Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapisuję sie do klubu z Epocą 2. Na razie walczy o przetrwanie z chińskią lampą Yaqin MC-10L i lekko nie będzie miał. Gra bardzo lampowo powiedziałbym. Można się przy Baltlabie zrelaksować. Nie wiem na ile XLR poprawiłoby brzmienie. Niestety obecny Denon 1500AE takowych nie posiada, więc nie mogę sprawdzić. Dżwięk z tego tranzystora jest na tyle lampowy że mam problem który wzmacniacz sprzedać: Epocę czy chinola. Mam czas na podjęcie decyzji, bo obu nie ma sensu trzymać tak graja podobnie.

pozrdo dla baltlabowców

Piotrze, tak jak Ci kiedyś pisałem jak już masz baltlaba to najważniejsze jest źródło. Jak kolega już napisał XLR pomoże, z tym, że musisz mieć również źródło w pełni symetryczne. Tak czy owak pożycz od kogoś jakiś naprawdę dobry DAC, albo CD, a wtedy gwarantuję Epoka rozwinie skrzydła i zostanie u Ciebie na dłużej.

 

Pozdr

AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jak powiedział P. Kozłowski nazwa zobowiązuje .Na XLR'ach jest zauważalnie lepiej,ja w każdym bądź razie mam tak spięte z Dac'em.Porównywałem obydwa wejścia.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Faktycznie połączenie zbalansowane daje dobry efekt,ale tylko wtedy,kiedy mamy do czynienia ze źródłem,które gra po xlr-ach lepiej,a nie wszystkie grają lepiej :)

Problem tkwi w tym,że Epoca (wszystkie modele) ma wejście "pseudo zbalansowane",że tak to nazwę.Chodzi o to,że sygnał trafiający na wejście zbalansowane,jest zamieniany na single i nastepnie po przejściu przez potencjometr głośności trafia do układu (bodajże Texas Inc.)gdzie jest ponownie zamieniany na zbalansowany.

Osobiście preferuję wejście xlr,jednak po cinchu można osiągnąć równie dobry dźwięk,z odpowiedniej klasy źródła.

Jeszcze jedna uwaga,wejście xlr daje taki efekt,że bardzo szybko osiąga się wysoką głośność,co mi osobiście się nie podoba.Potencjometr na początku skali pcha dość spory sygnał,a w tym miejscu jego działanie jest dość znacznie wpływające na dźwięk (raczej go degraduje).Dlatego na wejściu cinch da się odkręcić wzmacniacz na "godz 11 i więcej ".Dźwięk jest wtedy bardziej swobodny,otwarty i dynamiczniejszy.Nie przez to,że głośniejszy,choć to bolączka wiekszości wzmacniaczy tranzystorowych,że głośniej grają lepiej :)

Oczywiście najlepiej jest poeksperymentować i wybrać takie połączenie,które wydaje nam się najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podpiete 2 DAC'i pod jedno zrodlo,jeden byl podlaczony optykiem i kablami RCA,drugi byl podlaczony Coaxialem i kablami XLR. Przelaczalem na zmiane zeby porownac,i u mni lepiej wypadaly XLR'y,co do glosnosci to owszem jest roznica,ale nie az taka duza przynajmniej u mnie. Z reszta to chyba normalne ze po XLR'ach gra glosniej.

 

Pamietam natomiast kiedys przy odsluchu Baltlaba, jak byly podlaczone dwa rozne CD,jeden przez RCA,a drugi przez XLR,to tu juz roznica byla znaczna w glosnosci.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie podłączałem Yaqina z Linnem, ale CD Denon + Yaqin trzyma się super w porónaniu CD Denon + Baltlab. Mimo wszystko podjąłem decyzje że Yaqin zostaje sprzedany, bo charaktery tych urządzeń są dla mnie bardzo podobne, poza małymi wyjątkami, lepszymi raz w tą stronę raz w drugą. W każdym razie połączenie Baltlaba i Linna to dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Pisze tu bo obecnie jestem w trakcie poszukiwania kolumn w cenie do 5000pln uzywane .

Docelowo beda one graly z Baltlabem Epoca 2 dlatego zadaje pytanie o kolumny tu ;)

Jakie kolumny macie jakie polecacie dodam ze mam male pomieszczenie 16m2 jednak chcialbym jakies podlogowce bo lubie poczuc stope na klacie bas jest dla mnie wazny nie moze "plumkac" powinien schodzic nisko miec power i dynamicznie udarzac reszta pasma oczywiscie powinna byc tez dobrej jakosci o ile to mozliwe za 5000pln ;)

Slucham roznej muzyki rock blues i piekne damskie wokale tez czesto mozecie cos doradzic ?

 

Ps. gdyby ktos chcial sie pozbyc Baltlaba Epoca 2 to prosze pisac na PW ;)

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z czym ja gram znajdziesz w zakładce o mnie i w otwartych 20m2 nie narzekam na bass. Z tego co wiem Baltlab dobrze też gra z audio physic troszkę tego używanego jest teraz na allegro w cenie do 5 000.

 

Rozejrzyj się z czym było kiedyś testowane:

http://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze/baltlabepoca1v3.php

 

http://www.baltlab.pl/rec-hfm2003.htm

 

Jeśli masz troszkę drygu do DIY na twoim miejscu zrobił bym sobie set na Scan-Speak/Revelator.

Są gotowe schematy było niedawno wałkowane na forum kolega muda44 składał.

Jak zmienisz wzmacniacz na inny te też zagra, na 16m2 bassu na pewno starczy no i masz zapewnioną maksymalną chyba dostępną kulturę na wysokich na dzień dzisiejszy.

A i może coś z Xawiana byś trafił ale czy już coś jest w używkach - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miesiąc obcowania z Baltkiem E2, dał mi pogląd że to dobry klocek, lecz w moim wytłumionym pokoju było troszku za grzecznie na średnicy i wysokich tonach. Miał natomiast wiele innych zalet. Będę go ciepło wspominał. Wracam spowrotem do Yaqina ale jakby ostrzej brzmiącego niż mój poprzedni MC-10L. Trzymajcie się Baltlabowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam z moja byłą Epocą 2 ;)

 

Wiesz Yaqin MS-20L jeszcze nie dotarł. Kto wie, byc może będzie mu dalej do ideału mojego wyimaginowanego dźwięku niż Baltlabowi. Ale wolałbym jednak nie :) No ale jak co, to dalej pójdzie Żaklin na sprzedasz. Tak to w tym sporcie juz jest. Nie masz gdzie odsłuchać to kupujesz po ciemnicy. Ale mimo wszystko myślę, że gdybym miał goły pokój Baltlab spisałby się tam znakomicie. Przytłumiły go gąbki w połączeniu z aksamitnym brzmieniem CD Linn Majik.Za dużo w łańcuchu było "grzeczności". Idzie z tym spokojnie żyć, ale po co ? Ja chcę więcej, więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Ci sie nowy Yaqin zgral ;) Bo ile mozna szukac juz wystarczy chyba ;) Ja cwicze Baltka tez mi gory troche brakuje ale kable glosnikowe jutro do mnie wysylaja juz nowe no i IC moze jeszcze ze srebra kupie zobaczymy jak to bedzie dam Baltkowi szanse 2 miesiace na adaptacje jak mnie nie oczaruje to lece dalej i wyzej hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ale tu cisza w tym klubie chyba wiekszosc non stop zasluchana w muzyce z Baltlaba :)))

Mam pytanko do Was tych ktorzy maja Baltlaby i byc moze tych ktorzy mieli a tu tez zagladaja .

Co kupic zeby zagralo lepiej niz Baltlab Epoca 2 ??? Chyba nie Epoca 3 ;)

Baltlab E2 bardzo mi sie podoba super jest ten jego wciagajacy dzwiek ktorego mozna sluchac godzinami bez zmeczenia jednak apetyt rosnie w miare jedzenia i tak sie zastanawiam powoli co by moglo godnie w przyszlosci zastapic Baltlaba E2 doradzicie cos ?

Raczej nie chce lampy ewentualnie hybryda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 nie sluchałem , ale 3 mam . U mnie 1-2 by sie nie sprawdzila ze wzgledu na kolumny dlatego nawet nie robiłem przymiarek. Na pewno warto posłuchac 3 zanim się ją skreśli na podstawie opinii innych.

Oczywiście kwestia gustu,zależy co kto lubi.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech tygodniach słuchania Yaqina, śmiało mogę już stwierdzić że chińczykowi bliżej do mojego wyimaginowanego ideału niż baltlabowi E2. Dźwięk z lampy jest conajmnjiej taki szybki jak z Epoki 2, ale już nie jest tak grzeczny na wysokich tonach i jest pazur kiedy trzeba, gdzie Epoca w takich momentach grała niewzruszenie grzecznie (za).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja E3 nie skreslam jesli bedzie okazja to chetnie jej poslucham oczywiscie bo E2 calkiem fajnie gra ;)

Piotr widze ze nowy Yaqin jest ok to dobrze ze sie sprawdzil u mnie Baltlab tez fajnie gra ale wiesz zawsze jest ta ciekawosc jak by to bylo z czyms lepszym ;)

Ja Baltlaba im dluzej slucham tym bardziej go lubie moze wlasnie za ta delikatnosc dzwieku bo lubie taki typowo lampowy dzwiek ;)

Co do tych wysokich tonow to zalezy od plyty oczywiscie ale faktycznie troszke wiecej by ich moglo byc czasami ;)

ProAc lubia jasne klocki Baltlab jasny nie jest gra naturalnie bez rozjasnien i podbic .

Potestuje jeszcze kilka IC i zobaczymy co bedzie dalej byc moze zostawie E2 na dluzej bo da sie go lubic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mój przyjechal z pierwszym prototypem tych kabli,ale zostały wymienione na stare,bo ponoć była kicha z tymi sevenroots jak w sklepie słuchali (ja nie), może te są inne,chociaż kolor izolacji mają taki sam.Samemu można sobie zrobić z jakiegoś dobrego kabla i poeksperymentować czy będzie poprawa.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebol. Daj spokój z tymi kablami. Myślisz że nagle góra dostanie kopa bo kabel wymieniłeś ? Nie przeceniajmy kabli. To tylko kosmetyczna biżuteria w większości przypadków.

A tylko góra musi się poprawić ? Poprawić może się wszystko,oczywiscie nie bedzie to jakiś skok o klasę wyżej,ale zawsze może się coś poprawić lub pogorszyć,bo i taka jest możliwość . Poprzednio jako ubgarde był kabel Tara Labs zdaje sie Vector 2 i ponoć rożnica była na plus po wpieciu Tary. Sam chciałem od razu zamówić z tym upgarde Tary,ale nie mieli już tego kabla. Ma go zastąpić ten sevenroots,czy bedzie lepszy trzeba samemu sprawdzić. I jak to bywa dla jednego bedzie poprawa,inny powie że jest gorzej,a trzeci nie stwierdzi różnicy ,ani na plus ani na minus.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Witam !

 

Epoca III jest już od pewnego czasu na rynku a poza bardzo pozytywną recenzją i wyróżnieniem roku pisma Hi Fi nic o niej nie słychać..... W tym klubie też głównie piszecie o Epoce 1.3 i II. Chciałbym wiedzieć czy Epoca 3 jest warta uwagi i czy rzeczywiście gra jak dużo droższy wzmak. Czy Epoce 3 można gdzieś wypożyczy c do odsłuchu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekając na Endo...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy Epoca 3 jest warta uwagi i czy rzeczywiście gra jak dużo droższy wzmak. Czy Epoce 3 można gdzieś wypożyczy c do odsłuchu ??

Na pewno warto go posłuchac,bo to dobry wzmacniacz w tej cenie. Co do wypożyczenia to nie wiem jak to wyglada,trzeba by popytac u dystrybutorów ( Koris,Audioforte,nie wiem kto jeszcze),ewenualnie producenta. Moze jest ktoś kto mieszka blisko Ciebie,i by umożliwił odsłch.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.