałem się posiadaczem Vincenta SV227, gra to z Paradigmem 9v7. Jest jedna sprawa która mnie troszkę irytuje, mianowicie syczący dźwięk z kopułkek wysokotonowych. Ponoć to wina lamp, a może jakiś filtr sieciowy by się przydało dokupić ? Proszę o poradę doświadczonych kolegów.

 

Pozdrowienia.

Z tego co widzę to twoje głośniki mają metalowe kopulki a to raczej ostro grające przetworniki. Trudno orzec czy zmiana lamp da porządny efekt. Obawiam się że jeżeli stonujesz górę lampą to możesz stracić na szczególe i przestrzeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów stałem się posiadaczem Vincenta SV227, gra to z Paradigmem 9v7. Jest jedna sprawa która mnie troszkę irytuje, mianowicie syczący dźwięk z kopułkek wysokotonowych. Ponoć to wina lamp, a może jakiś filtr sieciowy by się przydało dokupić ? Proszę o poradę doświadczonych kolegów.

 

Pozdrowienia.

 

Witam

 

Mam pytanie. Czy używasz regulatora barwy dźwięku tonów wysokich, czy słuchasz wzmacniacza z pominięciem regulacji?

Bo może tu jest przyczyna problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, Paradigm 9v7 jednak do łagodnych zestawów nie należy i to się u mnie niestety potwierdza, nie tylko z Vincentem dźwięk wysokich tonów potrafi być dla mnie nieprzyjemny i drażniący uszy.

Owszem jest bardzo dynamicznie, jest detal i jest uderzenie kiedy potrzeba lecz wszystko to podane zbyt pikantnie. Słucham z pominięciem regulacji, próbowałem kręcić tonami ale bez rewelacji.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos z uzytkownikow sv 237 mial z nim jakies problemy techniczne?

 

Pozdr

Witam,

gram na SV-237 już ponad rok i nigdy nie wystąpiły jakiekolwiek problemy techniczne, niemniej pełną doskonałość dźwięku osiąga po porządnym wygrzaniu, u mnie tak mniej więcej po 2-3 miesiącach grania po 5-7 godzin dziennie, ale później jest wręcz bajecznie :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gram na SV-237 już ponad rok i nigdy nie wystąpiły jakiekolwiek problemy techniczne, niemniej pełną doskonałość dźwięku osiąga po porządnym wygrzaniu, u mnie tak mniej więcej po 2-3 miesiącach grania po 5-7 godzin dziennie, ale później jest wręcz bajecznie :-)

Pozdrawiam.

Witam ,czy w Vincencie 237 zmiana lampy zasilajacej zmieni barwe dzwieku ,czy moze jest to zabieg malo dajacy dla dzwieku?.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy w Vincencie 237 zmiana lampy zasilajacej zmieni barwe dzwieku ,czy moze jest to zabieg malo dajacy dla dzwieku?.Pozdrawiam

 

To jaka lampa gra "w okienku" ma bardzo duże znaczenie i to nie tylko dla barwy.

 

Jest na ten temat całkiem sporo na tym forum. Choćby moje posty, ale nie tylko.

 

Trzeba sobie poszukać ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Kilka kolejnych uwag o lampach do Vincenta SV-237.

 

Obecnie gram na 2 x 6N1P (cywilne OREL '90) plus Amperex z fabryki w Heerlen z 1964 r. (NOS) w okienku i jak dla mnie brzmi to rewelacyjnie. Muszę dodać, że z Amperexem zestawiałem też 6BQ7A General Electric, z którymi kupiłem wzmacniacz i tanie ruskie 6N1P brzmią moim zdaniem wyraźnie lepiej niż 6BQ7A. Amerykańskie lampy grają cieplej i ciemniej niż ruskie, oraz nieco niższym dźwiękiem, ale wyraźnie mniej dynamicznie, mniej rozdzielczo i mniej przestrzennie niż 6N1P.

Krótko mówiąc: co kto lubi. Ja lubię 6N1P

 

P.S.

Obecnie nie polecam (po dokonanych przeze mnie porównaniach) lamp 5751 (GE albo innych), bo wzmocnienie 70 zamiast 100 w okienku ma bardzo duży wpływ na brzmienie. Dodam przy tym, że ze współczesnej produkcji przesłuchałem w okienku następujące lampy ECC 83 (12AX7) : Full Music, Genalex Gold Lion, Tung-Sol i Psvane.

Moim zdaniem godna polecenia jest wyłącznie Tung-Sol Gold, którą kupiłem sobie na wszelki wypadek na zapas, ponieważ gra bardzo równo, ale na niej nie gram, bo z uwagi na posiadanego Amperexa nie muszę.

 

Żadna z tych współczesnych lamp nie umywa się do Amperexa z lat '60.

 

Potwierdzają się więc dwie prawdy: co do zasady lampy NOS są zdecydowanie lepsze niż współczesne, po drugie bywają tanie ruskie lampy, które są świetne.

Są ludzie, którzy tanimi ruskimi lampami się brzydzą, z uwagi na ich pochodzenie i cenę. Są bowiem tacy, którzy uważają, że ruskie lampy nie mogą brzmieć lepiej niż zachodnie, a ponadto uważają, że jak nie zapłacą za coś odpowiednio dużo, to nie może to dobrze grać.

 

Pozdrawiam.

 

Witam po dłuższej przerwie.

 

Kilka kolejnych uwag o lampach do Vincenta SV-237.

 

Obecnie gram na 2 x 6N1P (cywilne OREL '90) plus Amperex z fabryki w Heerlen z 1964 r. (NOS) w okienku i jak dla mnie brzmi to rewelacyjnie. Muszę dodać, że z Amperexem zestawiałem też 6BQ7A General Electric, z którymi kupiłem wzmacniacz i tanie ruskie 6N1P brzmią moim zdaniem wyraźnie lepiej niż 6BQ7A. Amerykańskie lampy grają cieplej i ciemniej niż ruskie, oraz nieco niższym dźwiękiem, ale wyraźnie mniej dynamicznie, mniej rozdzielczo i mniej przestrzennie niż 6N1P.

Krótko mówiąc: co kto lubi. Ja lubię 6N1P

 

P.S.

Obecnie nie polecam (po dokonanych przeze mnie porównaniach) lamp 5751 (GE albo innych), bo wzmocnienie 70 zamiast 100 w okienku ma bardzo duży wpływ na brzmienie. Dodam przy tym, że ze współczesnej produkcji przesłuchałem w okienku następujące lampy ECC 83 (12AX7) : Full Music, Genalex Gold Lion, Tung-Sol i Psvane.

Moim zdaniem godna polecenia jest wyłącznie Tung-Sol Gold, którą kupiłem sobie na wszelki wypadek na zapas, ponieważ gra bardzo równo, ale na niej nie gram, bo z uwagi na posiadanego Amperexa nie muszę.

 

Żadna z tych współczesnych lamp nie umywa się do Amperexa z lat '60.

 

Potwierdzają się więc dwie prawdy: co do zasady lampy NOS są zdecydowanie lepsze niż współczesne, po drugie bywają tanie ruskie lampy, które są świetne.

Są ludzie, którzy tanimi ruskimi lampami się brzydzą, z uwagi na ich pochodzenie i cenę. Są bowiem tacy, którzy uważają, że ruskie lampy nie mogą brzmieć lepiej niż zachodnie, a ponadto uważają, że jak nie zapłacą za coś odpowiednio dużo, to nie może to dobrze grać.

 

Pozdrawiam.

 

Witam po dłuższej przerwie.

 

Kilka kolejnych uwag o lampach do Vincenta SV-237.

 

Obecnie gram na 2 x 6N1P (cywilne OREL '90) plus Amperex z fabryki w Heerlen z 1964 r. (NOS) w okienku i jak dla mnie brzmi to rewelacyjnie. Muszę dodać, że z Amperexem zestawiałem też 6BQ7A General Electric, z którymi kupiłem wzmacniacz i tanie ruskie 6N1P brzmią moim zdaniem wyraźnie lepiej niż 6BQ7A. Amerykańskie lampy grają cieplej i ciemniej niż ruskie, oraz nieco niższym dźwiękiem, ale wyraźnie mniej dynamicznie, mniej rozdzielczo i mniej przestrzennie niż 6N1P.

Krótko mówiąc: co kto lubi. Ja lubię 6N1P

 

P.S.

Obecnie nie polecam (po dokonanych przeze mnie porównaniach) lamp 5751 (GE albo innych), bo wzmocnienie 70 zamiast 100 w okienku ma bardzo duży wpływ na brzmienie. Dodam przy tym, że ze współczesnej produkcji przesłuchałem w okienku następujące lampy ECC 83 (12AX7) : Full Music, Genalex Gold Lion, Tung-Sol i Psvane.

Moim zdaniem godna polecenia jest wyłącznie Tung-Sol Gold, którą kupiłem sobie na wszelki wypadek na zapas, ponieważ gra bardzo równo, ale na niej nie gram, bo z uwagi na posiadanego Amperexa nie muszę.

 

Żadna z tych współczesnych lamp nie umywa się do Amperexa z lat '60.

 

Potwierdzają się więc dwie prawdy: co do zasady lampy NOS są zdecydowanie lepsze niż współczesne, po drugie bywają tanie ruskie lampy, które są świetne.

Są ludzie, którzy tanimi ruskimi lampami się brzydzą, z uwagi na ich pochodzenie i cenę. Są bowiem tacy, którzy uważają, że ruskie lampy nie mogą brzmieć lepiej niż zachodnie, a ponadto uważają, że jak nie zapłacą za coś odpowiednio dużo, to nie może to dobrze grać.

 

Pozdrawiam.

 

Witam!

Proszę o informację, czy taka wymiana lamp nie wymusiła dodatkowych zmian w elektronice oraz czy jest to bezpieczne dla wzmacniacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mar64

 

Przede wszystkim nie rozumiem w jaki sposób udało Ci się zacytować mój post i na jego końcu dopisać Twoje pytanie ? :-)

 

A co do tegoż pytania odpowiadam.

 

Wzmacniacz został zaprojektowany na jednej lampie 12AX7 (ECC 83) i dwóch lampach 6N1P, więc można bez jakichkolwiek obaw wymieniać lampy fabryczne na takie same lampy pochodzące od innych producentów, czyli na zamienniki lamp fabrycznych.

 

Poza tym lampy 6BQ7A mogą być zastosowane w tym wzmacniaczu zamiast 6N1P, co również dopuszcza producent i to bez żadnych zmian w elektronice. Przeczytaj post 461, w którym podałem stronę, na której jest wywiad z konstruktorem wzmacniacza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartinS

 

Jest to moje pierwsze forum, mam możliwość wpisywania odpowiedzi w takiej formie.

Przepraszam.

Dziękuje za informację, pragnę podzielić się własnymi wrażeniami po wymianie lampy 12AX7 .

Od wczoraj słucham na lampie Tung Sol Gold.

Zaledwie kilka godzin odsłuchu a jestem pod wrażeniem, ile może wnieść zmiana jednej lampy.

W moim zestawie już teraz mogę powiedzieć, że scena stała się uporządkowana , bardziej ciepła, średnica klarowniejsza.

Teraz muzyka stała się ,,lampowa"

Potwierdzam Vincent 237 jest rewelacyjnym wzmacniaczem, jak widać z powyższego przykładu daje dużo możliwości.

Poprzeczka została podniesiona, może być tylko lepiej.

Dziękuję za wpisy innych sympatyków Vincenta, wymiana dośwadczeń pozwala nam wszyskim cieszyć się pięknymi chwilami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna kuszą mnie integry hybrydowe . jak ten układ sprawdza się w urządzeniach Vincenta , osobiście myślę o modelu SV-500 do profilowanej współpracy z gramofonem .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zapisuję się do Waszego klubu z Vincentem SV-800 i CD s8.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Oczywiście , wkradl się po prostu maly bląd , zapomniano o P, ( 6N1P-EW )

 

 

 

Jak napisałem w post nr 557 , za wielkim murem nie przykładają się zapewne do pomiarów lamp , a to bardzo ważna sprawa .

Taka para , w twoim przypadku pracuje po jednej sztuce na kanał , wystarczy że nie będą dobrane parametrami względem siebie ( sparowanie ) i są problemy .

Serwis wymienił na 6N1P-EW , to bardzo trwale lampy , około 10,000 godzin pracy .

Ciesz się muzyką .

 

Pozdrówko .

Witam

mam w swoim SV-800

kwadre Psvane Treasure mark 2 12AU7 i

Kwadre Psvane Treasure mark 2 12AX7.

nie zamieniłbym tych chinczyków na żadne inne, włącznie z Raytheonami Black Plates.

Przerzuciłem trochę tych lamp i uważam, że Psvane są fenomenalne za takie pieniądze,

zero szumu, mikrofonowania, wszystkie lampy pomierzone sparowane i zbalansowane.

Także nie uważam żeby ludki za wielkim murem nie przywiązywali do czegoś wagi.

Pozdrawiam.

 

od dawna kuszą mnie integry hybrydowe . jak ten układ sprawdza się w urządzeniach Vincenta , osobiście myślę o modelu SV-500 do profilowanej współpracy z gramofonem .

 

witaj Ja mam Sv-800 i dla mnie rewelacja, 800 położyła na obie łopatki dzielony zestaw Cary Audio SLP3 i końcówkę Bat VK 220 z Bat Pakiem,

także hybryda to jedne z lepszych rozwiązań w Vincencie.

Śmiało bierz na odsłuch.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow ,dozo informacji piszecie na temat lamp w Vincencie 237 czy 226 mk2,ich brzmienia,oraz ktorych nie polecacie,natomiast nie piszecie nic o okablowaniu waszych systemow,jakich uzywacie glosnikowych,rca,zasilania?Przeszukalem temat i nic nie znalazlem,chyba ze juz niedowidze.Moze w Vincencie nie ma tak duzego wplywu wymiana kabli ? Podzielcie sie Koledzy waszymi spostrzezeniami na ten temat .Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podzielcie sie prosze waszymi spostrzezeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow ,dozo informacji piszecie na temat lamp w Vincencie 237 czy 226 mk2,ich brzmienia,oraz ktorych nie polecacie,natomiast nie piszecie nic o okablowaniu waszych systemow,jakich uzywacie glosnikowych,rca,zasilania?Przeszukalem temat i nic nie znalazlem,chyba ze juz niedowidze.Moze w Vincencie nie ma tak duzego wplywu wymiana kabli ? Podzielcie sie Koledzy waszymi spostrzezeniami na ten temat .Pozdrawiam.

podzielcie sie prosze waszymi spostrzezeniami

 

Witaj

W swoim systemie za zasilanie odpowiada listwa Enerr Power Point R3 z dedykowanym kablem Blue R3 16A.

A zasilające to DIY na MIT Shotgun S3 z wtykami Wattgate Evo do Cd i

do wzmacniacza Yarbo sp 8000 na Wttgate Evo, myślę że takie koszty to wystarczająca sprawa na zasilanie,

Łaczówka xlr to Acoustic Zen WOW, a głośnikowce to Harmonix Hs 101 improved version,

próbowałem kilku i stwierdziłem, że dla mnie jest to sprawa zamknięta.

Poza tym doskonale wiesz, że kable to ostatni szlif, a nie jak wielu twierdzi następny klocek w torze.

Od ponad dwóch lat walczę z systemem i szukam własnego dźwięku, przerobiłem mnóstwo sprzętu,

z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że powyżej pewnego pułapu, drożej już nie znaczy lepiej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Romulus40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sie grzecznie przywitam.

Dzien dobry, wlasnie zamowilem Vicka 231 A-class..

Po przeczytaniu calego watku znalazlem tylko dwie zmianki o ww piecyku.

Mialem kilka znakow Hegla, dwa nady, atoll 80 jakies denony no i stare piece techniora ale jeszcze nigdy prawdziwej klasy A.

Bedzie to gralo na serwerze z Daphile, rega dac-r i MA BX6 ( w przyszlum roku beda dobermany mini ).

Jak ktos moglby cos skrobnac o tym piecyku byl bym wdzieczny, w necie jest kilka informacji ale po niemiecku i chinsku. Translator jakos to tlumaczy ale...

Prosze bylych albo obecnych wlascicieli tego wzmacniacza o jakies info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze....maszyna podłączona, gram dwa dni - wnioski.

Mega boczące trafo...

Szumy nawet bez muzy..Bas dramat ciągnie się i ciągnie.

To ze się mega grzeje zrozumie ale te szumu i brumiące trafo tego chyba nie przeżyje..

Czy wymiana ośmiu kondow na końcówce i czterech w pre i zalanie trafa żywicą pomoże.

Czy w tym piecu ustawia się prądy spoczynkowe..

Czy ktoś może ma lekarstwo na te dolegliwości ?

Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze....maszyna podłączona, gram dwa dni - wnioski.

Mega boczące trafo...

Szumy nawet bez muzy..Bas dramat ciągnie się i ciągnie.

To ze się mega grzeje zrozumie ale te szumu i brumiące trafo tego chyba nie przeżyje..

Czy wymiana ośmiu kondow na końcówce i czterech w pre i zalanie trafa żywicą pomoże.

Czy w tym piecu ustawia się prądy spoczynkowe..

Czy ktoś może ma lekarstwo na te dolegliwości ?

Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam.

Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem tak wymienić okablowanie sygnałowe, przewody do gniazd głośnikowych ( bo teraz są lutowane jakoś tak na sztukę ) zalać trafo żywicą bądź zapuszkować...do wylutu tez osiem sztuk rubikonów w końcówkach, sześć innych kondow w pre.

Do tego czyszczenie niebieskiego ALPSa ( charczy z początku ) i potka balansu ( jest tak walnięty ze trzeba dociskać żeby usłyszeć ustawiony kanał i różnice- gra cały czas, może to przez niego szumi i jakby brumi w głośnikach na wyciszonym napedzie... zmostkuje i sprawdzę. Na koniec chciałbym ustawić odpowiednie prądy ale czy tu występuje regulacja...bo ja nie widzę żadnego potka.

Przyznam ze jest dobrze zbudowaną maszyną.. Toshiba, Sanken budowa modułowa, solidnie poskręcana, potężne trafoooo i radiatory..

Vicek jak chwile pogra i złapie temperature to bardzo przyjemnie gra ( po za basem ) i chciałbym przy nim siąść ale czy to ma sens, czy zagra po tych wszystkich modyfikacjach adekwatnie do poniesionych kosztów i czasu pracy ??

Na podjęcie decyzji mam dwa dni i albo zostaje albo wraca. (fajnie jak by został : )

......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.