Skocz do zawartości
IGNORED

Audioquest Gibraltar z Hongkongu


kron-abs

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko i Ayon i Raysonic produkują w Chinach u Shanlinga.Wystarczy porównać modele.Na marginesie,wygląda na to,że firma podzieliła się,są dwie strony Shanlinga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinczycy podpierdolili gosciowi z ayona know-how, mechanicznie jest identycznie, srodek w niektorych modelach tez byl podobny, a teraz gosciu z ayona wiadomo, ze bedzie wprowadzal inne rozwiazania zeby nie tracic klientow i z tego co wiem juz nie ma podwykonawcow w chinach

 

nie wiem czy dobrze zostalem zrozumiany, ja uwazam , ze placi sie za produkt, za czyjas wiedze i wole placic nawet wiecej komus kto to zrobil niz komus kto jako podwykonawca podpieprzyl pomysl...wiadomo,ze w hifi niby juz wszystko bylo , ale czym innym jest nasladownictwo dobrych wzorców, a czym innym ordynarne podróbki, ale jesli jest klient znajdzie sie tez produkt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raysonic jest brandem kanadyjskim i elektronikę (fakt że made in china) robią od dawna. kiĺa lat wstecz ayon, który głównie produkował kolumny rozszerzył ofertę o elektronikę podobną badź identyczną do raysonica. nawet płytki w środku są takie same. teraz tylko pytanie, czy to raysonic dla nich produkuje, czy dogadali się z tą samą fabryką w chinach, co jest akurat trochę mniej prawdopodobne. na 99% nie jest to fabryka i produkcja shanlinga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl

wg informacji z audioasylum i audiogonu to ayon byl pierwszy....w tej chwili juz zadnego podobienstwa poza zewnetrznym nie ma , bo ayon sie rozwija , a raysonic zostal przy tych kopiach czy tez oryginalach ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygoda ayona z chinczykami skonczyla sie tak:

Dear Audiogoners….

 

I would like to clarify the incorrect information written by Hi Fi + magazine out of the UK. The UK Ayon Audio distributor, Metropolis, has already brought it to the attention of HiFi + magazine, to also include Ayon Audio Austria that they have misinformed their readers.

 

Ayon Audio products are not engineered in Europe and then manufactured in China as the reviewer wrote in error.

The Ayon Audio product line-up consists of hi-end audio products which are 100% engineered and built at the facility in Gratkorn, Austria. Ayon Audio also manufactures the more value oriented hi-end audio products, based on cutting edge designs, of which parts are sourced from around the globe. Global parts sourced, consist of about 20%, & 80% Austrian.

 

For more information, please feel free to contact Ayon Audio USA, Charles Harrison directly.

 

If you are up to it, or you find yourself in Austria, your visit to the Ayon Audio facility is most welcomed, it is very impressive!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioqest jesli rzeczywiscie produkuje w chinach tez pewnie z czasem pojdzie po rozum do glowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz taka ciekawostka odnośnie literówki w audioquestach.pisałem wcześniej że mam CV 6 z HK i jest napisane na nim made in usa i że jest to podróba bo powinno być audioquest/usa.przeglądałem fotki swoich kabli ktore sprzedałem i były napewno orginalne bo kupione audio klanie.wklejam fotkę audioquesta diamondback bez otuliny.co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie kupiony tak jak pisałem AK z metra otulinę zdjąłem bo nie wchodził we wtyki.chyba że w sklepach też sprzedają podróby.kupowalem u nich typ 6 i jest na nim audioquest/usa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to troche zastanawiające. Jak już pisałem ja po zakupie Gibraltara-China sprzedałem oryginalny CV6 (wersja z DBS). Zadecydowały oczywiście odsłuchy - w efekcie zadomowił się "brzydki" (wg mojej żony), czarny Gibraltar a pod młotek poszedł "śliczny" Cv6. Porównując dzwięk z obu kabli wogóle nie miałem wątpliwości, przy czym nie musiałem sugerować się ceną.

Korci mnie jeszcze, zeby porównać z oryginalnym Gibraltarem i na pewno to zrobię, na razie jednak czekaja mnie inne wydatki nie związane z audio i muszę zaczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego i jego rzekomej nieoryginalności:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy to też w takim razie jest podróba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy szczęśliwy posiadacz tak niespotykanego oryginału mógłby wstawić fotkę tak aby wszyscy mogli się przekonać, że jestem oszustem?

 

W takim razie tu też sprzedaję podróbę bezczelnie twierdząc, że to oryginał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście trzeba się również wystrzegać tego sklepu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam i odrobiny rozsądku na przyszłość życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

podróbka? bo już się gubię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

... a co by Koledzy powiedzieli gdyby po przekrojeniu Audioquesta z napisem quadhelexes kolory kabli i ich średnice były identyczne jak w Audioquest już uzupełnionym o literkę "i" w nazwie? czyli quadhelixes?

Jeden ze sklepu, napisane na nim to co się uważa za prawidłowe i dokumentem zakupu, a drugi ze wspomnianą wadą pisowni, tak doskwierającą tu na forum. Katalog Audioquesta pobrany z oficjalnej strony wyznacza kolory kabli. No i co z faktem, że gro osób mających audioquesta z chin jest zadowolonych z jego brzmienia, twierdząc, że gra lepiej niż niejeden oryginalny (sklepowy)kabel?

 

Nie promuje tylko szukam faktów fizycznych w różnicy, a nie papierów ze sklepu, literki "i" czy powszechnie panującego uprzedzenia które nie mają wpływu na dźwięk kabla, choć mogą działać jak placebo na właściciela, dzięki czemu "musi" brzmieć lepiej od "gołego" kabla. Pomijam konfekcje, bo można mieć chińską lub oryginalną i obie z chin, chodzi o sam kabel

 

Mógłbym dodać, co właśnie robię :), że audioquest, jak ktoś już wcześniej wspomniał, miał produkcje w chinach, ale to jest zbyt suche żeby dodać do porównania kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio...Jeśli te Audioquest-y z Chin to 100% wyrób AQ tyle, że z fabryki w Chinach to może rzeczywiście poza gorszym wykonaniem dźwięk mogą mieć taki sam jak oryginalne z USA...ciekawe czy ktoś porównał...obecnie wiele firm produkuje w Chinach i poza wykonaniem nie można narzekać, choćby kable QED-a...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456, 11 Maj 2010, 15:05

 

>A tak na serio...Jeśli te Audioquest-y z Chin to 100% wyrób AQ tyle, że z fabryki w Chinach to może

>rzeczywiście poza gorszym wykonaniem dźwięk mogą mieć taki sam jak oryginalne z USA...ciekawe czy

>ktoś porównał...

 

otóż ktoś próbował i ktoś opisywał porównania...wystarczy uważniej poczytać wątek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet niech brzmi podobnie. Nie chcę jednak zastanawia się czy aby na pewno brzmienie jest zamierzone przez producenta i prawidłowe. Nie chcę się zastanawiać czy w oryginale pewne aspekty nie były by jednak lepsze. nie chcę się zastanawiać czy prawidłowo zostały połączone wiązki. Kable jednak dają spore różnice i przy długim obcowaniu są w stanie obrzydzić system lub zwiększyć przyjemność ze słuchania. Nie warto chyba ryzykować. Ostatecznie wycofałem się w ogóle z AQ, Tary, Cardasa i innych marek często podrabianych. Nie będę w tym uczestniczył - jak te firmy nie potrafią się zabezpieczyć i nie dbają o swoje interesy to niech spadają. ja tego nie kupię.

Na razie wszyscy są zadowoleni bo kupili. Rozsądnie by było za podobna kwotę zbyć kabel. fala niezadowolenia utrąciła by ceny na łeb na szyję i zabiła popyt. Zdecydowałem się na porządny kabel rodzimego producenta - z pewnością oryginalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 11 Maj 2010, 15:24

 

W tym wątku jest porównanie AQ Gibraltara (China) z AQ CV-6 (USA)...a nie o takie porównanie mi chodziło tylko o porównanie tego samego modelu np. AQ Gibraltar (USA) vs AQ Gibraltar (China):-/ Bo z takiego porównania można wyciągnąć bardziej konkretny wniosek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos NAIWNIE wierzy ze:

 

1. China Boys robia te kable z miedzi uzywanej przez AQ

2. ma nadzieje ze kabel zagra podobnie bo "ma podobne napisy"

3. ze moze pochodzi z tej samej fabryki

4. moze to tylko literowka w nazwie ktora popelnilo oryginalne AQ i teraz pozbywa sie partii towaru

5. moze bedzie mial dobrze polaczone zyly

 

prosze sobie dopisac dowolna ilosc "moze" i "mam nadzieje"

 

to powiem tylko tyle - glupich nie sieja, sami sie rodza :) i zalecam:

 

1. odstawienie tego co sie zazywa a przynajmniej zmniejsze dawki o polowe

2. otrzezwienie i rozejrzenie sie we wspolczesnym swiecie podrobek

3. zastanowienie sie co sie chce osiagnac wydajac 1/4 ceny na cos co moze spelnia punkty z 1 listy

 

Pzdrw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNYM oficjalnym przedstawicielem AQ na Chiny jest Radar Audio. Podobno ma ceny niższe o 10-20%. Cała reszta to mniej lub bardziej udatne podróby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak się spodziewałem, zero faktów, same spekulacje.

 

Nie chodziło mi za bardzo o przyczyny dla czego jesteście na nie w związku z audioquestem z chin podając tylko przyczyny czysto metkowe i własne teorie życiowe, szanuje je, ale jak wspomniał Seba78 o zastanawianiu się czy oryginał zagra lepiej... możliwe, a może jednak tak samo? Sprawdzone? Chyba raczej nie. Może wyprodukowanie oryginalnego kabla kosztuje 50$ a sprzedają go po 600$, nie ważne.

Dobrze połączone żyły.. nie pamiętam aby wspominał o konfekcji, chodzi o goły kabel, wtyki aq można kupić za grosze na tym etapie cenowym, a równie dobrze sami przykręcimy śrubki jak Chińczyk z certyfikatem ;).

 

zagladacz

Pusta wypowiedź.

Nazywasz, nie wprost ale jednak, głupcem świadomego klienta, czyli osoby dociekające, pomimo że głupiec to nieświadomy klient. Osobę która chce wiedzieć co to za produkt, z jakich jest komponentów i ile w tym prawdy, jest mądrzejsza od osoby zaczynającej wyliczankę niczym nie podpartymi faktami, nieświadomy klient.

Ale dyskutować zawsze można

 

Nie piszę, że na pewno są takie same, tak samo brzmią, widziałem zdjęcie gołego gibraltara z chin bez szanownego "i" oraz zdjęcie z katalogu audioquesta, wszystko tak samo wygląda w środku, kolory ułożenie zmiana grubości przewodnika, otulinę.

 

Dyskusji ciąg dalszy... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikodem Niszyfrem, 11 Maj 2010, 20:05

A ja mam małe doświadczenie z HK - AQ Sky - podróba nawet nie próbująca podobieństwa do oryginału (produkowanego zresztą też w Chinach). Zdjęcia są mylące, na stronie AQ nawet nie można dokładnie zobaczyć wzoru oplotu (a było kilka wersji firmowych tego kabla)

Dźwiękowo nieźle, ale do oryginału baaaardzo daleka droga

 

Nie kupujcie niczego niepewnego- chytry dwa razy traci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladacz, 11 Maj 2010, 16:25

 

>Jezeli ktos NAIWNIE wierzy ze:

>

>1. China Boys robia te kable z miedzi uzywanej przez AQ

>2. ma nadzieje ze kabel zagra podobnie bo "ma podobne napisy"

>3. ze moze pochodzi z tej samej fabryki

>4. moze to tylko literowka w nazwie ktora popelnilo oryginalne AQ i teraz pozbywa sie partii towaru

>5. moze bedzie mial dobrze polaczone zyly

>

>prosze sobie dopisac dowolna ilosc "moze" i "mam nadzieje"

>

>to powiem tylko tyle - glupich nie sieja, sami sie rodza :) i zalecam:

>

>1. odstawienie tego co sie zazywa a przynajmniej zmniejsze dawki o polowe

>2. otrzezwienie i rozejrzenie sie we wspolczesnym swiecie podrobek

>3. zastanowienie sie co sie chce osiagnac wydajac 1/4 ceny na cos co moze spelnia punkty z 1 listy

 

 

Mam pytanie: Skąd ta pewność, że głupi to ten który wierzy, że za 1/4 ceny oryginalnego kabla może mieć równie dobrze brzmiący kabel?a może głupi to ten który płaci za metr kabla np. 600zł i wierzy, że rzeczywiście taki jest koszt produkcji, materiału no i to dopiero zagra!Nikogo nie obrażając...nawiązałem tylko do poprzedniego wpisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, teraz wiemy, że podobne, a nie takie same oploty nie są od producenta.

Niestety mankament z tym, że nawet nie był podobny do Sky oryginalnego. To już nasuwa, że coś z nim nie tak, chodzi mi o kable wyglądające identycznie jak oryginały tylko nie z autoryzowanego źródła. Wiadomo napis na gibraltarze można zmienić i nie ma wpływu na dźwięk, jednak szerokości szczeliny niby do DBS'u już, czy też średnicy samego kabla jest większym wyznacznikiem. Są też również kable identycznie wyglądające identycznie jak w katalogach... i masz racje, zdjęcia nie oddają jak powinien wyglądać kabel czy jak się układa, trzeba by było kroić oryginały.. jak kogoś stać :) pozostaje porównać w takim samym sprzęcie oba źródła dostawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie wdając się w dyskusję, pragnę przestrzec wszystkich przed zbytnim zaufaniem wobec nowych forumowiczów, których aktywność na forum ogranicza się tylko do wypowiedzi w tym właśnie wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie...czy ten AQ CORAL to oryginalny z USA czy atrapa?a to opakowanie to takie powinno być do oryginalnego?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.