Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też kiedyś dźwięk zmieniał się i docierał pod wpływem wymiany kilku - centymetrowego kabelka. To chyba emocje tak działają. Czyli psychologia. 
Po czasie przestałem tak emocjonalnie podchodzić do tych kwestii, i chyba słyszę mniej takich zmian. A może zwyczajnie głuchnę? Czyli biologia.
Teraz też składam swoje 3way, i zmiany słyszę co najwyżej ok. godziny od pierwszego uruchomienia. I to jeszcze na granicy autosugestii.
Po tygodniu czasu nie pamiętam co jadłem na obiad tydzeń wcześniej, a co dopiero jak "gra" rezystor. A po trzech tygodniach... szkoda gadać. 😀
 

Mundorf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.11.2023 o 07:39, YaroAbrahamsen napisał:

Witajcie,w weekend będę robił dłuższe granie,na warsztat wezmę duży repertuar i bardzo różny,a troszkę CD mam już w głowie,później napiszę mniej więcej jaka muza była grana.

Warto zrobić Upgrade!

Minęło już trochę czasu 🙂 jak gra na dziś? ? Warto robić takie  zmiany? A  może lepiej kupić wyższy model ?. 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogus18 napisał:

Minęło już trochę czasu 🙂 jak gra na dziś? ? Warto robić takie  zmiany? A  może lepiej kupić wyższy model ?. 

Witam,fajnie,że pytasz jak tam słyszalne zmiany,a więc tak,moje odczucia są takie,jest bardziej czysty dźwięk,pojawiły się rzeczy bardziej slyszalne niż wcześniej,są bardziej wyraziste,namacalne,basu jest więcej i jest szybszy,nie słuchałem bardzo dużo ale troszkę,na tyle ile czas pozwolił.

Uważam,że Upgrade się opłaca!

Myślę,że kiedyś chce posłuchać rhea pójść dalej i zostać w AA grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, YaroAbrahamsen napisał:

Witam,fajnie,że pytasz jak tam słyszalne zmiany,a więc tak,moje odczucia są takie,jest bardziej czysty dźwięk,pojawiły się rzeczy bardziej slyszalne niż wcześniej,są bardziej wyraziste,namacalne,basu jest więcej i jest szybszy,nie słuchałem bardzo dużo ale troszkę,na tyle ile czas pozwolił.

Ważne że zmiana in plus. No i że wpisała się w Twój gust. Życzę miłych wrażeń podczas obcowania z Muzyką. 🙂

Też kiedyś zaczynałem przygodę od Audio Academy. Dobrze trafiłeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Leszek B napisał:

Ważne że zmiana in plus. No i że wpisała się w Twój gust. Życzę miłych wrażeń podczas obcowania z Muzyką. 🙂

Też kiedyś zaczynałem przygodę od Audio Academy. Dobrze trafiłeś. 

 

Witam,są zmiany na plus,tak jak  pisałem wcześniej,jest tej muzyki więcej,przekaz muzyki jest bardziej czysty.

Jeśli kiedyś będę chcial inne kolumny to zostanę w rodzinie i kupię AA rhea.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, mam Phoebe 3, jestem z nich b.zadowolony, po nowym roku planuję też zrobić im upgrade. Grają pod hybrydą magnata ma900 i w sumie jest całkiem ok. Ale mam pytanie: słyszał ktoś z Was Phoebe, bądź ewentualnie inne kolumny AA podpięte do Yamahy as 1000? Mam pewną propozycję względem tej yamahy, jednakże wstępnie pytam Was czy ktoś słyszał taki set? Czy to ma sens? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gl377 napisał:

Witam wszystkich serdecznie, mam Phoebe 3, jestem z nich b.zadowolony, po nowym roku planuję też zrobić im upgrade. Grają pod hybrydą magnata ma900 i w sumie jest całkiem ok. Ale mam pytanie: słyszał ktoś z Was Phoebe, bądź ewentualnie inne kolumny AA podpięte do Yamahy as 1000? Mam pewną propozycję względem tej yamahy, jednakże wstępnie pytam Was czy ktoś słyszał taki set? Czy to ma sens? Pozdrawiam 

Yamaha gra ciepło i miło dla ucha , z Phoebe nie słuchałem, słuchałem z innymi AA , każda odpowiedź to , musisz sam zestawić ten set i wyciągnąć wnioski , pewnie będzie dobrze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gl377 napisał:

Witam wszystkich serdecznie, mam Phoebe 3, jestem z nich b.zadowolony, po nowym roku planuję też zrobić im upgrade. Grają pod hybrydą magnata ma900 i w sumie jest całkiem ok. Ale mam pytanie: słyszał ktoś z Was Phoebe, bądź ewentualnie inne kolumny AA podpięte do Yamahy as 1000? Mam pewną propozycję względem tej yamahy, jednakże wstępnie pytam Was czy ktoś słyszał taki set? Czy to ma sens? Pozdrawiam 

Siema,nie słuchałem z AA,yamaha ma kopa,myślę,że będzie spoko,ale najpierw zrób sobie odsłuch jeżeli to możliwe,swoje kolumny,swoje pomieszczenie,najbardziej miarodajne informacje zabierzesz.

Yamaha z tej serii jest dobra,myślę  że będzie Pan zadowolony 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.12.2023 o 22:07, YaroAbrahamsen napisał:

Siema,nie słuchałem z AA,yamaha ma kopa,myślę,że będzie spoko,ale najpierw zrób sobie odsłuch jeżeli to możliwe,swoje kolumny,swoje pomieszczenie,najbardziej miarodajne informacje zabierzesz.

Yamaha z tej serii jest dobra,myślę  że będzie Pan zadowolony 😁

Będę miał tą Yamahę teraz na weekend, wstępnie na odsłuch, zobaczmy co z tego będzie 😉 podzielę z Wami swoimi spostrzeżeniami czy się zgrała z Phoebe i czy będzie: "będziesz Pan zadowolony" 😁

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gl377 napisał:

 

Będę miał tą Yamahę teraz na weekend, wstępnie na odsłuch, zobaczmy co z tego będzie 😉 podzielę z Wami swoimi spostrzeżeniami czy się zgrała z Phoebe i czy będzie: "będziesz Pan zadowolony" 😁

Pozdrawiam 

Siema,ja słuchałem Yamahy wyższego  modelu CD i Wzmacniacza z kolumnami Audio physic to powiem Ci, że  jest mega granie,można powiedzieć że ten zestaw gra do przodu jest ofensywnie,ale nie męczy.

Ciekaw jestem jak ta Yamaha zagra z AA😁myślę,że się spodoba A jakie źródło będzie w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gl377 napisał:

Głównie cd denon dcd 1290 i streamer CA CXN V2, ale też podłączę swoje ulubione decki pionka ct777 i akaja gx-6 😁 trochę cyfry trochę analogu

To weekendu Ci braknie na analog i cyfrę✌😆Tydzień spędzisz na słuchaniu,dobrze konkretny odsłuch,a masz już wykonawców,którzy sprawdzą twój system?

Ja tak zrobiłem kilka płyt CD i już słyszałem,że jest lepiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, jak się zacząłem zastanawiać co zagrać w pierwszej kolejności to weekendu może być mało 😆 oj na pewno w ruch pójdzie Clapton, Rea, Knopfler, Waters, Gilmour, Oldfield, Botti, Parker, Krall, Cassidy, Barber, Melua...i w wuj innych. Ja pierdziele, no nie wyrobie się 😆 Dam znać po weekendzie jak to wszystko wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gl377 napisał:

No faktycznie, jak się zacząłem zastanawiać co zagrać w pierwszej kolejności to weekendu może być mało 😆 oj na pewno w ruch pójdzie Clapton, Rea, Knopfler, Waters, Gilmour, Oldfield, Botti, Parker, Krall, Cassidy, Barber, Melua...i w wuj innych. Ja pierdziele, no nie wyrobie się 😆 Dam znać po weekendzie jak to wszystko wyszło 

Chłopie weź sobie urlop na ten test 🤪haha.

Czekamy na info,udanego słuchania życzę!

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Michal przyjechał do mnie z kolumnami i wrócił do domu bez.😀Dzięki Michał za fachową pomoc i lekcje audio.Szacunek 👍

Także zostawił u mnie Hyperiony 4v.2 i muszę przyznać że powoli zaczyna się moja przygoda z audio.To jak to zagrało w moim pokoju przerosło moje oczekiwania.

Oczywiście muszę powiedzieć że Rhea to już zupełnie inna bajka ale zdaje sobie sprawę że budżet mam ograniczony i tylko to mnie powstrzymuje ☹️

Także kolumny już są i teraz piec.

Wypożyczyłem na początek Musical Fidelity M5si i pierwsze wrażenie jest bardzo dobre ale przed zakupem chciałbym spróbować jeszcze kilku modeli.

Drugi w kolejce jest Atoll in 200 ale trzeci to już nie wiem?

Nie spieszy mi się i w pierwszej kolejności chcę wygrzać kolumny nawet jeśli będzie to miało być na Onkyo.

Co byście polecili jeszcze ze wzmacniaczy na które warto zwrócić uwagę,budżet max 10 tys?

Pozdrawiam Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, banderasik111 napisał:

Witajcie,

Michal przyjechał do mnie z kolumnami i wrócił do domu bez.😀Dzięki Michał za fachową pomoc i lekcje audio.Szacunek 👍

Także zostawił u mnie Hyperiony 4v.2 i muszę przyznać że powoli zaczyna się moja przygoda z audio.To jak to zagrało w moim pokoju przerosło moje oczekiwania.

Oczywiście muszę powiedzieć że Rhea to już zupełnie inna bajka ale zdaje sobie sprawę że budżet mam ograniczony i tylko to mnie powstrzymuje ☹️

Także kolumny już są i teraz piec.

Wypożyczyłem na początek Musical Fidelity M5si i pierwsze wrażenie jest bardzo dobre ale przed zakupem chciałbym spróbować jeszcze kilku modeli.

Drugi w kolejce jest Atoll in 200 ale trzeci to już nie wiem?

Nie spieszy mi się i w pierwszej kolejności chcę wygrzać kolumny nawet jeśli będzie to miało być na Onkyo.

Co byście polecili jeszcze ze wzmacniaczy na które warto zwrócić uwagę,budżet max 10 tys?

Pozdrawiam Karol.

Cayin a 55 tp na lampach 6550 ,słuchałem tego zestawu  i jest energiczne granie .

Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperiony z Atollem i Vincentem graja naprawdę dobrze. Vincent ma regulację tonów i możliwość wymiany lamp co znacznie może wpłynąć na poprawę jakości dźwięków. Ale oczywiście najważniejszy jest odsłuch. Najlepiej posłuchać obu wzmacniaczy i wybrać ten którego dźwięk będzie Tobie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2024 o 21:04, banderasik111 napisał:

Witajcie,

Michal przyjechał do mnie z kolumnami i wrócił do domu bez.😀Dzięki Michał za fachową pomoc i lekcje audio.Szacunek 👍

Także zostawił u mnie Hyperiony 4v.2 i muszę przyznać że powoli zaczyna się moja przygoda z audio.To jak to zagrało w moim pokoju przerosło moje oczekiwania.

Oczywiście muszę powiedzieć że Rhea to już zupełnie inna bajka ale zdaje sobie sprawę że budżet mam ograniczony i tylko to mnie powstrzymuje ☹️

Także kolumny już są i teraz piec.

Wypożyczyłem na początek Musical Fidelity M5si i pierwsze wrażenie jest bardzo dobre ale przed zakupem chciałbym spróbować jeszcze kilku modeli.

Drugi w kolejce jest Atoll in 200 ale trzeci to już nie wiem?

Nie spieszy mi się i w pierwszej kolejności chcę wygrzać kolumny nawet jeśli będzie to miało być na Onkyo.

Co byście polecili jeszcze ze wzmacniaczy na które warto zwrócić uwagę,budżet max 10 tys?

Pozdrawiam Karol.

Vincent czy Atoll to z pewnością bezpieczny wybór. Jeżeli jednak nie boisz się odrobiny ryzyka to możesz zamówić w necie (Ali) końcówkę "zerżniętą" z Naima.  Jest nawet recenzja tej końcówki na którymś z polskich portali audio. Chyba, że brzydzisz się tym, co zrobili Chińczycy no to inna sprawa wtedy jest. Do tego jakiś lampowy przedwzmacniacz, używany raczej nie przekroczy też 2,5 kPLN.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

No i po przesłuchaniu paru klocków Mf5si,Atolla in 200 i Vincenta 237 MKII .Postanowiłem sprawdzić jeszcze jeden piecyk a mianowicie Unison Research Unico Due i już został ze mną.

W moim pomieszczeniu zagrał najlepiej jak dla mnie i jestem zadowolony z tego co słyszę.Na tą chwile gram głownie z Taidala  gdyż dokupiłem taniego WIIMA Pro plus i na razie musi wystarczyć gdyż i tak już przekroczyłem zakładany budżet.Jak się trochę osłucham i rozgrzeję sprzęt przyjdzie czas na zmianę kabli głośnikowych i ici oczywiście jakiegoś CD.

Co byście polecili z okablowania,CD godnego uwagi do przetestowania?

Na tą chwilę tak to wygląda,zdaje sobie sprawę że pewnie może być lepiej ale cóż króliczka gonić nie będę.

 Pozdrawiam Karol.

IMG_6244.jpeg

IMG_6245.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, banderasik111 napisał:

Dywanik oczywiście jest i to nie mały 😃, nie widać na zdjęciu 😉

Fajny system i dobra akusyka w miejscu odsłuchu będzie tylko pomagać.  W telewizorze widać duże okno bez firan ? Nie przeszkadza ? nic nie brzęczy? Może coś by tam się przydało powiesić żeby zlikwidować odbicia . ? Nie byłem i nie słyszałem. Ale takie sytuacje powodują problemy. 

Zadowolenia z nowych klocków Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze odbija się velux także ciężko będzie powiesić tam firaneczke😜

Akustyka jest dużo lepsza niż się spodziewałam i mamy tu poddasze co też nie ułatwia sprawy.Jest dobrze ale myślę że może być lepiej tylko trzeba trochę poeksperymentować.Mam czas i powoli będę ulepszał system kable,IC,CD….

Ale póki co chcę wygrzać kolumny i piec a później się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.