Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

Ale z tym "rzutem beretem" do Trójmiasta, to nie za bardzo rozumiem. Bo skoro (głównie) mieszkam w Gdyni, to w zasadzie mieszkam w Trójmieście, bo ono składa się z Gdańska, Sopotu i Gdyni właśnie :)))

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

O kolega ponownie w klubie a ja się muszę pożegnać z tym zacnym klubem nie mam już mojego Baltlaba Epoca 2 ale wspominam go bardzo pozytywnie co kupię po nim jeszcze nie wiem co prawda mam coś na oku i jeśli uda mi się to zdobyć to napiszę jakieś małe porównanie ;)

Obecnie przejściowo gram sobie na DIY UGODA ciekawy projekt zaskakująco dobry jak za te pieniążki to nawet mocny szok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-6581-0-52254000-1370271508_thumb.jpgWitam! To normalne,że człowiek szuka zmian :) Ja natomiast pozostaje wierny firmie i postawiłem na upgrade swojej E3.

Nie pokazuję jeszcze środka ,proponuję coś takiego dla średnio zaawansowanych :)

Zmiany może trochę kosmetyczne,jednak dają minimalny postęp .Wewnątrz mocno zmieniłem tor dystrybucji zasilania .Min. wyeliminowałem włącznik sieciowy z drogi zasilania głównego wzmacniacza.Zmieniłem kable na "lepsze" i mam wrażenie ,że coś się poprawiło.

Lepsze to niż nie robienie niczego :)

 

Ps.. Dla zainteresowanych,gniazdo Furu z serii Fi 03 G/R wchodzi bez niczego w miejsce standardowego,które można łatwo usunąć (jak i z powrotem zamontować).Trzeba też dać rodzaj uszczelki,która unieruchomi gniazdo w ramce.Trzyma się to doskonale i nie poddaje naciskowi ciężkiej sieciówki .Jedynie ,przy wyjmowaniu,należy przytrzymać na wszelki wypadek.Montaż kabli wewnątrz na konektory.Furutech ma ciut mniejszy rozmiar kontaktów,najlepiej przylutować.

Kolejny ruch,to dobór bezpiecznika,z tym jest gorzej.Moja E3 ma F 6,3 A ! Może ma ktos jakieś doświadczenia w materii ; bezpieczniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to gniazdo głosnikowe czerwone nie powinno być na dole ?

Bez obawy,gniazda głośnikowe są poprawnie podłączone,podobnie jest w Epoca 2. Montowane zresztą przez producenta,za dopłatą oczywiście :) Świadomie zrezygnowałem z podwójnych,stąd takie ustawienie,bardzo praktyczne jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy,gniazda głośnikowe są poprawnie podłączone,podobnie jest w Epoca 2. Montowane zresztą przez producenta,za dopłatą oczywiście :) Świadomie zrezygnowałem z podwójnych,stąd takie ustawienie,bardzo praktyczne jak dla mnie.

Masz rację ale numer przecież u mnie w Epoca 2 też czerwone były do góry teraz dopiero to na zdjęciu w kompie zobaczyłem nie wiem dlaczego nie pamiętałem że tak było chyba podłączałem kable intuicyjnie czerwony do czerwonego czarny do czarnego nie myślalem o tym i dopiero teraz na tym Twoim zdjęciu trochę dziwne mi się to wydawało a jednak tak jest fabrycznie chyba coś mi się pomyliło z gniazdami RCA bo tam raczej jest czerwone na dole a czarne lub białe do góry ;)

 

 

Piotr tak był na przeglądzie trochę tam Pan Kozłowski poprawił w nim jakieś dodatkowe pętle masy nowsze moduły XLR nowy pilot nowe gniazdo CD sprawdzenie wszystkiego dokładnie regulacje i odkurzenie chociaż nie był zakurzony podobno to chyba tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bez obawy,gniazda głośnikowe są poprawnie podłączone,podobnie jest w Epoca 2. Montowane zresztą przez producenta,za dopłatą oczywiście :) Świadomie zrezygnowałem z podwójnych,stąd takie ustawienie,bardzo praktyczne jak dla mnie.

 

Witam jestem na tym forum po raz pierwszy. Noszę się z zamiarem zakupu endo1 lub 2 i liczę że dowiem się czegoś więcej od szanownych

posiadaczy baltlaba. To co piszą w czasopismach traktuje z lekkim przymrużeniem oka. Konkurentem jest hegel którego mogłem posłuchać

Jestem posiadaczem kolumn xavian preludio (potrzebują prądu) hegel napędzał je b.d.ale baltlab jest polską konstrukcja wcale

nie gorszą (może lepszą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem Xavian"ów XN 250 EVO albo XN 270 EVO dokladnie nie pamiętam,ale z Baltlabem ępoca 3 i grało fajnie. Słuchałem też Hegel'a H200 z CDP4A mk2 i podłogówkami Xaviana,chyba Xavian XN Carisma(być może były to inne, które wtedy kosztowały coś kolo 9 tyś),ale głowy nie dam ,bylo to około 2 lat temu, i nie spodobało mi się to do końca,ale może gdyby spróbować z innym źródłem niż CDP4A mk2,ale nie miałem możliwości spróbować w innej konfiguracji.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hegel napędzał je b.d.ale baltlab

Witaj w klubie :) No cóż,osobiście nie znam serii Endo.Zakładając,że słuchałeś któregoś Z Hegli (70,100 lub 200) ja bym się zainteresował Endo 1 ,z racji na dość ciekawą konstrukcję za 7 kzł ,to nawet taniej niż H 100,ciut drożej od H70.

Bezpośrednią konkurencją dla H200 jest Endo 2 (jest nawet tańszy).

Jak na razie,była tylko jedna recenzja Endo 2,jaką znam ,w której właśnie były odniesienia do H 200 Hegla.

Jeżeli decydujesz się na zakup nowego wzmacniacza,to najlepiej wypożycz.Serii Endo używanej nie kupisz.

Po drodze jest jeszcze Epoca 3,którą bym sobie odpuścił do 3 drożnych Xavianów.Uciągnie je bez problemu (8ohm/86d),jednak dźwięk może mieć ograniczenia przy wyższych poziomach głośności .Spróbować jednak można.

Za kupnem wzmacniacza Baltlab przemawia kilka argumentów,o jakich wcześniej już pisałem w klubie.Nie żebym uprawiał kryptoreklamę,jak na razie mam drugi wzmacniacz tej firmy i jestem spokojny.Czy zadowolony,no nie do końca,na jakieś dziesiąt % .Dlatego czekam na Endo 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kilku forumowiczów wklejam link do opisu Baltlab Endo 2:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/06/baltlab-endo-2-wzmacniacz-zintegrowany.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Rozważań zakup Baltlaba 1v3 lub 2.

Mam pytanie do obeznanych w temacie, czy z takimi głośnikami jak PMC GB1i może być to dobre połączenie?

Baltlab E2 wybredny jest trudno powiedzieć czy z tymi zagra gdzieś czytałem ze te kolumny mają trochę wycofaną górę że wysokie tony krótko wybrzmiewają to może źle zagrać z Baltlabem chociaż nigdy nic nie wiadomo każdy lubi coś innego dla jednego będzie góry mało a drugi powie że już za dużo jest a dodatkowo przy Baltlabie dużo zależy też od źródła i nawet kabli więc to raczej trudna sprawa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kilku forumowiczów wklejam link do opisu Baltlab Endo 2:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/06/baltlab-endo-2-wzmacniacz-zintegrowany.html

 

Dzięki za test.Sprzęt niewątpliwie interesujący, ale...

1/ Jeśli dźwięk jest podobny to Vitusa to dla mnienatychmiastowa dyskwalifikacja. Nigdy nie słyszałem urządzenia z wysokiej półki cenowej grającego tak beznamiętnie, szaro i nieangażująco jak Vitus.

2/ Także mam nadzieję, że dźwięk NIE JEST PODOBNY do Vitusa ;)

3/ Bipolary zamiast Mosfetów... cóż... miałem się nie upierać przy wpływie określonej konfiguracji na dźwięk ale prawda jest taka, że dźwięk wzmacniacza na tranach bipolarnych powszechnie uważa się za szybszy, bardziej otwarty, prawdziwszy a na Mosfetach... przyjemniejszy! :)

4/ Cena!!! 11000 to pewnie niewiele w stosunku do oferującej podobne możliwości zachodniej konkurencji ale... litości! To jest 2700€! Jeśli dobrze rozejrzeć się po rynku, to wiecie, jakiej klasy wzmak można kupić za taką kasę?! Ja, jako fan secondhandów, gdybym miał tyle kasy do wydania na wzmak, to byłbym w 7 niebie, bo za takie pieniądze to już niezłego hajenda można przygarnąć... :)

Byle nie Vitusa! ;)

5/ Wykonanie tego Baltlaba bardzo mi się podoba. Konkret i solidność. Nie neguję ceny tego wzmaka, na 100% jest tyle wart. Zwracam tylko uwagę, że w tym zakresie cenowym konkurencja jest już mordercza.

Szczególnie gdy brać pod uwagę secondhandy.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie czepiał,porównanie do Vitus Audio to nie byle co.Słuchałem całego zestawu Vitusa z JmLab Utopia i szaro nie grało :) (źródło LP ,znaczy czarna płyta)

A tak na poważnie ,od jakiegoś czasu szukam następcy dla swojej Epoca 3 i sam nie wiem co wybrać !?

Rynek wtórny jest pełen różnych wzmacniaczy,wybór dość spory choć i przypadkowy.Nie da się kupić od razu ciekawego urządzenia,a okazje bywają złudne i kosztują sporo ...Inna kwestia,to możliwość odsłuchu w swoim systemie.Rzadko się zdarza,że osoba prywatna chce wypożyczyć (udostępnić) sprzęt do wypróbowania.Druga kwestia,to stan takowego sprzętu,jego historia itp.

Tylko te argumenty odstraszają mnie od zakupu sprzętu używanego ,zwłaszcza ,że następca nie będzie kosztował 2,3 kzł a co najmniej 5 do 10 kzł . W takim wypadku pozostaje mi zdrowy rozsądek i czekanie.

Patrząc na Endo2 widać pewną konsekwncję w jego budowie.Estetyka jest zgodna z dotyczasową ,jaką kontynuuje firma.Na pewno dało by się lepiej ,jednak kosztowało by to sporo więcej.Moim zdaniem cena Endo 2 jest jak najbardziej adekwatna.Muzyka jest najważniejsza,jednak musi swoje kosztować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie krytykuję ceny Endo!

Tyle, że wchodząc na ten pułap, Baltlab musi się liczyć z piekielnie mocną konkurencją dużo lepiej usadowioną na światowych rynkach.

Konstruktorzy są doświadczeni i jestem pewien że to nie jest kit ani wydmuszka tylko uczciwy wzmak.

Tyle tylko, że Dawid z Goliatem wygrał zaledwie raz w historii...

Co do Vitusa - nie słuchałem z winyla tylko z CD, ale też na Utopiach. Grało to tak, że w mózgu paliła mi się lampka EWAKUACJA!

Vitus to IMO największa hucpa w audio.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Baltlabowicze!

 

Miło mi poinformować, iż od niedawna stałem się posiadaczem epoc'i 1v3.

 

W związku z tym, że zestaw buduję od podstaw (bo radyjko z komunji powoli umiera) i nie jestem znawcą tematu, chciałbym poprosić Was o pomoc. Na początek kilka słów wstępu, czyli pokój 3x3,5x2, muzyka: blues, blues rock, rock i takie klimaty.

 

Zarówno wzmacniacz jak i kolumny - RLS Callisto III - kupiłem na podstawie bardzo pozytywnych opinii jakie udało mi się odszukać w internecie oraz wśród znajomych. Obecnie jestem na etapie zaopatrzenia się w źródło i kable (sieciówkę mam) i im więcej czytam i poszukuję tym wydaje mi się, że coraz bardziej błądzę. Mając na uwadzę, że ma to być mój pierwszy zestaw nie chciałbym zbytnio szaleć finansowo. Wiem, że wrażenia muzyczne są bezcenne, lecz wszystko po kolei... Proszę o pomoc w doborze / poleceniu poszukiwanego sprzętu w takim kierunku, aby uzyskać dobrą optymalną na tym etapie "podstawę" (cd + kable ok. 2000zł,).

 

Za wszelką pomoc dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Doczytałem w klubie primare ze chodzi o kolumny 9v7 nie wiem jak one grają miałem Primare I21 i Baltlaba E2 do trudnych do napędzenia kolumn Primare mocniejszy ale Primare gra jasno dosyć chłodno zależy to też od CD jaki z nim zagra Baltlab ma dużo lepsze wokale od Primare I21 trudno powiedzieć czy Baltlab zagra fajnie z tymi kolumnami . Baltlab gra też delikatniej basem ogólnie Baltlab to taki barwny czarujący dźwięk z klasą do ideału brakuje mu tylko kopa na basie i trochę więcej mocy . Primare fajnie gra z kolumnami ciemniejszymi o pastelowych barwach np. ProAc D15 tam żadnej ostrości Primare nie słychać .

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.