Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy mógłbym prosić o poradę w kwestii wzmacniacza Vincent SV-237. Rozważam jego zakup do Audio Academy Hyperion III bodajże lux w wersji 4 omowej. Chcę uzyskać dzięki temu lepszą scenę muzyczną oraz troszkę ocieplić cały system ... ale zachować neutralność (wiem, że to lamerskie określenia ale nie jestem audiofilem i nie potrafię inaczej tych potrzeb opisać ). W tej chwili kolumny napędza Audiolab 8000S. Źródłem jest Oppo 105D więc słucham głównie pliki (jazz, rock, blues, folk).

Czy Waszym zdaniem Vincent SV-237 spełni te wymagania?

 

pozdrawiam

poniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oryginalny nie będę.

 

Chociaż mam Vincenta SV-237 i uważam go za wybitny sprzęt w tej klasie (i za tę kasę), radzę żeby udać się na odsłuch albo wypożyczyć i posłuchać. W takiej kwestii nie można polegać na opinii innych osób. Najlepiej sprawdzić doświadczalnie.

 

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tubeampdoctor.com/catalog.php?product_search=12ax7

Może komuś się przyda

Strona po niemiecku bez problemu można zamówić i w google przetłumaczyć

Tam gdzie stoi Bewertung można przeczytać opinie

Trochę z innej beczki jakie masz focale

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chę kupić 948,warto czy nie,napisz parę słów.

Tez chciałem kupić 948 ale odradzono mi niby nie są aż takie szybkie jak 936 po za tam gabaryty zupełnie inne 948 dużo większe.

Nie wiem czy widziałeś juz na żywo te Focale :-)chodzi mi o samo wykonanie 1 klasa nawet jak tylko stoja ciesza, nie ucho ale oko :-)

Co do odsłuchu hy miałem problem z dobraniem wzmacniacza.Pojawił się w domu Rotel Primare, AVM i jeszcze parę innych :-) aż trafiłem na Vincenta 236 po pierwszej minucie nie mogłem uwierzyć zupełnie inna klasa przebił wszystkich. Są wysokie piękna średnica i bas ,przestrzeń ,detale ,scena. Jeśli mogę doradzić to żaden tranzystor :-) tylko wzmacniacz hybrydowy albo jeszcze lepiej lampa

i dopiero zobaczysz co potrafią Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin.H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż trafiłem na Vincenta 236

Słuchałem Vincenta 237 z kef Q500,nawiasem świetny wzmacniacz i nie był to zgrany duet,zapewne z powodu ograniczeń kef.Z lampką Mingda MC368-B5 pewnie zagrają wybornie.Focale słuchałem przez tydzień niestety bardzo krótko dlatego zależało mi na twojej opinii.Mnie osobiście zauroczyła góra pasma czuć było powietrze,średnica nieco szorstka taka jak lubię i rytm prowadzony basem.Skrzynki to kolosy kefy przy nich to liliputki. Dzięki za wpis, pozdrawiam.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie lampy do Sv-236 grającego z dali ikon 6 ? Na początek coś niedrogiego, bo zakup wzmacniacza i tak przekroczył budżet jaki na to przeznaczyłem. Powiedzcie mi jak to jest z tym szumem bo niektórzy twierdzą ze go nie mają a inni mają. U mnie po wymianie lampy która jest z przodu przy szybce, znacznie się zmniejszyły trzeba podejść na ok 50-70cm do głośnika. Co w przypadku byłego Audiolaba wymagało przyłożenia ucha praktycznie do głośnika wysokotonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pierwszą, mam oryginalne chińskie czyli takie z którymi był sprzedawany. I jeszcez mam Telefunken ECC83 x2 i baldwin piano organs domyślam się że parowane bo mają jakieś naklejki. Wg mnie, a przynajmniej na moim zestawie jak narazie gra to gorzej niż z 8000s. Takie jakby plastikowe brzmienie. Góra jakaś biedna bas taki jak z plastikowych głośników. Narazie siedzą 2x baldwin i 1x 12AX7B fabryczna i poprawiła sie góra, ale dalej mi czegoś brakuje (przestrzeni i lokalizacji) nie wiem może za dużo wymagam... Co nie zmienia faktu że najbardziej mnie irytuje szum :)

Edytowane przez maciek06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra to gorzej niż z 8000s. Takie jakby plastikowe brzmienie. Góra jakaś biedna bas taki jak z plastikowych głośników

To coś tu musi być nie tak. Jeśli masz na myśli Audiolab 8000S to ja miałem wręcz odwrotne odczucia. Grał cieniutko i miał problemy z wysterowaniem mocniejszych kolumn. Vincent przy nim gra zjawiskowo, ale ja mam 236MK. O Balwinach do tej pory nic dobrego nie słyszałem. Może tu jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem jaka wersja bo jak patrze po google to pierwsza wersja ma inne gniazda głośnikowe i nie ma wyjścia pre. Ja mam terminale pokryte przezroczystym plastikiem i wyjście pre. Ponoć kupiony w 2007r. Szum jest nie tylko z wysoko tonowego. A jakie lampy byś polecił chociaż na testy ? Rozumiem że najlepiej się trzymać tego aby wszystkie 3 były takie same ?

 

Czytałem choć nie sądziłem że to będą aż tak kolosalne różnice. albo łudziłem się, że w tym przedziale cenowym bez względu na to będzie lepiej Dam mu jeszcze szansę z nnymi lampami jak nie to poleci na znany nam wszystkim portal aukcyjny :)

Nawiązując do postu kolegi rydz. Z tego co widzę to w moim tez są czerwone wimy chyba że to bezczelne podróby ?

Edytowane przez maciek06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posłuchałem, tylko chyba za krótko. No nic dam mu szanse, ale chyba za bardzo się podekscytowałem lampami. I tym że można nimi w jakimś stopniu kształtować brzmienie. Ma swój urok w pewnych utworach, na pewno nie męczy. Ale im dłużej użytkuje to powiedziałbym że jest efekt mikrofonowania. Dlatego chce mu dać szanse z innymi lampami a nuż mi się spodoba. Jak nie, trudno sprzedam. Poszukam czegoś innego, zawsze to jakaś dodatkowa wiedza na temat sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Brumy / piski / gwizdy , bo tak słyszysz zapewne z głośników , z takiej odległości jak opisaleś nie powinno być słychać .

Kup dobraną parę szt 2 po jednej na kanał tanich RFT , z tego co wiem to jedne z nielicznych niedrogich lamp o znikomym mikrofonowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydz ma rację. Od lamp nie można oczekiwać cudów. Prywatnie mam 226mkII, ale nieco "pohandlowując" sprzętem (lampami zresztą też) przez moje macki przewinęły się jeszcze 226mk, 231, 233, znam też dobrze 237 i w pale mi się nie mieści, że ten 236 może grać gorzej od Audiolaba. Coś musi być z nim nie tak. A może lampy "zajechane"?

Tak na marginesie o lampach Baldwin. To producent organów i oczywiście sam lamp nie produkował. Lampy dla Baldwina robiła Sylvania - logo Baldwin zielone, Raytheon - logo żółte (anody zazwyczaj czarne) i japońska Matsushita - logo brązowe.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydz ma rację. Od lamp nie można oczekiwać cudów. Prywatnie mam 226mkII, ale nieco "pohandlowując" sprzętem (lampami zresztą też) przez moje macki przewinęły się jeszcze 226mk, 231, 233, znam też dobrze 237 i w pale mi się nie mieści, że ten 236 może grać gorzej od Audiolaba. Coś musi być z nim nie tak.

Tak na marginesie o lampach Baldwin. To producent organów i oczywiście sam lamp nie produkował. Lampy dla Baldwina robiła Sylvania - logo Baldwin zielone, Raytheon - logo żółte (anody zazwyczaj czarne) i japońska Matsushita - logo brązowe.

Jak sprawdziłeś tyle wzmacniaczy, to może chcesz tez sprawdzić Vincenta SV-238. U mnie stoi, rzadko go odpalam, bo wolę słuchać innego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.