Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

A więc jest tak jak pisałem kilka postów wyżej....

1) Nie ma takiej lampy jak 6N1-EB, natomiast jest rosyjska 6N1P i w wersji wojskowej ta sama lampa oznaczana jako 6N1P-EW

2) Vincent 237 był montowany właśnie na ruskich lampach 6N1P, natomiast w wersji specjalnej (jest nalepka na pudełku po wzmacniaczu) były montowane dużo lepsze amerykańskie lampy nos-y GE 6BQ7A JAN czyli w wersji militarnej. Według producenta lampy 6N1P jak i 6BQ7A można stosować zamiennie, ale oczywiście GE są dużo lepsze (lepiej brzmią) od tych ruskich.

Reasumując jeżeli miałeś specjalną wersję Vicka (łatwo sprawdzić, jak masz pudełko) to serwis wymienił Ci amerykańskie lampy GENERAL ELECTRIC 6BQ7A w wersji militarnej na ruskie zamienniki....

Mi też serwis chciał wymienić bez problemów, ale na chińskie lub ruskie, GE niestety nie mają...

 

Mi też tak przekazali, że tych oryginalnych już nie ma. Co do nazwy to taka mi z serwisu podali. A wracając do lamp. Były amerykańskie (grały fajnie) ale jedna padła po niecałym roku, zobaczymy po wygrzaniu jak będą grały te nowe rosyjskie. Możne z naszymi kolumnami (B&W CM10) zagra to lepiej niż poprzedniczki. Zobaczymy. Jak skończy się gwarancja to będzie można poeksperymentować z innymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Nie ma takiej lampy jak 6N1-EB, natomiast jest rosyjska 6N1P i w wersji wojskowej ta sama lampa oznaczana jako 6N1P-EW

 

Oczywiście , wkradl się po prostu maly bląd , zapomniano o P, ( 6N1P-EW )

 

Jak pisałem wcześniej, na lampy w tym modelu jest dwa lata gwarancji, a serwis zrobił wymianę lamp bez żadnych problemów w ciągu tygodnia.

 

Jak napisałem w post nr 557 , za wielkim murem nie przykładają się zapewne do pomiarów lamp , a to bardzo ważna sprawa .

Taka para , w twoim przypadku pracuje po jednej sztuce na kanał , wystarczy że nie będą dobrane parametrami względem siebie ( sparowanie ) i są problemy .

Serwis wymienił na 6N1P-EW , to bardzo trwale lampy , około 10,000 godzin pracy .

Ciesz się muzyką .

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były amerykańskie (grały fajnie) ale jedna padła po niecałym roku, zobaczymy po wygrzaniu jak będą grały te nowe rosyjskie.

Taurus, przeczytaj post 537, MartinS opisuje jak grają te ruskie militarne lampy w porównaniu z oryginalnymi GE...ja się mogę tylko pod tą opinią podpisać. Ale u Ciebie może będzie lepiej, trwałe tak jak pisze Rydz to one są, ale co z tego jak nie grają... dużo ładniej już grają w naszym Vicku te w wersji cywilnej bez dopisku EW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

trwałe tak jak pisze Rydz to one są, ale co z tego jak nie grają..

 

Eee tam , jak by nie grały byłaby cisza . :)

 

Tak poważnie to nie ma co się silić na szukanie innych zamienników .

 

Ps , Kamil grasz na Vicku SV-237 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps , Kamil grasz na Vicku SV-237 ?

Tak, Vicek SV-237 plus Vicek CD S7.

Trochę lamp przez nich ostatnio przerzuciłem i uważam, że tymi ruskimi szkoda sobie głowy zawracać. Aktualnie zatrzymałem się na Telefunken w okienku i Siemens na kanałach i jest ok., chociaż muszę jeszcze dopaść Amperexa Bugle Boy-a.

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Trochę lamp przez nich ostatnio przerzuciłem i uważam, że tymi ruskimi szkoda sobie głowy zawracać.

 

Tak się zastanawiam , SV 237 z tego co mi wiadomo sprzedawany był z lampami 6N1P-EW , te lampy chyba nie mają zamiennika , by zastosować np 6Cg7 / 6FQ7 które mają niższe wzmocnienie , to trzeba by jeszcze dobrać punkty pracy dla tych lamp , ingerencja w regulacji wzmacniacza .

Kamil , mieszasz tymi lampami ot tak sobie ?

 

Napisz z jakimi kolumnami grasz .

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag o lampach do SV-237

 

Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że ruskimi lampami szkoda sobie głowy zawracać (6N1P, mam tu na myśli „cywilne”), bo moim zdaniem jest to duże uproszczenie.

 

Oczywiście jest tak, że lampy różnych producentów i typów są obiektywnie oceniając lepiej albo gorzej wykonane, ale to nie przekłada się w prosty sposób na to jak zagrają w danym wzmacniaczu i systemie. To czy lampy „zagrają” czy nie zależy nie tylko od lamp, ale od źródła, kolumn, kabli głośnikowych, interkonektu, a w przypadku omawianego wzmacniacza również od lampy „w okienku”.

 

Moim zdaniem można jedynie odpowiedzialnie twierdzić, że w danym systemie lampy nie zagrały zgodnie z oczekiwaniami lub upodobaniami użytkownika systemu. Innej osobie takie a nie inne brzmienie w jego konkretnym systemie może odpowiadać.

 

Można w sieci spotkać np. opinie, że ECC 83 Telefunken grają bardzo analitycznie, zimno, szczegółowo i „nie lampowo”, ale to nie znaczy, że komuś takie brzmienie nie odpowiada, albo że w jego systemie lampa ta w zestawieniu z innymi zagrała tak, jak tego oczekiwał i jest zachwycony.

 

Uważam, że po prostu najlepiej samemu sprawdzić, czy dane lampy (nawet takie jak tanie ruskie 6N1P) zabrzmią tak jak tego oczekuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to mam. podpięty do tego mam zarówno sprzęt Vincenta jak i Denona oraz tablet , który mi robi za odtwarzacz FLAC i radio internetowe. Jak to wszystko podłączyłem, to wrażenie mam takie jakby system grał "żwawiej i czyściej".

 

Kilka uwag o lampach do SV-237

 

Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że ruskimi lampami szkoda sobie głowy zawracać (6N1P, mam tu na myśli „cywilne”), bo moim zdaniem jest to duże uproszczenie.

 

Oczywiście jest tak, że lampy różnych producentów i typów są obiektywnie oceniając lepiej albo gorzej wykonane, ale to nie przekłada się w prosty sposób na to jak zagrają w danym wzmacniaczu i systemie. To czy lampy „zagrają” czy nie zależy nie tylko od lamp, ale od źródła, kolumn, kabli głośnikowych, interkonektu, a w przypadku omawianego wzmacniacza również od lampy „w okienku”.

 

Moim zdaniem można jedynie odpowiedzialnie twierdzić, że w danym systemie lampy nie zagrały zgodnie z oczekiwaniami lub upodobaniami użytkownika systemu. Innej osobie takie a nie inne brzmienie w jego konkretnym systemie może odpowiadać.

 

Można w sieci spotkać np. opinie, że ECC 83 Telefunken grają bardzo analitycznie, zimno, szczegółowo i „nie lampowo”, ale to nie znaczy, że komuś takie brzmienie nie odpowiada, albo że w jego systemie lampa ta w zestawieniu z innymi zagrała tak, jak tego oczekiwał i jest zachwycony.

 

Uważam, że po prostu najlepiej samemu sprawdzić, czy dane lampy (nawet takie jak tanie ruskie 6N1P) zabrzmią tak jak tego oczekuje.

 

Pozdrawiam

 

W pełni się zgadzam z powyższym twierdzeniem.Ja miałem wcześniej wojskowe lampy( edycja specjalna wzmacniacza) teraz są te ruski i się wygrzewają ale mówiąc szczerze porażającej różnicy nie widzę. Może to też kwestia akustyki. Mieszkanie w bloku to jednak nie to samo co pokój odsłuchowy w salonie. Ale mi na razie pasują. jak gwarancja minie to może wtedy inne wypróbuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po 3 dniach słuchania. Mam już pewne pojęcie o brzmieniu tego odtwarzacza.

Bardzo ciekawa jest możliwość grania "na tranzystorach" i "na lampach" ;-). Do wyboru. To takie dwa w jednym.

 

Różnice z pozoru subtelne, ale w zależności od repertuaru mogą być znaczące.

 

Co do różnicy z poprzednim "źródłem" - to nie ma nawet co dyskutować. No ale przy tej różnicy ceny jest to zrozumiałe, że powinno być lepiej i jest.

 

Z drugiej jednak strony patrząc na przepaść cenową jaka dzieli te dwa urządzenia pełen szacun dla rDAC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i mogę oficjalnie ubiegać się o członkostwo w klubie. Odtwarzacz zostaje u mnie. A to przecież siostrzana marka. A osobnego klubu dla T.A.C. nie znalazłem. Nawet recenzent na stereophile pisze o tym CD "Vincent Audio C-60 CD player" ;-).

Też myślałem o tym odtwarzaczu zwłaszcza że był moment gdy można go było kupić w salonach po 7700zł . Nie stety ale już po ptakach. Wszystkie poszły a dystrybutor wycofał się ze sprzedaży matki T.A.C. w Polsce. W związku z tym rozważam zakup Shengya CD3.5 który to CD-ek jest tym samym odtwarzaczem tylko sygnowany marką producenta który robi wszystko co ma w swojej ofercie Vincent i T.A.C. no i cena jest przystępna. Jedyne 1135$ + 225$ transport z chinowa. ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym odtwarzaczu zwłaszcza że był moment gdy można go było kupić w salonach po 7700zł . Nie stety ale już po ptakach. Wszystkie poszły a dystrybutor wycofał się ze sprzedaży matki T.A.C. w Polsce. W związku z tym rozważam zakup Shengya CD3.5 który to CD-ek jest tym samym odtwarzaczem tylko sygnowany marką producenta który robi wszystko co ma w swojej ofercie Vincent i T.A.C. no i cena jest przystępna. Jedyne 1135$ + 225$ transport z chinowa. ☺

Kiedy były w salonach w takiej cenie?

Jesteś pewien, że dystrybutor się wycofał?

Oferta z chinowa bardzo interesująca cenowo. Pytanie tylko co w razie ewentualnej usterki.

 

A na alledrogo ;-)

 

http://allegro.pl/shengya-cd3-5-vincent-balanced-tube-fet-i5409546485.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyprzedażowa jeszcze powinna być na stronie sklepu Q21.pl. Rozmawiałem dziś ze sprzedawcą który stwierdził że nie stety ale nie ma już tych odtwarzaczy w magazynie dystrybutora. Po tej rozmowie zadzwoniłem do dystrybutora i potwierdził że towar nie dostępny i wspomniał że to koniec sprzedaży T.A.C. w Polsce.

Co do Shengya to to samo co Vincent i TAC więc i naprawić się da. Na Allegro to prywatny import więc gwarancji też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyprzedażowa jeszcze powinna być na stronie sklepu Q21.pl. Rozmawiałem dziś ze sprzedawcą który stwierdził że nie stety ale nie ma już tych odtwarzaczy w magazynie dystrybutora. Po tej rozmowie zadzwoniłem do dystrybutora i potwierdził że towar nie dostępny i wspomniał że to koniec sprzedaży T.A.C. w Polsce.

Co do Shengya to to samo co Vincent i TAC więc i naprawić się da. Na Allegro to prywatny import więc gwarancji też nie ma.

czyli jak rozumiem w Q21 też już go nie mają - została tylko oferta na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Natomiast zapytałem Chińczyka o Shengya CD3.5 oraz co ewentualnie innego jako opcja. Chińczyk twierdzi że zdecydowanie lepszym CD niż Shengya CD3.5 jest porównywalny cenowo a nawet trochę tańszy Jungson Impression II. Trochę futurystyczne wygląda ale faktycznie w sieci na jego temat są jedynie pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Waszym zdaniem co lepiej zagra z NAD-em 356 , odtwarzacz CD rega apollo r czy Vincent cd 400. Kolumny to Castle Knight 2. Zależy mi na barwie, nieostrej górze i właśnie ta góra dobrze by było jakby była jak najdelikatniejsza bo mam jej sporo a może nawet sporo za dużo hehe (ps3 jako źródło). Dzięki za podpowiedzi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd400 nie gra ostro ale ma dzwieczna gore z blaskiem, nie jest delikatna.

taką właśnie bym chciał, chyba trochę źle się wyraziłem wcześniej, byle nie ostra. A jak jest ze środkiem pasma, zależałoby mi na lekkim wypchnięciu do przodu wokali i na ładnej ich barwie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jie jest cd ktory jest bardzo analogowy czy mocno ociepla nie jest tez ostry, jest dosc wyrownany, srednica czytelna, bas dosc mocny konturowy (pasuje do wzmacniaczy Vicka) a gora dzwieczna, zywa, sporo detali, niezla scena. Mi przypomina nieco Atolla cd100. Srednica w Vickach zawsze jest troche uprzywilejowana. Gory nie jest malo na pewno jesli chcesz ja nieco "wycofac" to nie wiem czy tedy droga ale nie jest jazgotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Taki wzmacniacz jak Vincent SV237.

Nigdy nie miałem możliwości tego posłuchać ani zobaczyć na żywo (tylko na obrazkach).

Jak to gra?

Jaka jest jakość wykonania?

Jaka wydajność prądowa?

Czy lampy fabrycznie montowane zaleca sie wymianiać na lepsze?

Jeśli jest ktoś kto może dać wyczerpujący opis na temat tego Vicusia będę wdzięczny.

Z góry Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie.

 

Kilka kolejnych uwag o lampach do Vincenta SV-237.

 

Obecnie gram na 2 x 6N1P (cywilne OREL '90) plus Amperex z fabryki w Heerlen z 1964 r. (NOS) w okienku i jak dla mnie brzmi to rewelacyjnie. Muszę dodać, że z Amperexem zestawiałem też 6BQ7A General Electric, z którymi kupiłem wzmacniacz i tanie ruskie 6N1P brzmią moim zdaniem wyraźnie lepiej niż 6BQ7A. Amerykańskie lampy grają cieplej i ciemniej niż ruskie, oraz nieco niższym dźwiękiem, ale wyraźnie mniej dynamicznie, mniej rozdzielczo i mniej przestrzennie niż 6N1P.

Krótko mówiąc: co kto lubi. Ja lubię 6N1P

 

P.S.

Obecnie nie polecam (po dokonanych przeze mnie porównaniach) lamp 5751 (GE albo innych), bo wzmocnienie 70 zamiast 100 w okienku ma bardzo duży wpływ na brzmienie. Dodam przy tym, że ze współczesnej produkcji przesłuchałem w okienku następujące lampy ECC 83 (12AX7) : Full Music, Genalex Gold Lion, Tung-Sol i Psvane.

Moim zdaniem godna polecenia jest wyłącznie Tung-Sol Gold, którą kupiłem sobie na wszelki wypadek na zapas, ponieważ gra bardzo równo, ale na niej nie gram, bo z uwagi na posiadanego Amperexa nie muszę.

 

Żadna z tych współczesnych lamp nie umywa się do Amperexa z lat '60.

 

Potwierdzają się więc dwie prawdy: co do zasady lampy NOS są zdecydowanie lepsze niż współczesne, po drugie bywają tanie ruskie lampy, które są świetne.

Są ludzie, którzy tanimi ruskimi lampami się brzydzą, z uwagi na ich pochodzenie i cenę. Są bowiem tacy, którzy uważają, że ruskie lampy nie mogą brzmieć lepiej niż zachodnie, a ponadto uważają, że jak nie zapłacą za coś odpowiednio dużo, to nie może to dobrze grać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Panowie,

 

Jakie kolumny polecilibyście do SV-129?

 

Pokój około 18m2.

 

Coś, co nie jazgocze i nie gra "prosto w twarz". Pozycję odsłuchową mam blisko kolumn i nie chciałbym, żeby wokalista/-stka deptała mi po nogach.

 

Dziękuję z góry za porady.

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Taki wzmacniacz jak Vincent SV237.

Nigdy nie miałem możliwości tego posłuchać ani zobaczyć na żywo (tylko na obrazkach).

Jak to gra?

Jaka jest jakość wykonania?

Jaka wydajność prądowa?

Czy lampy fabrycznie montowane zaleca sie wymianiać na lepsze?

Jeśli jest ktoś kto może dać wyczerpujący opis na temat tego Vicusia będę wdzięczny.

Z góry Dziękuję.

Wyfiltruj moje posty możne pomogą. Osobiście polecam odsłuch w domu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Chciałem się Was zapytać, czy można podłączyć Vincenta cd 400 bezpośrednio do końcówki wzmacniacza NAD c 356 (ominąć podobno słaby pre tego wzmacniacza)? Vincent cd 400 ma regulację głośności - czy to wystarczy na mój sprytny pomysł, czy trochę poniosła mnie wyobraźnia i jednak musiałbym kupić przedwzmacniacz? Dzięki za odp.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałem się Was zapytać, czy można podłączyć Vincenta cd 400 bezpośrednio do końcówki wzmacniacza NAD c 356 (ominąć podobno słaby pre tego wzmacniacza)? Vincent cd 400 ma regulację głośności - czy to wystarczy na mój sprytny pomysł, czy trochę poniosła mnie wyobraźnia i jednak musiałbym kupić przedwzmacniacz? Dzięki za odp.

Niestety temat nieaktualny, ehhhhh

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.