Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć marcin87tg,to żaden problem,ten pilocik to sobie wymień na wyższą serię ROC Thomsona,jedynie trzeba szukać takiego,który ma kody do innych urządzeń audio.Epoca 3 ma solidniejszego pilota,który trzyma pamięć po wyjęciu baterii.To co mnie denerwowało w Epoca 2,to reakcja na kody z pilota CD NAD,przełączał mi wzmacniacz,czasem głośność :),ale co tam,dźwięk rewelacyjny w swojej klasie !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć rafał1706 ,gratuluję zakupu.Masz jedynie gałki nieco inne jak w pierwotnej wersji 1v3 :)

Tym się nie przejmuj,na razie Baltlaba nie podrabiają ! Od razu byśmy drani zdemaskowali :)

Co to za monitorki? Tak poza tym,bardzo poważne podejście do akustyki,odważne !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Spokojnie wszystko jest pod kontrolą, to oryginalny 1v3 tylko ze zmienionym panelem, ponieważ czarny się odbarwił. Jeżeli chodzi o akustykę pomieszczenia polecam. To lepsze niż inwestycja w kable, podstawki czy inne gadżety. dźwięk dzięki wytłumieniu przedniej ściany pokoju stał się mniej agresywny, ostry, nie męczy. Jeżeli chodzi o monitory to Proac Responce 1 sc.Myślę że doskonale znasz ten model. Kupiłem je ponieważ mój pokój ma 10 metrów, a tam na średniotonowym gra tylko 13 cm.

pozdrawiam

post-26155-041773200 1291660311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A to stąd podobieństwo do Epoca 2 :) Muszę się przyznać,że nie znam kompletnie Proac,nawet nie słuchałem nigdy dłużej kolumn tej firmy.Moje preferancje to polikevlar i tioxid,jakoś nie leży mi brzmienie innych membran.W sumie to już chyba przyzwyczjenie.Osobiście,też doceniam akustykę.Nie obraź się,na etapie wykładzin byłem jakiś czas temu,doskonały sposób ! W tej chwili używam konkretnych ustrojów,plus kilka samoróbek.W zasadzie przeważyły względy estetyczne.Koszt dyfuzorów niestety jest bardzo wysoki,są drogie.

Wiem ,że nawet wykładziny dają dużą poprawę dźwięku.Osobiście przygotowałem sobie dwa małe pomieszczenia na etapie kilku lat,jedno ok.7,5 m2,w którym grały Radmory LS 30,bardzo liniowo ,ogólnie to określając.Drugie ok 9 m2 ,tu już z Epoca 1v3 grały JM Lab Ps5.1 i nie miałem większych problemów z aukustyką.Kolumny znikały mi bez problemu(duża w tym rola wzmacniacza).Kolejny etap,to większy pokój i nie małe problemy.

Nawiasem,w zasadzie żadnych kabli nie zmieniałem od dawna,oprócz sieciowych z DIY na firmowe.Na chwilę obecną marzy mi się wzmacniacz o przejrzystości E1v3 i kopie E3 :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Baltfan, dziękuję za cenne uwagi. Chcę tylko powiedzieć, że jestem początkującym audiofilem, a przygoda ze sprzętem do reprodukcji dźwięku zaczęła się przypadkowo. Nie żałuję tego "przypadku". To ciekawe hobby, które można rozwijać poprzez czytanie artykułów, odsłuchy i kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach. Mój pokój przygotowałem sam, wykonałem wszystko własnoręcznie. Widoczne na zdjęciach panele mają 6 cm grubości. Myślę że to iż mam wykształcenie muzyczne - skończona klasa saksofonu i perkusji - nie jest tu bez znaczenia. Lubię słuchać muzykę i chciałbym żeby była ona odtwarzana jak najwierniej. Na zakup Baltlaba zdecydowałem się po długich odsłuchach na Audio Show 2010. Wcześniej dużo czytałem o produktach tej firmy. Chcę jeszcze poeksperymentować z odtwarzaczem CD. Baltfan czy Ty uważasz, że to ma sens. Czy zmiana źródła ma wpływ na charakter reprodukowanego dźwięku? W tej chwili jako źródło pracuje u mnie Denon 1450AR. Wyraźnie słyszę że dźwięk z Audio Show był inny niż u mnie w domu. Pomijam dynamikę, bo wiadomo że Epoca 3 gra pod tym względem lepiej niż 1v3, ale podczas odsłuchów w hotelowym pokoju dźwięk był bardzo przestrzenny, rozdzielczy z dużą ilością powietrza i bardzo ładnie brzmiały ludzkie głosy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rafał1706 ! Ponieważ Epoca 1v3/2 to bardzo przeźroczysty akustycznie wzmacniacz,jest w stanie współpracować ze źródłami kilkakrotnie droższymi od niego.Tak więc wymiana źródła jest jak najbardziej sensowna,a wręcz wskazana.Mając E1,potem E2,wreszcie E3,za każdym razem wymiana źródła przynosiła ogromne zmiany.Wymieniając źródło uzyskasz duży postęp.Przy czym,E1 pokaże ci w jakim kierunku zaszły zmiany.

No jestem pod wrażeniem,mając do czynienia poniekąd z muzykiem.Uwielbiam perkusję,rytm to podstawa!

W zasadzie Epoca 1 nie cierpi na brak dynamiki.Zestawiona z odpowiednimi kolumnami,jest w stanie oddać każde zawrotne tempo i transjenty bez kompresji.Osobiście zmieniłem ten wyśmienity wzmacniacz na E3,z powodu zmiany nagłośnienia.Dołożyłem do zestawu pasywne subwofery(obudowa zamknięta),nie łatwe do wysterowania.Epoca 3 daje na tyle prądu,że da się słuchać.Brakuje mi otwartości i tej loaklizacji,jaką tworzyła E1/2 ,już z CD NAD S 500.Za to mam lawinę wibrujących dźwięków,powietrze czuję na sobie :)

Tak więc możesz śmiało rozglądać się za lepszym źródłem.Warto by posłuchać przed zakupem u siebie.

Istotną kwestią jest też dobór kabli,w tym interkonektu i głośnikowych.Mi osobiście zajęło to trochę czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Patryk-1980 ,nie sądzę,żeby ktoś zestawiał te wzmacniacze w jednym torze.jedynym rozwiązaniem jest wypożyczenie i słuchanie u siebie.W wypadku Baltlaba,producent daje ci 10 dni na podjęcie decyzji.Mogę ci powiedzieć tyle,że najlepiej jak byś sprawdził działanie obu w swoim systemie i raczej unikał opinii .

Creek Destiny jest mocno chwalony przez Stereophile,jednak ja bym ci radził posłuchać Epoca 2,to jest naprawdę świetny wzmacniacz,o ponadprzeciętnych możliwościach.Jak byś go kupił nawet nowego,to zapomnij o Destiny.Epoca 3 jest dla fanów łojenia na ciut większych głośnikach:)Magia jest dla fanów monitorów i można ją wyczarować tylko z Epoca1v3/2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć patryk-1980,sorry dopiero teraz doczytałem się,że masz Creek destiny :) Wiesz co,ze źródłem jakie posiadasz(pioneer dvd...),możesz się zrazić do Baltlaba ,nawet Epoca 3.Będziesz miał rzeźnię z MA RS 6,jedyne co ratują cię kabelki VdH.Do tego wzmaka ,mam na myśli Epoca3(a Epoca2 wogóle),potrzebne jest bardzo czyste źródło.Podejrzewam,że problem nie tkwi we wzmacniaczu,a właśnie źródle !?

Nie masz kogoś z CD z wyższej półki,nawet Creek CD 50,NAD S 500,Arcam 73T ,Primare 31,coś w tym kierunku.

Co nie podoba ci się w twoim dźwięku ? Nie sądzę,żeby Creek nie był w stanie wysterować MA RS6,raczej zachwianie balansu tonalnego,inne kwestie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Klubowiczów, jednocześnie jest to mój ostatni wpis 'klubowy' jako były już użytkownik urządzenia f-my Baltlab. Epoka trójka poszła w dobre - mam nadzieję - ręce i odtąd będzie grała u kogoś innego, mam nadzieję z większym powodzeniem.

 

Będę nadal śledził z sympatią poczynania zarówno f-my "B", jak też wpisy i doświadczenia Szanownych Klubowiczów.

 

Udanego Nowego Roku i pozdrowienia dla Pana Kozłowskiego, przepraszam publicznie jeśli mój poprzedni post Pana w jakikolwiek sposób uraził - nie było to bynajmniej moją intencją. Jeśli zostało tak odebrane - bardzo mi przykro. Życzę sukcesów w 2011!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć marcin87tg,osobiście planowałem ,jednak nie doszło do skutku.Najlepiej zlecić producentowi.Wyjście pre będzie zbalansowane ! Najlepiej nada się do podłączenia dodatkowej końcówki (końcówek) mocy.W wersji z wejściem xlr będzie brakowało miejsca na panelu tylnym.Baltlab zleca wykonanie obudów,sam ma spory kłopot z wszelkimi przeróbkami.Osobiście ryłem w ciężkim stalowym chassis,nie polecam :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam wersje z XLR, aczkolwiek wyjście pre chciałbym żeby było niezbalansowane ze względu na to że posiadam suba który ma tylko takie wejście. I tak się właśnie zastanawiam czy się w ogóle brać za taką przeróbkę bo bardzo nie lubię "grzebania" w sprzęcie, a z suba korzystałbym pewnie bardzo bardzo sporadycznie bo basu w większości muzyki którą słucham mi nie brakuje, czasami może ewentualnie do jakiegoś filmu... I nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do praktyczności wyjścia pre,ciężko jest mi cokolwiek doradzić.Z pewnością nie będzie problemu z podłączeniem cinch.Najlepiej zadzwonić do p.Ryszarda Kozłowskiego,wyjaśni co i jak,określi koszty.Jednak bas się przydaje,a aktywny subwofer uatrakcyjni dźwięk.

Osobiście rozważałem bi-amping mając Epoca 2,w celu napędzenia swoich kolumn.Jednak koszty ,zwłaszcza dokupienia drugiego wzmacniacza,konieczność osobnego ustawienia(temperatura),kłopotliwe podłączenie,dodatkowe kable,odstraszyły mnie i kupiłem E3 :)

Nie mniej jednak,ciekawe jak duet E 2 (w bi-ampingu)dawał by radę !? Pomysł nie jest głupi,jednak nie sprawdzony i kosztowny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie moim postem. Jednak chyba narazie odpuszczę sobie to bo boję się trochę kosztów oraz grzebania w Baltku. Dziś jednak pokombinowałem nieznacznie z umeblowaniem w pokoju i odsunąłem fotel od kolumn czyli dałem bliżej tylnej ściany i... chyba osiągnąłem to czego mi trzeba było:) Teraz dużo wyraźniej mam zaznaczony dół pasma i dodatkowy sub (przynajmniej mój DIY z głośnikiem wielkości koła od malucha) zepsuł by dotychczasowy rezultat jaki udało mi się osiągnąć. A co do bi-ampingu to rzeczywiście mogło by to być ciekawe posunięcie, jednak ja narazie muszę nacieszyć się tym co mam bo wytrzymałość mojej Pani domu chyba dobiega kresu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć maser33 ! Osobiście nie słuchałem E2 z żadnymi z wymienionych kolumn.Skłaniał bym się jednak ku Spendorom,z zastrzeżeniem,że powinieneś jednak posłuchać ich przed zakupem.Bardzo istotnym będzie dobór odpowiedniego źródła i kabli głośnikowych.Ciężko jest tak doradzić co? Osobiście używam trochę innych głośników,Cd czym lepszy tym lepiej.Podstawa ,jak E2 poprowadzi bas w tych kolumnach,unikaj dużych sal odsłuchowych,starając się wybrać podobną gabarytowo do swojego pokoju (max. do 20m2).Inna kwestia,kolumny nowe wygrzewają się dość długo (docierają).Dlaczego nie AP ? Podobnie,najlepiej wypróbować.Wiadomo,nie jest to łatwe,jednak lepiej wydać parę stów na podróż niż wtopić parę tysięcy w głośniki,z których potem nie będziesz mógł słuchać.Nawiasem,ktoś na tym forum sprzedaje AP Sitara,napędzane Baltlabem.Z tego co widziałem źródełko Arcam.Może popytasz gościa ,jak to się zgrywa ?

Pozdrawiam

 

Nie zauważyłem maser33 ,że jednak kupiłeś Ap ! Co jest nie tak,że się ich pozbywasz? Patrząc na foto z twojego ogłoszenia,moim zdaniem ustawienie głośników mógłbyś zmienić.Przede wszystkim odjedź od ściany tylnej,zwęż bazę i skręć gośniki do środka,tak żeby osie głośników krzyżowały się pod kątem 70-90 stopni.Daj im jak nawięcej miejsca po bokach.Poczytaj o ustawieniu Joahima Gerharda ,w instrukcji powinno być!? Jakie masz CD Arcama ? Baltlab Epoca 2 (1v3)to bardzo przeźroczysty wzmacniacz,pokazuje całą prawdę o sygnale jaki do niego dociera,czyli jest bardzo neutralny.jak masz niedługo te głośniki,poczekaj,dotrą się!To samo z Baltkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem maser33 ,że jednak kupiłeś Ap ! Co jest nie tak,że się ich pozbywasz? Patrząc na foto z twojego ogłoszenia,moim zdaniem ustawienie głośników mógłbyś zmienić.Przede wszystkim odjedź od ściany tylnej,zwęż bazę i skręć gośniki do środka,tak żeby osie głośników krzyżowały się pod kątem 70-90 stopni.Daj im jak nawięcej miejsca po bokach.Poczytaj o ustawieniu Joahima Gerharda ,w instrukcji powinno być!? Jakie masz CD Arcama ? Baltlab Epoca 2 (1v3)to bardzo przeźroczysty wzmacniacz,pokazuje całą prawdę o sygnale jaki do niego dociera,czyli jest bardzo neutralny.jak masz niedługo te głośniki,poczekaj,dotrą się!To samo z Baltkiem.

 

Dorzucę swoje 3 grosze.

 

Spróbuj jak radzi kolega wysunąć głośniki głęboko na środek pokoju - im więcej przestrzeni wokół tym lepiej - nie tylko z AP ale z nimi w szczególności.

Warto spróbować też choć na jeden dzień pozbyć się tej wysokiej komody z bazy stereo i zobaczyć czy nie będzie lepiej.

A co do zestawienia AP z Epoką 2 to nie miałem przyjemności ale Sitary z Epoką 3 słuchałem i nie miałem większych zastrzeżeń. Ponoć E3 gra bardziej masywnym dźwiękiem z lepszym wypełnieniem - warto wypożyczyć E3 i porównać może to będzie to.....

 

Co do Spendorów - nie mam doświadczenia ale z tego co zdążyłem się zorientować to zdecydowanie lepsze opinie mają ich podstawkowe kolumny. Np BC1 (starsza wersja) na Adioshow 2009 z elektroniką SoudArt grała bardzo dobrze biorąc poprawkę na warunki wystawowe.

Może jeszcze wziąć pod uwagę SHL5 Harbeth'a - niektórzy nie widzą konkurencji dla tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze.

 

Spróbuj jak radzi kolega wysunąć głośniki głęboko na środek pokoju - im więcej przestrzeni wokół tym lepiej - nie tylko z AP ale z nimi w szczególności.

Warto spróbować też choć na jeden dzień pozbyć się tej wysokiej komody z bazy stereo i zobaczyć czy nie będzie lepiej.

A co do zestawienia AP z Epoką 2 to nie miałem przyjemności ale Sitary z Epoką 3 słuchałem i nie miałem większych zastrzeżeń. Ponoć E3 gra bardziej masywnym dźwiękiem z lepszym wypełnieniem - warto wypożyczyć E3 i porównać może to będzie to.....

 

Co do Spendorów - nie mam doświadczenia ale z tego co zdążyłem się zorientować to zdecydowanie lepsze opinie mają ich podstawkowe kolumny. Np BC1 (starsza wersja) na Adioshow 2009 z elektroniką SoudArt grała bardzo dobrze biorąc poprawkę na warunki wystawowe.

Może jeszcze wziąć pod uwagę SHL5 Harbeth'a - niektórzy nie widzą konkurencji dla tych kolumn.

Przy odsłuchu jak jestem sam i czas pozwala to wyjeżdżam z AP trochę do przodu.

post-14707-090917900 1297781605_thumb.jpg

post-14707-008424300 1297781634_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.