Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy seria Endo jest już dostępna ( 1 , 2 modelu 3 się nie spodziewam w tym roku ) czy to nadal widmowy sprzęt ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj producenta najlepiej,ja od AS 2011 to praktycznie nic nie słyszałem,na stronie też go nie ma w ofercie,jak ostatnio zaglądałem.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy seria Endo jest już dostępna

Cześć ! dzwoniłem do p. Ryszarda,Endo jest dostępne w wersji 2,wdrożone do dystrybucji.Ma wejść też ENDO 1.Audio Show pokaże,co dalej .Seria Endo ma zastąpić serię Epoca.Zmiany dotyczą sekcji pre jak i końcówki mocy.Różnice są niestety kosmetyczne jak dla mnie.Nie ma co ukrywać,Endo 2 z załozenia,to krok do przodu w stosunku do Epoca 3.Jednak nadal nie jest to konstrukcja w pełni zbalansowana.Sekcja pre uległa modyfikacjom i najważniejsza zmiana,to sekcja regulacji głośności,odbywająca się w układzie scalonej drabinki rezystorowej (Crystal),Zasilanie wzmacniacza,to identyczna para trafo ,jak w Epoca 3.Końcówka mocy jest nieco inna ,ciut wyższa moc.Obudowa jest lepiej dopracowana,aczkolwiek cena ponad 10 kzł. wykracza poza zasięg przeciętnego nabywcy.

Może pojawi się Endo 1 ,nawiązujący bezpośrednio do Epoca 2/3.Jak dla mnie,pozostaje poczekać na Endo 3,który ma być w pełni zbalansowany,z odpowiednią mocą itd.Cena ,może być jednak adekwatna,do konstrukcji.

Nie mniej jednak,propozycje Baltlaba są najlepszą alternatywą dla konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Endo 2 to konkurencja w tym przedziale jest potężna - nie wiem czy mają 11-12 tyś zdecydowałbym się np. na Krella 300i...

Jeżeli Endo 1 to bezpośredni następca E 3 to warto przesłuchać choć dystrybucja tego producenta w Polsce jest słabiutka ( a może zainteresowanie detalistów )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Faktycznie,konkurencja jest spora.Zakładając,że kupujemy wzmacniacz z drugiej ręki,a więc z rynku wtórnego,Baltlab okaże się za drogi.Jednak dla kogoś,kto chce kupić urządzenie nowe jest o tyle ciekawszą propozycją od wielu ,ponieważ mamy bezpośredni kontakt z producentem (wystarczy zadzwonić),upgrade i serwis (niejednokrotnie za free),wszelkiego rodzaju doradztwo itp.Dla mnie to bardzo ważne argumenty.

zdecydowałbym się np. na Krella 300i...

W tej kwestii,radził bym posłuchać najpierw :) ,a 300i porównać do Epoca 3 .Zauważ,ile tych Krelli przewaliło się przez giełdę.Sam się na niego napaliłem swego czasu.Osobiście szukam następcy w klasie cenowej grubo ponad 20kzł.Nie ukrywam,mam typ (Audio Gd),ale jak na razie nie mają na stanie integry,żeby móc posłuchać.

W kwestii nowości,najlepiej zadzwonić do Baltlaba i wszystko będzie jasne.Można kupić wzmacniacz i posłuchać(ew.zwrócić).

Powinna się pojawić druga recenzja Endo 2 w krajowej prasie,albo już jest (nie kupuje to nie wiem).

Chciałem wziąść ten wzmacniacz,ale nie spełnia jednego warunku jak dla mnie,więc zadowalam się E3 ,jakoś nie mam cisnienia na zmianę.Dziś jest wielka kumulacja,więc kto wie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevenrods Baltlab Upgrade to dość zaskakująca propozycja, produkt bardzo niszowy. Przewody wewnętrzne do łączenia sekcji przedwzmacniacza z końcówką mocy to jednak ważne połączenie, w końcu dbamy o kable sygnałowe i głośnikowe, na jakość których Baltlaby są wrażliwe wg powszechnych opinii. Producent bezpłatnie udostępnia swój wyrób do testów, postanowiłem więc spróbować zmian w moim Baltlabie 1v3. Cena 250 zł wydaje się wysoka, ale jeszcze do przyjęcia - w końcu ile wydajemy np. na interkonekty?

Otrzymane kabelki mają inny oplot niż na załączonych zdjęciach na stronie producenta, wygląda on tak jak dla wersji Endo. Po podłączeniu okazało się że polaryzacja nie zgadza się z przesłaną dokumentacją, obrócenie jednej z wtyczek rozwiązało problem.

Po zmianie kabelków brzmienie systemu trochę mnie zaskoczyło. Spodziewałem się pewnego rozjaśnienia z uwagi na użyte srebro, tymczasem wysokie tony uległy subtelnemu wycofaniu. Jednak szybko okazało się że są po prostu czystsze, bardziej przestrzenne i co ważne lepiej zróżnicowane i bardziej detaliczne. Szczególnie jest to słyszalne na albumie St Germain „Tourist”, remaster z 2012r. Średnica sprawia wrażenie bardziej nasyconej barwowo, poszczególne dźwięki są nieco dokładniej umieszczone w przestrzeni, szczególnie w dalszych planach. Zmiany choć niewielkie, w moim systemie okazały się jednoznacznie pozytywne. Polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zmianie kabelków brzmienie systemu trochę mnie zaskoczyło. Spodziewałem się pewnego rozjaśnienia z uwagi na użyte srebro, tymczasem wysokie tony uległy subtelnemu wycofaniu. Jednak szybko okazało się że są po prostu czystsze, bardziej przestrzenne i co ważne lepiej zróżnicowane i bardziej detaliczne.

A co z basem nie zrobil sie chudszy nie jest go mniej ? Szkoda ze nie zrobiles fotki kabli skoro sa inne niz na stronie producenta .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, kabelki jeśli chodzi o oplot wyglądają tak jak w wersji dla Endo czyli:

http://www.sevenrods.eu/images/BAUP_2.jpg

Być może jest to nowsza wersja. Co do basu to praktycznie nie wychwyciłem większych różnic, na pewno basu nie jest mniej. Całościowo brzmienie jest minimalnie cieplejsze, ale jednocześnie bardziej detaliczne.

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, kabelki jeśli chodzi o oplot wyglądają tak jak w wersji dla Endo czyli:

http://www.sevenrods.eu/images/BAUP_2.jpg

Być może jest to nowsza wersja. Co do basu to praktycznie nie wychwyciłem większych różnic, na pewno basu nie jest mniej. Całościowo brzmienie jest minimalnie cieplejsze, ale jednocześnie bardziej detaliczne.

Ok dzieki ;) minimalnie cieplejsze to dla mnie + a bardziej detaliczne tez nie zaszkodzi chociaz Baltlab jak dla mnie gra juz wystarczajaco detalicznie oczywiscie duzo zalezy tez od zrodla z jakim gra no i kolumn ;)

 

http://www.sevenrods.eu/images/BAUP_2.jpg fajnie wygladaja :)

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w klubie raczej cisza wiec moze dla zozruszania klubu zadam pytanko .

Jakie kolumny podlogowe waszym zdaniem zagraja najlepiej z Baltlabem Epoca 2 w cenie ok 6000pln uzywane .

Kolumny w miare uniwersalne bo muzyka rozna od rocka bluesa lekiiego metalu po piekne kobiece wokale i inne spokojniejsze klimaty .

Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam konstruktor obecnie z Endo 2 a wcześniej z E3, używa Audio Physic Virgo, nie wiek której generacji, ale pewnie nie najnowszych bo używa ich już kilka lat więc może Virgo 3. Więc myślę, że to była by słuszna droga. I to jest mniej więcej twoja kwota jaką chcesz przeznaczyć na używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam konstruktor obecnie z Endo 2 a wcześniej z E3, używa Audio Physic Virgo, nie wiek której generacji, ale pewnie nie najnowszych bo używa ich już kilka lat więc może Virgo 3. Więc myślę, że to była by słuszna droga. I to jest mniej więcej twoja kwota jaką chcesz przeznaczyć na używane.

Audio Physic nigdy nie sluchalem moze sie wybiore na jakis odsluch tych kolumn marka zacna ciekawe jak graja basem bo to nie jest taka typowa konstrukcja .

 

 

SebolX

Takie co grają ostro i detalicznie, ze wzgl. na bardzo spokojny charakter E2

Wiem wiem juz jedne takie mam MA GS20 ale apetyt rosnie w miare jedzenia a baltlab zasuguje na cos lepszego niz GS20 bo to zacny piecyk tylko trzeba pod niego dobrac odpowiednie klocki wtedy pokaze co potrafi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Słuchałem Endo na Audio Show. Zacny wzmacniacz. Ponieważ jestem przeciwnikiem sprzętu made in china a raczej zwolennikiem made in EU i najlepiej PL to rozważam zakup. Czy Endo jest już w sprzedaży ? Gdzie i czy można wywalczyć upust ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wywalczysz. Ja kupowałem w sklepie w którym zawsze dostaję upust (trochę już tam zostawiłem :) ),to jednak za Baltlaba płaciłem bez rabatu,to jest tak mi się wydaje cena skalkulowana już przez producenta i nie ma chyba pola manewru w tej kwestii.Ale moge się mylić.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Endo na Audio Show. Zacny wzmacniacz. Ponieważ jestem przeciwnikiem sprzętu made in china a raczej zwolennikiem made in EU i najlepiej PL to rozważam zakup. Czy Endo jest już w sprzedaży ? Gdzie i czy można wywalczyć upust ?

 

zadzwoń do KORIS w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny podlogowe waszym zdaniem zagraja najlepiej z Baltlabem Epoca 2 w cenie ok 6000pln uzywane

Niestety nie mam zbyt dużo doświadczeń z aktualną ofertą rynkową, swego czasu recepta była taka, żeby próbować z szybko i detalicznie brzmiącymi kolumnami niezbyt trudnymi do wysterowania. Warunek ten spełniały niektóre wysokie modele JMlab, Zoller Imagination. Kolega który kiedyś pracował w salonie audio twierdził, że to "kapryśny" wzmak - raz zagrał genialnie, innym razem nieciekawie... Dość istotne moim zdaniem jest też źródło, powinno generować nasycone barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zbyt dużo doświadczeń z aktualną ofertą rynkową, swego czasu recepta była taka, żeby próbować z szybko i detalicznie brzmiącymi kolumnami niezbyt trudnymi do wysterowania. Warunek ten spełniały niektóre wysokie modele JMlab, Zoller Imagination. Kolega który kiedyś pracował w salonie audio twierdził, że to "kapryśny" wzmak - raz zagrał genialnie, innym razem nieciekawie... Dość istotne moim zdaniem jest też źródło, powinno generować nasycone barwy.

Masz racje dokladnie tak jest szybkie i detaliczne kolumny Baltlab lubi ale wtedy zrodlo wlasnie musi byc barwne cieple nasycone i muzyczka fajnie gra latwo powiedziec trudniej to wszystko dobrac niestety ale dam jeszcze Baltlabowi szanse bo chociaz jest kaprysny to da sie go lubic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie i detaliczne kolumny Baltlab lubi ale wtedy zrodlo wlasnie musi byc barwne cieple nasycone

W sumie wg tej reguły dobrałem własny system w miarę niewielkim kosztem. Paradoksalnie dzisiaj jest więcej możliwości stworzenia fajnego brzmienia wokół Baltlaba. Mamy duży wybór DACów, w tym z lampowymi stopniami wyjściowymi, wybór używanych CD z możliwością tuningu, źródło to nie jest największy problem. Co do kolumn, ostatnio stwierdziłem, że wybór używek np. JMLab jest całkiem spory. Jest jeszcze inna idea - poszukiwanie kolumn polecanych do lampy, zwłaszcza SET.

P.S. Z czym Twój wzmak gra/grał i w jakim pomieszczeniu?

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj gral z ProAc D15 a teraz gra z MA GS20 obecnie jeszcze szukam CD do tego zestawienia z GS20 jak trafie jakis ktory sie zgra to dam im jeszcze szanse ale czuje ze zmienie jednak GS20 na cos innego w przyszlosci a na co tego nie wiem jeszcze slucham rocka bluesa lekkiego metalu no ale nie stronie tez od kobiecych wokali i spokojniejszych klimatow wiec latwo z doborem kolumn i CD nie bedzie bo np. ProAc D15 graja czarujaco przy spokojniejszej muzyce wokalach a GS20 bardziej mi sie podobaja przy rocku metalu i podobnych klimatach gdzie blachy daja po uszach jesli trzeba a gitara sprawia ze ciarki przechodza po ciele ;) Pomieszczenie male 16m2 niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy można Was prosić o aktualne doświadczenia kablowe? Chodzi mi szczególnie o interkonekty. Wiadomo, że Baltlab lubi się z dobrymi kablami, o czym brutalnie się przekonałem podłączywszy na próbę Acoustic Zen Silver Reference w wersji RCA. Wcześniej miała miejsce mała poprawa z wewnętrznym kabelkiem Sevenrods, co utwierdziło mnie w przekonaniu że warto pójść w kierunku srebra... Docelowo będę chciał poszukać czegoś powiedzmy w cenie do 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Radek ! Polecam kable Siltecha ,konkretnie SQ 80 generacja 3,takowy używam w wersji xlr. Do kupienia w wersji cinch/xlr poniżej 1kzł. 0,5 metra. Mam ten kabelek ponad 10 lat i sprawdza się wyśmienicie.Na pewno można znaleźć sporo innych lepszych kabli.Osobiście podoba mi się Harmonix HS 101 GP.Miałem go w wersji rca(pożyczony) i niestety srebrno-złoty Siltech poległ :) .Tak więc nie ograniczaj się do srebra.

Z tego co mi wiadomo Siltech ma nową serię kabli i nowego dystrybutora ,z tym ,że ceny zaczynają się od ok. 2kzł za IC.

Z naszego rynku godne uwagi są : Argentum,Albedo,Sonus Oliva ,oraz jeden gość z tego forum Arek bodajże robi niezłe IC ,nawet wypożycza .

Ps. Przy zakupie Siltecha ,warto skonsultować się ze znajacymi temat,krążą podróbki.Dotyczy to wersji SQ 88 G5 (patrz aledrogo) niższe modele ST 48,58 (Honkong) oraz najnowsze jak np. 770 i (topowy model)za jedyne 1,7kzł. Te kabel omijaj z daleka.Miałem SQ88G5(z allegro) i nie gra to jak Siltech :) Niby za 500 zł się opłaca,jednak nie polecam.

Z tańszych dobre są SQ28 ,zwłaszcza w wersji B (xlr) generacja 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Endo 1 - 7000 PLN

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.