Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Za kolegą frost1971 ,polecam odsłuch w swoim kompletnym systemie.Nie może być przypadkowości w wypadku wyboru tego wzmacniacza.Dlaczego ? Podłączanie do niego choćby kiepskiego źródła spowoduje niesmak,bo pokaże tylko jego wady...

Wzmacniacz można wziąść wprost od producenta.Niestety trzeba zapłacić i wykorzystać możliwość 10 dni na próbę.po czym go zwócić lub zostawić.Wzmacniacz nowy ,potrzebuje jednak ciut więcej na dotarcie się ,więc starał bym się o egzemplarz używany lub testowy.Reszta jest kwestią dopasowania do reszty systemu.

Moim zdaniem E 3 wymaga starannego doboru kolumn,kabli oraz źródła jak każdy inny zresztą.Nie jest może aż tak wybredny jak E1.v3/2 ,jednak ma wiele cech przemawiających za wyborem własnie tego modelu.Dla mnie podstawowym kryterium była możliwość wysterowania większych kolumn (wydajność prądowa),gdzie E 2 nie dała już rady.

Porównywać by można do droższych ,trzeba jednak uwzględnić to,że cena E3 nie zmieniła się od 4 lat ! A jest mnóstwo ciekawych wzmacniaczy w cenie 5,5 Kzł ,do tego rynek wtórny.Za podobną kasę można nabyć fajny wzmacniaczyk.Trudność polega na tym,że używka bywa jednostkowo,trudno jest ją pożyczyć na odsłuch i inne komplikacje ...Chyba ,że znajomy sprzedaje :)

Osobiscie robiłem porównanie ze wzmacniaczem ciut droższym (Primare A30.1) i jakoś E3 nie odstawała od niego.Prezentowała sie wręcz,jako wzmacniacz grający równiej w moim systemie.Primare owszem wygląd ma super,wykonanie jest perfekcyjne,tu Baltlab klęka na kolana.Przymierzałem sie do Krell S 300 i ,jednak nie mogłem go pożyczyć,więc dałem sobie spokój.

Ja bym zrobił tak,dozbierał do 10 kzł. i szukał w trochę innym kierunku :) a na przetrwanie kupił Epoca 2 .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

szukam właśnie wzmacniacza do moich kolumn (Yamaha NS-1000M) i tak przeglądajać recenzje, zainteresowałem się Baltlab'em. Bo po pierwsze - zbalansowany, jest możliwość dodania/zakupu wersji z XLR'ami, poza tym szukam wzmacniacza, który będzie brzmiał przede wszystkim gładko.

 

Przymierzam się do E2, wobec czego chciałbym Was zapytać o następujące rzeczy:

- jak jest z basem, rytmem, timingiem?

- jak ten wzmacniacz brzmi przy niskich poziomach głośności?

- źródło (HK990) mam w miarę rozdzielcze i raczej ciepłe, kolumny są do bólu przeźroczyste, bardzo wrażliwe na wszelaką granulację i ziarnistość generowaną przez wzmacniacz (z większością wzmacniaczy Solid-State po prostu nie grają, a lampa SE kilkunastowatowa ich po prostu nie pociągnie w moim pomieszczeniu), czy zatem E2 będzie Waszym zdaniem dobrym wyborem?

 

E3 jest na razie poza zasięgiem, dlatego mocno rozważam E2 w wersji podstawowej, ewentualnie z XLR'ami (używa ktoś E2 w podłączeniu symetrycznym ze źródłem mającym w pełni zbalansowany tor wyjściowy? Są duże różnice? Jeżeli tak - to w czym?)

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez Swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze Ci polecam Baltlaba jest przezroczysty gladki detaliczny i potrafi oczarowac i zaskoczyc klimatem w jaki podaje muzyke ja go pokochalem wlasnie jestem w trakcie poszukiwania nowego CD o cieplym analogowym dzwieku bo tego mi potrzeba do Baltlaba E2 ktory zagra tym lepiej im lepsze zrodlo mu podlaczysz ostatnio sluchalem z Baltlabem CD Bluenote Koala Tube i oszalalem :))) Szkoda ze nie stac mnie niestety na takiego CD ale szukam czegos o podobnymm dzwieku bo obecny Atoll CD100 ktorego mam niestety gra za chlodno za sterylnie za sucho zachorowalem na wiecej ciepla po tym Bluenote zagralo to magicznie z Baltlabem E2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Swordfish ! Jak już pisaliśmy Epoca2 i 1v3 to bardzo neutralne wzmacniacze,które w zasadzie niewiele dają od siebie.

-oddanie rytmu,dynamika mikro i makro jest kapitalne.

-bas usłyszysz takim jaki wyjdzie ze źródła (ograniczeniem mogą być głośniki,nie wszystko Epoca uciągnie i wielkość pomieszczenia)

-najlepiej gra głośno lub bardzo głośno,to już taki urok tranzystorów

-połączenie xlr jak najbardziej,z reguły lepsze jest stereo i dźwięk jest przez to jest jeszcze swobodniejszy.Z tym ,że HK 990 cd brzmi raczej lekko i możesz odczuć niedosyt na basie.Do tego możesz odnieść wrażenie ,że góry jest ciut mniej.

Nie wiem jak grają kolumny Yamaha (te które masz).Generalnie Baltlab zaokrągla dyskretnie dźwięk,stąd jego gładkość.Z kiepskim cd i miernej jakości nagraniami gra sucho i płasko,słychać kompresję ,jak taka jest na płycie.

To jest cena jaką się płaci,żeby osiągnąć taką otwarość dźwięku.Jak wspominałem,kapitalna lokalizacja i odwzorowanie obrazu nagrania.Bas raczej konturowy,szybki i mocny,wysokie powalają ,ale to wszystko zależy od konfiguracji.

Epoca 3 jest moim zdaniem gorsza o klasę :) Sam się z nią męczę,ale następce poniżej 10 kzł, trudno jest znaleźć.

Nie pozostaje ci nic innego,jak wypożyczyć i wypróbować.Najlepiej od producenta,i najlepiej używke.Najwyżej oddasz po 10 dniach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltfan. Najpierw piszesz ze nie dodaje nic od siebie Epoca 2, a potem ze zaokrągla dźwięk. Moim zdaniem bardzo zaokrągla dźwięk. Dla mnie E2 kupuje się do ostrych i natarczywych kolumn i źródeł. Ja miałem taki problem że na Proac Res. na godzinie trzeciej gitara Bonamassy grała jakby John założył sobie rękawiczki. Ja uważam że ten wzmacniacz dużo dodaje od siebie i wcale nie jest neutralny. Jeśli ktoś lubi bardzo delikatne blachy i głaciutki wokal jakby z lampy to brać. Uważam że E2 potrafi również czarować jak lampa. Zależy kto czego poszukuje. Do relaxu E2 się nadaje doskonale. Gorzej jak się chce trochę adrenaliny, E2 jest wtedy za grzecznym chłopcem który niektórych barier nie może przełamać. W kazdym razie w okolicach 2500zł dźwiek jest interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ to ogólne zaokrąglenie jest moim zdaniem bardzo dyskretne,a neutralność polega na tym,że słychać doskonale zmiany źródeł,kabli itd. Adrenalina jest jak najbardziej,kolumny wcale nie ostre na starym focalu (na takich gram) i jest jazda,to jest szybkość przekazu ,kontur,odpowiednio doświetlony dźwięk (namacalność źródeł i otwartość dźwięku plus klimat nagrania).Proac ,akurat są zbyt pastelowo brzmiącymi głośnikami,moim zdaniem .No prawda,nie mój gust.Dlatego masz tak delikatny dźwięk.Wysokie tony są oddane prawidłowo,w idealnych proporcjach,aczkolwiek nie posiadają pełnej agresji,bo i po co.Okablowanie polecam srebrne ,ja używam Siltecha Gen 3. srednie modele (wcale nie ostre!) i wtedy można usłyszeć kapitalną otwartość dźwięku z tego wzmacniacza.W sensie barwy,nie wyciśnie się z niego nic poza to co wyjdzie ze źródła.Podłączysz zamulający (zaciemniony) Cd i masz analogowy dźwięk :) Jasny,technicznie brzmiący i dźwięk robi się suchy i płaski.Mi bardzo podobał się dźwięk Epoca2 z NAD s 500 po xlr (SQ80 ic siltech).Może niezbyt kwiecista barwa ,reszta bez zastrzeżeń.Nie wyceniał bym tak pochopnie dźwięku tego wzmacniacza ;) Ja kupiłem nówkę,i być może jeszcze raz go kupię,tylko nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac ,akurat są zbyt pastelowo brzmiącymi głośnikami,moim zdaniem .No prawda,nie mój gust.Dlatego masz tak delikatny dźwięk.

 

Miałem taki dźwięk. Baltlaba sprzedałem. Response dla mnie nie są pastelowo brzmiącymi kolumnami. A Focal jest dla mnie właśnie ostry. być może dlatego byłeś zadowolony. Inna kwestia to na bank mamy różne pomieszczenia gdzie moje jest mocno wytłumione. Więc do niego E2 nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac ,akurat są zbyt pastelowo brzmiącymi głośnikami,moim zdaniem .No prawda,nie mój gust.Dlatego masz tak delikatny dźwięk.

 

Miałem taki dźwięk. Baltlaba sprzedałem. Response dla mnie nie są pastelowo brzmiącymi kolumnami. A Focal jest dla mnie właśnie ostry. być może dlatego byłeś zadowolony. Inna kwestia to na bank mamy różne pomieszczenia gdzie moje jest mocno wytłumione. Więc do niego E2 nie pasował.

A czym wytłumione ?

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie barwy,nie wyciśnie się z niego nic poza to co wyjdzie ze źródła.Podłączysz zamulający (zaciemniony) Cd i masz analogowy dźwięk :) Jasny,technicznie brzmiący i dźwięk robi się suchy i płaski.

Zgadzam sie z tym w 100% to co uslyszalem po zmianie CD Atoll na Bluenote mnie rozwalilo Baltlab z Bluenote zagral o klase lepiej niz z Atollem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Swordfish ! Jak już pisaliśmy Epoca2 i 1v3 to bardzo neutralne wzmacniacze,które w zasadzie niewiele dają od siebie.

-oddanie rytmu,dynamika mikro i makro jest kapitalne.

-bas usłyszysz takim jaki wyjdzie ze źródła (ograniczeniem mogą być głośniki,nie wszystko Epoca uciągnie i wielkość pomieszczenia)

-najlepiej gra głośno lub bardzo głośno,to już taki urok tranzystorów

-połączenie xlr jak najbardziej,z reguły lepsze jest stereo i dźwięk jest przez to jest jeszcze swobodniejszy.Z tym ,że HK 990 cd brzmi raczej lekko i możesz odczuć niedosyt na basie.Do tego możesz odnieść wrażenie ,że góry jest ciut mniej.

Nie wiem jak grają kolumny Yamaha (te które masz).Generalnie Baltlab zaokrągla dyskretnie dźwięk,stąd jego gładkość.Z kiepskim cd i miernej jakości nagraniami gra sucho i płasko,słychać kompresję ,jak taka jest na płycie.

To jest cena jaką się płaci,żeby osiągnąć taką otwarość dźwięku.Jak wspominałem,kapitalna lokalizacja i odwzorowanie obrazu nagrania.Bas raczej konturowy,szybki i mocny,wysokie powalają ,ale to wszystko zależy od konfiguracji.

Epoca 3 jest moim zdaniem gorsza o klasę :) Sam się z nią męczę,ale następce poniżej 10 kzł, trudno jest znaleźć.

Nie pozostaje ci nic innego,jak wypożyczyć i wypróbować.Najlepiej od producenta,i najlepiej używke.Najwyżej oddasz po 10 dniach.

pozdrawiam

 

Hej,

przede wszystkim - dzięki Wam za opinie. Już mam jakiś obraz tego, jak gra Epoca, chociaż faktycznie przy tym poziomie to najlepiej będzie wypożyczyć, ale... nie wykluczam, że kupię nowy w ciemno, tak czy inaczej - z racji działalności - mogę sobie VAT odliczyć...

Co do źródła - źródło jest tymczasowe, chociaż nie narzekam, miałem wcześniej Micromegę Stage 6 i uważam, że HK gra lepiej, mniej technicznie, poza tym zależało mi na uniwersalności (wejścia cyfrowe COAX i Toslink przełączalne z pilota i nienajgorzy receiver na wejściu CS8416) i właśnie na zbalansowanym torze wyjściowym - z czasem może go zamienię na coś lepszego, może Audiolab 8200CD, może coś innego, aczkolwiek na chwilę obecną priorytetem jest wzmacniacz. Zresztą tego HK kupiłem za kilka stówek, więc...

 

i jest jazda,to jest szybkość przekazu ,kontur,odpowiednio doświetlony dźwięk (namacalność źródeł i otwartość dźwięku plus klimat nagrania).Proac ,akurat są zbyt pastelowo brzmiącymi głośnikami,moim zdaniem

 

Właśnie mi zależy na przekazaniu klimatu nagrania, na tym, jak to określiłeś "doświetleniu", bez wprowadzania granulacji, metaliczności do przekazu przez wzmacniacz. Stąd było moje pytanie o to, jak gra przy niskich poziomach. To, czy wzmaniacz będzie miał "mniej", czy "więcej" np. basu - to dla mnie jest kwestia drugorzędna, bo mnie interesuje dzwięk jako całość. Nie chcę jednocześnie wzmacniacza grajacego "jasno" albo "ciemno" (jakkolwiek to może się wydawać w sprzeczoności z tym, co napisałem w poprzednim zdaniu), ponieważ źle mi się kojarzą kombinacje typu: "mam jasne głośniki to dobiorę sobie ciemne źródło a resztę skoryguję kablami" (a może wyrażę się inaczej: _moim_ zdaniem to można robić ale w pewnych subtelnych granicach bo _dla_ _mnie_ np. kupowanie wzmacniacza za 2Kzł, który nie zagra, bo to po prostu nie ten poziom, a potem dobieranie do tego kabli za kilkaset złotych to nie ta droga, jaką chcę iść...).

A to, że Baltlab "zaokrągla", jak piszesz - moze tutaj ktoś się zdziwi, ale jako długoletni użytkownik elektrostatów Martin Logan (z monoblokami Musical Fidelity w klasie A) przesiadłem się z powrotem na głośniki dynamiczne i wybór świadomie padł na NS-1000M, z wielu powodów, których tutaj raczej nie ma sensu przytaczać, powiem tylko tak: primo: te głośniki absolutnie nie tolerują wzmacniaczy, które wprowadzają jakąkolwiek granulację do sygnału, więc jeżeli na "normalnych audiofilskich" głośnikach bedzie "minimalne zaokrąglenie", to u mnie powinno (ale na tym pułapie to trzeba sprawdzić, więc się dowiem, jak jest z wypożyczeniem... a może jest ktoś z Krakowa, kto ma Baltlaba tutaj?) być "w sam raz". Secundo: dla jasności NS-1000M to głośnik dosyć mało "audiofilski", nie czaruje, kontrowersyjne opinie na ich temat wynikają z tego, że bardzo ładnie oddają koloryzowanie dźwięku przez wzmacniacz i źródło i robią to dość bezpardonowo. Przychodzi mi na myśl stara generacja JMLab'a, czyli Antea i Alcor z bardzo dobrym skądinąd głośnikiem średniotonowym 5K4411, który jednak nie z każdym wzmacniaczem zagra (chociaż to też urok brzmienia Polikevlar'u Focal'a), że tak powiem - gładko.

 

 

A Focal jest dla mnie właśnie ostry

 

Pozwolę sobie tutaj na drobną uwagę: brzmienie Focal'a, a w zasadzie JMLab'a dość mocno się różni pomiędzy głośnikami takimi, jak właśnie przytoczone przeze mnie powyżej Antea, Alcor, czy chociażby Point Source PS 5.1 - czyli z przetwornikami Polykevlarowymi - a np. nowszą serią Electra, na membranach Sandwich-W.

 

Poza tym - tak na koniec tego nieco przydługawego wpisu - nie ukrywam, że przemawia do mnie koncepcja konstrukcyjna Baltlab'a - chodzi mi o prawdziwy tor zbalansowany i brak zbędnych dodatków a jednocześnie to, że nie jest to wzmacniacz kompletnie spartański, czyli jest np. pilot, ma zabezpieczenia itd. Inna kwestia - co w tej cenie kupię na rynku, chociażby S/H, co będzie w pełni zbalansowane? (z tego, co wiem - Baltlab jest, a może się mylę?). Na przykład taki KAV 300i ma zbalansowaną końcówkę ale preamp już nie...

Edytowane przez Swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Swordfish ! Jak zauważyłeś zbieżność opinii o Epoca 2 świadczy o przeźroczystości tego wzmacniacza.Oczywiście każdy ma swój gust wyrobiony mniej lub bardziej.Osobiscie używam Ps 5.1 z parką Ps10 .Tego zestawu Epoca2 nie napędzi,natomisat z Ps 5.1 robi co chce :) PiotrJ ma poniekąd rację,to niegrzeczne kolumienki ,ale z charakterem ,mają to coś ,co uwielbiam.

Co do budowy : Epoca 1v3/ 2 /3 to konstukcje (bliźniacze) nie w pełni zbalansowane. Wszystkie mają zbalansowane końcówki mocy.

Sygnał z wejscia xlr zamieniany jest na pojedyńczy i po przejsciu przez pre ,regulację głośności (blue ALPS) zamieniany jest na zbalansowany w układzie scalonym TL 072 i ile dobrze pamiętam.Za układem wsio jest zbalansowane,czyli stopnie wstępne (nie wiem ile) i końcówka na MOSFET thomson (w 1v3/2) .

Nie ukrywam sam jestem zawiedziony,ale taka koncepcja w tym przedziale cenowym jest powszechnie stosowana ,Krell w pierwszej integrze zrobił identycznie (inna klasa cenowa). Są wzmacniacze w pełni zbalansowane poniżej 5kzł, chociażby Cayin A 265i ,ale to nie przekłada się zbytnio na dźwięk.

Po xlr dźwięk zmienia się o tyle,ile lepiej gra dane źódło po tym łączu.

Jak dla mnie problem łącza xlr jest jeden.Dźwięk od razu wychodzi głośny,co ogranicza regulację głośności.Odczuwam to dość mocno przy 4.2 V z mojego dyskofonu .Akurat Epoca 3 gra na niskich poziomach bardzo dobrze,Epoca 2 wymaga ciut większego odkręcenia głośności.Myślę,że to też kwestia efektywoności kolumn i wielkości pomieszczenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frost1971

Pokój mam wytłumiony gąbkami na suficie lewej, prawej i tylnej ścianie. Tak więc trochę wysokich tonów mi pewnie ucieka, ale za to jest miła przestrzeń i klimacik, którego nie mam zamiaru się pozbywać. Uważam że gdybym nie miał tych gąbek Epoca 2 pewnie zagościła by na dłużej niż 2 miesiące u mnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno te gąbki wycinają wysokie i średnice,może dla tego miałeś takie wrazenie ,że epoca II bardzo zaokrągla dźwięk.

baltfan

Aktualne modele 3 grają nieco inaczej niż te starsze mam kupioną w grudniu zeszłego roku, i miałem przez 2 tygodnie taką dwu letnią 3.Te nowe grają jakby nieco lżej ,bliżej klasy A.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki frost1971. Po wakacjach będę musiał zadzwoinić do producenta.Może coś się da wycisnąć jeszcze z tego piecyka.

Na chwilę obecną to mogę jedynie wymienić kabelek z pre do końcówki.No właśnie ,ktoś ma,miał kabel Sevenrods ?

Warto dać za to 250 zł ? Szkoda ,że nie ma już w ofercie Tara Labs.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,ktoś ma,miał kabel Sevenrods ?

Ja sam myslalem o tym kablu dzwonilem tam jakis czas temu ale kabla nie mieli na stanie chetnie by wypozyczyli ale brak powiedzieli ze ma taki kabel Pan Kozlowski to ciekawe bo kilka dni wczesniej moj kolega dzwonil w tej sprawie do Pana Kozlowskiego i ten powiedzial ze nie moze nic doradzic i powiedziec na temat tych kabli w tej sytuacji odpuscilem calkowicie temat bo cos tu ktos kreci a poza tym po co reklamowac sie z czyms czego sie nie posiada na stanie dziwne podejscie to nie klocki po 10000 pln zeby ich brakowalo w sklepie . Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne,faktycznie :) Nie chce mi się teraz dzwonić gdziekolwiek,wiadomo sezon urlopowy.

Nie ukrywam,że korci mnie zrobić sobie lepsze połączenie niż to które jest (kabel Belden). Chyba rozpruje jakiś interkonekt i już :) Jaka Tara Labs była uzywana w Epoca 2 ? Chyba taki interkonekt można nabyć za 200 zł ?

Dzięki,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne,faktycznie :) Nie chce mi się teraz dzwonić gdziekolwiek,wiadomo sezon urlopowy.

Nie ukrywam,że korci mnie zrobić sobie lepsze połączenie niż to które jest (kabel Belden). Chyba rozpruje jakiś interkonekt i już :) Jaka Tara Labs była uzywana w Epoca 2 ? Chyba taki interkonekt można nabyć za 200 zł ?

Dzięki,pozdrawiam

Zrób sobie samemu z jakiegoś dobrego materiału ( stary dobrze rokujący IC zbalansowany),powinien być solid core.Oni urzywali chyba Vectora 2 Tary.Ja mam stary Ic AudioQuest Turquoise i z tego zrobię na próbę.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Znalazłem na aledrogo Tara Labs Spectrum 2 ,niestety nie jest to technologia RSC ,ale cena w miarę przyjazna.

Nie mam nic używanego,no poza Gronebergiem Quattro Ref 1. ,ale z doświadczeń z tym kablem jako IC xlr, nie mam najlpszych wrażeń. Na myśl przychodzi mi jeszcze Furutech ,ma jeden kabelek z żyłami solid core i bywa do kupienia na metry.Potem jest jeszcze kwestia oprawienia.Gdzie dostać takie złączki ?

Kiedyś dzwoniłem do Baltlaba,jakoś odwiedli mnie od pomysłu wymiany kabelka,a można by się pobawić.

Może coś w stylu Sonus Oliva,Arek Cable (srebro).Możliwości jest sporo,tylko czy to zachodu warte !?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te złaczki kupowałem u siebie w sklepie. Tak Furutech ma taki kabel,bo tez sie dowiadywałem o niego. Moge sprawdzic jaki ma symbol ta listwa,ale to dopiero w przyszłym tygodniu,teraz jestem po za domem. Czy warto to trzeba sie przekonac.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj frost1971,byłbym wdzięczny za symbol ,nie pali mi się.

Kabelek Furutecha to :http://www.furutech.com/a2008/product2.asp?prodNo=200

Co do Tara Labs,po lekturze :) za dużo jest podróbek,więc nie napalam się.Konkretne upgrejdy jednak będę robił na jesień.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o Furutecha w RCM maja taki na solid cere,ale na razie wypróbuje inne,w Audioforte mają jakiś coax Mit'a zdaje się coś koło 50 zł za metr z tego też można coś samemu zrobić,z Albedo też rozmawiałem można zamówić ja zamówiłem,ale jakoś nic mi nie wysłał. Ważne,żeby ten kabelek nie był zbyt gruby i sztywny.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam

Właśnie ostatnio testowałem te kable z Sevenrods i muszę przyznać, że w mojej Epoce 3 wniosły bardzo wiele. Poprawiła się lokalizacja, przestrzeń i bas czyli właściwie wszystko. Ponadto, chociaż cenią je w mojej opini ciut za wysoko to miła obsługa, bardzo dobry kontakt i pomoc w rozwiązywaniu problemów rekompensuje tę cenę. U mnie wystąpił problem polaryzacji kanałów. Okazało się, że gdy podłączyłem kable tak jak sugeruje producent wszystko było rozmyte, a lokalizacja źródeł pozornych żadna. Pomyślałem, że to kwestia wygrzewania. Niestety po tygodniu czasu nic nie uległo poprawie. Sevenrods zasugerował, że może mam błędnie oznaczoną polaryzację kanałów w moim baltku no i okazało się to prawdą. Wystarczyło jedną z wtyczek przy kablach obrócić o 180stopni i wszystko wróciło do normy, a nawet jest znacznie lepiej. Nie wiem czy w zestawach u innych osób będzie podobnie ale mój zestaw otworzył się jeszcze bardziej i jestem pewien, że pieniądze jakie wydałem na kabelki nie poszły na marne. Dodam, że kable wypożyczono mi "na gębę" bez kaucji na okres 3 tygodni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fugiel6 za informacje. Ostatnia cena tych kabelków to 250 zł,czy nadal jest za tyle ?

W sumie jakby nie liczyć,trzeba wydać ze 200 stówki za jakiś IC ,do tego konfekcja ,a efekt nie do przewidzenia :)

Osobiście startowałem ostatnio (aukcja) do Tara Labs Spectrum 3A i robiłem podchody do Furutecha u P 2-1. Ten ostatni to prawdopodobnie podróbka,bo sprzedawany jest na ebay prosto z Chin.Co do Tara Labs,też mam wątpliwości.

No trzeba zaufać rodzimej firmie i spróbować.

Z tą polaryzacją masz na myśli zamianę plusa z minusem ? Sygnał z pre wychodzi zbalansowany,czyli jedna połówka plus,druga minus oraz masa .Trzeba było zobaczyć jak są podłączone firmowe kabelki (kolory przewodów) .

Jak byś określił zmiany tonalne ,dźwięk jest jaśniejszy ,może w drugą stronę ? W jakim kieunku zaszły zmiany w basie,jest twardszy,krótszy,może dociążony bardziej,inne ? Oczywiście nie obejdzie się bez wypróbowania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końce mają koszulki w dwóch kolorach (czarny i biały ),na fabrycznych i tych z sevenrods'a tak samo ,więc trudno pomylić.

Baltfan jutro mogę podać ci symbol tej listwy jedna kosztuje około 10 zl.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witajcie! Dopisuje się ze Epoką 1v3, jak to mówią lepiej późno niż wcale (jestem autorem pierwszej opinii o tym wzmaku :). Mam parę pytań:

1. Czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z SEVENRODS UPGRADE? Sam zamierzam przetestować...

2. Czy w waszych Baltlabach buczą trafa? W moim buczały lekko od początku, ale teraz jest gorzej, słyszę je z 4 metrów! Producent zaleca wymianę na nowe, ma ponoć bardzo dobre i ciche...

3. Nie mogę doczyścić przedniego panelu z tłustych plam, macie jakiś sprawdzony sposób?

Pozdrawiam,

Radek

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w III nic nie buczy.Ja wpinałem te sevenrods,tak sobie nie pasowało mi coś w tym,dużo lepiej jak dla mnie wypadł kabelek zrobiony z AQ Turquoise (stary kabelek) i na razie zostaje w środku.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.