Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  238 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taurus możesz napisać jakie były różnice między zestawem SV 237+CD S7 , a SV 227 + CD S1.1 ?

Jak w ogóle brzmi kompakt S1.1 ze wzmakiem SV 227 ?

Odsłuch był u mnie w mieszkaniu i na B&W CM10. SV 227 + CD S1.1( był już wygrzany-wzmacniacz ), SV 237+CD S7 świeżo z pudełka. Ten pierwszy zestaw był bardzo dynamiczny , ale z moimi kolumnami dźwięk przy głośniejszym odsłuchu stawał się ostry i jak dla mnie trochę drażniący, ten drugi zestaw zagrał bardziej miękko i przyjemnie. Tak naprawdę pozostaje więc odsłuch i własna ocena , i jeżeli jest taka możliwość to polecam.

 

Napisano 18.05.2014 - 01:11

Użytkownik kami1973 dnia 03.05.2014 - 23:11 napisał

Napiszcie jak jest z Vickwymi CD?

Wzmacniacz Vicka supeeer, czy nie ma nikogo w Klubie z CD Vicka???

Pomóżcie, napiszcie coś na temat Vickowych CD (szczególnie S7).

 

Witam , ja mam od czwartku SV 237+CD S7, grają z B&W CM10, System jest świeżo z pudełka, więc musi trochę pograć i się powygrzewać, ale powiem tak. wcześniej kupione były kolumny i podłączone do amplitunera Denon 2308. Myślałem o zakupie jakiegoś topowego amplitunera ale po radach forumowiczów zdecydowałem się posłuchać kolumn z systemem stereo. Słuchałem z Creek Evolution 2 Integrated Amplifier i Creek Evolution 2 CD grało to bardzo muzykalnie i przyjemnie dla ucha ale jeszcze nie było to co bym chciał. Przypadkowo podczas pobytu w Goerlitz w Niemczech natknęliśmy się z żona w sklepie na Vincenta i postanowiliśmy posłuchać produktów tej firmy. Po kontakcie z firmą Audio Systemy mogliśmy przetestować dwa sytemu w domu i już po pierwszym włączeniu szczeny nam opadły z wrażenia po tym co Vincent wyprawiał z B&W. Ostateczne wybraliśmy SV 237+CD S7. a i jeszcze jedno , USB w wzmacniaczu, podłączamy kompa i można słuchać FLAC lub innych plików. Sam CD S7 jest po prostu piękny , wszystko elegancko spasowane , mechanizm cichy i szybki, oko można regulować a pilotem bronić się przed napadem:). Pewnie jak to pochodzi dłużej wrażenia będą jeszcze lepsze. i tak jak pisałem wcześniej jak jest możliwość testować w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam od czwartku SV 237+CD S7, grają z B&W CM10, System jest świeżo z pudełka, więc musi trochę pograć i się powygrzewać, ale powiem tak. wcześniej kupione były kolumny i podłączone do amplitunera Denon 2308. Myślałem o zakupie jakiegoś topowego amplitunera ale po radach forumowiczów zdecydowałem się posłuchać kolumn z systemem stereo. Słuchałem z Creek Evolution 2 Integrated Amplifier i Creek Evolution 2 CD grało to bardzo muzykalnie i przyjemnie dla ucha ale jeszcze nie było to co bym chciał. Przypadkowo podczas pobytu w Goerlitz w Niemczech natknęliśmy się z żona w sklepie na Vincenta i postanowiliśmy posłuchać produktów tej firmy. Po kontakcie z firmą Audio Systemy mogliśmy przetestować dwa sytemu w domu i już po pierwszym włączeniu szczeny nam opadły z wrażenia po tym co Vincent wyprawiał z B&W. Ostateczne wybraliśmy SV 237+CD S7. a i jeszcze jedno , USB w wzmacniaczu, podłączamy kompa i można słuchać FLAC lub innych plików. Sam CD S7 jest po prostu piękny , wszystko elegancko spasowane , mechanizm cichy i szybki, oko można regulować a pilotem bronić się przed napadem:). Pewnie jak to pochodzi dłużej wrażenia będą jeszcze lepsze. i tak jak pisałem wcześniej jak jest możliwość testować w domu

Dzięki Taurus za opinię. Też kupiłem SV-237 w wyniku przypadkowego odsłuchu, który to powalił mnie na łopatki... i decyzja zakupu była natychmiastowa z czego jestem do dzisiaj bardzo zadowolony. Teraz szukam do niego CD i też myślę o S7. Czy słuchałeś z tym wzmacniaczem innych CD przed zakupem S7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wymień w nim lampy jeżeli nikt tego jeszcze nie zrobił wskoczy dwie klasy wyżej i tak mało który tranzystor mu podskoczy a te same płyty odkryjesz po raz kolejny i cię zadziwią. Dobre źródło też ważna rzecz i kable. Ze współczesnej produkcji tylko psvane bardzo przyzwoite lampy długo się wygrzewają dłużej niż podaje producent ale jest ogromna przepaść między tymi które fabrycznie w nim siedzą a potencjał samego wzmacniacza ogromny z dobrymi kolumnami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień w nim lampy jeżeli nikt tego jeszcze nie zrobił

To jest yupełnie nowy wzmacniacz. Ma dopiero kilka dni.

wskoczy dwie klasy wyżej i tak mało który tranzystor mu podskoczy a te same płyty odkryjesz po raz kolejny

Możesz podać proszę dokładnie jakie lampy poleasz.

Po prostu w ciemno to:

http://www.ebay.de/itm/12AX7-T-PSVANE-Reference-T-SERIES-MARK-II-matched-pair-ECC83-Rohren-Paar-/371069303352?pt=DE_TV_Video_Audio_Elektronenr%C3%B6hren_Valves&hash=item5665743a38

czy masz jakieś konkrety?

Jak z szumami innych lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem więcej niż zadowolony. Na razie jest super, ale zdaję sobie sprawę że te chińskie lampy, które są tam oryginalnie zamontowane nie muszą być tymi najlepszymi. Może kiedyś w jakis długi, zimowy wieczór pobawię się w zamianę. Na razie cieszę się dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z vickiem sv227 wynika , że wcale nie jest łatwo zastąpić oryginalne chińskie lampy tak , aby było wyrażnie lepiej.

Przewaliłem już tego dość sporo i dopiero trzy razy wg. mnie nie zagrało gorzej niż na oryginałach , a w dwóch przypadkach powiedziałbym że lepiej choć różnica wcale nie jest spektakularna.Fakt , że do tej pory nie pchałem się w drogie NOS-y za kilka stówek.Kilka jednak kompletów ze starej produkcji przerobiłem i szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest. Czytałem wywiad z konstruktorem tego wzmacniacza Frankiem Blöhbaum`em. Brzmiał przekonywaująco, że dobiera optymalne komponety. Dodatkowo w tej klasie cenowej wzmacniaczy to, czy kosztuje 50 $ mniej, czy więcej nie ma żadnego znaczenia.

Poza tym jest cała masa miłośników chinskiej lampy. Może nie są aż takie złe.

Jakby nie było brzmi wspaniale. To chyba najlepszy wzmacniacz jaki slyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie klasy wyżej to znaczy ze możesz spokojnie porównać ze wzmacniaczami z wyższych przedziałów cenowych i nie polegnie. Nie wiem jak to u was bywa z porównaniami ale my zawsze stawiamy kilka wzmacniaczy obok siebie czy ostatnio odtwarzaczy cd i porównujemy czasami przez parę dni stąd mamy pełen obraz tego co wnoszą do systemu bądź degradują. Nie ma sensu wymieniać lampy na tanie w cenie 30 zł za nowe czy nos-y bo to na pewno porażka już to przerabiałem i to kilka kompletów najgorsze to jj12ax7mg czy stare RFT lampy które siedzą fabrycznie to tez tanie shuguang powinieneś mieć z dopiskiem B te mniej szumią. U mnie wymiany lamp też kończyły się powrotem do fabrycznych chinoli.......... aż kolega pożyczył mi telefunken no i to była przepaść jeszcze lepiej na amperexach ale musiałem oddać to uświadomiło mi jaki potencjał ma ten wzmak ...... ze współczesnej produkcji dobrze wypadły tung sol w wersji gold zwykłe do bani były różnica w nich nie polega na złoconych nóżkach a najbliżej do lamp typu nos jest lampom psvane jak już ktoś nieraz wspomniał że to najlepsze ze współczesnej produkcji to miał rację......... z kim by się też nie pogadało na necie to zawsze tung sol gold, psvane lub amperexy ............ tak że możesz sobie zaoszczędzić czasu i kasy na kupowanie tanich JJ czy EH, RFT i wielu innych które nie podejdą pod ten wzmacniacz............ ale niech każdy sam sobie doświadczy jak to z tymi lampami jest ja już mam to za sobą ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że zmieniłem w sv237 kabel zasilający na Vincent High End Power Cable (okazyjny zakup) i całość nabrała jeszcze jakby dodatkowego wigoru i czystości w brzmieniu. szykuję się jeszcze żeby poeksperymentować z Bi -wiringiem, bo zapas kabla głośnikowego mam, kolumny mogę tak podłączyć, a i wzmacniacz też. Może ktoś z Was, ma w tym temacie doświadczenie z Vincentem i B&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gra cały system i wymiana kabli dużo wnosi nowego........

 

Do Rudy -102 kupiłeś nowy wzmak wiec musisz poczekać 70-80 godzin wygrzewają się w nim te chińskie lampy i dopiero wtedy pokarze na co go stać.... lampy wytrzymują sporo czasu choć wcześniej mogą stracić barwę ale sa łatwo dostępne więc się nie przejmuj........... do pełni szczęścia brakuje ci cd S7 bardzo dobry duet z tym wzmakiem i z 227 również no i dobre kolumny do tego ............. zbuduj cały system a później się baw kablami i lampami ...... myślałem że masz już cały system poskładany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem wszystkie lampy w moim przypadku vicek 226mkII posiada trzy identyczne lampy 12ax7 jedna wejściowa dostaje sygnał pozostałe dwie odwracają fazę i wszystkie mają wpływ na dźwięk mam kilka różnych kompletów sprawdziłem różne kombinacje z tym ze zewnętrzne zawsze takie same o identycznych parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wszystkie lampy mam psvane o identycznych parametrach i gra to najlepiej z posiadanych przeze mnie lamp. Być może Nexus -6 dobrze napisał że środkowa podaje tylko napięcie na pozostałe. Ja miałem pożyczone dwie pary lamp nos po dwie identyczne a środkową włożyłem inną i z dźwiękiem było cos nie tak po podmianie poprawił się. był wręcz powalający jak się później okazało po pomiarach lampa którą włożyłem wcześniej miała spore różnice a zastąpiła ją jj o identycznych parametrach. Nie do końca znam ten układ sugerowałem się lampowcem kolegi on ma jedną 12ax7 i ta ma największy wpływ na dźwięk w jego układzie. Natomiast vicek najlepiej najbardziej szczegółowo zagrał na lampach z lat 60 tych miałem 2 telefunken i 2 rytheony pożyczone niestety. Ze współczesnych najbliżej im zagrały psvane i takie sobie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, sprzedaję mój porzedni system: Vincent 226 (3 kompety lamp: Psvane, nosy RFT i oryginalne Vincenta), CD ShengYa Cd S10 (blizniaczy do Vincenta Cd S6, lampa nos Siemens) i kolumny Dynaudio 52 wraz z stendami (czarny fornir rzadko spotykany, w standardzie były tylko trzy rodzaje okleiny). Sprzęt w bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę. W B&W CM 10 które mamy są dwie pary gniazd głośnikowych HF I LF , wzmacniacz Vincenta SV237 , ma również podwójne terminale. Moje pytanie brzmi czy można tu zastosować bi-amping. jeśli tak to w jakiej konfiguracji najlepiej. Czy wysokie tony każdej kolumny podłączyć podłączyć do górnych zacisków ,a średnio-niskotonowe do dolnych, czyli kolumna prawa by była podłączona wysokimi tonami do górnych zacisków, a nisko tonowa do dolnych i analogicznie lewa kolumna. W instrukcji nic o tym nie ma. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.