Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A odnośnie SV-237 warto pożenić go z Kefami R700 czy może być zbyt ciemno?

Te Kefy mają bardzo uspokojoną średnice i górę. Czy wokale pozostaną wystarczająco obecne, a zarazem nie stracę tego świetnego basu, potrafiącego przygrzmocić wbrew prawom fizyki.

Xindak a-600e był mistrzem kontroli tych podłogówek, ale to wzmak za 12,5k a szukam czegoś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na KEF Q500 , pod koniec lisopada po audioshow na który się wybieram chcę kupić nowe kolumny.Zastanawiam się nad S.16Hz minas anor premium albo KEF R700,te drugie mają porty bas reflexu z tyłu co trochę mi utrudnia lokalizację.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to było z mojej strony trochę prowokacyjne. Już mówię czemu. Wiosna z Holandii przywiozłem SV-238 bez MK. Miałem nadzieję,że będzie o kosmos lepszy od mojego SV-233. Mam takiego staruszka z pierwszej prawdopodobnie sondażowej wersji. Ale jak dla mnie to SV-238 jest zbyt miękki i wolę słuchać ostrego jak żyleta SV-233. Ktoś powie, że grzeszę,ale gusta są i już. Teraz SV-238 stoi, czasem go odpalę, z myślą, ze coś sie zmieni w mojej ocenie ale nic z tego. Więc napiszę tak. Jeśli ktoś ma ochotę na sprawdzenie, lub nabycie ode mnie tego SV-238 to jestem otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to było z mojej strony trochę prowokacyjne. Już mówię czemu. Wiosna z Holandii przywiozłem SV-238 bez MK. Miałem nadzieję,że będzie o kosmos lepszy od mojego SV-233. Mam takiego staruszka z pierwszej prawdopodobnie sondażowej wersji. Ale jak dla mnie to SV-238 jest zbyt miękki i wolę słuchać ostrego jak żyleta SV-233. Ktoś powie, że grzeszę,ale gusta są i już. Teraz SV-238 stoi, czasem go odpalę, z myślą, ze coś sie zmieni w mojej ocenie ale nic z tego. Więc napiszę tak. Jeśli ktoś ma ochotę na sprawdzenie, lub nabycie ode mnie tego SV-238 to jestem otwarty.

Owszem nowy kosztuje koszmarnie drogo 12000 do wydania to odstrasza. Ja mogę zaproponować 50% tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe albedo blue to bardzo niski model dobre granie zaczyna się od flat one u mnie gra na albedo flat one bardzo szczegółowe kable z dobrym basem gładkie wokale grają grubymi dźwiękami z dobrym nasyceniem średnicy zachowując przy temu bardzo dobrą rozdzielczość i szczegółowość ....... warunkiem wywalić chińskie lampy ze wzmaka.... u mnie cd też na stopniu lampowym......... głośnikowe tez mogą się nie zgrywać z ic gra cały tor audio..... przewaliłem sporo kabli i to co nie gra w jednej konfiguracji gra rewelacyjnie w innej tak że trzeba samemu eksperymentować a nie kierować się opiniami innych.... ważne też jest źródło...... ale zacznij od lamp we wzmaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczmopa napisałem wyraźnie że gra cały system i zależy w jakim układzie wepniemy albedo albo zagrają albo zepsują dźwięk podobnie jak xlo ultra plus,czy ultralink ultima mkII, lub vovoxy, kimber itd. ........... u mnie gra cały system i to jak właśnie na albedo + głośnikowe kimber 4tc te ostatnie zmienie na vovox vocalis to już sprawdzone

Pozdrawiam

 

czytać uważnie i testować we własnym audio salony bez problemu wypożyczają nawet po kilka kabli naraz

natomiast vincent najlepiej gra na amperexach bugle boy lub raytheonach to sprawdzone przez wielu którzy napędzają nim studio 16hz podobnie wpakowałem takie w lampowe cd creeka

 

w ostatnim zdaniu chodzi o lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej było z pseudo lampowymi cd vincenta na to zwróciłem mocno uwagę na odsłuchach z s1.1 niby szczegółowo ale ostro, syczące wokale i ten szum razy trzy z s6mkII obecnie s7 to to samo cieplej detaliczniej mniej ostro ale tez zbyt jasno no i szum trzeba było szukać innego lepszego źródła jak ktoś to powiedział vincent + vincent to już za dużo vincenta

No to zmartwiłeś mnie tą opinią..., mając wzmacniacz 237 zasadzam się na zakup do kompletu CD S7, a teraz mocno się zastanawiam...

Czy inni klubowicze też podzielają powyższą opinię odnośnie CD S7 Vincenta?

Nie patrząc na opinie w stylu vicek + vicek to już za dużo vincenta, zakupiłem do mojego wzmacniacza 237 CD S7 i powiem wszystkim, że jest SUPER, jestem mega zadowolony... to była bardzo dobra decyzja, gra bajkowo...Teraz czas na kable i lampy, jakie lampy brać pod uwagę do tego duetu (mimo to, że na oryginałach nie jest źle, ale może będzie jeszcze lepiej...!!!) ?

P.S. No i jeszcze jedno nie ma żadnych "kultowych" szumów opisywanych w tym wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrząc na opinie w stylu vicek + vicek to już za dużo vincenta, zakupiłem do mojego wzmacniacza 237 CD S7 i powiem wszystkim, że jest SUPER, jestem mega zadowolony... to była bardzo dobra decyzja, gra bajkowo...Teraz czas na kable i lampy, jakie lampy brać pod uwagę do tego duetu (mimo to, że na oryginałach nie jest źle, ale może będzie jeszcze lepiej...!!!) ?

P.S. No i jeszcze jedno nie ma żadnych "kultowych" szumów opisywanych w tym wątku...

 

Nie dalej, jak wczoraj, miałem okazję odsłuchać dzięki uprzejmości Q21 właśnie zestaw Vincent 237 + CD S7. NIe wiem, o jakich szumach piszecie, nie rozumiem też teorii o tym, że zbyt dużo Vincenta, to niezdrowo itp. Oczywiście, każdy z nas słyszy inaczej, natomiast przy akompaniamencie Audio Academy Hyperion IV właśnie te Vincenty doskonale zagrały. S7 pokazał wyższość nad CD "400"-tką, uspokoił się dźwięk, pojawił się drugi plan, zagrało wszystko pełniej, bez "arogancji". Dodam jeszcze, że ten zestaw pokonał w moim prywatnym rankingu zestaw CD+wzmak Caspiana z serii M2. Caspiany też ładnie zagrały, ale słuchając ich i porównując z Vincentem, miałem wrażenie, że wzmacniacz się męczy graniem, jakby ciężko mu przychodziło wydobywanie z siebie dźwięku, brak było lekkości. Słuchając 237 ma się wrażenie, że dźwięk po prostu jest lekki, zwiewny, a do tego treściwy. Chyba nie znajdę już lepszej kombinacji w tym pułapie cenowym. Jedyne, co jeszcze zrobię, to poczekam na premierę Audio Academy Rhea. I albo kupię zestaw z Hyperionami IV, albo z Rhea. Polecam odłuch - na pewno warto się przyjrzeć takiemu trio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do vicka 237 lamp raczej nie dobierzesz innych gra na ruskich i to zresztą bardzo dobrze a do cd s 7 nie warto bo tam tylko bufor lampowy może cos się w dźwięku zmieni ale raczej nie warto .... do dobrego grania dużo mu brakuje ale jak nie słyszeliście innego lepszego to nie widzicie wad na dłuższą metę wyłapiecie wszystko co do kolumn polecam s16hz i ariesy i minasy zgrywają się idealnie lepiej od kolumn aa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak na ten przedział cenowy powinno się spodziewać czegoś więcej ..... dokładnie to samo przerabiałem w salonie na kilku płytach było super w domu po parudziesięciu już nie.... dlatego szukałem innego rozwiązania .... chodzi o rozdzielczość średnicy a za tym idzie szczegółowość no i z basem też nie tak bo cd gra podbitym środkiem na lekkim loudnesie wiele słabszych płyt po tym zabiegu zagra lepiej to fakt ale na dłuższą metę to zacznie męczyć ...przy dużym nagromadzeniu informacji zamula się średnica to odczujesz nie jeden raz i zaczniesz kombinować co z tym zrobić.... to nie mój pierwszy system dlatego wiem na co zwracać uwagę....cd oczywiście da się poprawić i przebudować ale to dodatkowy koszt zazwyczaj lądują na allegro..... być może te hyperiony zagrają dobrze jednak poprzednie nijak się miały do kolumn s16hz..... system gra jak jego najsłabszy element a w moim przypadku cd ograniczało możliwości kolumn ....... miałem też w domu s6 pożyczony od znajomego to to samo i shengya s10 ten był na lampach nos simensa ale nie wiele wniosły.... więc jeżeli chodzi o wzmacniacz to vincent nie ma za bardzo konkurencji...... a z cd znalazłem inne rozwiązanie jakim jest dac zewnętrzny jest paru ludzi u nas którzy robią dacki na wysokim poziomie za niedużą kasę a ja na razie dałem zlampizować creeka z bardzo dobrym rezultatem gram na lampach amperexa z 64 roku a sam vincent z 66 jest rewelacyjnie lampy do vicka polecili fachowcy z forów as....

 

jeżeli masz w domu cd z dobrym zegarem i wyjściem cyfrowym to dam ci namiary na dobre dacki które grają na o wiele wyższym poziomie niż cd s7 a koszt prawie o połowę niższy .......... stąd u mnie był dylemat czy kupować to cd i go przerabiać tylko po to by pasowało do wzmacniacza czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kamilu drogi , w trosce o Ciebie napiszę kilka zdań w temacie Vicka z alle/drogo .

Z wiedzy którą posiadam , wzmacniacz ten jest pierwszą wersją , nowy kosztował tylko ciut ponad 5000pln nie 7 , gdy wchodziła wersja MK jeszcze mniej.

Różnice między tymi modelami tkwią w newralgicznych punktach , mianowicie wersja druga ma lepsze trafo oraz kondensatory Wimy , a nie chińskie zamienniki jak w wersji pierwszej , potencjometr siły głosu jest mało precyzyjny .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie napewno wy znacie się lepiej :-)znalazłem w intendiert do kupienia vincenta sv236 i jestem bardzo zainteresowany kupnem.Mój problem polega na tym ze wzmacniacz nie posiada na przednim panelu 4 srebrnych kółek które wyglądają jak oczy robota :-) Pytanie jest czy jest to starsza wersja czy mk2 ?zaciski głośnikowe ma WBT.Dziękuję za odpowiedz

Edytowane przez Marcin.H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały czarny, lub cały srebrny to SV-236 - bez MK. To jest pierwsza wersja.

Super :-) znowu ty mi pomogles dokonałem tez wyboru dzięki tobie i padło na vincenta ;-) .Wodze ze sam jesteś w pisiadaniu jesteś zadowolony? .Jutro jadę kupić 236 jak się okazało Jeszcze jedno czy jest duża różnica między 236 a 236 mk2 Dziękuję jeszcze raz rudy 102

Edytowane przez Marcin.H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.