Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  238 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Marcin.H napisał:

Wystarczy że wymienisz w V1 i się zdziwisz jak Vincent może grać . Jak wygrzejesz to dobierzesz do V2 w zależności od tego w który kierunek chcesz iść lub co byś chciał w dzięku zmienić . 
Vincent ma ukryty potencjał ! Zaraz wstawię fotki gdzie V1 a gdzie V2

Wymiany lamp też jest ok i gra to lepiej ale największą zmiana to kondy sygnałowe . Głuchy usłyszy różne 😂 Czytałem tu o pomiarach i takich różnych dlaczego nikt z was nie wpadł na pomysł wymienić kondy w końcówkach na 15000 uf zamiast 10000 uf ? 😁 zdziwicie się jak dociążysz dźwięk i podbijesz średnicę .😁Jest jeszcze parę innych trików 😁

A i jeszcze  coś masz gowniane źródło to i tak nic nie wyciągniesz obojętnie z jakiego wzmacniacza od tego się zaczyna cała przygoda.

to znaczy o jakich wartościach pojemności mówimy i jakie firmy wg Ciebie warte są zachodu?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem chyba wszystkie z tej listy 😁😂po V capa choć jego wygrzanie tralo pół wieku . 
 

https://www.sup-audio.com/html/high-standard.html

Jak chcesz mnie sprawdzić dam ci typ kup taniego mundorfa srebro i wstaw . Biały z czerwonym napisem .I popiszemy dalej 😁 od tego ja też zaczynałem najlepszy okazał się w v1 Jupiter WAX teraz jadę dalej na Audio Note bo tego jeszcze u mnie nie było . 

Zanim będziesz lutował wyjmij wtyczkę z gniazda 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o źródło Im lepsze tym Vincent gra lepiej . 
wystarczy mu na start malinka z digione signature 2ge zasilanie baterie plus kabelek furutech FX alpha coax 50 cm do tego dac ŁKS 004 . I jest bajka 

IMG_2898.jpeg

V1 tu powinien siedzieć najlepszy kondensator 

C209 V2 tu wsadzasz to co ci jeszcze brakuje w V1 chodzi mi o dźwięk 

IMG_2900.jpeg

Wyprowadź sobie dwa kabelki  zanim poniszczysz od lutowania platynę . Vincent ma ją słabą bo podejrzewam że na jednym kondzie się nie skończy . Jak uznasz że to to wyluzujesz na stałe . 

Bo tam gdzie wima high endu nima 😁

Vincent ogólnie to dobrze zaprojektowany wzmacniacz tylko komponenty słabe . Wystarczy parę zmian i jest ogromny przeskok . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marcin.H napisał:

Jeśli chodzi o źródło Im lepsze tym Vincent gra lepiej . 
wystarczy mu na start malinka z digione signature 2ge zasilanie baterie plus kabelek furutech FX alpha coax 50 cm do tego dac ŁKS 004 . I jest bajka 

IMG_2898.jpeg

V1 tu powinien siedzieć najlepszy kondensator 

C209 V2 tu wsadzasz to co ci jeszcze brakuje w V1 chodzi mi o dźwięk 

IMG_2900.jpeg

Wyprowadź sobie dwa kabelki  zanim poniszczysz od lutowania platynę . Vincent ma ją słabą bo podejrzewam że na jednym kondzie się nie skończy . Jak uznasz że to to wyluzujesz na stałe . 

Bo tam gdzie wima high endu nima 😁

Vincent ogólnie to dobrze zaprojektowany wzmacniacz tylko komponenty słabe . Wystarczy parę zmian i jest ogromny przeskok . 

A takiego kondensatora próbowałeś:

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?470,kondensator-olejowy-k75-10-010uf-250v

 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana kondensatorów w końcówce mocy Vincenta SV-237 na Nichicony dedykowane do audio dała spektakularny efekt. Dużo większy niż suma wszystkich wcześniejszych zmian, tj. wymiana gniazda zasilającego na Furutecha, bezpiecznika tego gniazda na Furutecha, wymiana gniazd głośnikowych na miedziane CMC, plus dobre lampy NOS. Te wszystkie zmiany, choć efekty były bardzo dobre i wyraźnie słyszalne, mają się nijak do efektu wymiany kondensatorów końcówki mocy.

Fabryczne kondensatory Rubicon w końcówce są kiepskie. Wymiana na Nichicony przeniosła wzmacniacz na dużo wyższy poziom. Dynamika i stereofonia są po prostu świetne. Nie przypuszczałem, że ten klocek jest w stanie tak grać. Vincent SV-237 rzeczywiście ma bardzo duży potencjał. Fabryczne komponenty nie są wysokiej jakości, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że nie wszystkie.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MartinS napisał:

U mnie wymiana kondensatorów w końcówce mocy Vincenta SV-237 na Nichicony dedykowane do audio dała spektakularny efekt. Dużo większy niż suma wszystkich wcześniejszych zmian, tj. wymiana gniazda zasilającego na Furutecha, bezpiecznika tego gniazda na Furutecha, wymiana gniazd głośnikowych na miedziane CMC, plus dobre lampy NOS. Te wszystkie zmiany, choć efekty były bardzo dobre i wyraźnie słyszalne, mają się nijak do efektu wymiany kondensatorów końcówki mocy.

Fabryczne kondensatory Rubicon w końcówce są kiepskie. Wymiana na Nichicony przeniosła wzmacniacz na dużo wyższy poziom. Dynamika i stereofonia są po prostu świetne. Nie przypuszczałem, że ten klocek jest w stanie tak grać. Vincent SV-237 rzeczywiście ma bardzo duży potencjał. Fabryczne komponenty nie są wysokiej jakości, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że nie wszystkie.

to znaczy, wymieniłeś kondensatory w zasilaczu, tak? A czy próbowałeś z tymi sygnałowymi, o których pisze Kolega Marcin H.?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MartinS napisał:

U mnie wymiana kondensatorów w końcówce mocy Vincenta SV-237 na Nichicony dedykowane do audio dała spektakularny efekt. Dużo większy niż suma wszystkich wcześniejszych zmian, tj. wymiana gniazda zasilającego na Furutecha, bezpiecznika tego gniazda na Furutecha, wymiana gniazd głośnikowych na miedziane CMC, plus dobre lampy NOS. Te wszystkie zmiany, choć efekty były bardzo dobre i wyraźnie słyszalne, mają się nijak do efektu wymiany kondensatorów końcówki mocy.

Fabryczne kondensatory Rubicon w końcówce są kiepskie. Wymiana na Nichicony przeniosła wzmacniacz na dużo wyższy poziom. Dynamika i stereofonia są po prostu świetne. Nie przypuszczałem, że ten klocek jest w stanie tak grać. Vincent SV-237 rzeczywiście ma bardzo duży potencjał. Fabryczne komponenty nie są wysokiej jakości, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że nie wszystkie.

W końcówkach masz rację najlepszy kondensator który tam siedział to Nichicon Gold Tune najlepiej 15000 uf 63 V uwielbiam go za średnicę i Bass troszkę zaokrąglony ale mi się to podoba . Jeśli ktoś lubi średnie tony podkreślone mieć z massa na Voku to mój fawory nr 1 . Jak chcesz mieć równe całe pasmo i fajny bas który schodzi nisko wsadź Nippon KMH. Masz kolumny typu Focal lubisz szybki suchy bas nisko schodzący to Mundorf mlityk trochę średnie wycofane ale ładna góra i szybki basik. Najbardziej naturalnie granie nic nie wnoszony to Audio Note standard pasuje 1:1 do Vicka chodzi mi o wielkość . Najgorze chyba Elny jak dla mnie. No ale to kwestia gustu i upodobań . Co fajne jest też w Audio Note sceną i powietrze . Zawsze coś za coś 😁

Godzinę temu, Nurek napisał:

to znaczy, wymieniłeś kondensatory w zasilaczu, tak? A czy próbowałeś z tymi sygnałowymi, o których pisze Kolega Marcin H.?

Jak naprawdę chcesz zacząć od lutowania to ja zaczynał bym w zasilaczu anodowym bo to najważniejsze jest wywal tego rubycona i diody obok niego plus jeden Wima. 
zaczynasz od diod zamieniasz na Vishay potem rubycon zastąpi mundorf Mlytik i obok Wima ten o pojemności 0,33uf na Audyn QS czarny koniecznie Audyn nic innego tam nie pasuje sprawdzone 😁tu masz foto 

IMG_2918.jpeg

Diody kup odrazu 12 bo gdzie indziej będzie trzeba też zamienić 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy może ktoś przetestował taki kondensator w końcówkach mocy Nichicon Super Through ? Gold Tune jest super ale może ten pierwszy jeszcze lepszy. Kusi mnie przetestować ale to znowu dużo kasy poleci był bym wdzięczny za info lub informacje porównawcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent DAC-700 już dostępny w salonie Q21. Zapraszamy na odsłuchy, prezentacje.

https://www.q21.pl/product/search?query=vincentdac700&fbclid=IwAR1wbgzV8kH5piIWMBaES3RVGHyfClqi8hnwXRQdlSPsJMrI4J5Miq0CjBo

 

vincent_dac7_01.jpeg

vincent_dac7_02.jpeg

vincent_dac7_04.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2024 o 11:31, darwroc napisał:

Sam kondów nie kupuję,bo wymieniał będę w sinus audio,przy okazji takiego "przeglądu prądów"

a może powiedzą Ci jakie powinny być te napięcia na rezystorach emiterowych, o które pytał Kolega Marcin H i które ja pomierzyłem? 🙂

 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2023 o 13:54, Jack Lodz napisał:

Problem z kablami głośnikowymi rozwiązałem zakupując Tellurium Q Ultra Blue II. Ogólnie kabel pokazuje więcej szczegółów względem Kimber 4 PR.

Teraz potrzebuję pomocy w doborze kabelka łączącego DAC ze wzmacniaczem 2x RCA.

Do połączenia Streamera z DACem wykorzystałem Neotech NEI-3003 MK3 i jest w sumie wystarczający . Teraz szukam właśnie coś czym mógł bym połączyć DAC z Vincentaem i rozważam taki kabelek RCA Neotech NEMOI 3220 miedź OCC 7N. Co sądzicie o tym kabelku? Ewentualnie jakieś sugestie co do jakiegoś dobrego kabla do 800 zł.

Hej u mnie streamer eversolo z vincentem sa32 połączyłem rca tara labs apollo wcześniej na  qed reference, różica kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.