Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baltlab zostaje, teraz będzie test sieciówek. Mam Artecha Thunder, będę Vincenta i Furutecha 314 z wypożyczenia. To chyba niezły finał. Ale czekam na poradę IC - VDH the name z obowiązku, QED wygrał z Wireworld i Chord Cobra 3 (niby bas, ale jakoś nie podszedł), co polecacie jako trzeci do porównania? (Paradigm, Marantz sa 8003)

Sprawdź VDH Second może gdzieś trafisz używany w dobrej cenie ja mam ten stary z białymi wtykami i gra super a i z Baltlabem się fajnie zgrywał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Sprawdź VDH Second może gdzieś trafisz używany w dobrej cenie ja mam ten stary z białymi wtykami i gra super a i z Baltlabem się fajnie zgrywał .

wiem wiem, właśnie vdh the name na próbę mam, qed w domu, szukam 3-ego - nordost? Tara? Oczywiście po wyborze brzmienia pójdę wyżej (np. jesli vdh to w second), ale próby robię na tych za 400 zł żeby za dużo nie utopić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Sprawdź VDH Second może gdzieś trafisz używany w dobrej cenie ja mam ten stary z białymi wtykami i gra super a i z Baltlabem się fajnie zgrywał .

VDH the name faktycznie klimat ma najfajniejszy klimat, uspakaja pewne ostrości. Ale QED Reference zostaje, jest bardziej szczegółowy na górze i środku (np. Spiritchaser Dead Can Dance), daje świeżości i energii / powietrza ciut więcej. Góra nie razi, jak momentami miałem wrażenie w Wireworld. Dla mnie QED to rewelka!! Chord Cobra 3 masakra.

 

Na zasilaniu Artech Thunder nie kontroluje basu,Możdżer czy Chopin - nie da się słuchać:(. Vincent świetny, ale mnie powalił Furutech!!!! Bomba!! Wygrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Jakiego masz dokładnie tego QEDa podaj link jakiś ? I na jakich wtykach masz Furutecha daj jakiś link też chętnie go przetestuję bo sieciowych z tej firmy nigdy nie miałem .

To jest QED Reference Audio-1

http://www.koris.pl/p1949,qed-reference-audio-1-0-5m-autoryzowany-dealer-poznan.html

 

Furutecha mam

Furutech FP-314Ag / FI-11Cu / FI-E11Cu http://sklep.fusic.pl/furutech-fp-314ag-fi-11cu-fi-e11cu-1m.html

I powiem tak, muzykalność i szczegółowość Furutecha ujęła mnie na początku. Ale jeszcze raz przysiadłem i jest 50:50 z Vincentem (High-End Cable - nowszy lub ciut wyższy model). Jutro muszę decydować, ale coś czuję, że zostanie Vincent. Choć na Furutechu czasem słychać ciut więcej (np. Genesis The Return of Giant Hogweed) to jednak Vincent ma coś w sobie mimo złych opinii na forach. Pianino jak na nim brzmi (Możdżer - track 2 i 3 z Time) to nono - tu Furutech ciut odstaje, Artech się na tym wyłożył. Spiritchaser Dead Can Dance też ciut lepiej Vincent, wstęp mocniejszy, bębenek jakby z lepszym wydźwiękiem po odstawieniu dłoni, w Furutechu jakby bardziej samo uderzenie słychać. Jutro będzie ciekawie - King Crimson, Innuendo, Hunter i może Jackson. I zostanie lepszy:)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada wzmak z serii endo

Witaj! Jak na razie nikt nie ujawnił się w tym klubie,kto posiada ten wzmacniacz.

Jest fajna recenzja : http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/06/baltlab-endo-2-wzmacniacz-zintegrowany.html

Z pewnością na Audio-Show będzie można posłuchać.Ja bym na twoim miejscu wypożyczył ten wzmacniacz,innej możliwości posłuchania raczej nie ma.

 

Furutech FP-314Ag / FI-11Cu / FI-E11Cu

Jeszcze lepszy jest Furutech 314 Ag II ,na wtykach z serii G lub R http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=kabprzew&of=4

Warto ciut dopłacić.No chyba,że Vincent jednak okaże się lepszy u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witaj! Jak na razie nikt nie ujawnił się w tym klubie,kto posiada ten wzmacniacz.

Jest fajna recenzja : http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/06/baltlab-endo-2-wzmacniacz-zintegrowany.html

Z pewnością na Audio-Show będzie można posłuchać.Ja bym na twoim miejscu wypożyczył ten wzmacniacz,innej możliwości posłuchania raczej nie ma.

 

 

Jeszcze lepszy jest Furutech 314 Ag II ,na wtykach z serii G lub R http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=kabprzew&of=4

Warto ciut dopłacić.No chyba,że Vincent jednak okaże się lepszy u ciebie.

Vincent lepszy, ale z ceny nie chcą zejść, prawie 7 stów to spoko spoko, poczekam na używkę. Większy ból głowy mam z sieciówką do cd - Nordost, Neel, Shunyata, Cardas, Furutech do cd, Oyaide, Argentum itp. - niby ostatni element a ujeb$#^$#^%#! się można;p, chyba postawię na test Nordost Shiva, Shunyata, Furutech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest QED Reference Audio-1

http://www.koris.pl/p1949,qed-reference-audio-1-0-5m-autoryzowany-dealer-poznan.html

 

Furutecha mam

Furutech FP-314Ag / FI-11Cu / FI-E11Cu http://sklep.fusic.pl/furutech-fp-314ag-fi-11cu-fi-e11cu-1m.html

I powiem tak, muzykalność i szczegółowość Furutecha ujęła mnie na początku. Ale jeszcze raz przysiadłem i jest 50:50 z Vincentem (High-End Cable - nowszy lub ciut wyższy model). Jutro muszę decydować, ale coś czuję, że zostanie Vincent. Choć na Furutechu czasem słychać ciut więcej (np. Genesis The Return of Giant Hogweed) to jednak Vincent ma coś w sobie mimo złych opinii na forach. Pianino jak na nim brzmi (Możdżer - track 2 i 3 z Time) to nono - tu Furutech ciut odstaje, Artech się na tym wyłożył. Spiritchaser Dead Can Dance też ciut lepiej Vincent, wstęp mocniejszy, bębenek jakby z lepszym wydźwiękiem po odstawieniu dłoni, w Furutechu jakby bardziej samo uderzenie słychać. Jutro będzie ciekawie - King Crimson, Innuendo, Hunter i może Jackson. I zostanie lepszy:)

A dzięki myślałem że tego QEDa masz http://allegro.pl/qed-reference-2xrca-2xrca-audio-evolution-1m-i3647102088.html Jakiegoś nowszego VINCENTa masz czy jak bo nie zrozumiałem 700 pln chcą za niego ? Czym się różni od mojego ja mam tego tradycyjnego . Wypożyczałeś te kable jeśli tak to gdzie ?

 

Jeszcze lepszy jest Furutech 314 Ag II ,na wtykach z serii G lub R http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=kabprzew&of=4

Warto ciut dopłacić.No chyba,że Vincent jednak okaże się lepszy u ciebie.

Słuchałeś ten kabelek z różnymi wtykami ? Ciekawi mnie jakie zmiany wnoszą np. te wtyki G co się poprawia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A dzięki myślałem że tego QEDa masz http://allegro.pl/qed-reference-2xrca-2xrca-audio-evolution-1m-i3647102088.html Jakiegoś nowszego VINCENTa masz czy jak bo nie zrozumiałem 700 pln chcą za niego ? Czym się różni od mojego ja mam tego tradycyjnego . Wypożyczałeś te kable jeśli tak to gdzie ?

 

Słuchałeś ten kabelek z różnymi wtykami ? Ciekawi mnie jakie zmiany wnoszą np. te wtyki G co się poprawia ?

mam metrowego czerwonego Qeda, stówa różnicy była, czy grają inaczej? Pewnie różnica jest minimalna, ale polecam. tak - wejdź na HI FI Reference na przykład. To nie jest Vincent Power Cable za 560 tylko High End Power Cable z premiumLine cokolwiek to znaczy;p. Kosztuje 690 zł. Mam go właśnie z HIFI Reference, a czym się różni? Ceną z pewnością, nie mam porównania w jakości. Jest czarny, ma inne wtyki, pudełko itp. ale nie wiem czy to tylko kosmetyka czy faktycznie wyższa półka. No gra dobrze. Nie, Furutecha miałem tylko podstawowego, więcej kasy chcę dać na sieciówkę do cd, tak się ponoć robi choć nie mam pewności, że Baltlab to akurat nie ten wyjątek;p;p

 

A dzięki myślałem że tego QEDa masz http://allegro.pl/qed-reference-2xrca-2xrca-audio-evolution-1m-i3647102088.html Jakiegoś nowszego VINCENTa masz czy jak bo nie zrozumiałem 700 pln chcą za niego ? Czym się różni od mojego ja mam tego tradycyjnego . Wypożyczałeś te kable jeśli tak to gdzie ?

 

Słuchałeś ten kabelek z różnymi wtykami ? Ciekawi mnie jakie zmiany wnoszą np. te wtyki G co się poprawia ?

jest szansa, że Furutecha z G wypożyczę z Shunyatą i czymś jeszcze (Nordost?) do cd, a wtedy nie omieszkam też porównać we wzmaku:)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę już tego Vincenta faktycznie inne kolory i wtyki co w środku tego nie wie nikt ale być może to jakaś nowsza i lepsza wersja starego VINCENTA ja mojego kupiłem za 200 pln więc nic złego nie powiem na ten kabelek . Furutech mnie bardzo zaciekawił poczytałem trochę i może okazać się że to to czego szukam i te kabelki u mnie zagrają bardzo dobrze no ale bez odsłuchu nie wydam kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ok widzę już tego Vincenta faktycznie inne kolory i wtyki co w środku tego nie wie nikt ale być może to jakaś nowsza i lepsza wersja starego VINCENTA ja mojego kupiłem za 200 pln więc nic złego nie powiem na ten kabelek . Furutech mnie bardzo zaciekawił poczytałem trochę i może okazać się że to to czego szukam i te kabelki u mnie zagrają bardzo dobrze no ale bez odsłuchu nie wydam kasy .

sie wie:). Powiem tak, Furutech grał bardziej skrajami, był efektowny. Ale udało mi się zmusić do 2-ej szansy i ....niespodzianka. Nie umiem tego określić słowami, ale zwykłe brawa z koncertu...no na Furutechu bardzo dobrze, ale to był taki 1 dźwięk, na Vincencie - jakbym słyszał pojedyńcze uderzenia w dłonie składające się dopiero w 1 dźwięk, jakby wyższa liga, wyższa rozdzielczość. Ale tylko we wzmaku, w cd dla mnie Vincent był dramatyczny, tu Furutech kolosalnie lepszy bez 2 zdań.

Dlatego jak znajdę Vicka tak do 350 to na cd pójdą na test Furutech, Shunyata, Cardas i Nordost Shiva lub Neel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś ten kabelek z różnymi wtykami

Nie robiłem aż takich porównań,miałem dwie wersje,314ag i agII,gdzie ta druga wydawała mi się lepsza o takie aspekty jak otwarcie dźwięku,lepsza kontrola basu i dodatkowo więcej wybrzmień.Zwócił bym też uwagę,na długość sieciówki,moim zdaniem 1.8m.Miałem swego czasu Shunyata Diamond,wersja paltinum 1,5m,za diabła to nie grało,napompowany dźwięk,basisko potężne,wycofana góra.Wersja 1-sza 1.8 m grała o wiele równiej ,bas nagle odzyskał kontrolę ,choć całość miała podobny balans tonalny.Poszedłem dalej,zamontowałem nawet gniazdo US sieciowe,ciut lepiej się zrobiło,ale ostatecznie sprzedałem tą sieciówkę. Do Epoca3 używam Furu alpha3,to już niezłe kablisko z wtykami Fi35/25 G. W klubie Furutecha są próby porównań wpływu rodzaju wtyków na dźwięk.Osobiście odradzam kupowania kabli konfekcjonowanych na allegrowych podróbkach Oyaide itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem aż takich porównań,miałem dwie wersje,314ag i agII,gdzie ta druga wydawała mi się lepsza o takie aspekty jak otwarcie dźwięku,lepsza kontrola basu i dodatkowo więcej wybrzmień.

Dzięki te aspekty o których mówisz nawet jeśli w minimalnym stopniu są słyszalne to są ważne dla mnie . O Alpha 3 czytałem no ale cena mnie odstrasza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nie robiłem aż takich porównań,miałem dwie wersje,314ag i agII,gdzie ta druga wydawała mi się lepsza o takie aspekty jak otwarcie dźwięku,lepsza kontrola basu i dodatkowo więcej wybrzmień.Zwócił bym też uwagę,na długość sieciówki,moim zdaniem 1.8m.Miałem swego czasu Shunyata Diamond,wersja paltinum 1,5m,za diabła to nie grało,napompowany dźwięk,basisko potężne,wycofana góra.Wersja 1-sza 1.8 m grała o wiele równiej ,bas nagle odzyskał kontrolę ,choć całość miała podobny balans tonalny.Poszedłem dalej,zamontowałem nawet gniazdo US sieciowe,ciut lepiej się zrobiło,ale ostatecznie sprzedałem tą sieciówkę. Do Epoca3 używam Furu alpha3,to już niezłe kablisko z wtykami Fi35/25 G. W klubie Furutecha są próby porównań wpływu rodzaju wtyków na dźwięk.Osobiście odradzam kupowania kabli konfekcjonowanych na allegrowych podróbkach Oyaide itp.

w życiu podróbki nie kupię. Pewnie, II lepsze od I i generalnie to świetny kabel, fakt, natomiast nowy Vincent też grzechu wart, za 520 zł to marzenie, a tyle stargowałem jednak!!:). Dokładnie - cena Alpha ciut zabija;p;p, ale pewnie wypożyczę jakiś wyższy Furu, Shunyatę, VDH Mainsserver i może Nordost Shiva pod cd (ktoś mi sprzątnął przed nosem na allegro, ale ok, pewnie za wysoki kabel). Skoro już tyle wydałem to "co tam kolejny tysiączek", jeszcze PS Audio AC-5 wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma dane pomiarowy ( nie fabryczne ) mocy w Epoce 3 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów marki Baltlab. Zastanawiam się nad zakupem nowej Epoki 1v3/2. Przeczytałem dokładnie wszystko co jest na forum na temat tych wzmacniaczy i wynika z tego, że między tymi dwiema wersjami nie ma różnic dźwiękowych, taka informacja jest też na stronie Batlaba. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.Chciałbym zamówić wersję z xlr bo tak bym chciał połączyć Baltlaba z moim cd Nad s500i. Zastanawiam się tylko nad zdalnym sterowaniem, tzn. czy ma do jakiś wpływ na dźwięk i czy regulacja z pilota jest precyzyjna. Spotkałem się z opiniami, że instalacja ma wpływa na dźwięk i że regulacja głośności pilotem nie jest dokładna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam fanów marki Baltlab. Zastanawiam się nad zakupem nowej Epoki 1v3/2. Przeczytałem dokładnie wszystko co jest na forum na temat tych wzmacniaczy i wynika z tego, że między tymi dwiema wersjami nie ma różnic dźwiękowych, taka informacja jest też na stronie Batlaba. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.Chciałbym zamówić wersję z xlr bo tak bym chciał połączyć Baltlaba z moim cd Nad s500i. Zastanawiam się tylko nad zdalnym sterowaniem, tzn. czy ma do jakiś wpływ na dźwięk i czy regulacja z pilota jest precyzyjna. Spotkałem się z opiniami, że instalacja ma wpływa na dźwięk i że regulacja głośności pilotem nie jest dokładna. Pozdrawiam.

słyszałem o tym, też o tym że ten problem jest niby rozwiązany. Ale moim zdaniem gra nie warta świeczki, fajnie jest podejść i pokręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja ma wpływa na dźwięk i że regulacja głośności pilotem nie jest dokładna.

Witaj! Nie obawiaj się,żadnego wpływu na dźwięk nie ma ! Co do precyzji regulacji,nie jest ona perfekcyjna,ja się przyzwyczaiłem.

Możesz mieć jedyny problem,jaki zauważyłem ,korzystając z pilota cd Nad,może ci przełączać wejście we wzmacniaczu.Taki objaw miałem ładnych parę lat temu i sądzę,że producent zmienił częstotliwości.

Kwestie różnic pomiędzy 1v3 a 2 a właściwie ich brak wałkowaliśmy wielokrotnie.Możliwe,że producent wprowadził jakieś drobne zmiany do obecnie produkowanych wzmacniaczy,jak choćby inne podzespoły,co może wpływać na różnice w dźwięku egzemplarzy starszych do nowszych !?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów marki Baltlab. Zastanawiam się nad zakupem nowej Epoki 1v3/2.

Nowej bym nie kupował drogo wyjdzie ostatnio sprzedały się dwie za 1500 pln w idealnym stanie ja sprzedałem moją Epoca 2 z XLR i pilotem po przeglądzie z oryginalnym kartonem za 2450 pln może warto poczekać i polować na używanego Baltlaba sporo kasy zostanie w kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wolałbym kupić nową Epokę 2. Szukam wzmacniacza do 4.5tyś nowego i nic ciekawszego niż Baltlab Epoca 2 nie znalazłem.

http://allegro.pl/wzmacniacz-krell-kav-300i-i3647820607.html

http://allegro.pl/krell-kav-300i-i3647630102.html

 

do 4500 pln trochę ciekawych wzmacniaczy już się trafia oczywiście nie nowych ale jeśli może być używany to można już kupić coś fajnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie trafi się na jakąś padlinę

Dobrze to określiłeś :) Baltlaba można nabyć w dobrym stanie,ważne ,żeby móc sprawdzić go osobiście.Sądzę,że w razie czego serwisowanie u producenta nie było by problemem.

Kupując nówkę,musisz jeszcze ją wygrzać.Nowy wzmacniacz nie zagra w pełni od razu po wyjęciu z pudełka.

Dobrze by było,żebyś jednak posłuchał E2 w swoim systemie.Zakładając,że kupisz nowy,masz 10 dni na próby,no chyba,że producent da ci dłuższy czas na odsłuchy.Ja miałem E3 w wersji demo (3 miesiące),po czym odesłałem ją i kupiłem nowy egzemplarz,dzięki uprzejmości producenta .

Jak byś miał większy budżet,to jest :http://www.baltlab.pl/produkty/endo-1

Tu regulacja głośności jest już perfekcyjna.Spytaj p.R.Kozłowskiego,czy nie da się wsadzić tej regulacji do Epoca 2 ? Sam miałem parę pomysłów,jednak się wycofałem ze względu na przerost formy nad treścią.Przyjdzie pora,to się szarpnę na EN 2 albo 3 jak wreszcie powstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wydać na wzmacniacz więcej niż 4500zł, nie zależy mi na regulacji głośności, ale chciałbym wersję z xlr. Tak jak napisałem, nie chcę się pchać w używki, zależy mi na nowym sprzęcie.

Ok rozumiem jak ma być nowy to o ile dobrze pamiętam Epoca 2 z xlr i pilotem kosztowała nowa 4500 pln może teraz taniej uda Ci się ją kupić potargować można zawsze ;) W tej cenie z nowych raczej nic nie podskoczy Baltlabowi E2 .

 

a jeszcze tak poza tematem wie ktoś może czy Baltlab będzie wystawiony na Audio Show 2013 ? Jeśli tak to w jakim pokoju i hotelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Epoca 2 z xrl i pilotem to cena 4000zł w Q21, może by się jeszcze dało trochę urwać z ceny, Dość długo rozglądam się z wzmacniaczem w cenie 4000-4500zł nowy i padaka jest z wyborem, nic sensownego nie da się kupić.

ale ja chciałem go kiedyś od nich kupić i nie mieli, nie podpasował im chyba brzmieniowo, nie było go też na odsłuchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.