Skocz do zawartości
IGNORED

Vinyl miażdży CD...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

>>XYZPawel

 

>>Cała wojna lp vs. cyfra w praktyce (od strony słuchania muzyki) sprowadza się do jednego:

>>

>>jedne tytuły brzmią lepiej na winylu (raczej te starsze), a inne na cyfrze (raczej te nowsze)

>

>A jakie jest niby uzasadnienie do tego ? Zrób sobie kopię cyfrową i będziesz miał to samo, nie

>będziesz się musiał szarpać z LP ;)

 

Ano takie, że jak mam do wyboru słuchać danego tytułu np. z głebszym albo płytszym basem, z większą albo mniejszą dynamiką itd., to wybieram głębszy bas, większą dynamikę itd. Stąd jednych tytułów słucham z winyli, a innych z cyfry.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno winyl jak i CD mogą być dobrym źródłem dźwięku - każdy z nich ma swoje specyficzne wady i zalety. Z tego co udało mi się usłyszeć - jednak z winyla mniejszym wysiłkiem i kosztem można uzyskać dobre brzmienie. Ale nic za darmo niestety - igły i płyty się dość szybko zużywają, zwłaszcza w przypadku kogoś kto często odtwarza ulubione krążki, zapis cyfrowy tutaj jest dużo bardziej elastyczny. Ale pozostaje jeszcze ważna kwestia gustu i przyzwyczajeń - a te jak wiadomo są różne.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Kolego xyz,Less przytoczył ARGUMENTY,które parę lat temu podał graaf,user,któremu intelektem i wiedzą nie dorastasz do podeszw.Domagasz się nowych-co powoduje spazmy czytających.Cóż to niby zmieniło się od tamtego czasu??napiszesz??nie....jak zwykle odwrócisz kota ogonem lub zbanujesz-żałosne.Jak poczytasz to pogadamy.

Bez odbioru PNIU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

mamel, 23 Maj 2009, 16:56

 

>XYZPawel, 23 Maj 2009, 16:33

>twierdzę, że ludzie ulegają sugestii i wydaje im się, że słyszą. A jak

>>twierdzą, że słyszą to niech to udowodnią.>>>

>Co Tobie Pawełku można udowodnić, skoro Ty sam uległeś sugestii własnych argumentów,

>wypielęgnowanych przez własny umysł?

 

Ale daj mi szanse, podaj jakieś UDOKUMENTOWANE argumenty ! 3 strony i tylko bicie piany ! Gdybym to ja zrobił taki test, to byłoby 3 strony gadania, że jestem głuchy :)

 

>To tylko Twoje argumenty, tylko na Twój użytek i dziś chyba już nie potrafiłbyś zmienić zdania, tak

>się do nich przywiązałeś.

>A mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów

 

:)) Byłem "Die Hard" audiofilem, ale ARGUMENTY mnie przekonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rafaell, 23 Maj 2009, 17:00

 

>XYZPawel, 23 Maj 2009, 16:38

>>A jakie jest niby uzasadnienie do tego ? Zrób sobie kopię cyfrową i będziesz miał to samo, nie

>>będziesz się musiał szarpać z LP ;)

>Jak widać pawle nie znasz realiów zapis na CD-R z racji polityki produkowania coraz wiekszego g.

>moze faktycznie dobić format CD. Płyt Verbatim Music juz nie uświadczysz? a pozostałe sypią błedami

>jak pociskami podczas jednej bitwy o Iwo Jimę. Na zapis na HD znów trzeba wydać minimum kolejne 5kzł

>na dzień dobry a miało być lepiej, wygodniej i taniej.To ostatnie jakoś nie wymieniamy w

>argumentach? a szkoda.

 

te błędy są bez znaczenia, to wszyskto korekcja naprawia, nie jesteś w stanie tego usłyszeć. Bit perfect to kolejny audiofilski mit (chyba zrobię taką listę :)

 

>Jakbys odblokował kolegę Rocha to by Ci napisał jak może zagrać muzyka z kompa w porównaniu do CD,

>Trochę w zabawę z kompem i zgrywanie płyt czasu i pieniedzy stracił-po naszemu praktyk.

 

właśnie, Rochu już wtyczki słucha, on już zatracił umiejętność słuchania muzyki i jest zainteresowany tylko obrażaniem i wklejaniem jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

synromka, 23 Maj 2009, 17:21

 

>>>XYZPawel

>

>>>Cała wojna lp vs. cyfra w praktyce (od strony słuchania muzyki) sprowadza się do jednego:

>>>

>>>jedne tytuły brzmią lepiej na winylu (raczej te starsze), a inne na cyfrze (raczej te nowsze)

>>A jakie jest niby uzasadnienie do tego ? Zrób sobie kopię cyfrową i będziesz miał to samo, nie

>>będziesz się musiał szarpać z LP ;)

>Ano takie, że jak mam do wyboru słuchać danego tytułu np. z głebszym albo płytszym basem, z większą

>albo mniejszą dynamiką itd., to wybieram głębszy bas, większą dynamikę itd. Stąd jednych tytułów

>słucham z winyli, a innych z cyfry.

 

ale z tym nie ma problemu na płycie CD ! No chyba, że ktoś zrobił inaczej master cyfrowy, ale w to wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

mlb, 23 Maj 2009, 18:43

 

>Zarówno winyl jak i CD mogą być dobrym źródłem dźwięku - każdy z nich ma swoje specyficzne wady i

>zalety. Z tego co udało mi się usłyszeć - jednak z winyla mniejszym wysiłkiem i kosztem można

>uzyskać dobre brzmienie.

 

Twój głos jak zwykle bez związku z logiką i faktami :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Paweł Skurzewski, 23 Maj 2009, 18:46

 

>Kolego xyz,Less przytoczył ARGUMENTY,które parę lat temu podał graaf,user,któremu intelektem i

>wiedzą nie dorastasz do podeszw.

 

A kto to jest graaf ?!? Jakiś znany naukowiec, któremu można wierzyć BEZ dowodów ?!? Chyba nie...

 

>Domagasz się nowych-co powoduje spazmy czytających.Cóż to niby

>zmieniło się od tamtego czasu??napiszesz??nie....jak zwykle odwrócisz kota ogonem lub

>zbanujesz-żałosne.Jak poczytasz to pogadamy.

>Bez odbioru PNIU!

 

Jak tam chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

mamel, 23 Maj 2009, 21:02

 

>XYZPawel, 23 Maj 2009, 20:49

>Ale daj mi szanse, podaj jakieś UDOKUMENTOWANE argumenty !

>O Kuźwa - to brzmi już jak jakaś mantra...

 

Przykro mi, ale jak chcesz ze mną DYSKUTOWAĆ to musisz to robić na gruncie FAKTÓW, a nie wyobrażeń, bo o tym jest 99% Waszych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 23 Maj 2009, 20:59

 

>synromka, 23 Maj 2009, 17:21

 

>>XYZPawel

 

>>>>Cała wojna lp vs. cyfra w praktyce (od strony słuchania muzyki) sprowadza się do jednego:

>>>>

>>>>jedne tytuły brzmią lepiej na winylu (raczej te starsze), a inne na cyfrze (raczej te nowsze)

>>>A jakie jest niby uzasadnienie do tego ? Zrób sobie kopię cyfrową i będziesz miał to samo, nie

>>>będziesz się musiał szarpać z LP ;)

>>Ano takie, że jak mam do wyboru słuchać danego tytułu np. z głebszym albo płytszym basem, z

>większą

>>albo mniejszą dynamiką itd., to wybieram głębszy bas, większą dynamikę itd. Stąd jednych tytułów

>>słucham z winyli, a innych z cyfry.

>

>ale z tym nie ma problemu na płycie CD ! No chyba, że ktoś zrobił inaczej master cyfrowy, ale w to

>wątpie.

 

No właśnie czasem jest problem, a w przypadku starszych nagrań całkiem często. Co do tego, że mocno grzebali w masterze podczas przygotowywania edycji cyfrowych, to jestem pewien. Wystarczy porobić porównania. Gdyby było inaczej nie bawiłbym się w gramofon.

 

W przypadku nowszych nagrań jest odwrotnie: tu częściej lepszy bas, dynamika itd. jest na CD.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

post-1391-100004101 1243112664_thumb.gif

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za belkot z ta cyfrowa fotka nie do odroznienia od tej z kliszy? strzel sobie cyfrowa fotke zza drucianej siatki szklanego budynku z odbiciami slonca na szkle a potem wrzuc to do photoshopa. Ale faktycznie jesli ktos juz robi bzure w stylu skanowanie kliszy czy jeszcze ghorzej skanowanie zdjec to retuszu paprochow nie uniknie. Co do winylu dla mnie to kompletne brednie z ta magia i obrzedami winylowymi a jeszcze wieksze banialuki z porownywaniem kopi cyfrowych winyli. Tu przede wszystkim chodzi o nagranie - dobre nagranie miesiac po koncercie ktory odbyl sie 40 lal temu, nagranie na ktre mial wplyw producent, zespol, techniczi z zespolu i wytworni a nie cyfrowe popluczyny ktore wedrowaly ciagle zmieniane przez 40 lat do dzisiejszych czasow. W takim wypadku wole trzaski 40 letnie od 40 letnich manipulaji pod warunkiem oczywiscie ze slucham tych trzaskow na sprzecie pod jaki byly oryginalnie przygototywane a wiec tez z epoki.

 

By zrobic dobra cyfrowa kopie trzeba miec jeszcze ja z czego zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektóre osoby w tym temacie sugerują, że mają tak dobry słuch, że słyszą nawet zmiany wielkości 0,5dB pozwoliłem sobie zrobić plik testowy w formacie flac w którym zmieniłem na komputerze (więc o wartość ściśle dokładną) pewne fragmenty o wielkość 1 dB. Jeśli ktoś ma odwagę, proszę niech spróbuje odsłuchać i niech poda jeśli to usłyszy, gdzie są te zmiany (w sekundach trwania od do).

Plik ma wielkość ok 2MB więc nie obciąży Waszych lini.

 

http://www.przeklej.pl/plik/test-flac-0001spb2396u

 

pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

majkeljot, 24 Maj 2009, 00:27

 

>Ponieważ niektóre osoby w tym temacie sugerują, że mają tak dobry słuch, że słyszą nawet zmiany

>wielkości 0,5dB

 

Tyle można wyczuć pod warunkiem, że zmiana dotyczy przynajmniej 3 oktaw:

 

http://www.provide.net/~djcarlst/abx_crit.htm

 

Najmniejszą wartość, którą człowiek odróżni jest 0,25 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.